АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СКОПЈЕ
Поларниот студ попушта, од денеска дневните температури во позитива
Променливо облачно со сончеви периоди, во текот на денот потопло со умерен јужен ветер. Попладне во западните делови на планините со повремен снег, а кон крајот на денот во пониските места на запад со дожд и снег.
 

МОСКВА
Најмоќниот Хрват во Русија: Овој Сплиќанец ги спојува Путин и Тилерсон
Доколку досега имало сомнежи, по вчерашните сенатски сослушувања извесно е дека Рекс Тилерсон ќе биде именуван за нов американски државен секретар, што е втора најважна позиција во креирањето на надворешната политика на САД, а хрватските медиуми пишуваат дека тоа е важно и за Хрватска, бидејќи еден од најблиските соработници на овој 64-годишен Тексашанец до неодамна бил еден Хрват.
12.01.2017, 19:41

САД
Шефот на американските шпиони пере раце: Не го објавивме ние компромитирачкиот извештај за Трамп
Директорот на американската Национална разузнавачка служба, Џејмс Клапер, ги отфрлил тврдењата на новоизбраниот претседател на САД, дека таа служба ја објавила содржината од доверливиот извештај со непотврдени информации за неговите врски со Русија, истакнувајќи дека протекувањето на тие податоци многу го вознемирило.
12.01.2017, 18:27

РЕПУБЛИКА СРПСКА
Додик си игра со оган: Претседателот на Република Српска предизвикува нови санкции и НАТО интервенција
Колку се провокативните изјавите на Милорад Додик опасни по регионот и колку потсетуваат на сценариото од 90-тите?
12.01.2017, 17:16

САД
Се извлекувате со убиство: Поради овие зборови на Трамп, фармацевтите изгубиле 25 милијарди долари!
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ги "покосил" акциите на фармацевтските компании, кои за само 20 минути изгубиле 24 милијарди долари, со неочекуваното предупредување дека неговата влада ќе се бори за пониски цени на лековите, пренесува британски "Financial Times".
12.01.2017, 16:02

МОСКВА
Вооружување: Американските тенкови пристигнуваат во Полска, а Русите имаат одговор: Антиракетни системи околу Москва
Како што веќе пишувавме, американски тенкови и оклопни возила со повеќе од 3.000 војници почнале утрово да пристигнуваат во Полска.
12.01.2017, 14:14

ЕКОНОМИЈА
Земјите со најскап и најевтин бензин и каде е Македонија?
Просечната цена на бензинот во Македонија во периодот од 3-ти октомври 2016-та година до 9-ти јануари 2017-та година е 63.17 денари, покажуваат податоците на сајтот „GlobalPetrolPrices.com“.
12.01.2017, 13:18

СИРИЈА
Сами и изолирани: Еве зошто Курдите се најголемите жртви на примирјето во Сирија
Договорот на Русија и Турција, како и слабата вклученост на САД во преговорите, ги загрозија плановите на Курдите и ги поставија во незавидна ситуација.
12.01.2017, 12:11

УНГАРИЈА
Унгарците ќе ги протераат организациите на Сорос: Ќе ги користиме сите средства кои што ни се на располагање
Унгарските власти најавија „пресметка“ со сите организации кои што ги финансира контроверзниот милијардер Џорџ Сорос.
12.01.2017, 11:07

МАКЕДОНИЈА
Казни за Македонците со бугарски пасоши
За Македонците со бугарски пасоши од Бугарија почнаа да стигаат казни високи и до илјада лева. Казнети се затоа што во мај лани гласале на европските избори во бугарските конзуларни претставништва, а немале право, пренесува „Телма“.
12.01.2017, 10:01

САД
Обама се збогуваше и со неговата порака „го урна" Твитер
После прошталниот говор во Чикаго, американскиот претседател во заминување, Барак Обама може да се каже дека се збогува и со сите негови следбеници на Твитер како претседател на најмоќната земја на светот.
12.01.2017, 09:31

БОМБАРДИРАЊЕ
Во последната година од владеењето на Обама фрлени 26.171 бомби - во само 7 држави!
Во согледувањето на наследството на Обама мора да се земат и следните факти. Во 2016. година, последната година на мандатот на Обама, воените сили на САД фрлиле 26.171 бомба во седум различни држави, известува Канцеларијата за односи со странство.
12.01.2017, 09:15

ПОЛИТИКА
ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да формира Влада
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на Претседателот Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада кои треба да се водат на принципиелни основи, запазувајќи ги државните интереси, беше соопштено од партијата по одржувањето на седница на ИК, во средата вечерта.
12.01.2017, 09:09

САД
Планот на Трамп за планетата: „Само Америка има морален компас да го обликува светот, а ова се нашите најголеми противници”
Идниот американски државен секретар Рекс Тилерсон се појавил денес пред Сенатот, кој според процедурата дава согласност за поставување на членови на идната администрација и во таа прилика ги претставил правците за надворешна политика на САД за време на претседателот Доналд Трамп.
11.01.2017, 19:45

ПЈОНГЈАНГ
Ким Јонг Ун не се шегува: Северна Кореја има плутониум за 10 атомски бомби
Северна Кореја има доволно плутониум за производство на 10 нуклеарни бомби, оценил денес Сеул, десет дена откако Пјонгјанг предупредил на непосредно тестирање со меѓуконтинентална ракета.
11.01.2017, 18:42

САД
КГБ оргии: Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва
Руските власти уште во текот на 2013 година ги искористиле личните опсесии и сексуалните перверзии на Доналд Трамп, сега новиот претседател на САД, за од него да соберат компромитирачки материјал, со кој денес можат да го уценуваат, се наведува во непроверениот извештај на еден британски разузнавач, кој вчера како бомба одекнал во американската и светската јавност.
11.01.2017, 17:31

ГВАНТАНАМО
Гвантанамо: 15 години мачење и незаконско затворање
На денешен во 2002. година затворот Гвантанамо ги примил првите затвореници, а 15 години подоцна во него уште има 55 луѓе кои не знаат кога и дали ќе го напуштат тој објект.
11.01.2017, 16:13

САД
„Кукавицата Обама го доведе светот на работ на бездната"
Неговите поддржувачи и симпатизери исто така ќе сносат голем дел од вината, пишува за британски „Гардијан“ Корнел Вест, автор и професор по јавна филозофија на Харвард.
11.01.2017, 15:03

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум