АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЗДРАВЈЕ
Битолски сирења со помалку сол за поздраво уживање
Повеќето луѓе секојдневно консумираат повеќе сол отколку што им е потребно, најчесто бидејќи на овој начин храната им е повкусна или пак за да елиминираат одредени силни миризби и вкусови. Но, внесувањето поголеми количини сол може да го наруши здравјето и да предизвика негативни осцилации на крвниот притисок.
 

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Ѝ се потсмевале и ја исмејувале, а потоа таа ослабела 65 кг и станала вистинска секс бомба
Многумина од нас понекогаш посакуваат поубав изглед, подобра форма, некој килограм помалку. За тоа е потребен труд, диета, но и промена на животните навики. Замислете ја преобразбата низ која поминала девојката која после голем труд ослабела повеќе од 65 килограми.
12.10.2016, 18:26

ЗДРАВЈЕ
Пиете кафе секое утро пред појадок? Еве што му прави тоа на вашиот организам
Секој кофеински зависник не може да го започне својот ден без утринско кафе, без разлика дали се подготвува за важен разговор или започнува нов работен ден.
10.10.2016, 21:04

ЗДРАВЈЕ
Вистински крал помеѓу габите: 3 причини зошто е одлично да јадете вргањ!
Вргањот (Boletus edulis) е габа којашто се јаде, а која расте од месец мај па сè до месец ноември, но најчесто се собира токму во есенските денови.
10.10.2016, 12:14

СКОПЈЕ
Утре во Скопје се организира “Фестивал на Органска Храна”
Град Скопје со големо задоволство го најавува Фестивалот на Органска Храна, кој годинава по шести пат ќе се одржи на 07-ми Октомври на Плоштад Македонија во Скопје. Програмата ќе стартува од 10.00 часот и ќе трае се до 18.00 часот.
06.10.2016, 11:54

ИМУНИТЕТ
Како да го зајакнете имунитетот за само 15 секунди
Професорот Серегј Бубновскиј, познат руски експерт за кинезитерапија, тврди дека постои многу едноставен метод за зајакнување на имунитетот.
04.10.2016, 16:21

КАКОВ ПРЕСВРТ
Доктор Оз – Измамник којшто спие на милиони?
Откако Опра Винфри го лансираше доктор Мехмет Џенгиз Оз во 2004-та година, тој успеа преку малите екрани да "маѓепса" милиони луѓе ширум светот токму со своите совети за добро здравје.
03.10.2016, 13:11

ЗДРАВЈЕ
Најмоќните 63 секунди: „Мејкап“ трансформација на жена болна од рак која воодушеви милиони луѓе
Жените болни од рак поради последиците од болеста, како што е губењето на косата, како да губат дел од себе, дел од женственоста вродена во секоја од нив. Како болната жена може повторно да се чувствува женствено и самоуверено, е прикажано во моќното видео од 63 секунди кое досега е прегледано речиси шест милиони пати.
29.09.2016, 19:05

ЗДРАВЈЕ
Оваа чудотворна билка го убива дури и ракот: Ги лечи сите болести, а се споменува и во Библијата и Куранот
Црниот ким е древна лековита билка чии чудотворни својства луѓето ги ценат и денес. Наводно лечи и рак, така што директно ги напаѓа неговите клетки и ги уништува.
29.09.2016, 11:43

ЗДРАВЈЕ
Залудно сте ги миеле забите ако го правите ова: Најголемата грешка со која ги уништувате вашите заби
Доколку и вие го практикувате ова, знајте дека секој пат целосно го поништувате ефектот на пастата за заби.
28.09.2016, 19:04

МАКЕДОНИЈА
Посебен додаток за болните од цистична фиброза
Барањата се поднесуваат во центарот за социјални работи, заедно со барањето се приложува наод, мислење документ со утврдена дијагноза.
28.09.2016, 14:47

ЗДРАВЈЕ
Мислите дека 120/80 е нормален притисок? Епа, вие сте во голема заблуда
Врежаното мислење дека нормален крвен притисок е 120 со 80, и дека сите вредности над тоа се итен повик за итна посета на кардиолог - повеќе не важат.
28.09.2016, 14:12

ЗДРАВЈЕ
Слушнала дека млечните производи предизвикуваат болести: Се откажала од нив три недели и еве што заклучила
Бидејќи сите лекари имале сосема различно мислење, Ребека одлучила самата да види што ќе се случи ако престане да јаде и пие млечни производи.
27.09.2016, 21:06

ЗДРАВЈЕ
Опасна болест која има симптоми како мамурлак
Симптомите слични на оние кои ги имаме еден ден откако ќе се напиеме некоја чашка повеќе, на една девојка ѝ укажале на нешто многу полошо.
26.09.2016, 17:13

БАЕР
Најконтроверзниот лек на германски Баер: Некогаш бил револуција во медицината, а денес е опасна дрога
Малку познато е дека најголемиот подем на германската фармацевтска компанија „Баер“ се случил откако компанијата на големо продавала хероин како лек за разни болести ширум светот.
26.09.2016, 17:00

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Диета без гладување: Еве што ќе се случи ако јадете 3 јаболка на ден
Ова овошје треба да се јаде секој ден пред да појадувате, ручате, вечерате...
24.09.2016, 13:42

ФИТНЕС
Класична заблуда: Не се ни фит ѕвездите толку фит!
Оваа фотка веќе „собра“ повеќе од 18 илјади лајкови, а веруваме дека со оваа објава воодушеви и израдува голем број на луѓе.
23.09.2016, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Правилото на „пет секунди“ е мит – Не јадете од подот!
Канадски експерт објаснил дека темата се чини банална, но не е, бидејќи во ова правило многу се верува.
22.09.2016, 17:14

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Пијалок од две состојки кој ги топи масните наслаги, а не е класичниот зелен сок
Веќе после пет дена ќе забележите помал број на вагата, а ако сакате да ослабете уште повеќе, постапката повторете ја после 10 дена пауза.
21.09.2016, 17:48

ЗДРАВЈЕ
Што треба да знаете за шминката за очи?
Еден од омилените ритуали на секоја жена е шминката. Кои нови продукти треба да се пробаат, каков е нивниот квалитет, колку чинат, се теми кои се муабетат на секое кафе со другарките. Сепак, овој забавен начин на разубавување, може да биде и штетен за здравјето на очите. Еве некои совети како правилно да ги користите шминките за очи.
21.09.2016, 13:27

ЗДРАВЈЕ
Ги убива сите непријатни мириси кои ги лачи телото: Овој пијалок ги неутрализира лошиот здив и потта
Комбинацијата на овошје и зеленчук од овој напиток ќе го отстрани и непријатниот мирис на нозете.
20.09.2016, 17:14

ЗДРАВЈЕ
Алкохолот го продолжува животот и го подобрува здравјето?
Со цел да докажат дека алкохолот не е секогаш штетен, тимот од порталот Your Tango сподели некои интересни факти за поврзаноста помеѓу алкохолот и здравјето.
19.09.2016, 20:04

ЗДРАВЈЕ
40 години не отишла на доктор: Овој едноставен рецепт го чува нејзиното здравје со децении!
Жената случајно дошла до овој рецепт и никогаш не се покајала што го испробала.
17.09.2016, 16:33

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Докажано најдобриот (и наједноставниот) начин да ослабете
Без оглед на тоа која диета ја држите, односно кој начин на слабеење сте го одбрале, едно златно правило гарантира губење на килограмите, а тоа е и научно докажано.
16.09.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Американското здружение на хемичари објави: Овие две намирници заедно можат да го победат ракот!
Научниците докажале дека, кога се комбинираат овие две соединенија, ризикот за развивање на тумор е најнизок.
16.09.2016, 19:00

ФИТНЕС И ДИЕТИ
3 најважни совети за слабеење од медицинската сестра Анита која изгубила 35 килограми
Анита Мекеј е медицинска сестра од Сиднеј која им стана фитнес инспирација на многу жени откако фотографијата од нејзиното тело пред слабеењето и по диетата се појави на неколку фитнес блогови. Прочитајте ги нејзините совети за слабеење кои можеби ќе ви помогнат и вие да ја постигнете посакуваната фигура.
15.09.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Одлучил една недела да се тушира само со ладна вода: Не очекувал ваков резултат
Ретки се оние луѓе кои своето тело би го шокирале со секојдневно туширање со ладна вода.
14.09.2016, 21:39

ЗДРАВЈЕ
Фотографија од „пред и потоа“ ја покажува морничавата моќ на депресијата
Депресијата може да влијае на луѓето на многу различни невидливи начини. На пример, кај некои луѓе ја убива секоја желба да ги чуваат работите чисти и уредни.
13.09.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Педијатари: Да се ограничи пристапот до интерактивните екрани за помладите од 3 години
Француското Здружение за амбулантна педијатрија (AFPA) изрази загриженост по истражување спроведено на 428 деца помлади од три години, чиишто резултати покажале дека дури 47 отсто речиси редовно користи интерактивни екрани на таблети или паметни телефони.
13.09.2016, 19:53

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Никако не можете да ослабете? Можеби треба да јадете повеќе!
Го броите секој залак, а и понатаму не сте задоволни од својот изглед? Исхраната заснована на ограничен калориски внес можеби ве спречува да ја постигнете својата цел.
12.09.2016, 17:55

ЗДРАВЈЕ
Лицата кои ќе преживеат карцином во детството живеат подолго и поздраво
Лицата коишто ќе преживеат карцином во детството живеат подолго и поздраво поради подоброто лекување и следење, покажа една британска студија.
12.09.2016, 17:37

ЗДРАВЈЕ
Емили девет дена не го извадила тампонот и тоа ќе ја чинело живот!
20-годишната студентка Емили Панкхерст се чувствувала подуено и лошо, а сето тоа му го препишувала на стресот. Потоа завршила на интензивна нега три дена бидејќи не можела да се помрдне, а за сè бил виновен тампонот кој заборавила да го отстрани цели девет дена!
10.09.2016, 14:00

ЗДРАВЈЕ
Забната паста Colgate содржи опасна материја која влијае на хормоните?
Секојдневната грижа за здравјето на забите и непцата е задолжителна, но потребно е да се обрне внимание на тоа која забна паста ја користите.
09.09.2016, 19:53

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Ова не е типична „пред и потоа“ приказна, но ќе ве воодушеви нејзината искреност
Кога повеќето луѓе ќе споделат фотографија „пред и потоа“ од нивното губење на килограми, очекуваме на десната страна да бидат послаби и позгодни.
09.09.2016, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Имате менструални болки? Оваа мешавина многу ќе ви помогне!
Решението за овој проблем можете да го најдете во овие природни состојки и да заборавите на болките.
07.09.2016, 20:04

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Директор во Фејсбук открива: „Гладувам 15 часа дневно и тоа ми го промени животот”
Ден Зигмонд, директор на аналитика во Фејсбук, е еден од приврзаниците на диетата на гладување, чии следбеници не јадат во долги временски периоди – од 14 часа па дури до неколку дена. „Многу мои колеги јадат на работа или набрзина. Тешко е да контролирате што јадете овие денови. Но, една работа која секој од нас може да ја контролира е времето“, рекол Зигмонд за „Business Insider”.
07.09.2016, 17:52

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Славната актерка која е мајка на две деца изгледа одлично поради овој оброк!
Џесика Алба и после две породувања изгледа одлично, а својот феноменален изглед му го должи на оваа салата.
05.09.2016, 20:40

ЗДРАВЈЕ
Овој пијалок го чисти организмот и ве ослободува од „мрзливите" црева
Нутриционистите тврдат дека за вишокот килограми на стомакот постои решение, и тоа многу едноставно.
05.09.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Пократкото работно време подобро влијае врз продуктивноста и здравјето
Откако Шведска пред една година експериментално воведе шестчасовно работно време, стигнаа и првите посериозни резултати од овој експеримент.
05.09.2016, 12:48

МАКЕДОНИЈА
Бесплатна логопедска недела
Здружението Интеракција плус од Скопје, од 5-ти до 12-ти септември организира бесплатна Логопедска недела во чиишто рамки сите заинтерсирани можат да добијат бесплатни прегледи и консултации во Логопедското студио Интеракција плус, кое се наоѓа во непосредна близина на Универзалната сала - Скопје.
03.09.2016, 14:20

ЗДРАВЈЕ
Бидете умерени во нивното конзумирање: Овие видови на овошје содржат најмногу шеќер
Природниот шеќер е сигурно подобар од вештачкиот, меѓутоа сигурно не сте ни претпоставувале колку шеќер внесувате во организмот додека јадете овошје.
02.09.2016, 20:25

ЗДРАВЈЕ
Рецепт кој прави чуда: Пред спиење ставете го ова под јазикот и наутро ќе бидете како нови
Станува збор за мешавина од мед и розова хималајска сол која пред спиење се става под јазикот. Оваа сол е навистина посебна, таа му помага на нашето тело да стане алкално и така поуспешно се бори против разни болести.
01.09.2016, 17:34

ЗДРАВЈЕ
Два месеци пиеле сок од домати – Резултатите ги изненадиле и научниците
„Кога ќе кажете домат, ние мислиме на суперхрана“, велат научниците од престижната медицинска установа.
31.08.2016, 20:30

ЗДРАВЈЕ
Брза диета со грозје: Го чисти организмот и ги намалува килограмите
Диетата со грозје не само што е добра за губење килограми, туку и за подобрување на метаболизмот и за чистење на телото од токсините.
31.08.2016, 10:27

ЗДРАВЈЕ
Еве како да препознаете срцев удар еден месец пред да се случи
Една од главните причини за смрт во светот е срцевиот удар. Стресот, нездравата исхрана и брзиот живот значително допринесуваат за тој да се случи, но за среќа постојат начини симптомите на време да се препознаат и да се промени фаталниот исход.
29.08.2016, 20:37

ЗДРАВЈЕ
Германски Нобеловец го шокираше светот: Добивате рак затоа што ги јадете овие две намирници
Хаузен исто така укажува на тоа дека нивото на колоректални заболувања од рак се зголемило после Втората светска војна. Тој е уверен дека тоа е најдиректно поврзано со тоа што во тие земји е популарно увезувањето на говедското месо.
29.08.2016, 15:30

ЗДРАВЈЕ
Табеларен приказ на нормални вредности на крвен притисок според возраста и полот
Еден од најраспространетите здравствени проблеми е зголемениот притисок на крвта.
29.08.2016, 12:30

НАЈЧЕСТИ МИТОВИ
4 најголеми митови за целулитот кои морате веднаш да ги заборавите
Целулитот, односно дупчињата и неправилностите на кожата, го мразат сите жени, а одењето на плажа и соблекувањето по бикини им е вистински кошмар на сопственичките на „кората од портокал“. Ако сакате да се ослободите од омразениот целулит прво морате да заборавите на овие 4 најчести митови во кои многу жени цврсто веруваат.
26.08.2016, 19:11

ЗДРАВЈЕ
После ова сознание никогаш повеќе нема да ставате лимон во пијалокот – Кажете му го тоа на келнерот!
Ако сте од оние луѓе кои не можат да си го замислат пијалокот без парчиња лимон во него, тогаш после ова сознание длабоко ќе се разочарате.
25.08.2016, 18:37

ЗДРАВЈЕ
Со овие три техники засекогаш ќе го отстраните стресот од вашиот живот
Ништо не му штети повеќе на организмот како константниот стрес и нервоза. Без разлика дали овие непријатели на нашето здравје се предизвикани од нездравиот начин на живот, лошата исхрана или негативна атмосфера во домот и работното окружување, пред се` би требало да научите како многу лесно и ефикасно да го елиминирате.
24.08.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Опасно за здравјето: 4 знаци дека јадете премногу сол
Преголемиот внес на сол лошо влијае на здравјето на нашето срце и крвните садови, а една од последиците е и зголемен крвен притисок.
23.08.2016, 18:34

ЗДРАВЈЕ И ХИГИЕНА
Шират убедливо најмногу зарази и бактерии: Обрнете посебно внимание на овие места во вашиот дом
Не треба да заборавиме дека редовното одржување на хигиената во домот го олеснува животот и го подобрува здравјето на сите членови на домаќинството.
22.08.2016, 20:00

ЗДРАВА ИСХРАНА
Сепак има слабост: Болт мора да избегнува еден вид на храна за да биде најдобар во светот
Најбрзиот човек во светот откри дека, иако може да јаде што ќе посака, еден вид на храна мора да го избегнува ако и понатаму сака да биде најдобар.
20.08.2016, 15:30

ЗДРАВЈЕ
Сите се луди по овој рецепт од две состојки кој ги отстранува мастите!
Доколку имате проблем со вишок масти, ова е рецептот за вас.
19.08.2016, 19:33

ЗДРАВЈЕ
Исчистете ги бубрезите од отрови, камен и песок: Ефикасен лек од три состојки!
За шест дена каменот би требало да излезе, а песокот за три до четири дена.
18.08.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Со години мислевте дека ова е здрав појадок? Сте се излажале...
Еве зошто не е баш најдобра идеја да јадете банани наутро, или ако веќе баш сакате, со што да ги комбинирате.
17.08.2016, 18:03

ЗДРАВЈЕ
Дигитални уреди - колку се штетни за видот на вашето дете?
Модерното време ги направи децата и компјутерите неразделни. Новите генерации растат со современата технологија, која има многу предности, но исто така и маани, штетна е не само кога е во прашање психофизичкото здравје, туку може значително да го наруши и видот.
17.08.2016, 12:32

ЗДРАВЈЕ
Избелете ги забите за 2 минути: Две моќни состојки за бисерна насмевка!
Доколку имате наслаги на забите, а немате пари за нивно избелување кај стоматолог, обидете се со оваа домашна паста која прави чуда!
16.08.2016, 18:32

ЗДРАВЈЕ
Вирусите се поопасни наутро
Вирусите се поопасни се кога жртвите ќе се инфицираат наутро, покажува истражувањето направено на британскиот универзитет Кембриџ.
16.08.2016, 10:47

ЗДРАВЈЕ
Пијалок кој го менува животот од корен: Целосно чистење на телото од отрови и маснотии!
После ова чистење, дефинитивно ќе бидете поздрави! Овој пијалок може да ви помогне да извршите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот килограми без многу напор.
15.08.2016, 17:17

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум