Наместо Руни Мара во продолжението на филмот "Девојката со тетоважа на змеј" ќе ја гледаме Портман или Јохансон

Точка

16/03/2017

13:36

2.593

Големина на фонт

а а а

Холивудските актерки Скарлет Јохансон и Натали Портман се помеѓу имињата кои се поврзуваат со продолжението на филмот "Девојката со тетоважа на змеј" ..


Откако пред два дена беше објавено дека во новиот продолжеток нема да играат ѕвездите од првиот дел, Руни Мара и Даниел Крег, "Variety" напишаа дека Натали Портман и Скарлет Јохансон, кои играа заедно во филмот "The Other Boleyn Girl" (2008) се во најтесниот избор за улогата на Лизбет Саландер. Јохансон изјави дека таа ја изгубила трката со Руни Мара за таа улога во 2009-тата.

Филмот "Девојката со тетоважа на пајак" ќе се појави во киносалите на 5-ти октомври, 2018-та во режија на уругваецот Феде Алварез.

Спонзорирани линкови

Маркетинг