АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЗДРАВЈЕ
Овие видови на храна го намалуваат потењето
Иако во борбата со оваа непријатна појава најчесто помош бараме во козметичките препарати, решението лежи во промената на животните навики.
 

ЗДРАВЈЕ
Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело
Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање.
16.01.2017, 20:30

ЗДРАВЈЕ
Обичниот аспирин ги решава сите проблеми со кожата: После три примени, брчките и акните исчезнуваат!
Употребете ја оваа магична таблета на еден од овие три начини и конечно ќе им кажете збогум на несовршеностите на вашето лице.
13.01.2017, 20:30

ЗДРАВЈЕ
Очи со младешки сјај и на повозрасни години
„Ќе остарете и вие, па ќе видите каква е староста”, ова честопати ни го кажуваат повозрасните. Еден ден и ние ќе ги имаме нивните години, затоа од почит кон нашите родители, баби и дедовци, треба да се грижиме за нивното здравје. Затоа, колку што можеме треба да им се најдеме и да поминуваме време со нив.
13.01.2017, 14:31

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Опра Винфри ослабела 20 килограми: Една промена била пресудна за нејзиниот успех!
62 – годишната водителка неодамна изгубила 20 килограми со траен резултат, а во новото интервју открила што ѝ помогнало најмногу во тоа.
12.01.2017, 19:41

ЗДРАВЈЕ
Добра вест за жените: Ова се најдобрите години за раѓање деца
Со децении наназад жените биле советувани дека може да биде многу опасно раѓањето деца по 35 години.
11.01.2017, 21:19

ЗДРАВЈЕ
Внимавајте: Дури и најздравите намирници можат да бидат штетни кога ги јадете во погрешно време!
Ако ви се случува да се храните со најздрави намирници, а притоа да се чувствувате се` полошо, можно е проблемот да е во тоа што ги јадете во погрешен момент.
10.01.2017, 17:52

ЛОНДОН
Револуција: Научниците откриле како на природен начин да го спасат секој заб
Забите во иднина би можеле да се натераат самите себе да се поправаат, што би значело крај за болните посети на забарите и ставањето на пломби, велат британските научници кои создале лек кој успешно ги поправа дупките во забите на глувците.
10.01.2017, 15:05

ЗДРАВЈЕ
Исчистете ги цревата за 24 часа: Исфрлете ја несварената храна и отровите во рекорден рок!
Оваа еднодневна диета ќе направи вашето тело да заборави на празничното прејадување.
09.01.2017, 17:42

ЗДРАВЈЕ
Домашен рецепт од само две состојки кој ќе ја смири и најупорната кашлица
Сезоната на грип, вируси и кашлици одамна започна. Ако сте и вие меѓу оние кои ги фатила настинка ќе ве израдува информацијата дека постои еден скромен, но одличен рецепт за лековит сируп кој можете да го направите дома за 20 минути. Овој сируп од две главни состојки ги ослободува синусите, ја лекува кашлицата и настинката во рекордно време, а можат да го користат и децата.
05.01.2017, 20:03

ЗДРАВЈЕ
Една година без дезедоранс – Еве што се случува
„Лајфстајл“ блогерката Елис Браутигам спровела експеримент во кој веќе една година не користи дезедоранс.
04.01.2017, 17:52

ЗДРАВЈЕ
Дали е ова еликсирот на младоста? Само 3 лажици од оваа смеса, дневно, ќе направат чудо за вашата крвна слика!
Оваа витаминска бомба или лековит еликсир е исклучително добар и проверен лек за зголемување на нивото на хемоглобинот, подигање на нивото на крвните зрнца и подобрување на општата крвна слика.
04.01.2017, 14:08

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Како симнала 45 кг вишок: Неверојатна трансформација, ново тело, нов почеток!
Девојката успеала да ја преполови својата килажа точно пред Нова година.
03.01.2017, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Со овие едноставни навики кои можете да ги применувате уште од денес, ќе го намалите ризикот од рак!
На една од две личности во некој момент од животот и` е дијагностициран рак, покажуваат истражувањата. Поради тоа, здружението за превенција на рак составило водич од седум едноставни чекори кои можат значително да го намалат ризикот од појава на оваа страшна болест.
30.12.2016, 21:34

ЗДРАВЈЕ
Зошто е важно да пиете вода дури и во зимските денови
Човековото тело без разлика на годишните времиња има постојана потреба соодветно да се хидрира. Но, како што времето заладува и ниските температури стануваат се почеста појава имаме потреба да конзумираме нешто што ќе не загрее и ќе направи да се чувствуваме комфорно во ладните зимски денови.
30.12.2016, 15:18

ЗДРАВЈЕ
Како студеното време влијае врз нашиот организам? Откријте на што треба да внимавате
Со намалувањето на температурите во текот на зимата, здравствените проблеми поврзани со времето стануваат поголеми. Студеното време носи многу ризици, особено за постарите лица.
29.12.2016, 21:00

ЗДРАВЈЕ
Улогата на семејниот лекар во водење акутни горно-респираторни инфекции
Секоја сезонска промена влијае на нашиот организам. На пролет, телото е поактивно и луѓето се подложни на стрес, но во зима телото функционира поспоро поради студот и е подложно на горно-респираторни инфекции (АГРИ) и настинки.
29.12.2016, 11:04

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ
Ако премногу се грижите, овие болести ќе ве стигнат порано или подоцна
Грижата директно влијае на желудникот, варењето на храната, слезината и панкреасот.
28.12.2016, 20:00

ЗДРАВЈЕ
Ги помешале сперматозоидите: Поради голема грешка на холандска болница, 26 парови очекуваат туѓо дете...
Холандскиот центар за медицински помогнато оплодување соопшти дека е можно 26 жени да се оплодени со сперматозоиди на погрешен човек.
28.12.2016, 16:00

ЗДРАВЈЕ
Речиси 8.000 заболени од грип од почетокот на месецов
Комисијата за заразни болести препорачува да се изврши темелна дезинфекција на сите детски градинки и училишта низ државата.
28.12.2016, 10:48

ЗДРАВЈЕ
Лекарите предупредуваат: Ако сакате да го намалите ризикот од рак, исфрлете ги овие намирници од исхраната!
Лекарите постојано предупредуваат колку е храната важна за нашето здравје. Сепак, денес повеќе не можеме да бидеме сигурни што е навистина здрава храна, бидејќи доста производи се генетски модифицирани.
27.12.2016, 20:20

ЗДРАВЈЕ
Грипот зема замав, на удар бебињата и учениците
Најалармантна е ситуацијата во детската болница во Козле. Директорот на установата вели дека капацитетот им е веќе надминат и можат да хоспитализираат само тешки случаи.
27.12.2016, 14:17

ИСПОВЕД
Високите потпетици ѝ направиле пекол од животот: „Поради нив останав без нога”
Високите потпетици се и благослов и клетва, а на една жена неповратно ѝ го уништиле животот.
26.12.2016, 19:02

ДЕПРЕСИЈА
Ако често патувате со авион, обрнете внимание: Секој осми пилот пати од депресија
Истражувачите испратиле онлајн анкети до 3845 пилоти ширум светот, а на пилотите им биле поставувани прашања пред сè за нивната психичка состојба.
26.12.2016, 19:00

ЗДРАВЈЕ
Хепатитисот секој ден убива по 400 лица во светот
Од 6 до 10 милиони лица во светот секоја година се погодени од хепатитис. Високата стапка на смртност алармира дека е потребна глобална стратегија за борба со болеста со цел нејзино искоренување, беше посочено минатата среда на конференцијата на Hep-CORE во Берлин, Германија, на која учестуваше и Хепар центарот –Битола.
26.12.2016, 13:38

НАСЛЕДНИ БОЛЕСТИ
Експертите открија од кого го наследуваме генот одговорен за рак на дојката
Од родителите можеме да наследиме многу физички особини, но и болести. Од секој родител добиваме по две копии од секој ген, а мутацијата на одредени гени е главен причинител за наследните болести.
24.12.2016, 17:59

ЗДРАВЈЕ
Чудо на природата: Причини поради кои куркумата е добра за здравјето
Куркумата се смета за природен „прочистувач“ на организмот.
23.12.2016, 21:15

ЗДРАВЈЕ
Ублажете ја болката со помош на билка
Осумдеценискиот нераскинлив дијалог со природата, „Алкалоид“ годинава го круниса со нова палета билни производи, како одговор на сé поголемата доверба кај луѓето во природните препарати произведени од компанијата која цели 80 години во фокусот на својата основна дејност ги има растителните суровини. Овие природни производи се категорија која опфаќа повеќе видови различно именувани препарати, како: традиционални хербални лекови, гранични производи и додатоци во исхраната.
23.12.2016, 12:00

ЗДРАВЈЕ
СЗО ги заврши тестовите за вакцина против ебола со 100-отстотна ефикасност
Светската здравствена организација соопшти дека со 100-отстотна ефикасност ги завршила тестирањата на експерименталната вакцина против вирусот Ебола.
23.12.2016, 09:04

ЗДРАВЈЕ
Едноставен пијалок кој го регулира варењето на храната и го зајакнува организмот
Овој едноставен пијалок кој во себе ја содржи една од најздравите намирници на светот е вистински сојузник во чувањето на добрата здравствена состојба.
22.12.2016, 17:54

ЗДРАВЈЕ
Можно е: Еве како да јадете без ограничувања и да бидете фит
Празниците се ближат, а со нив и прекумерниот внес на храна. Ако сакате да ги избегнете гасовите, подуеноста и таложењето на вишок килограми, придржувајте се до овие неколку совети.
21.12.2016, 22:00

ЗДРАВЈЕ
Дали сте знаеле дека чајот од нане може да ви помогне да се ослободите од овие непријатности?
Нането е одличен извор на манган, бакар и витамин Ц. Освен тоа, во себе содржи и антиоксидативни, антибактериски, антивирусни и антифунгални својства.
20.12.2016, 21:41

СКОПЈЕ
Со здрави навики до здрави бубрези
Никогаш не е прерано да започнеме да ги учиме нашите деца повеќе за тоа како функционира телото и кои се добрите навики кои треба да ги практикуваме.
19.12.2016, 12:54

ЗДРАВЈЕ
И покрај жестоките критики: Јадел само компири цела година и тоа му го променило животот!
ЕндрјуТејлор оваа година не изел ништо друго освен компир. И уште малку компир.
16.12.2016, 17:54

ЗДРАВЈЕ
Не ве лажеле: Ова е причината зошто не треба да пиете вода додека јадете
Пиењето вода пред и за време на јадењето е навика која ја имаат многумина. Новите сознанија укажуваат на тоа дека пиењето вода за време на оброкот прави повеќе штета отколку корист.
15.12.2016, 21:45

ЗДРАВЈЕ
Некои луѓе спијат со лимон покрај креветот, а кога ќе прочитате зошто и вие ќе го правите истото
Кога зборуваме за здрава храна, прва асоцијација претежно ни е лимонот.
14.12.2016, 17:52

ДЕЛЧЕВО
Седум инфаркти за две недели во Делчево
Зголемен е бројот на дијагностицирани инфаркти во делчевската Итна медицинска служба. Во период од две недели овде се дијагностоцирани седум инфаркти кај лица кои се на возраст од 50 до 70 години, информира раководителот на делчевската Итна медицинска служба, д-р Гоце Стојменовски.
14.12.2016, 11:21

ЗДРАВЈЕ
Јадете ги следните намирници и никогаш нема да се здебелите
Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно за да се чувствувате сити. Меѓутоа, различни намирници различно влијаат на чувството на ситост, но и на вашата линија.
13.12.2016, 17:10

ЗДРАВЈЕ
Моќен рецепт за да „пукате“ од здравје!
Куркумата е популарен зачин, особено во Индија, каде што се додава во многу јадења, и тоа не само поради специфичниот вкус, туку и поради здравствените предности кои ги има.
12.12.2016, 17:51

ЗДРАВЈЕ
Експертите откриваат: Еве колку често треба да ги миете забите
Денталната хигиена е најдобрата превенција против кариес и други болести на забите, а здравите навики е најдобро да се усвојат уште од детството.
10.12.2016, 11:32

ЗДРАВЈЕ
Колку течности треба да пиете кога сте болни?
Сите го имаат слушнато советот дека, кога сме болни, мора да пиеме многу течности, на пример вода или топол чај, за да не дехидрираме. Но, колку навистина течности треба да пиеме кога ќе не` совлада болест? Во продолжение дознајте ја оваа важна информација.
09.12.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Дознајте која болест на очите се лекува со методата Крос линкинг
Иако живееме брзо и динамично, грижата за здравјето на очите не треба да ја занемаруваме. Колку повеќе сме поинформирани за очните болести, толку побрзо ќе реагираме за да го спречиме нивниот развој.
09.12.2016, 14:27

ЗДРАВЈЕ
Намалете го ризикот од рак и срцеви болести со помош на јаткастите плодови
Конзумирањето најмалку 20 грама јаткасти плодови дневно го намалува ризикот од појава на срцеви болести и рак, наведува една нова студија.
07.12.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Златна смеса: Лековита, слатка и лесно се прави
Во ладните зимски денови најдобро е да пиете чај од разни билки за да останете здрави и за да не бидете подложни на настинка и грип.
06.12.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Гастритисот и надуеноста исчезнуваат за неколку дена: Моќен сок од две едноставни состојки
Исхраната е многу важен фактор ако сакате да се ослободите од оваа напорна состојба, но постои и природен лек кој ви помага да ја зачувате цревната флора.
05.12.2016, 19:06

МАКЕДОНИЈА
На Ало докторе! најмногу повици за респираторни симптоми и настинки
Респираторни симптоми, покачена телесна температура, сезонски вируси, настинки и кашлици биле најчести причини за барање совети на телефонската линија Ало докторе! во последната седмица, од 28 ноември до 4 декември.
05.12.2016, 10:04

ЗДРАВЈЕ
Ова се најголемите грешки кои ги правите во губењето на килограмите
Сакате да ослабете, но не успевате во тоа? Гладувате, се откажувате од омилените слатки, вежбате, а резултати сепак нема? Можеби сето тоа што го правите нема ефект затоа што правите основни грешки во чекори. Ова се некои од нив...
02.12.2016, 21:00

ЗДРАВЈЕ
Лекарите лечеле рак на простата со шок терапија, па биле изненадени од резултатите
До неодамна било прифатено мислењето дека тестостеронот е своевидно "гориво" за напредокот на ракот на простата и целта на речиси сите терапии била да се намали нивото на тој хормон во организмот на пациентите, но новото истражување покажало нешто сосема спротивно.
02.12.2016, 15:02

ЗДРАВЈЕ
Промени во видот – симптом за стрес?
Најчестата болест на очите која директно се поврзува со хроничен стрес е централна серозна ретинопатија или како што уште се вика „болест на млади и здрави луѓе“ вообичаено машки.
02.12.2016, 10:26

ЗДРАВЈЕ
За три дена го исфрла каменот од бубрегот: Народен лек користен уште од пред 300 години
Каменот во бубрегот предизвикува болка која може да се појави во долниот дел од стомакот и препоните, во грбот и под ребрата. Освен тоа, личноста често мокри, има силен мирис на урината која ја променила бојата и мачнини.
01.12.2016, 20:11

ЗДРАВЈЕ
УНАИД: До 2030 година епидемијата на ХИВ може да се запре
Епидемијата на ХИВ до 2030 година може да биде запрена, а тоа пред се ќе зависи од тоа дали младите жени ќе успеат да се одбранат од вирусот, објави денеска УНАИД по повод Светскиот ден на борба против сидата.
01.12.2016, 10:39

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
7 дена го користела овој домашен серум и косата ѝ пораснала дури 2 сантиметри
Самите можете да го направите серумот за кој модната блогерка Фара Дукаи тврди дека за само една недела вашата коса ќе порасне од 2 до 4 сантиметри, во зависност од квалитетот и типот на вашите влакна.
30.11.2016, 17:10

ЗДРАВЈЕ
Не ги барајте симптомите за болести на интернет!
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува паника, бидејќи резултатите од пребарувањето на симптомите најчесто завршуваат со заклучок дека имате некоја неизлечива болест.
29.11.2016, 19:41

ЗДРАВЈЕ
Ги излекувал акните без одење на лекар: Променил една работа и се ослободил од маките
Цели три години со посветеност работел на нивното отстранување и сега, кога конечно успеал да се ослободи од нив, сака со вас да ја сподели тајната на својот успех.
28.11.2016, 18:33

ЗДРАВЈЕ
Три скриени извори на стрес поради кои се чувствувате лошо
Работата, обврските и семејните проблеми се најчестите извори на стрес за кои сме свесни, но треба да обрнеме внимание и на оние, скриените извори на стрес.
25.11.2016, 20:42

ЗДРАВЈЕ
Богатство на природата: Ова овошје ги штити забите и го ублажува дијабетесот
Ако постојано имате потреба нешто да грицнете, најдобро би било тоа да бидат јаткасти плодови. Еден од најздравите е индискиот орев.
24.11.2016, 20:18

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Со кора од портокал истријте ги кожата и забите: Ефектите се фантастични!
Сочната внатрешност изедете ја и подобрете го имунитетот, а кората искористете ја за убавина.
23.11.2016, 20:40

ЗДРАВЈЕ
Народен рецепт кој го лекува воспалението на грлото за само четири часа
Станува збор за стар народен лек кој многу успешно помага кај полесните воспаленија на грлото и крајниците – воспалението се смирува за само четири часа.
22.11.2016, 18:37

ЗДРАВЈЕ
Две моќни состојки кои го чистат вашиот организам и спречуваат таложење на маснотии
Сите знаеме дека паразитите се штетни микроорганизми за организмот домаќин. Тие ги користат хранливите материи во организмот на домаќинот и со тој процес тие го оштетуваат организмот на домаќинот.
21.11.2016, 17:51

ИСТРАЖУВАЊЕ
Ако испиете чаша вино пред цигарата, ќе го поништите нејзиното штетно дејство?
Најновите откритија на научниците укажуваат на тоа дека чаша црвено вино пред да испушите цигара може да ја спречи штетата која ја предизвикува пушењето.
18.11.2016, 20:08

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело
Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање.
МОДА И УБАВИНА
Никој не може да погоди колку години има таа: Жените ѝ завидуваат, а мажите не го тргаат погледот од неа
ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
ЗИМСКА ИДИЛА
И во зима Ресторанот Бакал е посебно доживување!
ПАТУВАЊЕ
Кина го отвори првиот хотел којшто поседува свој “приватен океан”

ВИДЕО ВЕСТИ

Џенифер Лопез дизајнира за Џузепе Заноти
Колекцијата обувки на Ријана и Маноло Бланик беше вистински погодок, а уште една ѕвездена соработка е на повидок. Се работи за Џенифер Лопез и дизајнерот Џузепе Заноти.
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Спречете ладниот воздух да влегува под вашата врата: Овој трик ја чува топлината во вашиот дом!
ПАТУВАЊЕ
Хуакси: Најбогатото село во Кина од кое е забрането заминување
НЕОЧЕКУВАНО
Погледнете како изгледа домот на Марк Закерберг – Многу ќе се изненадите

ФОТО  
Кој вика дека животните не го следат "селфи" трендот?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Ја обвинуваат дека имала многу пластични операции: Што ќе речете вие после овие фотографии?
ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ
12 славни дами кои изгледаат сосема непрепознатливо без шминка! Уверете се сами
ОДЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Има 70 години и вакво деколте! Кога таа се појавила на забавата, девојките можеле да си одат дома
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум