Популарната актерка објави фотографија од нејзиното бебе, а интернетот полуде поради чудниот детаљ

Точка

01/03/2017

16:09

8.926

Големина на фонт

а а а

Актерката Оливија Вајлд објави фотографија со својата ќерка Дејзи Џозефин, која до солзи ги насмеа сите нејзини фанови.

На фотографијата, актерката го држи бебето во прегратка, облечено во бањарка која и' ги покрива рачињата. Поради тоа, на прв поглед раката на Оливија изгледа како всушност таа да му припаѓа на бебенцето - џиновска рака која и' излегува од ракавот на бањарката.

#❤ #giantbabyhand 😂

A post shared by Olivia Wilde (@oliviawilde) on


Кога на сето ова ќе го додадете и збунетиот израз на малечката Дејзи, ќе ви стане јасно зошто оваа фотографија стана хит.

Оливија ја роди ќеркичката во октомври, минатата година на Меѓународниот ден на девојките.

My wonder woman. #whyimarch

A post shared by Olivia Wilde (@oliviawilde) onStumbling out of the White House at 4am after an incredible night celebrating 8 incredible years. 😭

A post shared by Olivia Wilde (@oliviawilde) onСпонзорирани линкови

Маркетинг