АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Хонда не е единствениот проблем на Мекларен
Двајцата возачи на Мекларен се согласија дека Хонда не е единствениот проблем на тимот.
 

ФОРМУЛА 1
Астон Мартин станува партнер со Ред Бул
Ред Бул го најави своето партнерство со луксузниот производител на автомобили Астон Мартин каде Адриан Њуи ќе им помогне во дизајнирањето на хипер автомобил.
17.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Хамилтон очекува тешка 2016 година
Луис Хамилтон смета дека нема да може да си дозволи да направи грешки во одбраната на титулата бидејќи ќе се соочи со потежок противник.
17.03.2016, 16:30

ФОРМУЛА 1
Фелипе Маса верува во силен почеток за Вилијамс
Фелипе Маса е оптимист дека неговиот тим Вилијамс ќе има силен старт во 2016 година, почнувајќи од првата трка на патеката Алберт Парк во Мелбурн, Австралија, која е закажана за претстојниот викенд.
16.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Ред Бул може да биде закана за Мерцедес
Даниел Рикардо вели дека неговиот тим Ред Бул ќе цели да ја надокнади разликата со Мерцедес во втората половина од новата Ф1 сезона во 2016 година.
16.03.2016, 16:42

ФОРМУЛА 1
Во новиот под лежи предноста на Мерцедес
Техничкиот шеф на Мерцедес, Пади Лоу, изјави за F1i дека новиот под на W07 хибридот за 2016 година, може да прерасне во тајното оружје на тимот во нивниот обид да останат на врвот и пред конкуренцијата во трета последователна сезона.
15.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Забраната на радиото ќе игра голема улога
Актуелниот светски Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, смета дека рестрикцијата на радио комуникацијата која е воведена оваа година ќе игра голема улога за поинтересни трки и разновиден поредок.
15.03.2016, 14:49

ФОРМУЛА 1
Бел призна дека Рено ќе се фокусира на 2017
Главниот технички директор на Рено, Боб Бел, изјави дека екипата ќе се фокусира на болидот за 2017 година. Со купувањето на Лотус, французите се враќаат со фабричка екипа во спортот и нивните надежи се свртени кон следната година и новата регулатива каде сите ќе почнат од нула.
14.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Официјално: Ди Реста резервен возач во Вилијамс
Тоа што викендов се шпекулираше се покажа како вистинито на неколку денови пред почетокот на Австралиското ГП. Пол ди Реста се враќа во Формула 1 како резервен возач на Вилијамс за 2016 година, потврди екипата од Гров.
14.03.2016, 16:19

ФОРМУЛА 1
Марко: Ред Бул нема да толерира возачи без резултати
Консултантот на Ред Бул, Хелмут Марко, ги предупреди 4та возачи на двете екипи спонзорирани од енергетскиот пијалок, дека доколку не испорачаат резултати, нема да добијат продолжување на соработката.
11.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Веќе нема назад – нови квалификации од следниот викенд
Промената на квалификацискиот формат од стартот на сезоната е зацементиран, откако во текот на вчерашниот ден екипите го одобрија истото.
11.03.2016, 16:08

МОТОСПОРТ
Роси откри каков ќе биде неговиот однос со Маркез
Светски познатите мотициклисти ги прават последните тестови пред стартот на возбудувањата во новиот Мото ГП шампионат, кој се очекува уште од почетокот да биде доста тензичен поради нерасчистените сметки меѓу Валентино Роси и Марк Маркез од финишот на ланската сезона.
11.03.2016, 11:40

ФОРМУЛА 1
Симондс: Големите профитираат од одоложување на правилата
Според техничкиот шеф на Вилијамс Пат Симондс, најголемите Формула 1 екипи ќе профитираат од пролонгирањето на одлуката околу правилата кои треба да стапат на сила во 2017 година.
10.03.2016, 18:30

МОТОСПОРТ
Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
Рајан Милен повторно ќе седне позади управувачот на рели иконата Toyota RAV4, а како и не би, кога минатата година со овој автомобил зема четири од пет победи во западниот дел на САД...
10.03.2016, 16:26

ФОРМУЛА 1
Вебер: Порше им покажа на Ф1 тимовите како се тестира
Во интервју со Џонатан Нобл од motorsport.com, поранешниот Ф1 и сегашен возач на тимот на Порше во Светското Првенство на Издржливост, Марк Вебер, тврди дека километражата која ја поминале Порше при развојот на својата WEC машина, всушност им покажало на Формула 1 тимовите како се тестира.
10.03.2016, 16:16

ФОРМУЛА 1
Најдобро подготвен Торо Росо досега
Тимскиот шеф на Торо Росо, Франц Тост, смета дека неговата екипа ги имала најдобрите зимски подготовки во нејзиното постоење кое датира од 2006 година.
09.03.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Булие ја фали соработката со Хасегава
Шефот на Мекларен Хонда, Ерик Булие е тажен проади заминувањето на Јасухиса Араи од функцијата прв човек на Хонда Моторспорт, но смета дека неговиот наследник, Јасуке Хасегава е достојна замена.
09.03.2016, 16:09

ФОРМУЛА 1
Пирели: Изборот на екипите за Австралија
Пирели го објави изборот на пневматици на екипите за првата трка во сезоната, Австралиското ГП. Според правилата за оваа година, италијанците избираат само 3 сетови гуми, а останатите 10 се право на избор на екипите.
08.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Прост: Не ги менувајте квалификациите
Легендата на Формула 1, французинот Алан Прост, смета дека проблемот околу квалификациите во спортот може да се одолговлекува повеќе.
08.03.2016, 16:35

ФОРМУЛА 1
Платите доцнат во Заубер
Заубер влегува во сезоната со стари проблеми, финансиите. Минатата година, тужбата од Гидо ван дер Гарде за малку ќе го банкротираше тимот, а годинава, швајцарскиот Blick пишува дека екипата доцни со платите на над 300 вработени во фабриката во Хинвил.
07.03.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
Според Рикардо, Ред Бул ќе се бори за третата позиција
Даниел Рикардо смета дека неговиот тим Ред Бул ќе се бори со Вилијамс и Форс Индија на првата трка оваа сезона во Мелбурн.
07.03.2016, 17:14

ФОРМУЛА 1
Менувачот е првиот проблем на Мерцедес
Седум цели денови плус еден до пола, Мерцедес немаше апсолутно никакви проблеми со својот В07 болид. Тоа се вкупно 60 часови тестирање без ниеден дефект.
04.03.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
ФИА пресече, првичниот план за квалификациите од Австралија
Формула 1 ќе го следи форматот на квалификации кој беше првично предложен и тоа од Австралиското ГП и покрај тоа што Берни Еклстон изјави дека нема да има време да се подготви софверот за новиот тип на квалификување.
04.03.2016, 17:41

ФОРМУЛА 1
Раиконен го постави најбрзото време досега
Кими Раиконен со помош на ултра софт пневматиците од Пирели го постави најбрзото време во досегашниот тек од тестирањето во Барселона, половина секунда пред вториот на половина од денешниот тест, Нико Хулкенберг.
03.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Хамилтон незадоволен од гумите
Формула 1 сезоната 2016 сеуште не започнала, а се повеќе возачи почнаа да неготуваа за производот кој го добиваат од Пирели, пневматиците.
03.03.2016, 16:28

ФОРМУЛА 1
Официјално: Нови квалификации од Мелбурн, К3 останува по старо
Шефовите на Формула 1 дефинитивно се согласија околу новиот формат на квалификации. Истиот ќе се применува од првата трка во сезоната, Австралиското ГП, но последниот дел од квалификациите (К3) ќе остане ист како досега, со таа разлика што наместо 10 болиди, во истиот ќе има 8.
02.03.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
Ферари незадоволни од новите квалификации
Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, повика на размислување околу новиот елиминациски стил на квалификации кои треба да се воведе од трката во Шпанија и дополни дека не е сигурен дека таквото квалификување е прифатливот за неговата екипа.
02.03.2016, 18:04

ФОРМУЛА 1
Хорнер смета дека екипите брзо ќе се навикнат на новите квалификации
Кристијан Хорнер, шефот на Ред Бул, смета дека екипите лесно ќе се навикнат на новиот формат на квалификации, кој ќе се воведе од трката за Големата награда на Шпанија.
01.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Доминација на Нико Розберг на утринската сесија
Доминација на Нико Розберг и Мерцедес на утринската сесија во текот на првиот ден од последниот предсезонски тест во Барселона.
01.03.2016, 16:46

