Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот

Дерби

10/03/2017

21:00

4.911

Големина на фонт

а а а

Самуел Ето ова утро доби многу честитики на социјалните мрежи по повод прославувањето на својот 36-ти роденден, но ако искрените пораки на Твитер беа навистина позитивни, искусниот камерунски напаѓач доживеа едно необично изненадување од своите соиграчи во Анталијаспор.

Ето доби торта за подарок од своите соиграчи и во прв момент беше навистина расположен, но таквата ситуација набрзо се промени откако останатите фудбалери на Анталија го нападнаа со истата и го направија бербат на тренингот. Ето не ја прифати баш најдобро оваа шега, па вознемирено и доста луто замина кон соблекувалната за да се преоблече…Спонзорирани линкови

Маркетинг