АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

РАКОМЕТ
Металург ги повикува навивачите: Дојдете да испишеме нова страница во историјата!
Тимот на Металург окуражен од минатонеделната победа против Кадетен Шафхаузен ќе се обиде и викендов да слави против норвешки Елверум во Лигата на шампионите.
 

РАКОМЕТ
Супер одбрана на Штербик, супер погодок на Мраковчиќ
Македонските екипи во Лигата на шампионите Вардар и Металург имаат своите претставници и на топ 5 листите за најдобри одбрани и најдобри погодоци во второто коло во групната фаза во елитното натпреварување.
28.09.2015, 12:49

РАКОМЕТ
Идеалниот тим во ЛШ со Божовиќ од Металург
Во Лигата на шампионите изминатиов викенд беше комлетирано второто коло во Лигата на шампионите во кое победи остварија двата наши претставници Вардар и Металург.
28.09.2015, 12:45

РАКОМЕТ
Вардар славеше против ПИК Сегед
Вардар го совлада ПИК Сегед со 27:23 на првиот меч на домашен терен во ракометната Лигата на шампиони сезонава и по две кола има максимален ефект, откако на стартот славеше и кај Монпелје со 30:25.
27.09.2015, 19:47

РАКОМЕТ
„Отпишаниот“ Металург го среди Шафхаузен
Составот на Металург успеа да ја забележи првата победа во новата сезона во Лигата на шампионите, откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ го доби швајцарскиот претставник Кадетен Шафхаузен со 28:24.
26.09.2015, 21:30

РАКОМЕТ
Штербик: Пик Сегед ме плаши повеќе од Барселона
Вардар ја има улогата на фаворит во пресрет на дуелот со Пик Сегед во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите, но токму поради тоа од таборот на нашиот првак сметаат дека овие натпревари може да бидат многу потешки за игра отколку оние против големите европски гиганти.
25.09.2015, 17:21

РАКОМЕТ
Лазаров со поддршка за Червар: Вистината е како лав, ќе се избори и ќе се докаже!
Тренерот на Металург, Лино Червар, ја искористи прес конференцијата пред дуелот од ЛШ со Кадетен Шауфхаузен да демантира написи од медиумите кои го поврзуваат со заминување од Македонија, но потенцираше дека изворот на таквите шпекулации е од тие на кои тој им пречи.
24.09.2015, 13:56

РАКОМЕТ
Металург пресилен за Вардар јуниор
Тимот на Металург успешно ја стартуваше новата сезона во македонското ракометно првенство, откако денеска на гостински терен славеше убедливо над Вардар јуниор со 34-20.
23.09.2015, 21:10

РАКОМЕТ
Селекторот Симовски избра 19 ракометарки за дуелите со Црна Гора и Хрватска
Македонската женска ракометна репрезентација својот прв собир во пресрет на квалификациите за Европското првенство во Шведска ќе го има на 1 октомври, но новоназначениот селектор Симе Симовски го искористи денешниот ден за да го соопшти списокот на ракометарки на кои ќе смета во претстојниот период, а во кој се најдоа голем дел на ракометарки кои досега настапуваа во младинската репрезентација и не претставија на изминатото ЕП во Шпанија.
23.09.2015, 14:40

РАКОМЕТ
Металург ги пушти во продажба билетите за мечот со Шафхаузен
Еден од двата македонски претставници во групната фаза во Лигата на шампионите тимот на Металург денеска ги пушти во продажба поединечните билети за дуелот против Кадетен Шафхаузен.
22.09.2015, 21:00

РАКОМЕТ
Ракометниот џин: Висок е 225 сантиметри и потребни се четворица ракометари да го сопрат
Ретко кој ракометар би посакал за свој противник да го има Хамад Фати кој е висок дури 225 сантиметри.
22.09.2015, 17:15

РАКОМЕТ
Инструкциите од Гонзалес на македонски јазик вродија со плод
Вардар ја започна новата сезона во Лигата на шампионите со победа на гостувањето кај Монпелје, но францускиот тим покажа дека поседува квалитет и покрај водството во првиот дел, на средината на второто полувреме успеа да фати резултатски приклучок откако претходно македонскиот првак направи пресврт и стигна до поголема предност.
21.09.2015, 12:52

РАКОМЕТ
Неверојатниот Штербик во идеалниот тим, најдобрата одбрана за Жерар
Вардар со феноменална игра во второто полувреме успеа да го скрши оптпорот на упорниот Монпелје, но покрај добрата игра во нападот, блескав настап имаше и неверојатниот Арпад Штербик кој натпреварот го заврши со 17 успешни интервенции.
21.09.2015, 12:48

РАКОМЕТ
Ристовски го продолжи договорот со престижниот јапонски спортски бренд
Македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски веќе извесно време е заштитно лице на јапонскиот спортски бренд "Мизуно", а сега стигна потврда дека и двете страни постигнале договор за продолжување на меѓусебната соработка.
18.09.2015, 14:23

РАКОМЕТ
Само така се сопира: Пет играчи на Конго го чуваа ракометниот џин од Египет
Египќанецот Фати Хамад изминатиов период е вистинскит хит во ракометниот свет поради неговата појава и неговите 2 метри и 25 сантиметри височина, но уште поголемо внимание привлече објавениот материјал на видео платформите на кој може да се види како противничките ракометари водат борба со него.
17.09.2015, 15:22

РАКОМЕТ
Лазаров за следните цели: Сакам во Рио и уште две титули во ЛШ
Најдобриот македонски ракометар и капитен на нашата селекција, Кирил Лазаров во интервју за специјализираниот портал за ракомет „Балкан хендбол“ говореше за следните цели, амбиции како на клупски така и на репрезентативен план.
16.09.2015, 20:18

РАКОМЕТ
Симовски назначен за нов селектор на сениорките
Сениорската женска ракометна репрезентација наредниот месец ќе ги започне квалификациите за Европското првенство, а ова попладне македонската ракометна федерација соопшти дека нов предводник на нашите најдобри ракометарки ќе биде Симе Симовски.
07.09.2015, 14:45

РАКОМЕТ
Монпеље ослабени против Вардар
Како што е познато, Вардар ќе ги одмери силите со Монпелје уште во првото коло од новото издание на ракометната Лига на шампиони, но последните информации велат дека францускиот тим ќе биде значително ослабен на овој меч откако нова тешка повреда заработил Матеу Гребил.
26.08.2015, 13:00

РАКОМЕТ
РФМ ја одложи одлуката за поскапување на лиценците
Иако беше најавено дека новата одлука за покачување на надоместокот за лиценца на странски играчи во Македонија ќе стапи на сила веднаш, ова попладне ракометната федерација на Македонија дека истата ќе биде валидна во сезоната 2016/17, а не во претстојната која својот старт ќе го има за нешто помалку од еден месец.
24.08.2015, 17:00

РАКОМЕТ
РК Вардар незадоволен од новите одлуки на РФМ. Дали Самсоненко ќе престане да инвестира?
По денешното објавување за промената на последните одлуки на Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, каде се зголемуваат трошоците за странските играчи и тренери, со остро соопштение незадоволство изрази раководството на РК Вардар. Соопштението ви го пренесуваме во целот.
23.08.2015, 11:24

РАКОМЕТ
Барселона се пласираше во финалето на Каталонскиот Суперкуп, Лазаров најдобар стрелец
Тимот на Барселона се пласираше во финалето на Каталонскиот Суперкуп, откако во првиот официјален меч во сезоната славеше убедливо над нисколигашот Сант Кугат со убедливи 42:16.
22.08.2015, 13:30

РАКОМЕТ
Јиха е нов ракометар на Барселона
Најдобриот тим на светот во минатата сезона, Барселона конечно успеа да ја пополни празнината на бековската позиција која настана по заминувањето на Никола Карабатиќ во Пари Сен Жермен, па по долги преговори со Кил денеска и официјално е ангажиран чешкиот репрезентативец, Филип Јиха.
18.08.2015, 14:40

РАКОМЕТ
Екс играчот на Металург, Ѓукиќ едвај спасил жива глава на СП во Бразил
Јуниорската репрезентација на Србија не успеа да го оствари посакуваниот резултат на Светското првенство во Бразил (17 место), но овој неуспех на северниот сосед падна во втор план по информациите оти дел од играчи едвај спасиле жива глава на овој континентален собир.
12.08.2015, 15:39

РАКОМЕТ
ЖРК Вардар ги претстави Дамњановиќ и Човиќ
Ракометниот тим на ЖРК Вардар и оваа сезона има иста цел освојување на Лигата на шампионите, а во тоа треба да помогнат новите засилување Сања Дамњановиќ и Андреја Човиќ кои денеска и официјално беа претставени пред македонската јавност.
07.08.2015, 18:16

РАКОМЕТ
Аџиќ доби понуда што не можеше да ја одбие
Црногорскиот женски ракометен клуб Будуќност од Подгорица успеа да го задржи творецот на успесите, Драган Аџиќ, кој го предводеше нивниот клуб до две европски титули, во 2012 и 2015 година.
05.08.2015, 11:39

РАКОМЕТ
Вардар ги претстави новите членови на „црвено-црното“ семејство
Актуелниот македонски шампион, Вардар денеска и официјално ги претстави петте нови засилувања за наредната сезона кои треба да му помогнат на клубот да оствари уште позначајни резултати.
31.07.2015, 18:31

