АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ
Некои навистина сериозно се подготвуваат за крајот, купуваат бункери, се качуваат на магични планини...
Пред само неколку дена влеговме во 2012 година, последната година во календарот на старите Маи, но и на светот.
 

БЕЛГРАД
Спречен атентатот врз Тадиќ и Додик!
Ден пред прославата за 20 години од основањето на Република Српска, во салата Борик пронајден е експлозив и оружје. Вчера се сослушани осомничените.
11.01.2012, 10:28

ПЕКИНГ
Триста кинески работници се закануваат со колективно самоубиство
Група од околу 300 работници во фабриката “Фокскон“ на истокот на Кина, незадоволно поради несогласување со работодавачот, минатата недела се заканиле со колективно самоубиство и тоа со скокање од врв на зграда.
11.01.2012, 09:30

КОЖУФ
Евакуирани сите туристи од Кожуф
Сите туристи кои неколку дена беа заглавени на Кожуф, се евакуирани, информира Центарот за управување со кризи.
11.01.2012, 09:26

ЗАГРЕБ
Опасни силикони и во Хрватска
На четириестгодишна жена од Загреб, Хрватска и’ биле извадени имплантите од градите што ги имала веќе девет години, а утврдено било дека станува збор за силикони кои француското министерство за здравство ги прогласи за опасни по живот.
11.01.2012, 09:24

БЕЛГРАД
Тадиќ: За Косово одлучуваат големите сили
Српскиот претседател Борис Тадиќ рекол дека за проблемот на Косово мора да се најде креативно решение кое ќе ги задоволи не само интересите на Србите и Албанците, туку и интересите на големите сили.
11.01.2012, 09:23

КОЖУФ
Досега евакуирани 23 лица од Кожуф
До моментов се евакуирани вкупно 23 туристи од Кожуф, од кои 10 кои беа евакуирани вчера и 13 денес, соопшти Центарот за управување со кризи.
10.01.2012, 15:46

ПОДГОРИЦА
ВИДЕО: Тито на Америка и’ го продал патот до Месечината
Поранешниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито, изградил најголем таен подземен вселенски центар во Европа за време на Студената војна во воената база Жељава, под името “Објект 505“, пишува подгоричкиот весник “Вијести“.
10.01.2012, 15:41

ПАРИЗ
"Лудиот Ерик" ќе се кандидира за претседател на Франција
Поранешниот француски фудбалер Ерик Кантона најавил дека сака да се кандидира за претседател на својата земја.
10.01.2012, 15:06

НОВА НАДЕЖ
Електромагнетни зраци со ниски фреквенции го лекуваат ракот!
Електромагнени зрачења со многу ниски фреквенции го прекинале или намалиле растењето на туморот кај многу пациенти, откриваат научниците.
10.01.2012, 13:48

СКОПЈЕ
Двајца повредени при оружен напад во Топанско
Две момчиња се повредени ноќеска кога врз нивниот автомобил било пукано од пиштол на улица во скопската населба Топанско поле, информира полицијата.
10.01.2012, 13:37

КОЖУФ
Туристите се евакуираат, Кожуф останува непрооден
Туристите кои ги затекна снежната бура на Кожуф се евакуирани со специјални возила, додека патот останува непрооден, соопштува Центарот за управување со кризи.
10.01.2012, 13:16

ТЕХНОЛОГИЈА
Најтенкиот паметен телефон на светот
Меѓу новите паметни телефони доминираат уредите со голем екран и камера со висока резолуција.
10.01.2012, 12:37

ХАВАНА
Кастро: Робот би бил подобар претседател од Обама
Поранешниот кубански лидер, Фидел Кастро, предложил за нов американски претседател да биде избран робот, во недостиг на кандидати “кои би биле способни да спречат војна која што би го уништила човештвото“.
10.01.2012, 11:19

РИМ
Италија: Сопственици на јахти тврдат дека живеат во сиромаштија
Италијанци кои поседуваат “ферари“, јахти долги по 20 метри, па дури и хеликоптери - живеат на работ на сиромаштијата.
10.01.2012, 09:39

ЗАНИМЛИВОСТИ
Топ 10 интересни факти за Европа
Многу жители на Европа не се запознаени со сите факти поврзани со Стариот континент, додека Американците не се сигурни дали Европа воопшто е континент или, пак, држава.
10.01.2012, 09:32

РЕСЕН
Ресенчанец загина, а сопругата и синот тешко повредени во сообраќајка кај Ресен
Шеесет и двегодишен ресенчанец загина, а неговата сопруга и петнаесетгодишниот син се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Ресен – Царев Двор, информира полицијата.
10.01.2012, 09:26

СКОПЈЕ
Бесплатно разгледување на “Порта Македонија“ до април
Граѓаните до април бесплатно може да ја разгледаат “Порта Македонија“, која свечено беше отворена во петокот.
10.01.2012, 09:26

Прва ... 1009101010111012101310141015 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум