Пристигнува во 2020-та година: Концептот на SsangYong нема да ве остави рамнодушни

Точка

13/03/2017

19:00

5.280

Големина на фонт

а а а

Концептот на SsangYong наречен XAVL (eXciting Authentic Vehicle Long), кој што требало да се појави на пазарот во 2020-та година ги изненди сите на Саемот за автомобили во Женева.

Тоа што е засега познато е дека најавениот автомобил кој што би требало да се најде во продажба во 2020-та година, под хаубата ќе има 1,5-литарски бензинец или 1,6-литарски дизел мотор во комбинација со 6 степенски мануелен или автоматски менувач и погон на две или сите четири тркала.

Засега повеќе информации за тоа што можеме да очекуваме за три години нема, а автомобилот и покрај тоа привлече огромно внимание затоа што пред се има прекрасен дизајн.


Од тоа што е познато е дека овој SUV на SsangYong има должина од 4630 мм, ширина од 1866 мм и висина од 1640 мм. Меѓуосовинското растојание изнесува 2775 мм и прима седмина патници во формација 2-3-2.Спонзорирани линкови

Маркетинг