Лакрабер го продолжи договорот со ЖРК Вардар

Макфакс

20/02/2017

13:15

748

Големина на фонт

а а а

Александра Лакрабер и наредната сезона ќе го носи дресот на ЖРК Вардар, откако со клубот договори нова едногодишна соработка.

Француската репрезентативка, која настапува на позицијата лев бек, на почеток на оваа сезозона пристигна во Скопје.

Лакрабер, во тековната сезона, во која ЖРК Вардар веќе обезбеди пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, постигнува во просек по 3,6 голови во елитното натпреварување.

Инаку, Лакрабер е шестата ракометарка од актуелниот состав на Вардар, која го продолжи договорот со клубот. Претходно тоа го направија Андреа Лекиќ, Андреа Пенезиќ, Андреа Кликовац, Барбара Лазовиќ и Татјана Хмирова, а од наредната сезона ново лице во ЖРК Вардар ќе биде Драган Цвијиќ.


Спонозорирани линкови

Маркетинг