Приказната за Брзо Залче: Со неколку клика достава од најдобрите ресторани во Скопје

Точка

25/06/2015

10:41

13.168

Големина на фонт

а а а

Веб порталот Брзо Залче е првиот македонски портал преку кој можете да нарачате на брз и едноставен начин храна од асортиманот на поголемиот дел на ресторани кои што нудат достава во Македонија.

Најчесто најуспешните бизнис идеи доаѓаат токму тогаш кога најмалку очекувате, но на вас преостанува дали ќе го искористите тој момент токму на вистинскиот начин.

Според зборовите на основачката на порталот Брзо Залче, сè започнало една вечер кога таа посакала да нарача храна од еден македонски локал, но на другата страна од телефонската линија се случувал вистински хаос, тотална неорганизираност, за после долго очекуваната достава да пристигне и погрешна нарачка.


- Во тој момент првото што го помислив беше колку би било полесно доколку би имало веб портал за онлајн нарачување на храна како и секаде низ светот, кој би заштедил и време и нерви, вели таа.


Овој портал успеа за многу краток временски период да собере многу фанови, да привлече и да задржи многу задоволни корисници, а сето тоа се должи на напорната работа од страна на тимот на Брзо Залче кој навистина се труди секој корисник да биде максимално задоволен од услугата.


Начинот на користење е навистина едноставен со цел да биде достапен за секого. Првиот чекор е да се избере ресторан, потоа се бира храната која што сакате да ја нарачате, а на крајот се плаќа во готово на доставувачот.


Навистина е фасцинатно тоа што сè повеќе млади во Македонија се трудат да ги реализираат своите идеи и храбро чекорат кон подобро утре. Најважно за еден успешен бизнис е да се посветите на она кое го работите и секојдневно да се трудите да се подобрувате, да се прилагодувате на промените и секогаш да бидете чекор пред останатите.

Тоа што во Македонија до скоро немаше ваков портал, а се покажа како нешто кое што навистина до тогаш недостасувало на пазарот, укажува на фактот дека дури и најкреативните и најнеочекуваните идеи не треба да се занемарат, туку напротив, треба напорно да се работи за истите да се реализираат.

Брзо Залче секогаш има новитети за своите корисници, листата на ресторани постојано се зголемува и ви овозможува да ја нарачате вашата омилена пица, бургер, салата, смуди, со еден збор храна за сечиј вкус и тоа каде и да сте на брз и едноставен начин без потреба да се најдете во ситуација на "расипан телефон".

Информациите за сите јадења кои се нудат на порталот како и информациите за рестораните и доставата треба и мора секогаш да бидат испочитувани бидејќи целта на Брзо Залче е токму задоволниот клиент со "полн стомак".

Топло ви препорачуваме на сите кои сè уште не сте пробале да го користите овој начин на нарачување на вашата омилена храна бидејќи со секоја нарачка се собираат и бодови за потоа истите да можат да бидат искористени за бесплатен оброк.


Посетете ја веб страницата www.brzozalce.mk и овозможете си задоволство на себе и на своите сакани, бидејќи добрата храна е мелем за сечија душа!


Спонозорирани линкови

Маркетинг