Везените апликации во сите варијанти се ултимативен хит

Fashionel.mk

23/02/2017

11:13

1.555

Големина на фонт

а а а

Влијанието на модните гиганти како што се Гучи и Долче и Габана секогаш е видливо преку трендовите што тие ги наметнуваат на ниво на глобалната модна сцена.

Многу често во нивните колекции може да видиме парчиња и модни додатоци со богати везови преку кои дури и стануваат препознатливи нивните сезонски линии, а неретко ги следат и познатите „high street" брендови што креираат парчиња достапни за пошироката популација.

Така и оваа пролетна сезона, везените апликации ќе бидат ултимативен моден хит што ќе се имплементира во различни варијанти.

Фустани од тул со везени апликации


Палта и јакни со везени детали


Декоративни везови


Модни додатоци украсени со везовиСпонзорирани линкови

Маркетинг