АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но многу истражувања потврдиле дека жените имаат омилена поза во која најбрзо и најлесно доаѓаат до оргазам.
 

ЉУБОВ И СЕКС
Пазете се од љубомората на овие три хороскопски знаци
Љубомората е чувство кое често е нераздвојно од љубовта, но исто како што може да ја уништи врската, така и не е добро ако воопшто не постои.
21.02.2017, 21:09

ЉУБОВ И СЕКС
Секс пред утринското кафе? Ова се три одлични причини за тоа
Сексот во утринските часови го ослободува хормонот на среќа окситоцин, што ги зближува паровите и ја дава неопходната енергија за почеток на работниот ден. Затоа, не избегнувајте пред да го вкусите утринското кафе, да започнете „акција“ во кревет.
20.02.2017, 21:24

ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
Пронајдовте нов партнер и подготвени сте да ја одведете врската на ново ниво – она во спалната соба. Но, како можете да знаете дали вашиот партнер ќе добие „петка“ во кревет?
18.02.2017, 16:12

ЉУБОВ И СЕКС
Експертите велат дека ова е најлошата секс поза
Иако звучи претерано, некои секс пози навистина можат да бидат опасни.
17.02.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Луѓето со оваа крвна група се најдобри љубовници во светот
Тие едноставно уживаат во сексот и можат да водат љубов со часови. Многу им е важно и нивниот партнер да ужива, па ќе направат се` за да биде така. Тие не сакаат монотонија во кревет...
16.02.2017, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Жените помалку уживаат во сексот? Еве која е една од главните причини за тоа
Мажите во повеќето случаи се возбудуваат и физички и психички, додека жените се разликуваат – физички возбудените жени често не сфаќаат што им се случува во тој момент.
15.02.2017, 20:06

ЉУБОВ И СЕКС
Дали знаете што се случува со вашето тело кога ќе престанете да практикувате секс?
Може да има многу причини поради кои луѓето немаат секс, меѓутоа, сите се свесни за бенефициите кои тој ги овозможува. Од зголемен серотонин кој влијае на среќата, па се` до зголемување на окситоцинот кој влијае врз здравјето на кардиоваскуларниот систем.
13.02.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Пет докази дека вие и вашиот партнер немате одличен секс: Тука нешто не е во ред
Ако телевизорот е уклучен за време на вашите интимни моменти, тогаш тука нешто не е како што треба.
10.02.2017, 20:40

ЉУБОВ И СЕКС
Конечно се знае зошто некои жени се склони кон неверство
Жените со зголемено ниво на естрадиол „хормонот за секс“, себеси се доживуваат како привлечни и се склони кон флерт со непознати мажи.
09.02.2017, 21:17

ЉУБОВ И ВРСКИ
Неочекуван пресврт на венчавката: Младоженецот ги замолил мажите да станат и да ги свртат чиниите, а потоа...
Венчавката би требало да биде најубавиот момент во животот на еден вљубен пар. Според традицијата, тогаш тие ќе си ветат вечна љубов и верност, и ќе запловат во мирните брачни води. Но, овој маж одлучил на венчавката да ја покаже целата „валкана облека“ на сопругата...
08.02.2017, 21:00

ЉУБОВ И ВРСКИ
Еве што мислат мажите кога ќе кажат „те сакам“, а што мислат жените кога ќе го кажат тоа
Волшебните зборови „те сакам“ мажите обично ги кажуваат после седум месеци врска, додека на жените им се потребни повеќе од осум месеци за да го кажат тоа, покажало едно истражување.
08.02.2017, 17:53

ЉУБОВ И СЕКС
Пост-сексуалната депресија навистина постои и многу жени ја имаат
Колку што сексуалниот однос може да пружи уживање и задоволство, толку и периодот после сексот може да биде лош за жените.
07.02.2017, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Секогаш мислите дека може повеќе, но откриена е вистинската „доза“ на секс во врската
Неодамна научниците истражувале колку секс би требало да имате на неделно ниво и ја пронашле „златната средина“.
04.02.2017, 12:45

ЉУБОВ И СЕКС
Не сте свесни што открива за вас вашата омилена поза во сексот
Вашата омилена поза во сексот открива дали ви е поважна интимноста со партнерот или страста и возбудата.
03.02.2017, 21:00

ИСПОВЕД
„Бев студентка и заработував минимално – Потоа станав „спонзоруша“ и на 22 години си купив куќа“
Екстравагантните вечери, дизајнерските парчиња облека и торби, како и прескапиот накит, се секојдневие за Кејти Плеј. Таа со години не платила ниедна сметка, а на само 22 години веќе има доволно пари за да си купи сопствена куќа во Сиднеј.
03.02.2017, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Проверете: Дали помеѓу вас постои сексуална привлечност?
Важна е љубовта, а не сексот – дали е тоа точно?
02.02.2017, 21:04

