АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
3
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Благодарение на само една фотографија ова момче му го спасило животот на својот татко
НЕДОЗВОЛЕНИ ФОТКИ
„Скандал“ во швајцарската војска: Тие сакаат да покажуваат дека се секси
ФИФА
Русија би можела да ја забрани "FIFA 17" бидејќи е "премногу геј"
ТОП 100 НАЈВЛИЈАТЕЛНИ
100-те највлијателни фотографии на сите времиња (10/10)
ЗАНИМЛИВОСТИ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ

ЗАНИМЛИВОСТИ
Искрени исповеди на сурогат мајки: Какво е чувството да се носи туѓо дете
Секоја жена, а особено онаа која е мајка, ќе сфати дека сурогат мајчинството е многу комплексна улога која со себе носи комплексни емоции. Од моментот во кој на жените им се крши срцето до налет на среќа и радост, сурогат мајките проговориле токму за тие чувства.
 

ТОП 100 НАЈВЛИЈАТЕЛНИ
100-те највлијателни фотографии на сите времиња (9/10)
Погледнете го и деветтото продолжение на серијалот - 100-те највлијателни фотографии на сите времиња - моќна листа од фотографии составена од влијателниот магазин Time.

ЗАНИМЛИВОСТИ
Тука никогаш не можете да купите стан! 10 најскапи улици во светот
Дури 18 месеци откако Billionaire.com ја објави листата на 10 најексклузивни улици во светот, на многу од нив немала ниту една продажба на недвижнини што зборува за недостатокот на понуди на овие улици.

АТЛАНТСКИ ОКЕАН
Сакал да го преплива Атлантикот, но потоа му се остварил најголемиот ноќен кошмар
На пливачкиот маратонец и поранешен полицаец Бен Хупер му се остварил најголемиот ноќен кошмар, додека се обидувал да го исполни својот најголем сон, да го преплива Атлантскиот океан. "Го каснала" многу опасната медуза "португалски брод", или тн. физалија.

ТОП 100 НАЈВЛИЈАТЕЛНИ
100-те највлијателни фотографии на сите времиња (8/10)
Погледнете го осмото продолжение на серијалот - 100-те највлијателни фотографии на сите времиња - моќна листа од фотографии составена од влијателниот магазин Time.

ЗАНИМЛИВОСТИ
Дали се пронаоѓате: 8 знаци дека вашата интелигенција е поголема од просечната
Некои од овие знаци можат да бидат зачудувачки, никогаш не би помислиле дека тие ги карактеризираат високо интелигентните луѓе. Дознајте дали сте еден од нив...

ТОП 100 НАЈВЛИЈАТЕЛНИ
100-те највлијателни фотографии на сите времиња (7/10)
Погледнете ги фотографиите и од седмиот дел од серијалот - 100-те највлијателни фотографии на сите времиња - моќна листа од фотографии којашто ја создал токму магазинот Time.

ЗАНИМЛИВОСТИ
Фатиле огромен питон долг 16 метри: Кога виделе што има во утробата...
Експерти за диви животни во Флорида наишле на џиновски бурмански питон со апетит поголем отколку кај било кое животно дотогаш.

ЛЕСНИ ПАРИ
Одлучила да ја продаде невиноста за 850 илјади долари поради семејството, а потоа се огласиле нејзините родители
18 – годишната Александра Кефрен објавила на национална телевизија дека сака да ја продаде својата невиност за 850.000 долари за, наводно, да му помогне на своето семејство да излезе од лошата финансиска ситуација.

ТОП 100 НАЈВЛИЈАТЕЛНИ
100-те највлијателни фотографии на сите времиња (6/10)
Продолжуваме со шестиот дел од серијалот - 100-те највлијателни фотографии на сите времиња - листа којашто ја создал магазинот Time, а која резултирала не само во збирка од извонредни фотографии, туку и одлична збирка од неверојатни човечки искуства.

ЗАНИМЛИВОСТИ
Човекот кој фалсификувал половина милијарда долари: Државата знаела се`, но ништо не можела да направи!
Семјуел Апам веројатно би бил целосно заборавен од историјата и по ништо посебно не би се издвојувал, ако не избувнела Американската граѓанска војна која му овозможила да стане славен поради една единствена работа во која бил највешт од сите.

НЕПРИЈАТНА ГЛЕТКА
Паднал зелен снег во Сибир: Луѓето во паника, се плашат да излезат надвор
Некои сметаат дека „локалните жители паничат без причина“, а други дека сепак овој снег не изгледа толку пријатно и дека силната зелена боја никому не може да му влее доверба.

ИНТЕРЕСНО НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ

АВСТРАЛИЈА
Приказната за човекот којшто удри кенгур и ја “запали” интернет мрежата стана смртно сериозна!
Грег Тонкинс (33) којшто дојде во центарот на вниманието на јавноста после снимката на којашто удира кенгур како би го одбранил своето куче, повеќе не излегува од својот дом, плашејќи се за својот живот, после бројните смртни закани коишто му ги упатиле активистите коишто се борат за правата на животните.
 

УПС!
Ја заборавила рачната сопирачка: Жена удрила Бентли вредно 300.000 евра
Жената која возела многу луксузен автомобил, зажалила кога излегла од возилото на паркинг.

ИНТЕРЕСНО
Coca-Cola ја шири новогодишната магија во Македонија
Новогодишната реклама на Coca-Cola секоја година ги топли срцата на сите граѓани и ја носи новогодишната магија поблиску до нас. Нема поубав период во годината од новогодишните празници, бидејќи токму тогаш имаме можност да уживаме во волшебни моменти и да споделиме прекрасни чувства со најблиските.

АВСТРАЛИЈА
Видел како кенгур му го дави кучето, па направил нешто за што зборува целиот свет
Кога кенгурот почнал да го дави Макс, кучето на Грег, тој излегол од автомобилот и притрчал кон животните. Неговата близина го исплашила кенгурот, кого во еден момент и го удрил, за да го сопре и збуни.

НА ТВ ВО ЖИВО
За ова зборува целиот интернет: На водителката и испаднале градите - а таа не забележала
Убавата русокоса водителка покажала повеќе од што сакала, па станала хит на социјалните мрежи.

ИНТЕРЕСНО
Јапонците прават ролеркостер во кој ќе можете да се капете
Јапонскиот град одлучил да направи место кое ќе ги релаксира вашите сетила, додека во исто време срцето ќе ви бие како лудо.

КУБА
Незаситен диктатор: "Бил татко на "цело племе деца", а наводно имал дури 35.000 жени"
Харизматичниот заводник со груб изглед, Фидел Кастро, не бил познат само како политички џин на 20. век, туку и како голем освојувач на жени.

КАТАЛОГ
Убавината на декоративните зимзелени садници!
Многу малку луѓето ги разликуваат зимзелените декоративни садници. За нив повеќето се или Туи, Елки или Чемпреси. Но тие се многу, имаат различни имиња, различни карактеристики.

ГИ ИЗМАЧИЛ
Кинез одлучил да купи автомобил и се` да плати со ситни пари: Еве колку време им било потребно на работниците за да ги избројат
Еден Кинез од Женгжоу одлучил да купи нов автомобил и да го плати на неверојатен начин!

ИНТЕРЕСНО
„Совршената фотографија” го залуде светот: Дали гледате во што е трикот?
На прв поглед изгледало како ѕвездено небо над планината, но ако ја свртите фотографијата наопаку, станува збор за сончев ден покрај бистро езеро. Оваа неверојатна фотографија која си поигрува со нашите очи ја направил Кевин Вулф во националниот парк Јасемит во Калифорнија.

ИНТЕРЕСНО
Погледнете го фудбалскиот натпревар помеѓу пијани играчи!
Натпреварот бил одигран под посебни правила, доколку немаш промил во себе - не се признава погодокот!

ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Спасиле мече од шумски пожар: Она што следело потоа никој не го очекувал!
Малку што може да се стори кога пожарот ќе ги зафати шумските предели, кога нажалост голем дел од животните не успеваат да се спасат на време или да реагираат на таквите услови.

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

„Скандал“ во швајцарската војска: Тие сакаат да покажуваат дека се секси
Швајцарската војска планира кампања на социјалните мрежи со која сака да ја претстави кариерата во в...
АТЛАНТСКИ ОКЕАН
Сакал да го преплива Атлантикот, но потоа му се остварил најголемиот ноќен кошмар
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тука никогаш не можете да купите стан! 10 најскапи улици во светот
ЗАНИМЛИВОСТИ
Благодарение на само една фотографија ова момче му го спасило животот на својот татко
АВСТРАЛИЈА
Приказната за човекот којшто удри кенгур и ја “запали” интернет мрежата стана смртно сериозна!

ВИДЕО  
Пеколен спуст: Британскиот премиум теренец на дело – на спуст патеката Инферно Мурен на Швајцарските Алпи

 

ФОТО  
Пегави луѓе со хипнотизирачка убавина

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ГИ ИЗМАЧИЛ
Кинез одлучил да купи автомобил и се` да плати со ситни пари: Еве колку време им било потребно на работниците за да ги избројат
ЗАНИМЛИВОСТИ
Мислеле дека има 501 килограми: Најдебелиот човек на светот изненадил со податокот за тежината
НЕДОЗВОЛЕНИ ФОТКИ
„Скандал“ во швајцарската војска: Тие сакаат да покажуваат дека се секси
АТЛАНТСКИ ОКЕАН
Сакал да го преплива Атлантикот, но потоа му се остварил најголемиот ноќен кошмар
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум