АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
Во 1997 година на 69-тото доделување на престижните награди Оскари, славните ѕвезди блеснале во сиот сјај. Тоа беше прекрасна година, а сега во пресрет на новите Оскари, ќе се потсетиме на тогашниот изглед на ѕвездите во кој веруваме дека ќе уживате!
 

НЕГА НА КОСА
Исхрана за здрава коса
Здравата, сјајна и бујна коса не произлегува само од квалитетните препарати – тука е битен и внесот на витамини и минерали преку исхраната.
22.02.2017, 17:23

МОДНИ ПРОМАШУВАЊА
Таа е движечка модна катастрофа
Никој не прави модни промашувања како пејачката Џој Вила. Од година во година, таа се појавува во јавноста во облека која е екстраваганција во обид, а всушност е модна катастрофа.
21.02.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Хуберт де Живанши: Модниот гигант кои ги ослободи жените од неудобните кроеви
Славниот француски моден дизајнер Хуберт де Живанши денес го прославува својот 90-ти роденден, а по тој повод ние ќе се потсетиме на неговата успешна кариера.
21.02.2017, 17:06

ВИСОКА МОДА
Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
21.02.2017, 14:18

МОДА И УБАВИНА
Тилда Свинтон ви претставува одлична колекција очила за сонце
За многу кратко време, брендот Gentle Monster стана популарен помеѓу светските трендсетерки, но не помалку е познат и меѓу ѕвездите во Холивуд.
21.02.2017, 11:20

МОДА И УБАВИНА
На оваа „плус сајз“ убавица ѝ се заблагодаруваат жените ширум светот поради овие фотографии
Хантер Мекгрејди го направила она од кое се плаши речиси секоја жена – ги срушила сите табуа и на снимањето за магазинот „Sports Illustrated” го покажал вишокот килограми во бикини.
20.02.2017, 17:52

МОДА И УБАВИНА
Viva la Vita – духот на Италија во мирисливо шишенце
Честопати ни е потребно мало потсетување за да му се радуваме на секој нов ден и со полни гради да уживаме во ситните задоволства. Поради тоа AVON го креираше новиот парфем Viva la Vita, инспириран од Италија – земјата која зрачи со страст, посебна атмосфера и мириси, чии жители се познати по позитивниот став и хедонизмот.
20.02.2017, 12:52

МОДА И УБАВИНА
Пејачката продолжува да се појавува во разголени тоалети: Таа е најатрактивната трудница
Целата светска јавност беше воодушевена кога Бијонсе целосно гола објави дека е бремена. Потоа, на доделувањето на Греми наградите ги воодушеви сите појавувајќи се во прекрасна црвена тоалета со длабоко деколте, па настапи во костим сочинет само од златни синџири. Сега повторно се појави облечена во секси тоалета со длабоко деколте.
17.02.2017, 20:00

МОДА И УБАВИНА
Бела Хадид комплетно ги засени Кендал Џенер и Џиџи Хадид со нејзиниот "уличен" стил
Едноставно наречете ги новото "Свето тројство".. Во 90-тите оваа титула ја носеа Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Наоми Кембел, но мислиме дека е безбедно да се каже дека Кендал Џенер , Џиџи и Бела Хадид се новите наследнички.
17.02.2017, 12:27

МОДА И УБАВИНА
Открива еден интимен дел од телото: Ултра секси фустанот на „Диор“ кого славните убавици го обожуваат
Пред само неколку недели, целиот моден свет зборуваше за провидниот фустан од модната куќа „Диор“ во кој Бела Хадид ги покажа брадавиците. Сега ѝ се придружија и останатите славни дами, а последна од нив е актерката Сиена Милер која на премиерата во Берлин облекла многу сличен модел.
16.02.2017, 19:02

ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ
Можете ли да поверувате дека ова не е кукла? Има само 24 години, а на себе поправила сè
Ријалити ѕвездата Холи Хаган не крие дека имала многу пластични операции, но во последно време многумина и приговараат дека изгледа како восочна фигура, а не како вистинска жена.
16.02.2017, 14:31

МОДА И УБАВИНА
Секси затвореникот Џереми Микс ѕвезда на ревијата на Филип Плеин
Џереми Микс или попознат како секси затвореникот во кој преку ноќ се вљуби светската женска популација го имаше своето деби на ревијата на дизајнерот Филип Плеин во рамки на њујоршката модна недела.
16.02.2017, 12:14

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Во седмата деценија ги краси насловните страници: Убавата манекенка го откри рецептот за „еликсирот на младоста“
Манекенката и модел Кристи Бринкли како да не старее. Иако е во 63-тата година од животот и понатаму плени со својот фантастичен изглед на кој ѝ завидуваат и помладите колешки.
15.02.2017, 19:00

ШПАНИЈА
Вака изгледа кога кралица ќе излезе во секси, кожно здолниште
Убавата шпанска кралица Летициа е позната по својата елеганција, а во своите формални комбинации често знае да вклопи неочекувани и многу модерни парчиња.
15.02.2017, 11:46

МОДА И УБАВИНА
Ријана има милиони долари, стилисти, а вака се облекува: Погрешно или не?
Поп дивата Ријана изгради стил по кој се издвојува од сите други колешки. Каде и да се појави, го добива вниманието на познавачите на модата, а посебен впечаток оставила на бранчот во Лос Анџелес, по повод Греми наградите за кои беше номинирана по осми пат.
14.02.2017, 19:02

МОДА И УБАВИНА
Чевли што ја редефинираат класиката
Неконвенционалните линии, минималистичкиот, но впечатлив дизајн и прецизно дефинираните детали, се основните карактеристики на Loq чевлите што поставуваат нови стандарди за класична чевла.
14.02.2017, 13:22

МОДА И УБАВИНА
Одберете го вистинскиот отстранувач на боја за коса
Отстранувачот на боја за коса е посебен како и вие! Изборот на соодветниот отстранувач на боја е важен за да можете да го постигнете најдобриот резултат.
14.02.2017, 11:40

МОДА И УБАВИНА
Заблескале на доделувањето на Греми наградите: Еве што носеле најпознатите дами на црвениот тепих
Секој црвен тепих ни носи и модни атракции. Овој пат издвоивме некои од најинтересните. Доделувањето на Греми наградите секогаш претставува посебно задоволство за љубителите на модата и критичарите...
13.02.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Џој Вила, СиЛо Грин се појавија на Греми церемонијата облечени во про-Трамп фустан и бизарно златно одело
Пејачката Џој остави силна политичка изјава преку својот фустан - во боите на Америка и украсен со слоганот на кампањата на Трамп - "Направи ја Америка Голема Повторно"
13.02.2017, 11:40

МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
Нејзиното детство беше насловната страница на „Vogue” и сите ја нарекуваа најубавото девојче во светот! Денес има 15 години и изгледа прекрасно.
11.02.2017, 15:42

МОДА И УБАВИНА
Таа важи за една од најубавите наследнички, а овие фотографии откриваат како изгледа навистина
Една од најбараните манекенки во светот успева да постигне сè - и да ужива на Хаваите и да снима модна кампања во Венеција. Хејли Болдвин со својот изглед ја оправдува престижната позиција во светската мода.
10.02.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Три кул комбинации на Викторија Бекам
Викторија Бекам ја знаеме како дизајнерка и дама која секогаш сака да ги промовира едноставноста и спортската лежерност по што и впрочем се познати нејзините колекции.
10.02.2017, 12:57

НЕВЕРОЈАТНО СЛИЧНИ
На фотографиите се славни мајка и ќерка, а вие погодете која е која
Иако на премиерата биле и Никол Кидман, Зои Кравиц и Шејлин Вудли кои се многу познати во Холивуд, целото внимание го украле Рис и Ава.
09.02.2017, 17:10

ВОГ
Ја слават различноста, а фотошопираат плус-сајз модели: Читателите на "Vogue" згрозени од новата насловна
"Vogue", водечкото светско списание кое ги диктира правилата на модата и убавината, предизвикало многу коментари поради својата најнова насловна страна. Лутите фанови го обвинуваат уредништвото на списанието за фотошопирање на фотографијата покрај која стои насловот "Револуција на убавината".
09.02.2017, 14:46

МОДА И УБАВИНА
Селфито на Гага и Гвинет предизвика жестока дебата: Разликата помеѓу нив е 14 години, но која е постара?
Овие денови сите зборуваат за спектакуларниот настап на пејачката Лејди Гага на овогодинешниот Супер Боул, но и нејзиниот изглед исто така е тема на многу дебати. Една од нив се одвива на Инстаграм профилот на актерката Гвинет Палтроу која објави селфи со пејачката и предизвика лавина од коментари на оваа социјална мрежа.
08.02.2017, 19:00

МОДА И УБАВИНА
Колку чини здолништето од тул што го носеше Кери Бредшо?
Серијата „Сексот и градот“ беше неверојатен телевизиски хит, а сè уште е меѓу најгледаните серии некогаш направени.
08.02.2017, 11:14

МОДА И УБАВИНА
Сопругата на рускиот милијардер има совршен стил, извајани нозе и славна најдобра пријателка
Даша Жукова најмногу е позната по сопругот, славниот милијардер Роман Абрамович, но и поради атрактивниот изглед, непогрешливиот стил, влијанието во модниот свет и блиското пријателство со еден од водечките светски дизајнери – Стела Мекартни. Оваа атрактивна жена од година во година промовира сè подобар стил и изгледа сè подобро и подобро.
07.02.2017, 19:34

ТРЕНД
Ова се фармерките што бремените жени ги обожаваат!
Доколку сте бремени, веројатно и вие сте од оние жени кои имаат проблем да ја пронајдат вистинската облека во која ќе се чувствуваат и изгледаат убаво.
07.02.2017, 12:22

ПРЕД И ПОТОА
Дали знаевте дека овие славни личности имале естетски корекции?
Многу ѕвезди одлучиле да ги „поправат“ своите „недостатоци“ кај естетски хирург. И додека кај некои од нив естетските промени многу се забележуваат, за некои други никогаш не би рекле дека отишле „под нож“.
06.02.2017, 20:00

МОДА И УБАВИНА
Најпосакуваните патики за пролетната сезона
Ако досега сметавте дека Пума е само обичен спортски бренд, тогаш следниве фотографии ќе ве убедат во спротивното.
06.02.2017, 14:06

СЦЕНА
Првите заеднички фотографии на принцот Хари и неговата девојка Меган
Откако во ноември со искрен допис до јавноста принцот Хари ја потврди врската со актерката Меган Маркл, конечно излегоа и првите заеднички фотографии на кои светот чекаше.
04.02.2017, 16:37

МОДА И УБАВИНА
Ѕвездата на Инстаграм го покажа лицето без шминка и ги шокираше фановите: „Вака изгледам навистина“
Иако има само 22 години, блогерката Бек Ломас секој ден инспирира илјадници луѓе ширум светот со својот здрав начин на живот.
03.02.2017, 19:39

НЕГА НА КОЖА
Нега на сува и атопична кожа со производите EUCERIN®AtopiControl
Ветерот, честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на кожата.
03.02.2017, 15:55

УБАВИНА
По оваа Русинка полуде целиот свет: Сè ќе ви биде јасно кога ќе ги видите нејзините фотографии
Новото лице во светот на модата, 22-годишната руска манекенка, Вита Сидоркина, ќе се најде на насловните страни на бројни списанија.
03.02.2017, 13:43

БЕЛА СОБА
Инстаграм профили за невести што ќе ве инспирираат во секое време!
Во пресрет на пролетната сезона кога пред нас е периодот на свадби, веруваме дека за дамите секоја инспирација е добредојдена.
03.02.2017, 12:43

ИЗГЛЕД
Тоа е само целулит: Критиките на сметка на нејзиното тело не ѝ го уништиле медениот месец
28 – годишната новинарка и блогерка е една во низата жени кои доживеале малтретирање на социјалните мрежи поради изгледот на нивните тела.
02.02.2017, 20:32

АКТУЕЛ
Кралицата Елизабета ќе прослави 65 години на тронот
На 6-ти месецов, кралицата Елизабета Втора ќе стане првиот британски монарх кој ќе го прослави т.н. сафирен јубилеј. Тоа значи дека таа прославува 65 години од поставувањето на тронот.
02.02.2017, 13:03

МОДА И УБАВИНА
Тело на девојка, лице на ангел, а има 60 години – Ова е нејзината тајна
Една од најубавите русокоси која сме имале прилика да ја запознаеме преку филмското платно е во седмата деценија од животот, но оние кои не знаат дека зад порцеланскиот тен и шармантните црти на лицето се крие популарната актерка Ким Бесинџер – и ако не знаат колку години има – сигурно би рекле дека станува збор за некоја 40 – годишна жена.
01.02.2017, 19:11

УБАВИНА
Тајната на доброто тело на Софија Вергара
Темпераментната Софија Вергара е омилена јавна личност на многумина не само поради веселоста што секогаш ја носи со себе, туку и поради својот изглед.
01.02.2017, 13:13

МОДА И УБАВИНА
Ветувања кои секоја жена треба да си ги даде на себеси
Новогодишните резолуции се носат за да бидат прекршени и доколку од долгата листа успеете да се придржите барем до една одлука тогаш сте направиле голем чекор напред
01.02.2017, 10:00

МОДА И УБАВИНА
Ова е нов светски тренд – Буквално имате вреќа на себе
Поголемо од најголемото, како вистинска вреќа. Тоа најдобро го опишува новиот тренд на џиновски јакни. Нив ги нудат модните куќи "Balenciaga", "Marques Almeida" и "Tory Burch", а Кендал Џенер е еден од неговите први промотори.
31.01.2017, 20:00

УБАВИНА
Нивните татковци владееле на теренот, а тие со модните списанија: Ова се најзгодните ќерки на фудбалери
И додека нивните татковци љубителите на фудбалот ќе ги запаметат по успесите на теренот, ќерките на овие спортски легенди кариерата ја градат како успешни модели, ТВ водителки, дизајнерки...
31.01.2017, 13:16

МОДНА ИКОНА
Стилската еволуција на Иванка Трамп
За време на инаугурацијата, покрај Меланија Трамп, еднакво внимание беше посветено на неговата прва ќерка – Иванка Трамп.
31.01.2017, 12:42

МОДА И УБАВИНА
Деколте кое го „запалило“ црвениот тепих: Не може попровокативно од ова
Доделувањето на „SAG” наградите кое се случи минатата вечер во Лос Анџелес, го одбележаа провокативните ѕвезди, а меѓу нив лидер беше актерката Емили Алтаус.
30.01.2017, 20:12

МОДА И УБАВИНА
Кој стои зад креацијата за коja сите зборуваат?
На неодамна завршената модна недела во Париз за Висока мода, Џон Галијано и модната куќа „Мартин Марџела“ презентираа колекција со која успеаја да го свртат сето медиумско внимание, па дури и повеќе од тоа.
30.01.2017, 12:26

МИС УНИВЕРЗУМ
Таа ја земала круната: Убавата Французинка е новата Мис Универзум
Французинката која има 23 години победила на изборот за Мис Универзум, кој бил одржан на Филипините.
30.01.2017, 10:31

НАСЛОВНИ СТРАНИЦИ
Контроверзна насловна на Меланија Трамп
Во период на затегнати политички односи помеѓу САД и Мексико, првата дама на САД, Меланија Трамп се појави на контроверзна насловна страна на мексиканското издание на магазинот Vanity Fair.
28.01.2017, 16:32

МОДА И УБАВИНА
Вакво деколте не сме виделе досега: Дали е ова примерно за црвениот тепих?
Погледнете ги фотографиите и самите проценете дали е ова пристоен изглед за една гала вечера.
28.01.2017, 13:30

МОДА И УБАВИНА
Таа беше секс симбол во деведесеттите години и сон на многу мажи! Вака изгледа денес без шминка
Памела Андерсон (49) ненајавено го посетила бегалскиот камп во Франција и однела храна и други основни работи. А, кога веќе била тука, следниот ден отишла во Париз и ги посетила знаменитостите на „градот на светлината“.
27.01.2017, 19:02

МОДА И УБАВИНА
Облека со која ќе го трансформирате вашиот плакар
Слоевитото облекување карактеристично за овој период од годината, е базирано на неколку есенцијални парчиња облека. Секоја година актуелните тенденции наметнуваат нови фаворити, но базата во принцип останува иста.
27.01.2017, 14:57

МОДА И УБАВИНА
„Плус сајз“ манекенката храбро ја објавила оваа фотографија: „Вака изгледам и не се срамам!“
Таа е една од највлијателните „плус сајз“ манекенки во светот и поради тоа нејзината фотографија на која ги открива своите мали несовршености не е никакво изненадување. Ешли Грејем смее да направи нешто вакво.
26.01.2017, 19:06

МОДА И УБАВИНА
AVON True – нова козметичка линија која ги исполнува ветувањата
Балансирањето на успешна кариера, семејни обврски и дружби со пријателите може да претставува вистински предизвик, поради што Avon ја лансира True - нова линија производи која што на жените, и покрај недостатокот од слободно време, ќе им овозможи секогаш да изгледаат и да се чувствуваат одлично.
26.01.2017, 15:33

УБАВИНА
Здрави маски за лице што ќе ви ја освежат кожата оваа зима!
Во последните неколку години здравата храна е апсолутен хит во светот, а оттаму и козметиката поврзана со сите тие здрави намирници.
26.01.2017, 15:16

УПС!
Папараци ја снимиле славната пејачка на плажа, a таа шокираше со изгледот!
Кога Иги Азелија со Џенифер Лопез го сними жешкиот спот за песната „Booty”, нејзините раскошни облини го заинтригираа светот. Во исто време, многумина ја нападнаа дека користи Фотошоп, а после овие фотографии од плажа, во тоа нема сомнеж.
25.01.2017, 19:30

МОДНИ ДОДАТОЦИ
Нова љубов: Чанти во кружна форма
Модната фела има нова, голема љубов во светот на модните додатоци: чанти во кружна форма.
25.01.2017, 13:34

МОДА И УБАВИНА
Светските убавици ги открија своите конфекциски броеви
Ги гледаме на сцена, во модни кампањи, ги набљудуваме... И оценуваме: „Дали носи број 40 или 38?“, понекогаш се запрашуваме за некоја славна убавица. Повеќе не мораме да се мачиме со ова прашање, бидејќи ѕвездите ги открија своите конфекциски големини.
24.01.2017, 18:31

ТРЕНД
Плетените парчиња што го освоија Инстаграм
Оваа зима како и речиси секоја друга најголеми обожаватели сме на плетените парчиња, а со оглед на ниските температури со кои се соочуваме подолго време, па и нема некое друго решение.
24.01.2017, 12:30

МОДНИ ГРЕШКИ
Стилот не се купува: Залудно има милиони, кога вака се облекува
Прави модни грешки една по друга, бидејќи Парис Хилтон едноставно не ја познава модата. Таа се појавила вчера во Лондон во облека која го крши секое модно правило.
23.01.2017, 19:30

АКТУЕЛ
Дали е ова новата ИТ боја?
Овие денови целото внимание на светот е свртено кон новото прво семејство, особено кон првата дама Меланија Трамп која направи вистински бум со модните избори за инаугурациските свечености.
23.01.2017, 14:23

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но мног...
ЗДРАВЈЕ
Треба да ги избегнувате: 5 најголеми грешки кои ги правиме после јадење
ПАТУВАЊЕ
Оваа магична скриена плажа на остров крие смртоносна тајна
ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
ЗДРАВЈЕ
Показатели кои говорат дека Вашето тело е “прегорено” од стрес

ВИДЕО ВЕСТИ

Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја
ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”

ФОТО  
Како се забавуваа децата пред да ги измислат паметните телефони?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
ПАТУВАЊЕ
Најбрзиот воз во светот: Кинезите се побрзи од Формула 1!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум