Кога сака, сака: Гибсон со неверојатен кош ја шокираше публиката во „Мода Центарот“

Дерби

03/03/2017

14:21

1.560

Големина на фонт

а а а

Рано утрово во НБА лигата се одиграа три натпревари на кои домашните екипи не ја пропуштија можноста да слават пред своите гледачи. Еден од нив беше составот на Портланд Трејл Блејзерс кој славеше над Оклахома Сити Тандер со 114-109 на натпревар на кој еден неверојатен кош од својата половина даде гостинскиот центар Таж Гибсон.

Тој како квотербек ја фрли топката со една рака во далечина и истата заврши на вистинското место со звукот на сирената. Овој погодок ги изненади сите присутни во „Мода центарот“.Спонзорирани линкови

Маркетинг