Шампионот се освежи: Вардар ја засили надворешната линија со Војводиќ

Дерби

01/03/2017

14:13

893

Големина на фонт

а а а

Тоа што се најавуваше се оствари-српскиот интернационалец Јања Војводиќ е најновото засилување за македонскиот шампион Вардар.

„Црвено-црните“ решија да ја освежат наворешната линија и тоа со поранешниот ракометар на Металург со кого потпишаа 2,5 годишен договор. Тој игра на позицијата среден бек и за новиот клуб треба да дебитира во средбите од домашното првенство.

Во неговата кариера има уште настапувано во Катар, Полска и Шпанија.


Спонозорирани линкови

Маркетинг