АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Реструктуирањето на Рено се исплати
Ред Бул го пофали реструктуирањето на неговиот партнер Рено што довело до многу поконкурентен мотор и подобри резултати за тимот од Милтон Кинс на почетокот на сезоната.
 

ФОРМУЛА 1
Абитебул потврди посилен мотор од Канада
По лошиот старт на сезоната со фабричката екипа, Рено потврди дека има подготвено подобрувања за Големата награда на Канада. Во Вири се работело напорно за зголемување на моќноста на агрегатот, потврди Сирил Абитебул.
26.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг сака поени на својата 100-та трка
Нико Хулкенберг ќе се нареди на стартот во Сочи по 100ти пат во својата кариера.
26.04.2016, 16:02

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Ќе ги победам сите со ист болид
Фернандо Алонсо тврди дека сеуште е најдобар возач во Формула 1 гледано во целост и дека ќе победи било кого, доколку возат со ист болид.
22.04.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Ф1 загубила една третина од гледаноста
ФОМ (Формула 1 менаџмент) објави песимистички податоци околу гледаноста на спортот според кои од првата титула на Луис Хамилтон во 2008 година до сега, Формула 1 загубила една третина од гледачите, поточно околу 200 милиони гледачи веќе не се „навлечени“ на оваа тркачка серија.
22.04.2016, 17:29

ФОРМУЛА 1
Пирели доби 25 денови за тест
Светскиот МоторСпорт Совет при ФИА формално одобри промена на правилата со која му се дозволува на Пирели поинтензивно да ги тестира пневматиците кои треба “да се возат“ од 2017 година.
21.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Магнусен никогаш не го добил својот Мекларен
Кевин Магнусен тврди дека никогаш не го добил својот службен автомобил во Мекларен иако возел за нив повеќе од две години.
21.04.2016, 16:21

ФОРМУЛА 1
Стаинер: Читајте ги правилата
Гунтер Стаинер, шефот на Хаас, вели дека не е вознемирен поради критиките за контроверзниот пристап на тимот во Формула 1.
20.04.2016, 18:10

МОТОСПОРТ 1
Волф: Заостатокот на Луис е голем
Иако Тото Волф смета дека заостатокот од 36 поени на Луис Хамилтон во однос на Нико Розберг е значително голем, очекува двајцата возачи да бидат блиску на крајот на сезоната.
20.04.2016, 15:31

ФОРМУЛА 1
Ф1 ги одобри плановите на Пирели за тестирање
Формула 1 Комисијата ги одобри плановите за менување на правилата за тестирање, со цел да им се овозможи повеќе време на Пирели при подготовката на пневматиците за 2017 година.
19.04.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Рено ќе ги истражува проблемите со пневматиците
Тимот на Рено Спорт Ф1 не беше во можност да напредува во поредокот на трката за Голема Награда на Кина која беше исполнета со случувања на патеката.
19.04.2016, 15:00

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Далеку сме од договор за моторите
Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, вели дека шефовите на Формула 1 екипите не се ни блиску околу договор за клучни аспекти во врска со моторите за 2017 година.
18.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Пирели се заканува со заминување
Со цел да ја притисне Меѓународната Автомобилистичка Федерација што поскоро да ја дефинира тест програмата, шефот на Пирели моторспорт, Пол Хембери, се закани дека тие ќе се повлечат од спортот доколку не добијат време соодветно да се подготват.
18.04.2016, 15:59

ФОРМУЛА 1
Кина: Хет трик на Нико Розберг
Нико Розберг стигна до својата 6та победа по ред, 3та оваа сезона, а 17та во кариерата.
17.04.2016, 21:28

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Казната е можност за докажување
Луис Хамилтон е возбуден од претстојниот предизвик, а тоа е да има што подобар резултат и покрај казна од 5 места на стартот од Кинеското ГП.
15.04.2016, 17:56

ФОРМУЛА 1
Батон: Најдобар Мекларен последните 18 месеци
Џенсон Батон вели дека сегашниот негов болид е најдобриот Мекларен во последните 18 месеци, од крајот на 2014 година. Издржливоста и перформансите од страна на Хонда се подобрени, а целиот пакет е далеку поконкурентен од лани.
15.04.2016, 17:33

ФОРМУЛА 1
Пирели ги достави моделите за 2017
Италијанскиот добавувач на гуми во Формула 1, Пирели, доставиле модели на пневматиците за 2017 година до екипите.
14.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Сет Камара за прв пат во болид на Ред Бул
Новиот штитеник на Ред Бул, Серџо Сет Камара за прв пат ќе искуси Формула 1 машинерија на демонстрацијата во Моторленд Арагон во Шпанија овој викенд.
14.04.2016, 15:59

ФОРМУЛА 1
Симондс: Правилата за гумите носат поагресивни стратегии
ехничкиот шеф на Вилијамс, Пет Симондс вели дека новите правила кои се однесуваат на пневматиците ги охрабриле екипите да користат агресивни стратегии, а се надева дека тој тренг ќе продолжи и во Кина.
13.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Холинџер во Бордот на Вилијамс
Откако минатиот месец го купи уделот на Тото Волф во Вилијамс, американецот Бред Холинџер од денес е Неизвршен директор во компанијата.
13.04.2016, 16:10

ФОРМУЛА 1
Официјално: ФИА потврди враќање кон старите квалификации
Враќањето на стариот квалификациски систем од 2015 година и официјално е потврдено од Светскиот Мотор Спорт Совет на ФИА, пред Кинеското ГП кое ќе се одржи следниов викенд.
12.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Вилијамс со подобри финансиски резултати
Вилијамс ГП Холдинг, компанијата која е сопственик на Формула 1 тркачкиот тим Вилијамс, ги објави Финансиските извештаи за 2015 година.
12.04.2016, 16:11

ФОРМУЛА 1
Берни смета дека Ред Бул може против Мерцедес
Берни Еклстон смета дека Ред Бул може да го предизвика Мерцедес доколку двете екипи имаат идентичен мотор.
11.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Јагуар Ленд Ровер блиску со Силверстон
Членовите на Британскиот клуб на тркачки возачи (БРДЦ) гласаа за изнајмување на Автодромот силверстон на Јагуар Ленд Ровер Групацијата (ЈЛР) што значи дека преговорите помеѓу двете страни продолжуваат.
11.04.2016, 16:00

ФОРМУЛА 1
Ферари нема вина за пораката на таблата
Скудерија нема никаква вина околу кодираната порака која беше испишана на нивната табла на стартно-целната рамнина за време на трката во Бахреин.
08.04.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Екипите едногласно го бараат стариот формат на квалификации
Формула 1 екипите пратиле едногласен допис до ФИА и Берни Еклстон за врќање на квалификацискиот формат од 2015 година.
08.04.2016, 15:32

ФОРМУЛА 1
ФИА ја истражува тајната порака на Ферари
Германски Auto Motor und Sport тврди дека Скудерија Ферари се под истрага на ФИА поради можното прекршување на правилата околу комуникацијата со возачите додека тие се на патеката.
07.04.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Во Маранело ќе се работи деноноќно
Скудерија Ферари се убедени дека брзо ќе го решат проблемот во моторт на Себастијан Фетел, кој не успеа да комплетира нити еден круг во Бахреин.
07.04.2016, 17:27

ФОРМУЛА 1
Рено има причина за оптимизам
Кевин Магнусен смета дека Рено треба да бидат оптимисти за иднината и покрај тоа што ја завршија трката во Бахреин на 11то место и пропуштија да го освојат првиот поен.
06.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
ДХЛ: Вилијамс најбрзо менуваше во Бахреин
ДХЛ традиционално ја доделува наградата за најбрзо менување на гуми на секоја трка.
06.04.2016, 16:14

ФОРМУЛА 1
Ботас загрижен за брзината на Вилијамс
Валтери Ботас не верува дека неговиот лош пласман во Бахреин беше исклучиво поради казната од првиот круг и конзервативната стратегија. Финецот бара од Вилијамс да најде повеќе брзина од ФВ38 болидот.
05.04.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Нова трка на Северниот Пол, Спа во аут?
Уште една градска трка треба да влезе во Формула 1 календарот од 2018 година. Американскиот град Енкориџ во Алјаска доби 5-годишен договор од Берни Еклстон. Со ова продолжи ширењето на нови територии, овојпат цел е Северниот Пол.
05.04.2016, 16:37

ФОРМУЛА 1
Според Волф, Хамилтон губел секунда по круг
Тото Волф, шефот на Мерцедес, верува дека поради штетата болидот на Луис Хамилтон предизвикана од сударот со Валтери Ботас во првиот свиок, британецот губел по една секунда секој круг.
04.04.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Мерцедес го копира Ферари, бара нова спојка
Бранителот на титулата во Формула 1 во конкуренција на конструктори, Мерцедес, побара од својот сопственик Дајмлер да помогне при борбата со ривалот Ферари.
04.04.2016, 15:53

МОТОСПОРТ
Квалификациите на Иџе: Му се насмевнуваше третото место, а падна на деветто место поради туѓа грешка
Игор Стефановски ќе стартува од деветтото место во својата прва трка од ЕТСС серијата, откако на денешните квалификации имаше одличен напредок во однос на слободните тренинзи.
02.04.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
Бахреин, Квалификации: Големата 4ка приреди пекол во пустината
Покрај тоа што и возачите и тимовите испратија остри критики кон ФИА, новиот квалификациски формат издржа “машки“ и во втората трка од сезоната за Голема Награда на Бахреин повторно следевме елиминации.
02.04.2016, 18:21

ФОРМУЛА 1
Бахреин, Т1: Доминација на “сребрената стрела“
Нико Розберг го постигна најбрзото време на првата петочна тренинг сесија во Бахреин, а Мерцедес беше класа за се останато на патеката.
01.04.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Финиш на трка е целта на Харианто
Откако не успеа да ја заврши трката за Големата награда на Австралија, целта на Рио Харианто е да го види карираното знаме во Бахреин.
01.04.2016, 16:24

ФОРМУЛА 1
Официјално: Алонсо го пропушта Бахреин, Вандорн на неговото место
Фернандо Алонсо нема да учествува на ГП викендот кој почнува утре откако не ги мина денешните лекарски прегледи.
31.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Брзината нема да донесе поинтересни трки
По денови во кои Формула 1 беше изложена на критики од недостатокот на водство, лидерство и правецот во кој се движи спортот се јави и Асоцијацијата на возачите со критика на структурата.
31.03.2016, 16:53

ФОРМУЛА 1
Берни сè уште сонува за Лас Вегас
Формула 1 супремото Берни Еклстон вели дека трка во Лас Вегас би било супер.
30.03.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Алонсо утре на лекарски прегледи
Фернандо Алонсо мора да добие дозвола од докторите на ФИА пред да смее да влезе во болидот во Бахреин. Шпанецот имаше страотна несреќа во Мелбурн, а цела недела потоа не беше во состојба да тренира.
30.03.2016, 16:32

МОТОСПОРТ
Иџе со бројот на Фернандо Алонсо ќе ја стартува својата нова авантура во ЕТЦЦ шампионатот
Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски оваа сезона ќе ја претставува нашата земја во конкуренција на ЕТЦЦ шампионатот на кружни патеки, нешто што ќе биде сосема ново искуство за фантастичниот Иџе кој во изминативе две години се закити со две титули на Европскиот шампионат на ридски патеки.
29.03.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
ФИА го испитува скршеното седиште на Алонсо
ФИА започна истрага околу спектакуларната несреќа на Фернандо Алонсо во Мелбурн.
29.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Нико Розберг: Не сум премногу возбуден
Нико Розберг имаше одличен старт на сезоната и победи на првата трка во Австралија со 8 секунди предност пред неговиот тимски колега Луис Хамилтон.
29.03.2016, 15:13

ФОРМУЛА 1
Торо Росо цели на третата позиција
Макс Верстапен изјави дека Торо Росо може да биде третиот најбрз тим на гридот веднаш зад Мерцедес и Ферари и има за цел освојување бодови уште на првите трки.
28.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Рено ќе учи од Ред Бул
Со цел да изгради врвен Формула 1 тим, Рено ќе “зема лекции“ од Ред Бул во однос на константна еволуција и напредок на структурата.
28.03.2016, 16:06

ФОРМУЛА 1
Ред Бул повторно размислува за сопствен мотор
Ред Бул повторно размислува за создавање на сопствен мотор кој би го користел за Формула 1 трките. Непосредно пред почетокот на првиот сезонски ГП викенд, тимот од Милтон Кинс го објави своето партнерство со Астон Мартин.
26.03.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Подобрување на стартот е приоритет за Хамилтон
Луис Хамилтон од Мерцедес вели дека подобрување на стартот на трките е приоритет за екипата, откако беа лесно „прелетани“ од Ферари штом црвените светла во Мелбурн се изгаснаа.
26.03.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Монако – премиера за ултрасофт
Новата компонента која Пирели ја воведува од оваа сезона, најмеката и најбрза ултрасофт, ќе дебитира на патеката на Големата награда на Монако, која е на програмата во последниот викенд во Мај.
25.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Берни се согласува со возачите
По вчерашното соопштение на Здружението на возачите, се огласи и најповиканиот, Берни Еклстон.
25.03.2016, 15:00

ФОРМУЛА 1
Мерцедес го следи Верстапен
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, призна дека тие го планираат Макс Верстапен за во иднина. Неодамна, таткото на Макс, Јос Верстапен, призна дека Торо Росо бил одличен потег за почетокот на кариерата на неговиот син, но очекува врвен тим за следната година.
24.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Мексиканците сакаат повеќе публика
Промотерите на Мексиканското ГП имаат во план зголемување на капацитетот на Автодромот за трката во 2016 година, поради тоа што картите за настанот веќе се распоредадени.
24.03.2016, 15:39

ФОРМУЛА 1
GoPro е нов партнер на Ред Бул
ГоуПро и Ред Бул, две компании кои нудат производ кој ги носи фановите во срцето на акцијата во спортот се здружуваат.
23.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Кими ја брани стратегијата на Ферари
Кими Раиконен ја брани стратегијата на Ферари во Мелбурн и смета дека промената на правилата за пневматиците одиграле голема улога во возбудата.
23.03.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
Вилијамс со најбрзо менување гуми во Австралија
Мерцедес со Нико Розберг беа на врвот во Мелбурн, но Вилијамс беше екипата која го направи најбрзиот “сервис“ во Алберт Парк.
22.03.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко признава дека Торо Росо е пред Ред Бул
Ако судиме по првата овосезонска трка во Австралија, Торо Росо можеби во моментов е 3та екипа во спортот зад Мерцедес и Ферари.
22.03.2016, 18:32

ФОРМУЛА 1
Рикардо го изедначи постигнувањето на Вебер
Даниел Рикардо е уверен дека Ред Бул ќе се охрабри од одличното Австралиско ГП кадешто беа на чекор до подиум.
21.03.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Раиконен задоволен од брзината на Ферарито
Кими Раиконен е задоволен од брзината која ја имало неговото Ферари за време на трката откако тие не успеаа достојно да конкурираат на брзиот Мерцедес за време на квалификациите.
21.03.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
Магнусен: Одлично е чувството кога се вратиш
Враќањето на Кевин Магнусен во Ф1 не беше сензационално откако изврте неколку кругови во првиот тренинг и само два инсталациски круга на вториот тренинг.
18.03.2016, 19:10

Прва ... 567891011 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум