АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ПОБИЕНИ СЕ МИТОВИТЕ
Што навистина може да ја „рашири” вагината? Сега ја знаеме вистината
Без оглед на бројот на сексуални односи, па ниту оние со надарени партнери, како и породувања – вагината е мускул кој функционира на принцип растегнување, па не се шири.
 

ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте: Овие 4 работи го одбиваат секој маж
Секој зрел маж попрво ќе одбере жена која кажува што мисли и не заобиколува – игрите им се забавни на тинејџерите, а оние кои ја бараат „вистинската работа“ не толерираат таков пристап.
04.06.2016, 13:42

ЉУБОВ И СЕКС
Секс каков што ниедна жена не сака: 3 најголеми машки грешки во кревет
Сексот е страствен момент во кој треба да уживаат и двата партнери. Но, понекогаш, во големата желба да ѝ удоволат на партнерката, мажите претеруваат.
03.06.2016, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Оралниот секс не е добар само за предигра, туку и поради друга причина
За многумина оралниот секс е предигра, но тоа не е единствената причина поради која уживаме во оралното задоволување.
02.06.2016, 21:38

ЉУБОВ И СЕКС
Осамени жени плаќаат големи пари за овој вид на интима
Сашка Фредерик (41) е жена која е во среќен брак, но троши илјадници долари за два пати месечно да се гали и милува со целосен странец.
01.06.2016, 19:12

ИСТРАЖУВАЊА
Сè е спротивно од мажите: Никогаш не би погодиле кога жените најмногу гледаат порно филмови!
Веќе утврдивме дека жените, иако тоа не сакаат сосема да го признаат, дефинитивно гледаат порно филмови. Но, и дефинитивно ќе се изненадите кога ќе прочитате и кога најмногу ги гледаат!
01.06.2016, 14:09

"ПОРНО ГОЛЕМИНА"
Го зголемил пенисот: „Им кажав дека сакам ’чудовиште’“
Овој оженет Британец потрошил речиси осум илјади евра на две операции за да го зголеми својот пенис за пет станиметри. Сега вели дека неговата гордост е со „големина на порно ѕвезда“.
31.05.2016, 19:47

СЕКСУАЛНИ ТРАУМИ
Жените откриваат што е за нив лош секс: „Траеше неколку секунди и готово”
Најлошата работа кај предвремената ејакулација за жените е, освен очигледно краткото уживање, однесувањето на партнерот кому тоа воопшто не му пречи. Откријте ги нивните приказни...
30.05.2016, 21:40

ЉУБОВ И СЕКС
Интересни факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле
Прочитајте некои интересни факти за сексот кои најверојатно не сте ги знаеле.
30.05.2016, 20:10

ЉУБОВ И СЕКС
Се појави нов сексуален фетиш после кој садо – мазо делува пристојно
Чудни се патиштата на Инкогнито модата и водат во некои прилично чудни агли. Кога ќе поминете право покрај Midget porn и ќе скршнете лево кај садо – мазо оргиите, ќе наидете на најновиот фетиш – фурбис. Ќе објасниме.
27.05.2016, 18:37

ЉУБОВ И СЕКС
Мажи, обрнете внимание – Порно актерки ги откриваат вашите најголеми грешки во сексот
Неколку познати порно актерки одговарале на прашањето за Јутјуб каналот “Ask men“ – каде мажите најчесто грешат во сексот и не им било срам да ги раскажат своите искуства.
26.05.2016, 19:51

ЉУБОВ И СЕКС
Интересни факти за мастурбацијата кои можеби не сте ги знаеле
Месецот мај веќе ги брои своите последни денови, се надеваме дека сте уживале во согласност со она што во текот на целиот месец се „прославуваше“. Не знаете за што станува збор? Многу сте пропуштиле – мај е меѓународен месец на мастурбацијата.
25.05.2016, 20:43

ЉУБОВ И СЕКС
Шокантен тренд: Секс рулет забава – ги возбудува тоа што не знаат со кого ќе спијат, а еден од нив има ХИВ
На лудите сексуални оргии најчесто доаѓаат геј мажи, а никој не знае кој има ХИВ. Не користат кондоми, а велат дека тоа им носи го носи задоволството на адреналинското незнаење.
21.05.2016, 14:02

ЉУБОВ И СЕКС
Со овие пози ќе ги одведете жените до незаборавен оргазам
Жената која за време на сексот доживеала уренебесно задоволство, му го крева моралот на мажот бидејќи тогаш тој се чувствува како да го освоил светот. Во продолжените ви предлагаме четири пози од кои жените „полудуваат“.
20.05.2016, 21:12

ЉУБОВ И СЕКС
Фатална привлечност: Овие хороскопски знаци не можат да се одвојат еден од друг
Страста која што гори помеѓу овие два хороскопски знаци е видлива на километар...
19.05.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Малку познати факти: Најдолгиот пенис има 32.4 цм, а спермата содржи три природни антидепресиви...
Некои мажи се раѓаат и со два пениси, а спермата како течност содржи три природни антидепресиви. Во продолжение прочитајте неколку помалку познати интересни факти кои веројатно не сте ги знаеле.
17.05.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Бил во врска со омажена жена и тоа му го уништило животот: “Се плашам од бурми...”
Макс Вулдриџ (38) цели девет години бил во врска со омажена жена. Сега вели дека бурмата е првата работа која ја забележува на женското тело. И се колне дека никогаш повеќе нема да повтори нешто слично.
16.05.2016, 20:53

ЉУБОВ И СЕКС
И мажите можат да доживеат повеќекратен оргазам – Еве како
Жените имаат поголеми шанси за да доживеат повеќекратен оргазам, но со малку труд тоа можат да го направат и мажите – еве како.
13.05.2016, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед: „Бев спонзоруша, спиев со старци и заработив 300.000 долари”
Во тој свет влегла преку сајт кој спојува постари богати господа со млади девојки поради дружење, а тоа било само влезница во сериозните канџи на проституцијата.
12.05.2016, 20:10

ЉУБОВ И СЕКС
Непростливо? Најголемото промашување за време на сексот кое на сите им се случува
Кога некој ќе спомене грешки во сексот, обично помислуваме на погрешни пози или лоша техника. Меѓутоа, една работа е поважна од тоа, бидејќи без неа експлозивниот оргазам тешко се постигнува.
11.05.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Зависничка од секс: „Имам 24 години и спиев со 150 мажи”
Убавата млада русокоса спиела со некого речиси секој ден, а за време на двете недели апстиненција од секс искусила хормони на одвикнување кои по тежината наликувале на оние на одвикнување од дрога.
10.05.2016, 21:18

ТЕШКО ОДОЛЕВААТ
Овие 5 хороскопски знаци се најголеми прељубници
Иако ниту еден астролошки знак не е имун на прељуба, некои поради својот карактер и природа се повеќе склони кон сексуални авантури отколку некои други. Откријте со кои знаци треба да бидете внимателни.
09.05.2016, 19:27

ЉУБОВ И СЕКС
Дали се како „нормалните” луѓе? Еве колку секс навистина имаат порно ѕвездите
Многумина ги интересира дали после целиот тој секс пред камери, порно актерите и актерките воопшто имаат сила и желба за реприза откако ќе се изгасат рефлекторите.
06.05.2016, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Која големина на „машката гордост” жените сметаат дека е идеална? Ќе се изненадите...
Повеќето мажи се задоволни од големината на својот пенис, покажува истражувањето. Интересно е тоа што мажите и жените сосема поинаку ја опишуваат големината на идеалниот пенис.
05.05.2016, 19:52

ЉУБОВ И СЕКС
Опасен мит за оралниот секс кој може да го загрози вашето здравје
Овој е најчестиот мит за оралниот секс, кој би можел сериозно да го загрози вашето здравје.
04.05.2016, 21:22

ЉУБОВ И СЕКС
Другата страна на паричката: Зошто неверството е добро?
Кога вашиот партнер ќе ве изневери, сигурно не помислувате дека тоа е добро. И, додека после аферата следува тежок период на закрепнување, во тоа навистина има и нешто добро.
03.05.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Порно актерки одговараат која поза е најдобра за доживување оргазам, ќе ве изненади нивниот фаворит
Ако искуството некого прави експерт, тогаш тие се најдобрите личности за давање совети околу тоа која поза е идеална за доживување оргазам.
30.04.2016, 13:42

ИСПОВЕД
Проститутка кажува која е просечната “големина” на нејзините клиенти: „Еден од нив се расплака...”
Еднаш ѝ дошол маж со пенис колку нејзината подлактица и морала да го одбие. Тој прснал во плач бидејќи не можел да најде партнерка за секс.
28.04.2016, 18:40

ЉУБОВ И СЕКС
Една ситница открива сè: Ако мажот ја има оваа особина, тој е очаен во сексот
Само што го запозна и се воодушеви од тоа колку неговата коса е уредно исчешлана, како секое влакно е на своето место. Кошулата му е совршено испеглана, ноктите му се уредно исечени и се нервира ако забележи малку кал на чевлите. Со еден збор, тој е перфекционист и тебе тоа ти се допаѓа – сè додека не завршите во кревет.
27.04.2016, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Да, и тоа е можно! Во овие ситуации мажите се каат што имале секс
Иако на многумина можеби тоа им звучи неверојатно, но и мажите понекогаш можат да зажалат затоа што имале секс.
26.04.2016, 18:37

ПАРАЛЕЛНА ВРСКА
Совршена афера: „Како го изневерував сопругот после 20 години брак”
Анонимна жена се согласила во својата исповед за британски „Guardian” да ја открие својата „совршена афера“ која траела паралелно со нејзиниот брак.
25.04.2016, 17:51

ЉУБОВ И СЕКС
Усреќете ја и девојката и себеси: Мажи, со овие совети ќе го продолжите сексуалното задоволство
Сексот нуди многу ментални и физички бенефиции, меѓутоа, за што најмногу копнеат мажите и девојките кога станува збор за „акцијата“ во кревет?
22.04.2016, 20:27

ЉУБОВ И СЕКС
На жените сепак им е важна големината на “машката гордост”?
Жените оценувале колку кој од 53 мажи им е привлечен, а се испоставило дека најважни им се формата на торзото, височината и големината на пенисот. Истражувањето е спроведено во Австралија.
21.04.2016, 18:52

НЕОБИЧНА ИСПОВЕД
“Порака до сите мажи кои одбија секс со мене: Ви благодарам за тоа!“
За разлика од жените кои претежно зборуваат лошо за мажите, таа го направи спротивното.
20.04.2016, 20:33

ПЕКОЛНА ЗАВИСНОСТ
„Имам секс 10 пати дневно и поради тоа останав без пријатели и работа”
Семи Валтон (29) поради својата зависност ја изгубила работата и пријателите, но таа не користи ниту алкохол ниту дрога. Нејзината зависност е нешто на кое луѓето често се смеат, а всушност може да направи пекол од животот – Семи е зависна од секс.
19.04.2016, 19:46

ЉУБОВ И СЕКС
Грешка? Изненадувачки став на жените за оралниот секс
Фелацио (орално задоволување на маж) и кунилингус (орално задоволување на жена) несомнено се аспекти од сексуалниот живот за кои многу се зборува. Една од овие техники на давање сексуално задоволство често е занемарена.
18.04.2016, 17:50

ПРЕДНОСТИ И НЕДОСТАТОЦИ
Секс за време на „оние денови”: Еве што мислат докторите за тоа
Кај голем број на жени, во тие денови е зголемено либидото поради лачењето на хормоните тестостерон и естроген во третиот ден од циклусот.
16.04.2016, 13:42

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед која го воодушеви интернетот: „Не можеше да добие ерекција, но ми го даде најдобриот секс на светот”
Неверојатно инспиративната приказна која оваа недела ги воодушеви луѓето на интернет, е далеку од она на кое сме навикнати да ни предизвика воодушевување и насмевки на лицата. Станува збор за пост на анонимна девојка која имала неверојатен секс со маж кој имал проблем со ерекцијата.
15.04.2016, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Нема да ви се верува која е главната причина за кавга во врските и браковите
Многумина без размислување, сексот и парите би ги ставиле на првото место како причини за кавги во љубовните врски, но судејќи според резултатите на една анкета, тоа сепак не е вистина.
14.04.2016, 20:02

ЉУБОВ И СЕКС
Порно ѕвезди откриваат дали навистина доживуваат оргазам за време на снимањето
Порно ѕвезди ни открија дали навистина доживуваат оргазам за време на снимањето или само многу добро глумат...
13.04.2016, 19:08

ЉУБОВ И СЕКС
Оваа поза во сексот ви гарантира оргазам
Сексот ни дава интимност и шанса да му се доближиме на партнерот повеќе од било кога претходно за да направиме посебна врска. Но, да бидеме реални, на крајот од денот, сите од сексот бараме само една работа – оргазам.
12.04.2016, 17:51

ЉУБОВ И СЕКС
За овие сексуални проблеми речиси никогаш не се зборува
Доколку имате проблеми со сексуалниот однос со партнерот, тоа не е ништо страшно. Малку разговор, договор и некои секси трикови ќе решат сè.
11.04.2016, 18:31

ЉУБОВ И СЕКС
Големината е сосема неважна: Еве што навистина предизвикува оргазам
Ако некогаш сте се прашувале што предизвикува оргазам, денес е вашиот среќен ден бидејќи научниците сметаат дека конечно дошле до одговорот на ова прашање.
09.04.2016, 13:42

БРУТАЛНИ ОДМАЗДИ
Сурови нешта кои им ги направиле на поранешните партнери: „Ја заведов нејзината сестра”
Не постои поужасен бес од оној на изневерена или оставена жена или маж, а некои луѓе едноставно не знаат да го прифатат раскинувањето на врската со достоинство. Ви пренесуваме неколку исповеди на анонимни луѓе.
08.04.2016, 20:01

ЉУБОВ И СЕКС
Што ако е девица? Неочекуван став за личностите без искуство во сексот
Иако низ историјата невиноста била посакувана и неопходна кај жените кои сакале да се омажат, поп културата на крилјата на холивудските филмови и телевизиските серии ги сврте таквите ставови наопаку.
07.04.2016, 19:32

ЉУБОВ И СЕКС
Одлична вест за мажите на кои им паѓа косата: Ваквите мажи жените ги сметаат за најсексапилни
Најновата студија дошла до заклучок за тоа кои мажи се помажествени, подоминантни и посилни од други.
06.04.2016, 17:13

ЉУБОВ И СЕКС
Искрени приказни на тројца мажи: Вака изгледа сексот со проститутка
Тројца мажи кои имале секс со проститутки, искрено зборуваат за тоа искуство.
05.04.2016, 19:31

ЉУБОВ И СЕКС
А – точка: Мистериозна ерогена зона за најдолгиот женски оргазам
Сигурни сме дека знаете како себеси да си приредите клиторичен оргазам, можеби дури сте успеале и да ја пронајдете вашата Г – точка, но веројатно не знаете дека постои мистериозна ерогена зона која може да ви овозможи уште подобар оргазам, а е наречена А – точка.
04.04.2016, 21:06

ЉУБОВ И СЕКС
Девојки, треба да го знаете ова: Еве што мажите секогаш забележуваат на вас за време на сексот
Мажите не ги интересира дали лакот на вашите нокти е полу – избришен...
01.04.2016, 21:16

ЉУБОВ И СЕКС
Сакате природно зголемување на пенисот? Велат дека овие вежби помагаат во тоа
Сè поголем е бројот на мажи кои се одлучуваат за продолжување на пенисот со разни инјекции и пумпи, а експертите предупредуваат на опасноста. Ова се природни методи кои можат да ви помогнат во тоа.
31.03.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Оргазмот е загарантиран: Со овие совети ќе го подобрите вашиот сексуален живот
Повеќето луѓе го користат правилото „тивко и брзо“ кога станува збор за сексот. Многумина едноставно се научени да бидат тивки и да завршат со сексот што е можно побрзо – а, тоа е најголемата грешка која можеме да ја направиме.
30.03.2016, 19:03

ЉУБОВ И СЕКС
На поранешното момче од неговата девојка му напишал писмо кое стана хит на интернет
Жените ширум светот се воодушевени од писмото кое еден маж му го напишал на поранешното момче на својата девојка. Писмото во кое открил многу работи за неговата девојка за брзо време стана хит, а откако го објави страницата Love What Matters на Фејсбук, почна да се шири на сите социјални мрежи.
29.03.2016, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
3 знаци кои покажуваат дека вашиот секс е многу, многу лош
Сексот е страствен момент помеѓу партнерите. Иако секое искуство со истиот партнер не може секогаш да биде најубавото искуство во животот, постојат знаци кои, ако се повторуваат, откриваат дека сексот не е како што треба и дека е време за разговор со партнерот.
28.03.2016, 20:33

ВИСТИНА ИЛИ ЛАГА
Дали вагината се “стеснува” ако немате секс, а се “олабавува“ ако практикувате почеста акција?
Не сте имале сексуална акција подолго време, но дали тоа значи дека вашата вагина станува потесна?
25.03.2016, 20:33

ЉУБОВ И СЕКС
Оргазмот нè прави речиси суперхерои – Прочитајте што сè му прави на нашето тело
Оргазмот, не само што ни овозможува фантастично чувство, туку има и широк спектар на здравствени предности како што е намалување на стресот. Меѓутоа, дали знаевте дека сексуалниот врв влијае на неверојатен начин и на одредени делови од нашето тело?
24.03.2016, 20:29

СЕКСИ ПРОФЕСИЈА
Оваа садо – мазо советничка ги учи познатите актери како да користат камшик и други секси помагала
Додека растела, Оливија Трој мечтаела за тоа да биде иста како Ксавиер Холандер – call girl за високото друштво која во 60-тите години го водела најпосетениот њујоршки бордел и ја напишала автобиографијата „Среќна к**ва“, која станала бестселер. Кога родителите или наставниците ќе ја прашале што сака да биде кога ќе порасне, таа одговарала „мадам“.
23.03.2016, 17:49

ПРОФИТАБИЛНА РАБОТА
Исповед на мајка која излегува со мажи за пари: „Еден господин ми уплати 2 милиони долари”
„Не се доживувам себеси како бизнис придружба“, вели оваа самохрана мајка.
22.03.2016, 20:02

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Научниците открија зошто се бакнуваме со затворени очи
Бакнежот со затворени очи е најромантичниот и најстрастниот. Многумина мислат дека тоа е така затоа што најубавите работи во животот не можеме да ги видиме со очите, туку можеме да ги почувствуваме само со срцето – но, научниците тврдат дека за сè е виновен нашиот мозок.
21.03.2016, 19:00

ИЗНЕНАДУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ
Тој има брада, мускулесто тело и леден поглед: Овој маж е сексуална фантазија на многу жени
Принцот на бел коњ сега изгледа малку поинаку. Жените ширум светот одлучија нему да му ја доделат титулата на мажот од соништата, а ние апсолутно се согласуваме со нивниот избор.
18.03.2016, 13:02

ЉУБОВ И СЕКС
„Кугарка” ги поби сите митови за забавувањето со постари жени
„Јас сум вистинска кугарка (жена која сака многу помлади мажи). Веќе пет години се забавувам со маж кој е 15 години помлад од мене. И сакам да ви го порачам следното...”, вака ја започнува својата искрена исповед една постара дама за порталот “Your Tango”.
17.03.2016, 19:02

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум