Дебата "Домашните наспроти странските инвестиции"

Нетпрес

01/02/2016

09:46

1.024

Големина на фонт

а а а

Институтот за европска политика (ЕПИ) денеска организира дебата на тема "Домашните наспроти странските инвестиции во Република Македонија: политики за поддршка и нивните ефекти".

Дебатата е дел од проектот „Дијалози за визија“ кој е поддржан од Британската амбасада во Скопје.

На настанот најавено е присуство на британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет и директорката на ЕПИ, Малинка Ристевска – Јорданова.


Спонзорирани линкови

Маркетинг