АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг импресиониран
Иако Нико Хулкенберг сеуште нема завртено круг со новиот РС17 болид на Рено, германецот е импресиониран со она што го видел во воздушниот тунел на екипата.
 

ФОРМУЛА 1
Бел: Прв Рено од новата ера
Главниот “техничар“ во Рено, искусниот Боб Бел смета дкеа РС17 е првиот вистински Рено по враќањето на францускиот производител во спортот.
22.02.2017, 16:16

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Рено имаа одлична зима
Кристијан Хорнер е оптимист дека неговиот Ред Бул ќе биде вистински предизвик во 2017 година откако снабдувачот со мотори Рено многу го подобриле моторот во текот на зимата.
21.02.2017, 20:00

ФОРМУЛА 1
Маса: Чудно е што сум назад
По едно од најкратките пензионирања во историјата во Формула 1, Фелипе Маса е назад на работа и се подготвува за предсезонските тестови и Австралиското ГП.
21.02.2017, 17:41

ФОРМУЛА 1
Култхард: Рикардо и Верстапен се блиску
Поранешниот возач на Ред Бул, Дејвид Култхард, верува дека не постои јасна разлика помеѓу дуото на тимот, Даниел Рикардо и Макс Верстапен.
20.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Браун: Нема чуда преку ноќ
Рос Браун знае дека поради комплексноста на Формула 1 не постои можност за промени преку ноќ кој би донеле подобрувања на многу краток рок.
20.02.2017, 16:00

ФОРМУЛА 1
ФИА негира дека имало неправилности околу продажбата на Ф1
Раководното тело на Формула 1, Интернационалната автомобилистичка федерација (ФИА) излезе со официјално соопштение околу најавата дека Европската комисија при Европската Унија има намера да спроведе истрага околу превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа.
17.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Булие: Ќе имаме нова боја и ќе се обидеме да изненадиме
Тркачкиот директор на Мекларен, Ерик Булие, потврди дека болидот на екипата ќе биде во нова боја и дека постои можност да бидат изненадување во сезоната.
17.02.2017, 15:00

ФОРМУЛА 1
Екипите сакаат ново здружение
Водечките Формула 1 екипи се во почетни преговори за формирање на Здружение преку кое би ги заштитиле своите позиции во преговорите со Либерти Медиа околу новата распределба на приходите.
16.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Фанови, подгответе се за побрзи свиоци
Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, е сигурен дека секој што ќе ги види Формула 1 болидите како минуваат низ брзи свиоци оваа година ќе биде воодушевен од глетката.
16.02.2017, 16:17

ФОРМУЛА 1
Ф1 под закана од огромна казна од ЕУ
Европската Комисија при Европската Унија е при крај со истрагата за превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа, а изгледа дека Формула 1 е пред добивање на огромна казна.
15.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Според Розберг, Мерцедес ќе тргне по Себ
Нико Розберг објасни дека не се сомнева дека неговата поранешна екипа ќе тргне по Себастијан Ветел кога неговиот договор со Ферари ќе истече, на крајот од оваа сезона, без разлика на резултатите кои ќе ги постигне Валтери Ботас.
15.02.2017, 16:10

ФОРМУЛА 1
Алонсо е фит како во шампионските денови
Фернандо Алонсо се вратил на истиот кондиционен тренинг кој го направи двократен Формула 1 шампион пред 10 години, според неговиот долгогодишен тренер, Едо Бендинели.
14.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Магнусен: Болидите ќе бидат тешки за возење
“Новиот дечко“ во Хаас Ф1, Кевин Магнусен, очекува новата генерација на Формула 1 болиди да бидат потешки за возење, но во исто време се радува на фактот што истите ќе бидат побрзи и со поголем грип.
14.02.2017, 15:50

ФОРМУЛА 1
Булие најавува возбудлив МЦЛ32
Првиот човек на Формула 1 тимот на Мекларен, Ерик Булие, објави дека планираат возбудливи промени на МЦЛ32 болидот со кој Фернандо Алонсо и Стофел Вандорн ќе возат претстојнава сезона.
13.02.2017, 17:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен не очекуваат победи оваа година
И покрај големите промени кои се случуваат во Мекларен по отстранувањето на Рон Денис, новиот шеф на компанијата, Зек Браун, смета дека очекувањата за 2017 година не треба да бидат високи и не треба да се очекуваат победи од Фернандо Алонсо и Стофел Вандорн.
13.02.2017, 14:30

ФОРМУЛА 1
Рено повеќе нема оправдување
Според оперативниот директор на Рено, Сирил Абитебул, Рено нема оправдувања доколку не успее да стигне до средина на поредокот оваа година. Новите технички правила ќе бидат ресетирање на екипите и можност за послабите да стигнат до оние пред нив, а француски Рено се наоѓа токму во таква позиција.
09.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Ентони Хамилтон: Тркањето против Луис може да ве уништи
Ентони Хамилтон, татко на трикратниот Формула 1 првак Луис Хамилтон, верува дека неговиот сим станува посилен со секоја сезона мината во спортот и доколку некој сака да се тркаи натпреварува со него, тоа може да значи крај на кариерата за тој возач.
09.02.2017, 15:25

ФОРМУЛА 1
Лауда: Новите правила ќе му помогнат на Ботас
Неизвршниот претседател на Мерцедес, Ники Лауда, верува дека прилагодувањето на Валтери Ботас на екипата ќе биде многу полесно со новите правила оваа година. “Сребрените“ го земаа Ботас од Вилијамс како замена за актуелниот првак Нико Розберг.
08.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Вебер: Моторите ќе бидат клучни
Новите Формула 1 правила кои во голема мера ќе ја зголемат потисната сила и механичкиот грип оваа сезона, според Марк Вебер клучна ќе биде моќта од моторот.
08.02.2017, 16:04

ФОРМУЛА 1
Торо Росо објави датум за промоција
Торо Росо објави дека ќе го промовираат својот нов болид, СТР12 на патеката во Барселона на 26 Февруари еден ден пред почетокот на првиот предсезонски тест.
07.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Жан Тод против укинување на петочните сесии
Првиот човек на Интернационалната автомобилистичка федерација, Жан Тод, е против намалување на Гранд При викендите на само 2 денови преку напуштање на петочните тренинг сесии. Во едно сво интервју тоа го предложи еден од челниците на француски Рено, Сирил Абитебул.
07.02.2017, 16:10

МОТОСПОРТ
Државата го одврза ќесето, Иџе меѓу првите корисници на средствата!
Македонскиот пилот Игор Стефановски Иџе се соочуваше со неизвесност дали ќе ги продолжи настапите во Европскиот куп на кружни патеки, откако првата сезона ја заврши со победа во Имола, но и со раскин на договорот со словенечкиот клуб „Лема рејсинг“.
07.02.2017, 10:51

ФОРМУЛА 1
Вебер смета дека Рикардо ќе го победи Верстапен
Поранешниот Формула 1 возач на Ред Бул, Марк Вебер, верува дека Даниел Рикардо ќе биде подобар од тимскиот колега Макс Верстапен во 2017 година. Австалијанецот смета дека поголемото искуство на неговиот сонародник ќе биде пресудно со новите правила кои ќе донесат побрзи болиди.
06.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Сигурен сум дека имаме доволно силен мотор
Возачот на Мекларен, Фернандо Алонсо, објави дека е убеден дека новиот мотор на Хонда ќе биде доволно моќен за претстојната сезона, но во исто време признава дека аеродинамиката е областа каде што треба дополнително да се рбаоти.
06.02.2017, 14:59

ФОРМУЛА 1
Поголемите гуми носат потешки болиди
Пошироките гуми кои ФИА ги воведува од оваа година наложија ФИА да ја зголеми минимално дозволената тежина на овогодинешните болиди за 6 килограни. Последните правила донесени во текот на Јануари велеа дека секој болид без гориво не смее да биде полесен од 722 килограми.
03.02.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон го откри тимскиот колега од соништата
Луис Хамилтон изјави дека би го избрал трикратниот Формула 1 шампион, Аиртон Сена, како свој тимски колега од соништата, иако британецот не е сигурен дека би се сложил со неговиот тркачки идол, доколку ја делеле гаражата.
03.02.2017, 17:03

ФОРМУЛА 1
Розберг: Ботас побара да зборува со мене
Актуелниот светски првак, Нико Розберг, изјави дека ќе прифати да седне и да му даде совет на Валтери Ботас, но нема да ги открива слабостите на Луис Хамилтон.
02.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Тод: Радикални промени не се потребни
Претседателот на ФИА, Жан Тод, се надевадека новите сопственици на Формула 1 ќе ја внесат тркачката серија во дигиталната ера без радикални промени на концептот на спортот.
02.02.2017, 15:37

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг: Новиот болид е брутално брз
Новиот “шофер“ на Рено, Нико Хулкенберг, очекува одлична деби сезона со побрзите Формула 1 болиди откако го проба симулаторот на неговата нова екипа. Тој не криеше дека е воодушевен од зголемените брзини на болидите.
01.02.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо очекува многу од новите пневматици
Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, вели дека очекува “големи работи“ од новите пошироки пневматици на Пирели и смета дека предсезонските тестирања ќе ги прикажат вистинските перформанси на компонентите.
01.02.2017, 16:29

ФОРМУЛА 1
Тото Волф: Немаше да бидам во Ф1 да не беше Берни
Додавајќи се во листата на луѓето кои му оддаваат почест на Берни Еклстон за сработеното во спортот, шефот на Мерцедес, Тото Волф потенцираше дека без “стариот лисец“ не би бил во Формула 1. По над 40 години на чело на спортот, на почетокот од минатата недела, новите сопственици, Либерти Медиа, го отстранија Берни од шефовското место.
31.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Либерти: Нема да преговараме со Силверстон
Шефот на Либерти Медиа Груп, Чејс Кери, изјави дека тој нема да ги промени условите во договорот со Силверстон, за оддржување на Британското Гран При.
31.01.2017, 16:20

ФОРМУЛА 1
Рос претпазлив со проширување на календарот
Рос Браун верува дека Формула 1 мора да најде баланс помеѓу квалитетот и квантитетот во однос на потенцијалот за дополнително проширување на календарот по превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа.
30.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Магнусен: Новите болиди ќе ми помогнат
Новиот возач на Хаас, Кевин Магнусен, смета дека новите болиди во Формула 1 многу повеќе ќе му одговараат отколку оние кои досега ги има возено.
30.01.2017, 15:09

ФОРМУЛА 1
Ред Бул го промовираше Ексон
Ред Бул Рејсинг и Ексон ја почнаа својата соработка на заеднички организиран настан во Америка, каде присуствуваше Даниел Рикардо во РБ7 болидот пред 10.000 вработени во седиштето на нафтениот гигант во Хјустон, Тексас, Соединетите Американски Држави.
27.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Ботас: Вилијамс повторно ќе победува
Откако замина од Вилијамс за да се приклучи на шампионскиот Мерцедес, Валтери Ботас нема сомнеж дека неговиот поранешен тим повторно ќе се врати на победничките патеки.
27.01.2017, 16:48

ФОРМУЛА 1
Кери: Британското ГП ќе остане
Новиот прв човек на Формула 1, Чејс Кери, стави јасно до знаење дека Британското ГП ќе остане на календарот по шпекулациите дека по 2019 година истото може да биде прекинато. Опцијата за откажување на Силверстон може да биде активирана пред овогодишната трка.
26.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Магнусен верува дека Ред Бул ќе им се закани на Мерцедес
Новиот возач на Хаас, Кевин МАгнусен, е еден од неколкуте луѓе во падокот кои веруваат дека Ред Бул ќе биде закана за Мерцедес претсојната година.
26.01.2017, 15:52

ФОРМУЛА 1
Кери: Ф1 не порасна доволно
Наследникот на Берни Еклстон на чело на Формула 1, Чејс Кери, смета дека новата менаџерска структура на врвот од спортот била потребна за напредок откако Формула 1 недоволно напредувала во последно време. Рос Браун е одговорен за спорт во новата компанија, додека Шон Брачес ќе го предводи маркетингот.
25.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Саниз: Ред Бул не се лоши момци
Постариот Карлос Саинз не прифаќа никаква критика насочена кон Ред Бул поради заштитничкиот однос кој го има кон својот син.
25.01.2017, 17:20

ФОРМУЛА 1
Браун и Брачес на високи функции во Ф1
Претседателот и Главен извршен директор на Формула 1, Чејс Кери, објави дека го назначува Рос Браун како Оперативен директор за Мотор Спорт и Шон Брачес како Оперативен директор за Комерцијални Операции. Функциите се оперативни веднаш по превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа, кое беше завршено денеска.
24.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Официјално: Либерти заврши со превземањето
Либерти Медиа Корпорејшн (Liberty Media Corporation) и Делта Топко (Delta Topco) објавија денеска дека Либерти го комплетирале претходно најавеното превземање на Формула 1, глобалниот моторспорт бизнис, од конзорциум на продавачи.
24.01.2017, 16:03

ФОРМУЛА 1
Деновите на Берни се одбројани
Деновите на Берни Еклстон во Формула 1 по се изгледа се одбројани затоа што новите сопствници се решени да го размрдаат спортот и да внесат свежина во менаџментот на истиот.
23.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко: Мерцедес - без ризик, нема забава
Консултантот во Ред Бул, Хелмут Марко, вели дека Мерцедес го избрале похрабриот пат со одлуката да го промовираат Валтери Ботас на местото на пензионираниот Нико Розберг, наместо тоа да го сторат со Паскал Верлејн.
23.01.2017, 15:15

ФОРМУЛА 1
Њуи задоволен од Рено
Техничкиот шеф на Ред Бул, Адриан Њуи е оптимист дека Рено повторно ќе направи исчекор и напредок со моторот за да Ред Бул биде уште поблиску до водечкиот Мерцедес. “Сребрените“ доминираат во новата хибридна турбо ера со вкупно 51 победа на 59 трки од 2014 година.
20.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Розберг го поддржа Ботас
Нико Розберг се јави со изјава прв пат откако Мерцедес решија да го сместат Валтери Ботас во испразнетото место и германецот не го криеше своето воодушевување.
20.01.2017, 17:01

ФОРМУЛА
Поранешниот менаџер го нападнал семејството Шумахер: "Кажете му ја вистината на светот"
Човекот кој соработувал со Шумахер за време на неговите шампионски денови, тешко се помирува со одлуките на неговото семејство.
20.01.2017, 16:38

МОТОСПОРТ
Гледач загина на релито во Монте Карло
Гледач кој ја следел првата етапа на првото рели во сезоната од World Rally Championsip, која се вози во монте Карло загина откако во него удри автомобил.
20.01.2017, 13:24

ФОРМУЛА 1
Браун сака повеќе трки во Америка
Новиот Извршен директор на Мекларен, Зек Браун е уверен дека Формула 1 може да има голема корист од дополнителна медиумска изложеност во Соединетите Американски Држави со втора трка на тој континент. Во таа насока размислуваат и новите сопственици, американците Либерти Медиа.
18.01.2017, 17:00

ФОРМУЛА 1
ФИА го симулирала судирот на Алонсо со Хало
ФИА изврши симулација на страшниот судар на Фернандо Алонсо и Естебан Гутиерез во Австралија, но во симулацијата во вметна и хало системот за заштита на кокпитот.
18.01.2017, 15:01

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Нема причина за несогласување со Верстапен
Даниел Рикардо и Макс Верстапен уживаа во одлична соработка во гаражата на Ред Бул од моментот кога холанѓанецот премина во тимот, а секогаш насмеаниот австралијанец не гледа причина зошто таквата врска не би продолжила и понатаму во борбата за победи и шампионска титула.
17.01.2017, 20:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен го задржува „МП4" во името
Болидот на Мекларен Хонда за 2017 година ќе го задржи “МП4“ во називот на болидот, според новиот Извршен директор на тимот, Зек Браун.
17.01.2017, 18:55

ФОРМУЛА 1
Бранл: Новите болиди ќе бидат монструми за возење
Мартин Брандл, човекот кој пред некој ден потврди дека доживеал мал срцев удар за време на трката во Монако минатата година, смета дека срцето на секој возач ќе работи напорно оваа година поради новите болиди, кои ќе бидат монструми за возење.
16.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Иднината на Ботас ќе ја дознаеме оваа седмица
На прославата по повод 40 годишнината на тимот на Вилијамс, Клер Вилијамс изјави дека вести околу иднината на Валтери Ботас ќе добиеме неделава.
16.01.2017, 15:35

ФОРМУЛА 1
Маркионе: Работиме неуморно
Екипите работат неуморно за првиот предсезонски тест кој треба да се одржи во Барселона на крајот од месец Февруари, а Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, изјави дека гладта за успех на неговата екипа е поголема од било кога. По разочарувачката 2016 година без победа, притисокот во Маранело е огромен.
13.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Саинз со пофалби за Алонсо
Возачот на Торо Росо, Карлос Саинз го пофали неговиот сонародник Фернандо Алонсо за тоа што многу му помогнал да стигне до Формула 1.
13.01.2017, 16:09

ФОРМУЛА 1
Еклстоун: Добро е што Розберг се пензионираше
Берни Еклстон призна дека е среќен што Нико Розберг, заедно со некои други искусни и етаблирани имиња во спортот избрале 2016 година да им биде последна во тркачкиот циркус.
12.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Кој колку потроши во 2016-та година
Скудерија Ферари си го врати својот примат за најголем “трошаџија“ во спортот откако минатата година тоа беше Мерцедес. Објавена студија покажа дека малите екипи, иако трошат далеку помалку од големите, сепак трошоците по освоен поен кај нив се далеку поголеми одошто кај оние со богати буџети.
12.01.2017, 16:53

ФОРМУЛА 1
Клатенборн најавува нова ера во Заубер
Финансиските проблеми со кои Заубер се судираше на почетокот на 2016 година се минато со превземањето од страна на Лонгбоу Фајнанс кои вбризгубаа свежа капитал во Формула 1 екипата. Позитивно за новата ера во Заубер говори тимскиот шеф Мониша Калтенборн.
11.01.2017, 19:00

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Црногорец го погоди невозможното, 6+ на Сити и точно 6 голови на Атлетико, заработи 13.500 евра
Фудбалската Лига на шампиони, во вторникот, на фудбалските фанови им понуди вистински спектакл, а на...
ФУДБАЛ
Обична фотографија од соблекувалната откри чудна и мистериозна тајна на ѕвездата на Јувентус
ФУДБАЛ
Фалкао изрежира спектакуларна лоб бравура, Сити со луд пресврт го победи Монако на „Итихад"
ФУДБАЛ
Флорентино Перез го сака Меси во Реал!?
ФУДБАЛ
Може ли „росонерите" да останат без најголемиот талент: Раиола го „буши" договорот на Донарума со Милан

ВИДЕО ВЕСТИ

Алегри на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа на Јуве, Варди му даде живот на Лестер во Севилја
Масимлијано Алегри се најде под жесток притисок поради тоа што одлучи да го отстрани Леонардо Бонучи од тимот во пресрет на важниот дуел со Порто во Лигата на шампионите, но сепак на крајот херојт на првиот осминафинален дуел меѓу овие два тима кој се одигра на „Драгао“ е токму тренерот на Јувентус кој на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа од 0:2.
ФУДБАЛ
Нереално - oва го нема никаде: Замена со грб спаси погодок на гол линија, играчите „мртви-ладни“
ФУДБАЛ
Гризман се обиде да му се меша во работата на Симеоне, следеше казна и добра лекција од Аргентинецот
ФУДБАЛ
„Новиот Анри“ со два брилијантни потези го посрамоти стоперот на Гвардиола и стана топ тема на интернет

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум