„Фчерашни новости“ со препораки – како да преживеете до формирањето на новата Влада?

Точка

13/01/2017

10:57

3.703

Големина на фонт

а а а

По паузата од една недела, „Фчерашни новости“ со нова епизода се враќа на програмата на „Телма“. Во недела во 19:10, пародичните вести носат неколку ексклузиви.

Претставник на „Македонија пат“ убедува дека снегот не ги изненадил годинава. Фчерашни и со препораки – како да преживеете до формирањето на новата Влада.

Дознајте и како се снаоѓаат бездомниците зимава, но и за скандалот пред Сојузот на синдикатите на Македонија.

Со материјали собирани две недели, тимот на најгледаната хумористична емисија нетпреливо ја очекува својата премиера.Епизода број 8 следете ја во недела, 19:10 часот, а првата реприза подоцна истата вечер на „Телма“.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.