ОД МАШКИ АГОЛ
Тајната на голите гради: Еве што прво помислуваат мажите кога ќе ги видат
Не постои маж кој не сака гради, зарем не? Сепак, многу припаднички на понежниот пол се несигурни по прашање на своите адути и често се прашуваат што им поминува на мажите низ глава кога прв пат ќе ги видат.
01.02.2017, 19:34

ЉУБОВ И СЕКС
Внимавајте! Оваа сосема неочекувана работа го убива вашиот сексуален живот
Звучи неверојатно, меѓутоа, она кон што највеќе тежнееме во животот ја убива нашата желба за секс, а тоа е – кариерата.
31.01.2017, 20:27

ЉУБОВ И СЕКС
Ако вашиот партнер ги има овие 4 особини, постои поголема веројатност дека ќе ве изневери
Прељубата е честа тема на многу истражувања, а неодамна е докажано дека постојат луѓе кои едноставно не можат да се воздржат од неверство, а за тоа можат да им се „заблагодарат“ на некои вродени особини.
30.01.2017, 21:27

ЉУБОВ И СЕКС
За половина час заработува неколку стотици фунти: „Одам на состаноци за пари, а на моето момче тоа не му пречи“
Одењето на состаноци за Марша Фавре нема врска со љубовта. Имено, таа е „професионална спонзоруша“ на која постари, богати мажи и` плаќаат само за со нив да испие пијалок. Нејзиното долгогодишно момче немало апсолутно никаков проблем со тоа.
27.01.2017, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Најголемата женска „тајна“ во сексот: Мажите мислат дека жените уживаат, но...
Жените често не сакаат да зборуваат за болката за време на сексот, но во некои ситуации ниту гинеколозите не знаат која е причината за болката за време на сексуалниот однос.
26.01.2017, 20:52

ЉУБОВ И СЕКС
Многу поздраво од таблети и спрејови: Десертот кој сите го сакаме содржи „природна вијагра“
Хемиската супстанца која се наоѓа во оваа намирница, на природен начин го зајакнува либидото и го подобрува расположението на мажот.
25.01.2017, 21:01

ЉУБОВ И СЕКС
Не споменувајте го ни на шега: Поради ваквиот секс, партнерот веднаш би раскинал со вас
Резултатите од неодамнешно истражување откриле во каков секс мажите најмногу уживаат, но и за каков секс не сакаат ни да слушнат!
24.01.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Четири жени имале необични причини за неверство: Последната е најсурова
Причините за неверства се различни, секоја жена бара нешто што во врската или бракот ѝ недостасува. Обично и неверојатната привлечност е она што ги спојува луѓето, а четири жени ги наведуваат своите нетипични причини за неверство.
23.01.2017, 22:00

ЉУБОВ И СЕКС
Најлуди работи поради кои немате редовен секс, а не сте ни свесни за тоа
Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се работи кои ги убиваат сексуалните вибрации во собата, а никогаш не би помислиле на тоа...
20.01.2017, 21:03

ЉУБОВ И СЕКС
Постои една работа која ви гарантира оргазам, а не е самиот секс
Кога се зборува за оргазмите, секогаш се истакнува дека најдобриот начин за доживување оргазми е само сексот. Меѓутоа, се покажало дека некогаш токму предиграта е позаслужна за оргазам отколку самиот секс.
18.01.2017, 21:33

ЉУБОВ И СЕКС
Ова не можете да го сокриете: 5 знаци кои ве издаваат дека штотуку сте имале секс
Постојат знаци кои ќе ве издадат дека штотуку сте имале секс или сте доживеале оргазам.
17.01.2017, 21:04

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
Велат дека добрите работи никогаш не можат да ви здодеат, но се чини дека тоа не важи и за сексот...
16.01.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
Женскиот полов орган, како и машкиот, варира во големината. Ова воедно е и одговор на прашањето дали поголем машки полов орган е важен за задоволството. Тоа зависи од големината на вагината. Меѓутоа, на прашањето дали вагината станува поширка после почести односи, научниците дадоа одговор.
14.01.2017, 15:30

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите за овие жени велат дека се најдобри во кревет: Која е нивната тајна?
Мажите сакаат суптилни пораки, кога ќе ги допрете случајно по ногата или нежно по раката – сите тие знаци испраќаат вибрација на заведување. Еве што уште можете да направите за во неговите очи да бидете вистинска кралица...
13.01.2017, 19:39

ЉУБОВ И СЕКС
Обрнете внимание: Ако ги прави овие две работи не значи дека не ве сака, но сигурно не сака секс со вас!
Нормално е и мажите и жените да се трудат околу својот физички изглед, особено кога сакаат секс. Меѓутоа, ако сте забележале дека вашиот партнер го запоставил својот изглед, треба да знаете дека тука нешто не е во ред.
12.01.2017, 21:04

ЉУБОВ И СЕКС
Без влакна на јазикот: Жени ги открија вистинските причини зошто се забавуваат со постари мажи
Неколку припаднички на понежниот пол ги откриле вистинските причини поради кои се забавуваат со постари мажи, а парите и сигурноста која ја чувствуваат покрај нив секако е предност.
11.01.2017, 20:45

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е вистинската причина зошто жените им се неверни на мажите
Луѓето изневеруваат поради многу причини, сепак полот има големо влијание врз тоа зошто изневерувате.
10.01.2017, 21:26

ЉУБОВ И СЕКС
Убедлив победник: Ова е моментално најпопуларниот вид на секс
Кога сте помлади имате повеќе предрасуди кон експериментирањето и практикувањето на различни видови секс, што е и нормално. Како што станувате постари сфаќате дека станувате сè поотворени и подготвени сте да пробате повеќе работи и веќе имате идеја што ви се допаѓа, а што не.
09.01.2017, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Со овие мажи жените сигурно доживуваат оргазам
Сексот со овие мажи е најдобар, тврдат научниците после спроведеното истражување.
05.01.2017, 20:54

ОДГОВАРАЛ НА ПРАШАЊА
Исповед на машка проститутка: „Ги сакам жените, но почесто ми доаѓаат мажи”
Мажот кој себеси се нарекол „најдобриот ескорт на светот“, им одговарал на сите прашања за својата работа на корисниците на Reddit.
04.01.2017, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Сè што ве интересирало: Жените проговорија за аналниот секс
Иако аналниот секс е активност која се поврзува со луѓето со хомосексуална определба, сепак двата пола и припадниците на било која сексуална определба го практикуваат и уживаат во него.
03.01.2017, 20:41

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е вистината за тоа што мажите очекуваат од вас во кревет
Иако жените им приговараат на партнерите кога гледаат порно филмови, тоа не значи дека мислат дека партнерите на тој начин ги изневеруваат, туку тоа им пречи затоа што мислат дека не можат да се натпреваруваат со порно актерките во кревет.
30.12.2016, 21:00

ЉУБОВ И ВРСКИ
Еве зошто на Фејсбук нема да најдете фотографии од среќни парови
Живееме во многу чудно време кога нечиј пост на социјалните мрежи има поголемо значење отколку она што се случува во реалниот свет. Денес сме склони да вреднуваме нечиј живот врз основа на фотографиите кои се појавуваат на нивниот профил на Фејсбук и врз основа на она што тие ќе го напишат за себе. Но, често знаеме да погрешиме во нашите процени.
28.12.2016, 18:34

ЉУБОВ И ВРСКИ
Дали знаете кога е вистинското време за мажење?
Кога е вистинското време да започнете да живеете со вашиот партнер? Истражувањето кое е спроведено на примерок од 168 партнери покажало дека најсреќни се паровите кои се венчале после 25 месеци врска. Но, на среќниот брак влијаат уште некои работи...
27.12.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Водел љубов со невестата пред свадбата, а бил кум: Ужасни неверства на денот на венчавката
На апликацијата „Whisper” на која корисниците анонимно ги споделуваат своите приказни, некои луѓе откриле дека го изневериле својот партнер во истиот момент кога се заколнале на верност.
23.12.2016, 18:32

ЉУБОВ И СЕКС
Откриено е зошто жените глумат оргазам и да, има врска со партнерот!
Оргазмот за мажите, барем кога станува збор за женскиот, претежно е нешто непознато, па не нè чуди тоа што одглумениот оргазам не е ништо ново. Повеќе истражувања покажале дека дури две третини од жените барем еднаш во животот имаат одглумено оргазам.
22.12.2016, 21:30

СОВЕТИ
Сингл девојки, подгответе се за празниците: Еве како да уживате во нив и без партнер
Дојде тоа време кога празниците од вас го извлекуваат најлошото и најдоброто. Почна да се шири празничната еуфорија, а на девојките кои се сами тоа можеби не им се допаѓа. Доколку сте сингл, не дозволувајте тоа да ви предизвикува стрес и поради тоа да се чувствувате осамено.
21.12.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Колку често среќните парови водат љубов?
Ако мислите дека паровите кои не ги симнуваат рацете (и нозете) едни од други се посреќни од вас и вашиот партнер, големи се шансите дека сте во заблуда. Едно истражување покажало колку често е потребно да се води љубов за да имате најздрава врска или брак.
20.12.2016, 21:08

ЉУБОВ И ВРСКИ
Работи за врската кои е подобро да ги премолчите отколку да ги кажете
Секогаш се чувствуваме подобро кога со некого ќе поразговараме за проблемите кои не` мачат, кога ќе им се довериме на оние кои најдобро не` разбираат и поддржуваат. Меѓутоа, постојат некои работи кои не би требало да ги кажуваме никому.
19.12.2016, 19:37

ЉУБОВ И ВРСКИ
Жените едногласно одлучиле: „Со вакви мажи сакаме да се омажиме”
Една студија објавена во магазинот "Journal of Evolutionary Biology“ покажала дека жените навистина ги привлекува брада.
17.12.2016, 11:32

ЉУБОВ И ВРСКИ
Непријател број 1: Главната причина за распад на врските и браковите
Проблемите и кавгите во љубовната врска не се ништо необично, а ако мислевте дека тие се главниот непријател на љубовта – сте се излажале.
15.12.2016, 21:06

ЉУБОВ И ВРСКИ
Младите не сакаат развод, но не е во прашање љубов: Вистинската причина ќе ве изненади
Истражувањата покажале дека младите луѓе попрво би останале во лоша врска без љубов поради една причина.
14.12.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Жени, еве за што фантазираат мажите во кревет
Мажите би сакале сексот да им трае подолго и тие ја сакаат предиграта како и жените, и повеќето од нив преферираат бавно доживување на оргазам.
13.12.2016, 17:52

ЉУБОВ И СЕКС
Омилената секс поза на повеќето луѓе ги изненадила докторите
Истражувањето било спроведено на 2000 испитаници, од двата пола и со различни сексуални ориентации.
10.12.2016, 14:37

ЉУБОВ И СЕКС
Сепак, е важно: Големината навистина е важна
Се испоставило дека сепак, е вистина сето она што сите го мислиме, а никој не сака да го признае. Барем не јавно.
09.12.2016, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите открија како знаат дали жената ќе биде добра во кревет
Не е лесно да се препознае која девојка ќе биде добра во кревет. Понекогаш тоа е токму онаа која загадочно се смешка, а понекогаш е онаа која изгледа сосема невино и нежно.
07.12.2016, 21:02

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Дали мажите навистина сакаат големи задници? Конечно дознајте го одговорот
Во истражувањето учествувале 100 мажи на возраст помеѓу 17 и 34 години, и од кои истражувачите во студијата барале да ги проценат женските силуети гледани од страна.
06.12.2016, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Три машки особини на кои жените „паѓаат” – Дали ги поседувате?
Нема сомнеж, постојат три типа на мажи кои никогаш нема да имаат проблем да најдат партнерка. Станува збор за привлечност која постои отсекогаш и не е врзана со врска и потенцијален брак туку единствено за чиста сексуална привлечност.
05.12.2016, 17:28

ЉУБОВ И СЕКС
Дали сте меѓу нив? Ваквите жени имаат помала желба за секс
Со сексуални проблеми се соочуваат сè повеќе луѓе. Меѓутоа, дали одредена група на жени се соочуваат со одредени сексуални проблеми почесто отколку некоја друга група? Прочитајте во продолжение.
03.12.2016, 12:41

ЉУБОВ И СЕКС
Лезбејките ги доживуваат во иста мера како и мажите: Занимливости за оргазмот
Сексуалниот врв за некои луѓе е можен и без никаков физички допир, само со фантазирање, додека жената рекордер доживеала 134 оргазми за еден час. Во продолжение прочитајте уште неколку занимливости за оргазмот.
02.12.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Се плашат да признаат: Ви ги откриваме трите најголеми машки тајни
Дали сте вие една од оние жени кои едвај чекаат да седнат со својата најдобра пријателка за да си ги раскажат тајните?
01.12.2016, 18:30

ЉУБОВ И ВРСКИ
Дали сè уште ја сака поранешната девојка? Овие 3 знаци ќе ви го кажат тоа
Не сте сигурни дали вашето момче ја преболело поранешната девојка? Овие знаци ќе ви откријат на што сте...
30.11.2016, 19:40

ЉУБОВ И СЕКС
Таа има 300 оргазми дневно и конечно нашла маж по своја мера!
Жената со медицинско нарушување поради кое има 300 оргазми дневно, конечно го нашла мажот од своите соништа, откако изморила многу мажи.
29.11.2016, 21:06

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но мног...
ЗДРАВЈЕ
Треба да ги избегнувате: 5 најголеми грешки кои ги правиме после јадење
ПАТУВАЊЕ
Оваа магична скриена плажа на остров крие смртоносна тајна
ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
ЗДРАВЈЕ
Показатели кои говорат дека Вашето тело е “прегорено” од стрес

ВИДЕО ВЕСТИ

Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја
ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”

ФОТО  
Како се забавуваа децата пред да ги измислат паметните телефони?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
ПАТУВАЊЕ
Најбрзиот воз во светот: Кинезите се побрзи од Формула 1!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум