АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
3
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
БРИТАНИЈА
Американски историчар тврди: Велика Британија поради Брегзит ќе заврши како Југославија
АНАЛИЗА
Доцна е за закани: Еве зошто е невозможно Кина да биде сопрена во Јужното кинеско море
ЕКОНОМИЈА
График на денот: Коj е најпочитуваниoт технолошки лидер?
БИЗАРНО
Свежо од подот! Чистачката сета нечистотија ја фрлала врз зеленчукот на купувачите...
ТОП ВЕСТИ  
Овој човек е најголема мистерија на Студената војна: Тајната за шпионскиот нуркач сè уште не е откриена
Британскиот нуркач Лајонел Краб требало да изврши шпионажа на бродот на Никита Хрушчов во текот на неговата посета на кралството. Кога запловил, повеќе никој не...

MAКЕДОНИЈА НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Спречен шверц на 12 килограми марихуана на граничниот премин Ќафасан
Царинските службеници од граничниот премин Ќафасан, при спроведување на редовна царинска контрола спречија обид за нелегално внесување на 12 килограми марихуана во Република Македонија.
ИЗБОРИ 2016
ДИК: Гласањето се одвива во најдобар ред, не се пријавени нарушувања
СКОПЈЕ
Скопски тинејџер прободен со нож
СТРУГА
Во Струга денеска гласаат 78 стари, болни и изнемоштени лица
ИЗБОРИ 2016
Мирен ден на гласањето на болните во општините на исток
РЕГИОН НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Бројот на жртви во железничката несреќа во Бугарија се искачи до седум
Бројот на жртвите во железничката несреќата што се случи во саботата рано утрото на влезот од железничката станица кај местото Хитрино се зголеми до седум, соопшти бугарскиот премиер во оставка Бојко Борисов ој пристигна на местото на несреќата во Шуменската област, во североисточниот дел од земјата.
БУГАРИЈА
Пет жртви во експлозија на воз цистерна во Бугарија
КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ
Климатските промени се закануваат да ја уништат Земјата, а оваа држава е прва на удар
БУГАРИЈА
Бил на работ на смртта, а потоа...
СПЛИТ
Силен земјотрес во близина на Сплит
СВЕТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Американски историчар тврди: Велика Британија поради Брегзит ќе заврши како Југославија
"Крајот на Обединетото Кралство изгледа предвидлив како што било крајот на обединувањето на БиХ надвор од Југославија: Шкотите се отцепуваат, Северноирците го бараат своето право на самоопределување и конечно обединување со Ирска, додека протестантите се повлекуваат од политиката и прибегуваат кон кој знае што", пишува во авторскиот текст на веб страната на Универзитетот во Шефилд, Феџа Бурчиќ, американскиот историчар од југословенско потекло.
ЕКОНОМИЈА
График на денот: Коj е најпочитуваниoт технолошки лидер?
БИЗАРНО
Свежо од подот! Чистачката сета нечистотија ја фрлала врз зеленчукот на купувачите...
МИСТЕРИЈА
Овој човек е најголема мистерија на Студената војна: Тајната за шпионскиот нуркач сè уште не е откриена
СВЕТ
Каков ден на планетата: Земјотреси, посилни и послаби, имало на сите континенти
АНАЛИЗИ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Доцна е за закани: Еве зошто е невозможно Кина да биде сопрена во Јужното кинеско море
Народна Република Кина започна да се наметнува во Јужното кинеско море пред околу седум години. Денес, на вештачките острови се изградени воени бази, авионски писти и друга инфраструктура која што може да се користи во воени цели.
ЕКОНОМИЈА
Анализа: Просечниот Македонец живее исто како лани – јаде многу леб, а малку месо
АНАЛИЗА
Тоа што разменија убави зборови не значи ништо: Еве како Трамп и Путин можат да пронајдат заеднички интереси
АНАЛИЗА
Некој мора да „настрада": Еве што ќе им донесе на Иранците и на Асад ерата на Доналд Трамп
АНАЛИЗА
Анализа Макфакс: Ранливостите на сајбер просторот, човечкиот фактор далеку пред сите други
 
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Овој човек е најголема мистерија на Студената војна: Тајната за шпионскиот нуркач сè уште не е откриена
Британскиот нуркач Лајонел Краб требало да изврши шпионажа на бродот на Никита Хрушчов во текот на н...
АНАЛИЗА
Доцна е за закани: Еве зошто е невозможно Кина да биде сопрена во Јужното кинеско море
ИСИС
Предупредување на разузнавачите: Пристигнале 1.500 џихадисти! Наредба: Сејте смрт по Европа и Балканот
БИЗАРНО
Свежо од подот! Чистачката сета нечистотија ја фрлала врз зеленчукот на купувачите...
СВЕТ
Каков ден на планетата: Земјотреси, посилни и послаби, имало на сите континенти

ВИДЕО  
Страшна сообраќајна несреќа: Возеше во спротивен правец, а потоа...

ФОТО  
Состојбата во Берлин после Хитлер
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
БРАЗИЛ
Неверојатна причина поради која кобниот авион не полетал на време: Пораката на починатиот директор на фудбалскиот клуб открива зошто авионот доцнел
КОЛУМБИЈА
Ова е причината за падот на авионот со бразилски фудбалери? Протекла содржината на последниот разговор на пилотот со контролорите...
СЛОВЕНИЈА
Бесната Меланија упатила јасна порака до Словенија: “Сите ќе ве тужам, нема да заработувате на мене”
КОЛУМБИЈА
Сè поголема мистерија: Пилотот криел дека нема гориво, мислам дека знам и зошто...
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум