Постои една работа која ви гарантира оргазам, а не е самиот секс

Точка

18/01/2017

21:33

10.632

Големина на фонт

а а а

Кога се зборува за оргазмите, секогаш се истакнува дека најдобриот начин за доживување оргазми е само сексот. Меѓутоа, се покажало дека некогаш токму предиграта е позаслужна за оргазам отколку самиот секс.

Еве зошто предиграта е подобра од сексот.

Можете да правите повеќе работи истовремено

Повеќе зони на телото можат да предизвикаат задоволство. Двојните сензации ја зголемуваат шансата за оргазам.


Ја разбирате радоста на давањето

Додека сексот е задоволство за двете личности, кај предиграта постои безусловно давање. Фокусот е на тоа да се задоволи партнерот.

Големината не значи ништо

Во предиграта се` им е препуштено на прстите, што значи дека големината на половиот орган не игра никаква улога.


Поинтимна е

Го допирате партнерот по целото тело додека се гледате, па со самото тоа предиграта е многу поинтимна од сексот.

Учите нешто ново за телото на партнерот

Со бакнувањето и допирањето го истражувате телото на партнерот и така дознавате што му се допаѓа, а што не. Експериментирањето е многу важно, така го подобрувате вашиот сексуален живот.


Спонозорирани линкови

Маркетинг