Каква промена: Шенон Доерти го победила ракот и изгледа одлично

Точка

04/03/2017

16:39

11.490

Големина на фонт

а а а

Ѕвездата од сериите „Беверли Хилс 90210“ и „Волшебнички“, Шенон Доерти, на социјалните мрежи ја документираше својата борба со ракот на дојката, но и победата над ужасната болест.

Обожавателите кои ја видоа во најтешките моменти додека се борела со хемотерапијата, слаба и без коса, со воодушевување ги дочекаа фотографиите на кои актерката енергично танцува.

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on


„Само што ми дијагностицираа рак на дојката, се надевам дека ќе бидам храбра како тебе“, ѝ напишала една обожавателка.

Пред една недела 45-годишната актерка завршила со хемотерапијата.

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on


„Последниот ден од хемотерапија, исцрпена сум. Сега кога завршив со радијација и хемотерапија, почнуваме да чекаме“, напиша актерката пред една недела.

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on


Ракот ѝ бил дијагностициран во февруари 2015 година, а за една година и` се проширил од дојката на лимфниот систем.

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on


„Да, имам рак на дојката и сега одам на третмани. Здраво се исхранувам, вежбам и многу сум позитивна“, изјави тогаш Шенон.

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

Спонзорирани линкови

Маркетинг