АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАБРАЗИЛ 2014ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Де Бур образложи зошто ангажманот на Мурињо ќе разочара добар дел од играчите на Јунајтед
Најголем дел од навивачите на Манчестер Јунајтед добро го прифатија отказот кој го заработи холандскиот стручњак Луи Ван Гал, меѓутоа има и такви кои сметаат де...
ФУДБАЛ
Гвардиола им се обрати на фановите: Довидување и се надевам дека ќе ми простите
ФУДБАЛ
Фабрегас со интересна прогноза за големото финале во ЛШ
ФУДБАЛ
Јунајтед официјално го отпушти Ван Гал, социјалните мрежи "експлодираа"
ФУДБАЛ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Де Бур образложи зошто ангажманот на Мурињо ќе разочара добар дел од играчите на Јунајтед
Најголем дел од навивачите на Манчестер Јунајтед добро го прифатија отказот кој го заработи холандскиот стручњак Луи Ван Гал, меѓутоа има и такви кои сметаат дека веќе поранешниот менаџер можеби требаше да ја доработи својата последна година од договорот поради тоа што направи интересна трансформација и го подмлади составот оваа сезона.
ФУДБАЛ
Магичниот потег на Роналдо пред да заработи повреда на тренингот
ФУДБАЛ
Ремек дело на Алонсо од слободен удар, Фреј се "заплетка" во мрежата
ФУДБАЛ
Меси најави заминување од Барселона: Овој клуб ми даде сè, но…
ФУДБАЛ
Капитенскиот гест пред подигнувањето на шампионскиот трофеј ги одушеви фановите на Барса
КОШАРКА НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Нервозниот Грин на подмолен начин го удри Адамс на незгодно место
Оклахома Сити Тандер му одржа лекција на актуелниот шампион Голден Стејт во третиот натпревар од финалната серија на Западот, а колку играчите на Стив Кер беа немоќни и нервозни на овој натпревар најдобро говори подмолната реакција на Дрејмонд Грин кој сепак не доби исклучување од судиите.
КОШАРКА
Тежок удар за шампионот: Оклахома му одржа лекција на Голден Стејт и поведе со 2:1
КОШАРКА
Перфектна десетка: Кливленд го згази Торонто и влезе во одбрано друштво
КОШАРКА
Каков мајстор: Кари даде 15 поени за помалку од две минути
КОШАРКА
Шампионот не губи два пати во серија: Оклахома на колена во Оукленд
РАКОМЕТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Червар: Сакам да помогнам кога е најтешко, репрезентацијата е пред поединецот
Одличниот хрватски стручњак, Лино Червар денеска и официјално беше промовиран во нов селектор на нашата сениорска ракометна репрезентација.
РАКОМЕТ
Мукаетов: Червар е олимписки и светски првак и чест ни е што ќе биде наш селектор
РАКОМЕТ
Червар по назначувањето: Сакам нови предизвици, а ова е вистински предизвик
РАКОМЕТ
Познат е новиот предводник на "црвено-жолтите": Червар ја презема Македонија
РАКОМЕТ
Репрезентативецот меѓу најдобрите: Гоце повторно со Топ 5 погодок во Франција
МОТОСПОРТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Бројките го потврдиле напредокот на Рено
Очекувањата на Рено и Ред Бул за подобри перформанси од новиот агрегат од Вири се зголемени откако анализта на податоците го потврдила тоа.
ФОРМУЛА 1
Пирели „во живо" ќе го анализира притисокот на гумите
ФОРМУЛА 1
Форс Индија со загуба и во 2015
ФОРМУЛА 1
Рон Денис предвидува откажување на 2 екипи во 2016
ФОРМУЛА 1
Магнусен задоволен од новата спецификација
ДРУГИ СПОРТОВИ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Ѓоковиќ доби роденденска торта за паметење од организаторот на Ролан Гарос
Новак Ѓоковиќ во текот на вчерашниот ден го прослави својот 29-ти роденден, а покрај тоа што веќе доби неколку интересни и искрени честитки од свои колеги, па и тренерот Борис Бекер, сепак доцна во ноќта беше пријатно изненаден од организаторот на Ролан Гарос кој му приреди изненадување на Србинот.
ТЕНИС
Ролан Гарос: Ѓоковиќ ќе налета на Надал во полуфинале
ТЕНИС
Како изгледаше Надал кога последен пат Федерер пропушти гренд слем
ТЕНИС
Урнебесно видео: Ѓоковиќ го учи Куертен да говори српски пред стартот на Ролан Гарос
ТЕНИС
Јотовски по маратонски меч до осумте најдобри во Брчко
ИНТЕРВЈУ  
Барбара Лазовиќ: Ги обожувам македонската трпеза и скопскиот начин на живот
Слатка, пријатна, со прекрасна насмевка, Барбара Лазовиќ го претставува дресот на Вардар веќе 2 сезони. Точка имаше можност да ја запознае и преку искрен разгов...

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Капитенскиот гест пред подигнувањето на шампионскиот трофеј ги одушеви фановите на Барса
Андрес Иниеста сосема оправдано беше прогласен за најдобар играч на финалето кое го одиграа Барселон...
ФУДБАЛ
Јунајтед официјално го отпушти Ван Гал, социјалните мрежи "експлодираа"
ФУДБАЛ
Фабрегас со интересна прогноза за големото финале во ЛШ
ФУДБАЛ
Гвардиола им се обрати на фановите: Довидување и се надевам дека ќе ми простите
КОШАРКА
Нервозниот Грин на подмолен начин го удри Адамс на незгодно место

ВИДЕО  
Тврдеше дека е мајстор за самоодбрана со помош на енергија, предизвика повеќекратен боречки првак и ММА борец, и се посрамоти!

ФОТО  
Дакар Рели 2016

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ужас во Аргентина: Фудбалер усмрти противник задавајќи му удар во вратот
ФУДБАЛ
Циркус: Модриќ му се нафрли на Роналдо, соиграчите "паѓаа" од смеа
ФУДБАЛ
Не можеше да одолее: Пике го имитираше Роналдо, Суарез се "згази" од смеење
ФУДБАЛ
Капитенскиот гест пред подигнувањето на шампионскиот трофеј ги одушеви фановите на Барса
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум