Вистински хит во Америка: Нервозниот Холмс промаши слободно, настрада неговиот соиграч Шариќ

Дерби

14/02/2017

14:24

1.276

Големина на фонт

а а а

Филаделфија полека почна да се издигнува од дното и да заликува на повеќе од респектабилен тим на последните неколку натпревари, а изминатава ноќ ја забележа и третата последователна победа на гостувањето кај Шарлот.

Популарните „76-ки“ славеа со 99:105 против Хорнетси, но од овој натпревар ни пристигна и најкомичната сцена од синоќешните пресметки во НБА лигата. Истата ја изведе Ришан Холмс при едно слободно фрлање во третата четвртина, кога му ја „запали“ раката на својот соиграч Дарио Шариќ кој се обиде да го утеши за промашувањето…
Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.