Таа е движечка модна катастрофа

Точка

21/02/2017

17:10

4.783

Големина на фонт

а а а

Никој не прави модни промашувања како пејачката Џој Вила. Од година во година, таа се појавува во јавноста во облека која е екстраваганција во обид, а всушност е модна катастрофа.

Првиот моден гаф Џој Вила ни го приреди во 2015 година на доделувањето на Греми наградите во Лос Анџелес. Тогаш носеше пластична портокалова мрежа во вид на фустан.


Металик – розовиот урнебес ни го претстави минатата година на доделувањето на „Family Equality Council” наградите во Беверли Хилс.


Нејзината модна комбинација од минатогодишните Греми награди го шокираше светот бидејќи ова е вредно за чудење.


А, на овогодинешната церемонија на доделувањето на престижните музички награди, на општо изненадување, била речиси пристојно облечена.


Но, дали била облечена со стил? Тоа не се случува во случајот на Џој Вила!


Спонзорирани линкови

Маркетинг