Новиот Honda Civic Type R: Секој би посакал ваков ѕвер

Точка

15/03/2017

18:00

4.928

Големина на фонт

а а а

Хонда повторно е чекор понапред. Ова е новиот Civic Type R ќе ве остави без зборови веќе на првиот поглед.

Новиот Civic Type R не само што е помоќен, полесен и поагилен од својот претходник, туку со својот дизајн на екстериерот и ентериерот, како и новиот „опасен“ звучен систем, стана совршен автомобил за оние кои што разбираат што е квалитет.

Хонда самата по себе со години важеше за компанија чии што автомобили имаат одлична завршна изработка, одлични и долготрајни мотори, не така добр дизајнерски решенија во внатрешноста, но и одлични перформанси. Новиот Civic Type R ја продолжува традицијата, но прави исчекор во дизајнот.


Покрај дизајнот поради кој овој автомобил ќе го засакате на прв поглед, Civic Type R може да се пофали со одличните спецификиации на „тоа што е под хаубата“.


2.0 литарски четирицилиндричниот турбо бензинец сега има 10 коњски сили повеќе, а одличен е новиот издувен систем кој што звучи доста моќно. Вкупно 316-те коњски сили дефинитивно го вметнуваат Civic Type R во врвот на својата конкуренција.Спонзорирани линкови

Маркетинг