Ослободете се од главоболката за минута: Овој народен лек делува побрзо од таблета!

Точка

10/03/2017

21:30

5.377

Големина на фонт

а а а

Главоболката ќе исчезне поради овој моќен природен лек!

Сериозната главоболка може да ве прикова за кревет и да ви ги уништи сите планови. Болката која ја карактеризира оваа главоболка често е многу силна и води до граница на неиздржливост. За да не се „труете“ дополнително со таблети, за решавање на „обичните“ главоболки послужете се со овој обичен рецепт. Сите потребни состојки веројатно веќе ги имате дома, а главната меѓу нив е – солта.


Кога ќе се одлучите за решавање на главоболката со сол, внимавајте солта која ќе ја користите да биде чиста. Најдобро би било да користите хималајска или морска сол.

Хималајската сол е препорачлива затоа што содржи дури 84 минерали, електролити и елементи кои поволно влијаат на човечкото тело. Солта помага да ја намалите главоболката, го зајакнува имунитетот, го крева нивото на енергија на телото, го балансира нивото на серотонин и електролити во телото и уште многу други работи.


Методата е јасна, а нишно нема да ве чини. Во чаша со лимонов сок ставете две лажички сол, испијте го напитокот и ослободете се од главоболката!


Спонозорирани линкови

Маркетинг