РАКОМЕТ
Кастратовиќ во Вардар уште две години
Македонскиот првак се реши да ја продолжи соработката со легендарната македонска ракометарка на дополнителни две години.
29.07.2015, 16:33

РАКОМЕТ
Сакам кога има конкуренција
Крилото на Вардар, Тимур Дибиров и нареднава сезона се очекува да биде еден од главните адути на „црвено-црните“ во обидот да се освојат што повеќе титули, но и да се дојде до тој толку посакуван фајнал-фор на Лигата на шампионите
29.07.2015, 10:31

РАКОМЕТ
Уште една одлично завршена работа: Трансферот на Дамњановиќ во Вардар меѓу Топ 10 во Европа!
Европската ракометна федерација (ЕХФ) по листата со десетте најдобри трансфери во машка конкуренција, објави иста таква листа и за женскиот ракомет.
27.07.2015, 21:12

РАКОМЕТ
Јиха се отвори: Зошто решив да го напуштам Кил
Чешкиот репрезентативец, Филип Јиха важи за еден од најдобрите светски ракометари кој се прослави во Кил, тим за кој игра од 2007 годинa, но по се изгледа летово ќе ја промени средината.
27.07.2015, 20:04

РАКОМЕТ
Гонзалес: Доведовме одлични ракометари
Македонскиот ракометен шампион Вардар денеска ги започна подготовките во пресрет на новата натпреварувачка сезона, во која вардарци ќе се обидат да оставрат уште подобри резултати со поддршката од новите засилувања Македа, Деревен, Манасков, Циндриќ и Марсениќ.
27.07.2015, 14:06

РАКОМЕТ
Македа во Вардар: Ова се 10-те најголеми ракометни трансфери летово
Европската куќа на фудбалот (ЕХФ) објави листа со најдобрите десет транфери ова лето, а еден од нив е оној на Шпанецот, Хорхе Македа кој од наредната сезона ќе го гледаме во дресот на Вардар.
23.07.2015, 17:22

РАКОМЕТ
Ранг листа на ЕХФ: Македонија е 11-та сила во Европа
Европската ракометна куќа, ЕХФ ја објави ранг листата на националните тимови во машка и женска конкуренција.
01.07.2015, 09:00

РАКОМЕТ
Ракометарите на Вардар во групната фаза ќе се судрат со Барселона, Кјелце, Рајн-Некар...
Актуелниот европски шампион Барселона ќе му биде противник на македонскиот шампион Вардар во групната фаза од Лигата на шампионите.
27.06.2015, 09:00

РАКОМЕТ
Лазаров: Не сум исплашен од противниците
Среќата не беше баш на наша страна на вчерашната ждрепка која ги одреди групите на Европското првенство во ракомет кое идната година ќе се одржува во Полска.
20.06.2015, 15:51

РАКОМЕТ
ЕХФ потврди: Металург доби вајлд-карта за Лигата на шампионите
Европската ракометна куќа денес потврди дека Македонија и во новата сезона од Лигата на шампионите ќе има две екипи во ракометната елита.
20.06.2015, 13:46

РАКОМЕТ
Македонските ракометари во „Групата на смртта“ на ЕП во Полска
Македонската ракометна репрезентација денес немаше многу среќа на ждрепката која ги одреди противниците во групната фаза на Европското првенство во Полска.
19.06.2015, 16:05

РАКОМЕТ
Ждрепка за ЕП: Ракометарите во третиот барабан
Македонските ракометари ќе бидат сместени во третиот барабан по квалитет за ждрепката за групите за Европското првенство во Полска.
15.06.2015, 18:00

РАКОМЕТ
Лазаров: Требаше полесно да ги добиеме Чесите...
Според капитенот Лазаров, Македонија вчера во СЦ „Борис Трајковски“ требало многу полесно да ја заврши работата против Чешка.
15.06.2015, 10:30

РАКОМЕТ
Обрван: Апсолутно заслужено одиме во Полска!
Македонија го задржа континуитетот на играње на најголемите натпреварувања откако вчера избраниците на Обрван го потврдија пласманот на Европското првенство во Полска.
15.06.2015, 10:00

РАКОМЕТ
Лазаров ја уништи Чешка: Македонија на Европско!
Македонските ракометари вчера во СЦ „Борис Трајковски“ ја совладаа репрезентацијата на Чешка со 32:28 и го запечатија пласманот на Европското првенство во Полска.
15.06.2015, 09:30

РАКОМЕТ
Металург ќе игра квалификации за пласман во Лигата на шампионите!
Металург ја доби „вајлд картата“ од ЕХФ за настап во квалификациите за пласман во ракометната Лига на шампиони за идната сезона.
12.06.2015, 09:00

РАКОМЕТ
Дејан Манасков: Покажавме дека сме сериозна репрезентација
Македонија вчера во Сент Гален славеше против Швајцарија во рамките на квалификациите за Европското првенство.
11.06.2015, 09:40

РАКОМЕТ
Ракометарите блеснаа: Рутинирана победа на гостувањето кај Швајцарија
Ракометната репрезентација на Македонија во голем стил славеше на гостувањето кај Швајцарија (26:17) во рамките на квалификациите за Европското првенство.
11.06.2015, 09:00

РАКОМЕТ
Копљар е нов ракометар на Барселона
29-годишниот хрватски репрезентативец и официјално ја напушти екипата на ПСЖ и се пресели во Барселона.
10.06.2015, 09:48

РАКОМЕТ
Лазаров ќе биде подготвен за дуелите против Швајцарија и Чешка
Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров потврди дека ќе му биде на располагање на тренерот Ивица Обрван за дуелите против Швајцарија и Чешка.
05.06.2015, 15:44

РАКОМЕТ
ЕХФ го избра идеалниот тим на фајнал-фор турнирот во ракометната Лига на шампиони
ЕХФ го избра најдобриот тим составен од четирите екипи кои учествуваа на завршниот фајнал-фор во Келн.
01.06.2015, 23:30

РАКОМЕТ
Се оствари сонот на Лазаров: Секогаш верував дека ќе дојде овој ден
Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров вчера со екипата на Барселона го освои највредниот трофеј во неговата кариера - Лигата на шампионите.
01.06.2015, 09:00

РАКОМЕТ
Барселона се искачи на ракометниот трон: Титулата од Лигата на шампионите конечно во рацете на Лазаров
Каталонскиот тим денес во големото финале во Келн славеше против унгарски Веспрем со 28:23 и ја освои титулата во Лигата на шампионите.
31.05.2015, 20:06

РАКОМЕТ
Вардар ја осигура двојната круна со триумф во Автокоманда
На едно коло до крај Вардар ја осигура и титулата во првенството на Македонија, откако триумфираше со 28-26 на гостувањето во Автокоманда кај Металург.
31.05.2015, 19:49

РАКОМЕТ
Веспрем го елиминираше Кил и обезбеди дуел во финалето против Барселона
Во второто полуфинале денес во ракометната Лига на шампиони унгарски Веспрем славеше против германски Кил со 31:27.
30.05.2015, 20:19

РАКОМЕТ
Лазаров и Барселона во финале!
Барселона денес во полуфиналето на фајнал-фор турнирот во Келн славеше против Кјелце со 33:28 и обезбеди пласман во големото финале.
30.05.2015, 18:47

РАКОМЕТ
Лазаров во идеалниот тим на сезоната, Душебаев избран за најдобар млад играч!
Македонската ракометна легенда, Кирил Лазаров се најде во „Ол Стар“ тимот во Лигата на шампионите за сезона 2014/15.
29.05.2015, 15:55

РАКОМЕТ
Веселин Вујовиќ е нов селектор на словенската репрезентација
Поранешниот тренер на скопски Вардар, Веселин Вујовиќ ја превзеде селекторската функција во словенската репрезентација.
27.05.2015, 19:30

РАКОМЕТ
Македа три години во Вардар
Шпанскиот репрезентативец Хорхе Македа потпиша тригодишен договор со екипата на Вардар.
26.05.2015, 14:00

РАКОМЕТ
Лобот на Георгиевски во Топ 5-те гола на колото во Франција
Македонското крило Гоце Георгиевски продолжува со одличните настапи во француското првенство во дресот на Тулуз.
23.05.2015, 20:01

РАКОМЕТ
Георгиевски останува во Тулуз до 2016-та година
Десното крило на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски го продолжи договорот со француски Тулуз на уште една сезона.
22.05.2015, 19:00

РАКОМЕТ
Червар го напушта Металург
Хрватскиот стартег Лино Червар кој веќе шест години е на кормилото на тимот до Автокоманда одлучи да го напушти клубот по крајот на сезоната.
18.05.2015, 18:00

РАКОМЕТ
Вардар го освои Купот на Македонија!
Вардар го одбрани Купот на Македонија откако денес црвено-црните го совладаа градскиот ривал Металург со 26:22.
16.05.2015, 20:34

РАКОМЕТ
Шоу на Македонецот во Германија: Погледнете го прекрасниот гол на Манасков
Ракометарот на германски Вецлар и македонската репрезентација, Дејан Манасков продолжува со одличните настапи во најсилната ракометна лига на светот.
12.05.2015, 17:32

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум