Девојки во бикини го окупирале Штранд: Забавата од тврдината се преселила на плажа

Точка

09/07/2016

16:39

18.701

Големина на фонт

а а а

И ова лето, една од најголемите атракции на фестивалот "Exit" е песочната плажа во Дунавскиот тек, познатото место за пливање Штранд.

Српски и странски туристи, гости на фестивалот "Exit", со првите зраци на сонцето го посетиле Штранд. Иако многумина од нив на тврдината останале до зори, Штранд денес бил полн.


Забавата од Тврдината се преселила на плажа.


Некој се одмара со книга, собирајќи енергија за третата вечер од овој голем музички фестивал.


Додека некој се фотографира за спомен, друг лежи на песокот.
Спонозорирани линкови

Маркетинг