Гастрономски специјалитети и Камник вина во Барбакан

Точка

24/02/2016

11:01

12.602

Големина на фонт

а а а

Ресторан Барбакан во склоп на промоција на специјалитетите подготвени од познатиот готвач Chef Hari File Sidney организира Off the Menu вечер.

Гастрономските специјалитети од азиска и медитеранска кујна ќе се комбинираат со соодветен избор од извонредните вина на винаријата Камник.


Овој интересен гастрономски настан ќе се случува во ресторанот Барбакан во среда, 24-ти февруари, со почеток од 17.00 часот, а цените ќе бидат навистина достапни за секој посетител.


Спонозорирани линкови

Маркетинг