Обрнете внимание: Ако ги прави овие две работи не значи дека не ве сака, но сигурно не сака секс со вас!

Точка

12/01/2017

21:04

7.621

Големина на фонт

а а а

Нормално е и мажите и жените да се трудат околу својот физички изглед, особено кога сакаат секс. Меѓутоа, ако сте забележале дека вашиот партнер го запоставил својот изглед, треба да знаете дека тука нешто не е во ред.

Доколку ги забележите овие две работи во однесувањето кај вашиот партнер, знајте дека тој не сака да биде интимен со вас.

Не се грижи за хигиената?

Ако сте забележаледека престанал редовно да се тушира, да се бричи, не се грижи многу што ќе облече и пред вас носи само стари и искинати работи, знајте дека сексот не го интересира премногу. Тоа никако не значи дека престанал да ве сака, но поради некоја причина ја изгубил желбата да спие со вас.


Помеѓу сексот и телевизија секогаш го бира второто?

Освен ако е најголемиот љубител на спорт кого некогаш сте го запознале или баш таа вечер се прикажува одлучувачкиот натпревар, во други случаи треба да се загрижите. Ако вие давате јасни знаци дека сакате секс, а тој и покрај тоа продолжува да гледа телевизија не обрнувајќи премногу внимание на вас, би било добро да ви се вклучи црвен аларм во главата.


Спонзорирани линкови

Маркетинг