ФОРМУЛА 1
Харианто: Огромна разлика меѓу ГП2 и Ф1
Возачот на Манор, Рио Харианто сеуште се навикнува на огромната разлика во однос на големината на персоналот во Формула 1 споредено со некој јуниорски тим.
29.02.2016, 21:10

ФОРМУЛА 1
На Ред Бул им е полесно поради Рено
Се уште не е познат напредокот на Рено моторите оваа сезона, но Ред Бул признаваат дека ќе им требало многу повеќе работа доколку го заменеле доставувачот на мотор.
29.02.2016, 19:26

ФОРМУЛА 1
Бриаторе: Монца, не му плаќајте на Берни
Контраверзниот Флавио Бриаторе ги предупреди организаторите и промотерите на Големата награда на Италија во Монца, да играат цврсто со Берни Еклстон и да не му ја плаќаат бараната сума за организација на настанот.
26.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Мерцедес прерано ги откриле картите
Нико Розберг верува дека Мерцедес ги претставил своите новини пред време. Дизајнот на подот беше воведен на вториот ден од тестирањата, новини донесоа и во Среда, а последниот ден го открија и носот со целото предно крилог на В07.
26.02.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
Огромна предност на Раиконен на средина од последниот тест ден
Благодарение на ултра софт пневматиците, Кими Раиконен го постави далеку најдоброто време во првите 4 часа од тест сесијата, воедно и 3то најбрзо време вкупно.
25.02.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Берни: Ф1 е најлоша досега
Берни Еклстон смета дека Формула 1 е најлоша досега и дека тој е главен на нешто што не е легално.
25.02.2016, 16:05

ФОРМУЛА 1
Километрите го направија своето, промена на плановите на Мерцедес
Тестирањето на издржливоста на болидот на Мерцедес го земаа својот данок. Луис Хамилтон во понеделникот извозе 726 километри, а Нико Розберг вчера 800 километри, по што челниците на екипата решија да го променат распоредот на возачите за тест.
24.02.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Луис во одбрана на доминацијата на Мерцедес
Актуелниот Светски Формула 1 првак, Луис Хамилтон не го дели мислењето на Себастијан Ветел дека актуелната доминација на Мерцедес одземала голем дел од возбудата во спортот.
24.02.2016, 16:45

ФОРМУЛА 1
Формула 1 шефовите на состанок во Женева
Формула 1 шефовите во текот на денешниот ден ќе се соберат на состанок во Женева со цел да ги усогласат правилата за 2017 година.
23.02.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Мерцедес вети еднаков статус со „муштериите"
Одговорниот за погонската единица на Мерцедес, Енди Коуел изјави дека “муштериските“ тимови ќе ја добиваат истата спецификација како и фабричкиот тим.
23.02.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
Излезе „безбојниот" Торо Росо
Како што претходно беше најавено, Торо Росо го претстави својот СТР11 болид, но поради кусите рокови, на првите тестови истиот ќе биде возен со едноставна темно плава боја на шасија.
22.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Рено го претстави својот адут
Откако на почетокот на месецот ја откри својата шара за повратот во спортот, Рено пред почетокот на тестирањата и официјално ја тргна прекривката од својот болид.
22.02.2016, 15:02

ФОРМУЛА 1
Алисон: Сега сме подготвени за титула
Техничкиот директор на Скудерија Ферари, Џејмс Алисон, на денешната промоција на новиот болид изјави дека сега се на шампионско ниво. Во Маранело се надеваат дека покусиот нос и многуте технички иновации ќе ги доближат до Мерцедес.
19.02.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
Запознајте го новото Ферари
На онлајн презентација преку својот вебсајт, Скудерија Ферари го претстави својот болид за 2016 година.
19.02.2016, 18:06

ФОРМУЛА 1
Хонда демантира проблеми со издржливоста
Шпекулациите околу неиздржливоста на новиот агрегат на Хонда јапонците ги опишаа како “неосновани“.
18.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Целта на Рикардо: Една победа
Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, смета дека за нив нема да биде катастроф доколку бидат победени во првиот дел од сезоната од Торо Росо, поради тоа што знае дека екипата има огромен потенцијал.
18.02.2016, 15:20

ФОРМУЛА 1
Тост претпазлив со своите возачи
Макс Верстапен и Карлос Саинз ќе бидат приморани да покажат дисциплина сезонава што следи, во спротивно ризикуваат да минат сезона со судари и излетувања.
17.02.2016, 20:00

ФОРМУЛА 1
Торо Росо со последната спецификација на Ферари од 2015
Шефот на Торо Росо, Франц Тост, потврди дека неговата екипа ќе ја користи последната спецификација на Ферари од 2015 година во овогодинешниот шампионат.
17.02.2016, 17:28

ФОРМУЛА 1
Мерцедес и Вилијамс во Силверстон во Петок
Според сопственикот на правата за пренос на Формула 1 во Финска, МТВ, Мерцедес и Вилијамс ќе ги пробаат своите болиди за 2016 година во Петок на патеката во Силверстон.
16.02.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Верлејн признава дека немал пари за Ф1
Формула 1 се повеќе станува спорт на возачи кои со себе носат моќни спонзори и пари кои ги добиваат тимовите доколку тие се натпреваруваат со нивниот болид.
16.02.2016, 17:05

ФОРМУЛА 1
Холандскиот принц сонува за Ф1
Поранешниот дом на Формула 1 трки, холандксата патека Зандворт работи напорно за враќање во календарот.
15.02.2016, 20:30

ФОРМУЛА 1
Волф: Ферари паметно ги користи Хаас
Мерцедес не се обидува да сокрие дека Манор во новата сезона ќе биде дефакто нивниот Б (втор) тим, а Тото Волф признава дека е помалку загрижен околу новата блиска соработка која се втемели помеѓу нивните ривали Ферари и новата американска екипа, Хаас Ф1.
15.02.2016, 17:25

ФОРМУЛА 1
Нови разговори за Монца, Мугело и Имола чекаат
Помеѓу шефовите на патеката и Берни Еклстон. Анџело Стичи Дамиани од Автомобилскиот Клуб на Италија и Иван Капели од Автомобилскиот Клуб на Милано беа оптимисти околу финансиските услови со кои би се спасила трката, а двајцата ги прифатиле на состанок во Лондон на почетокот на месецот.
12.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Верлејн сака силен тимски колега
Додека шпекулациите за вториот кокпит на Манор продолжуваат, Паскал Верлејн се надева дека екипата ќе смести конкурентен возач до него во 2013 година. Александер Роси, Вил Стивенс и Рио Харианто се најспоменуваните имиња.
12.02.2016, 14:33

ФОРМУЛА 1
Верлејн ќе ја вози 94-ката
Вест на денот дефинитивно е младиот германец Паскал Верлејн кој претстојната сезона ќе вози во Манор. Тој избра да си го задржи бројот “94“ со кој освои титула и во ДТМ серијата, а асоцира на годината кој тој е роден.
11.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Пике задоволен од својата кариера
Нелсон Пике Јуниор не се сложува дека неговата Формула 1 кариера е завршена.
11.02.2016, 15:52

ФОРМУЛА 1
Одложувањето не е проблем, смета Наср
Фелипе Наср е уверен дека фактот што новиот Заубер ќе биде подготвен дури за вториот и последен предсезонски тренинг, нема да е голем проблем.
10.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Честер: Враќањето кон Рено моторот е вистински предизвик
Одговорниот за шасија во Рено, Ник Честер вели дека враќањето на Рено моторот по сезона со Мерцедес е вистински предизвик за нив.
10.02.2016, 15:08

ФОРМУЛА 1
Успешен краш тест за Заубер
Екипата на Заубер преку својот Твитер профил објави дека нивниот болид за 2016 година е хомологиран, односно го минал краш тестот и може да започне со тестирање на својот натпреварувач за претстојната сезона.
09.02.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Рикардо уверува дека ќе биде побрз
И покрај тоа што минатата сезона загуби во генералниот пласман од тимскиот колега Даниил Квјат, Даниел Рикардо уверува дека претстојната сезона тој ќе биде побрзиот возач во Ред Бул.
09.02.2016, 14:27

ФОРМУЛА 1
За Рено, искуството на Лотус со Мерцедес е небитно
Техничкиот директор на Рено Спорт, Реми Тафин, верува дека партнерството на Лотус со Мерцедес изминатата година нема да доведе до никакви придобивки во развојот на нивниот овогодишен мотор.
08.02.2016, 19:10

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум