АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

КОШАРКА
Голден Стејт го понижи Кливленд во „Оракл арената“
Голден Стејт на крајно драматичен начин загуби „добиен меч“ со Кливленд на гостувањето кое го имаше на католичкиот Божиќ, но избраниците на Стив Кер едноставно не можеа да замислат подобро сценарио за слатка одмазда на натперварот кој се одигра во „Оракл Арената“ изминатава ноќ во Америка.
 

КОШАРКА
Вестбрук стигна до бројката од 20 трипл-дабл учиноци, „брадата“ го следи во голем стил
Сакраменто и Оклахома го одиграа најзвозбудливиот и најизедначен дуел изминатава ноќ во Америка, а човек кој го одбележа натпреварот повторно беше неверојатниот Расел Вестбрук кој продолжи со своит импресивни изданија оваа сезона.
16.01.2017, 14:50

КОШАРКА
Неверојатниот Вестбрук изедначи рекорд стар 49 години
Расел Вестбрук без никаква конкуренцја е играчот кој се издвојува од останатите кошаркари во досегашниот тек на НБА сезоната, а своите најдобри партии во кариерата ја однесоа ѕвезда на Оклахома до израмнување на неверојатен рекорд од далечната 1968 година.
14.01.2017, 13:44

КОШАРКА
Првиот пик од драфтот во 2013-та потпиша со Фенербахче
Канаѓанецот Ентони Бенет, кој во 2013 година беше прв пик на драфтот во НБА лигата, го засили турскиот шампион Фенербахче. Бенет потпишал договор до крајот на сезоната, со опција соработката да биде продолжена.
13.01.2017, 14:17

КОШАРКА
Обрадовиќ бесен како никогаш влезе во војна со Звезда и „делиите“: Од вечерва немам пријатели во Звезда, јас сум поголем…
Црвена Звезда оствари нов голем резултат во кошаркарската Евролига, а изминатава вечер во Белград падна големиот Фенербахче по драматичната завршница во која „црвено-белите“ постигнаа еден кош повеќе (75:73).
13.01.2017, 11:23

КОШАРКА
НБА: Денвер победи во Лондон, Далас во Мексико Сити
Мечевите кои се одиграа во Мексико Сити и Лондон ја обележаа ноќта во НБА лигата. Далас, во главниот град на Мексико, го победи Феникс 113:108, додека Денвер во англиската престолнина го декласираше тимот на Инсијана 140:112.
13.01.2017, 11:14

КОШАРКА
Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук
Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.
12.01.2017, 10:48

КОШАРКА
Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА
Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.
11.01.2017, 10:54

КОШАРКА
НБА: Брилијантни изданија на Дејвис, Вестбрук и Таунс
Карл-Ентони Таунс, Расел Вестбрук и Ентони Дејвис ја обележаа изминатата ноќ во НБА лигата.
10.01.2017, 10:46

КОШАРКА
Нов трипл дабл на Харден, Колдвел-Поуп го реши Портланд
Драмата со две продолженија во Портланд, која му припадна на Детроит и новиот трил дабл на Џејмс Харден, во осмата последовна победа на Хјустон, ги обележаа натпреварите кои изминатата ноќ сае одиграа во НБА лигата.
09.01.2017, 11:23

КОШАРКА
Жестока тепачка во женската лига на САД
Неверојатни сцени доаѓаат од натпреварот во универзитетската лига на САД, помеѓу женските тимови на УНЛВ и Јута, а главни актерки беа Кејти Пауел и Антониа Робинсон.
09.01.2017, 09:58

КОШАРКА
Неверојатен пресврт на Мемфис, Конли ја замолкна Оракл арена
Кошаркарите на Мемфис со неверојатен пресврт ја освоија Оракл арена во Оукланд, откако против Голден Стејт надоместија негатива од 24 поени и на крајот победија 128:119.
07.01.2017, 14:25

КОШАРКА
НБА: Вестбрук 49 поени, Оклахома загуби од Хјустон
Хјустон ја победи Оклахома во најпривлечниот меч кој изминатата ноќ се одигра во НБА лигата, иако Расел Вестбрук го доби дуелот со опонентот Џејмс Харден.
06.01.2017, 14:05

КОШАРКА
Богдановиќ си поигруваше со синовите на Антиќ, Перо им фаќаше сеир од страна
Перо Антиќ и Богдан Богдановиќ се двајцата кошаркари на Фенербахче кои имаат посебна врска и надвор од теренот, а дека тоа е навистина така најдобро ни потврдува и последното симпатично видео кое стана хит меѓу фановите на социјалните мрежи.
05.01.2017, 10:46

КОШАРКА
Вестбрук со топка по судијата, Батлер го сруши Кливленд
Кошаркарите на Голден Стејт забележаа нова победа, шампионот Кливленд загуби во Чикаго, Клиперси ја прекинаа низата од шест порази, а Расел Вестбрук доби техничка бидејќи го погоди судијата со топка во главата.
05.01.2017, 10:25

КОШАРКА
Ерупција во „Стејплс Центарот“: Навивач на Лејкерс погоди од центар и си „лапна“ 95.000 долари
Тимот на Лос Анџелес Лејкерс ја прекина серијата од три порази, откако рано утрово славеше над составот на Мемфис Гризлис во мечот кој се одигра во „Стејплс Центарот“.
04.01.2017, 12:48

КОШАРКА
Драматична победа на Филаделфија
Драматичната победа на Филаделфија над Минесота, како и победите на Сакраменто, Бостон, Индијана, Сан Антонио и Феникс ја обележаа изминатата ноќ во НБА лигата.
04.01.2017, 11:41

КОШАРКА
Филип Шепа старо-нов играч на Карпош Соколи
Српскиот интернационалец Филип Шепа по кратката авантура во Романија се врати во редовите на Карпош Соколи. Шепа во тимот доаѓа како замена за Горан Врбанц со кого клубот ја раскина соработката.
04.01.2017, 10:28

КОШАРКА
Оваа компилација не се пропушта: Најмоќните 100 забивања во НБА за минатата година
Добро е познато дека НБА е најсилната лига на светот која особено е атрактивна поради неверојатните и монструозни атракции и забивања.
03.01.2017, 12:09

КОШАРКА
Батлер броеше до 52, нов трипл дабл на Харден
Нов трипл дабл на Џејмс Харден, „дабл-дабл“ со 52 поени на Џими Батлер, поразот на Оклахома и триумфот на Голден Стејт ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа во текот на изминатата ноќ.
03.01.2017, 11:21

КОШАРКА
Нов пех за МЗТ: Младеновски му го скрши носот на Лалиќ
Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје никако не може да крене глава од проблеми со повредени играчи со тоа што сега на листата на неактивни е искусниот центар Јуре Лалиќ.
30.12.2016, 13:19

КОШАРКА
Ирвинг го спаси Кливленд, Вестбрук без асистенција
Кајри Ирвинг повторно го спаси Кливленд од пораз, а Мемфис ја декласира Оклахома оставајќи го Расел Вестбрук без ниту една асутенција.
30.12.2016, 11:43

КОШАРКА
Фенер се спаси од катастрофа во Атина
Фенербахче на македонскиот интернационалец Перо Антиќ со пораз од Олимпијакос ја заврши годината. Во рпвите натпревари од 15.коло победи забележаа Реал, Басконија и Жалгирис.
30.12.2016, 09:48

КОШАРКА
„Акробатот“ Игудала со магичен потег ја запали „Оракл Арена“
Тимот на Голден Стејт Вориорс излезе како победник од дербито кое рано утрово го одигра со Торонто Репторс во „Оракл Арена“, во меч во кое освен што паднаа доста кошеви (121-111), еден магичен потег изведе искусниот Андре Игудала.
29.12.2016, 15:46

КОШАРКА
МЗТ ја продолжува традицијата: Бесплатен влез за пресметката со Цедевита
Македонскиот шампион МЗТ Скопје ги отвара вратите за сите љубители на кошарката и им овозможува бесплатен влез за пресметката со Цедевита во АБА лигата. Оваа информација клубот од Аеродром ја соопшти денеска и истата е во духот на традицијата од последните неколку години, првиот меч од годината да биде бесплатен за сите навивачи и вљубеници во овој спорт.
29.12.2016, 15:44

КОШАРКА
Вориорс 42 поени за четвртина, Батлер броеше до 40
Неколку интересни натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата. Голден Стејт постигна 42 поени во една четвртина, Џими Батлер реалзира 40 поени за Чикаго, а Џон Вол четири помалку за Вашингтон, додека Портланд ја прекина серијата од шест порази.
29.12.2016, 10:30

КОШАРКА
Екс играч на Цедевита потпиша за Далас
Пјер Џексон, кој еден месец играше за Цедевита, успеа да најде ангажман во НБА лигата. Џексон, изминатата ноќ дебитираше за Далас во поразот од Хјустон 107:123.
28.12.2016, 12:46

КОШАРКА
НБА: Осум технички во Далас, нов трипл дабл на Вестбрук
Нов трипл дабл, 15-ти во сезоната, на Расел Вестбрук, тројката на Џо Инглс со која Јута славеше кај Лејкерси и наелектризираниот меч со осум технички грешки во Далас го обележаа НБА натпреварите одиграни изминатата ноќ.
28.12.2016, 10:29

КОШАРКА
АП: Леброн Џејмс најдобар во 2016
Кошаркарот на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс, во анкетата на агенцијата АП е избран за најдобар спортист во 2016 година. Кај дамите наградата и припадна на гимнастичарката Симон Бајлс.
28.12.2016, 09:52

КОШАРКА
Се потруди за да му се запамети името: Дебитант на Хјустон изведе слободно како пред 40 години
Тимот на Хјустон Рокетс сосема очекувано рутински го доби дуелот со Феникс Санс пред своите гледачи со 131-115, но оваа средба во „Тојота Центарот“ донесе еден интересен момент во последниот период кој предизвика големо внимание во САД и Канада, а тоа е поради начинот на изведување на слободните фрлања на домашниот центар, Чинану Онуаку.
27.12.2016, 13:52

КОШАРКА
Џорџ Карл: НБА играчите се дрогираат
Искусниот НБА тренер, Џорџ Карл (65), ги разгоре страстите во лигата откако во јавноста се појавија делови од неговата книга „Furious George: My Forty Years Surviving NBA Divas, Clueless GMs, and Poor Shot Selection“. Стручњакот кој има преку 1.000 победи во НБА лигата, во книгата наведува дека многу од НБА играчите користат допинг.
27.12.2016, 12:25

КОШАРКА
Добри вести за МЗТ: Темс во комбинација за настап против Цедевита
Составот на МЗТ Скопје со пораз од Партизан ја заврши оваа календарска година, но премногу време за одмор и пауза нема, бидејќи нашиот шампион веќе има нов меч во АБА лигата на 2 јануари и тоа против Цедевита на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“, меч на кој своето враќање на терените ќе го има Ксавиер Темс.
27.12.2016, 11:43

КОШАРКА
Шампионот без Леброн падна во Детроит
Два дена по победата над Голден Стејт, актуелниот шампион Кливленд, без Леброн Џејмс убедливо загуби во Детроит. Покрај овој меч, изминатата ноќ во НБА лигата на програмата беа уште десет натпревари, а на само два од нив победија гостинските тимови.
27.12.2016, 10:31

КОШАРКА
Ирвинг го сруши ГС
Кајри Ирвинг со поените постигнати на 3,5 секунди до крајот на натпреварот го реши големото дерби во НБА лигата помеѓу Кливленд и Голден Стејт 109:108.
26.12.2016, 09:54

КОШАРКА
АБА лига: Доминација на Црвена звезда, 25 победи во низа
Кошаркарите на Црвена звезда со триумфот над Цедевита во Загреб 95:91, во дербото на 15.коло, само потврдија дека немаат конкуренција во регионалната АБА лига.
26.12.2016, 09:53

КОШАРКА
Трипл дабл за Вестбрук и Батум, рекорд за Атетокумбо
Двоцифрени бројки во три статистички категории изминатата ноќ во НБА лигата остварија Расел Вестбрук (Оклахома) и Николас Батум (Шарлот), Јанис Атетокумбо (Милвоки) постигна рекордни во кариерата 39 поени, кош повеќе уфрли Зек Лавин (Минесота), а Џејмс Харден (Хјустон) оствари 17 асистенции. Тимски сигурни победи славеа Кливленд и Голден Стејт.
24.12.2016, 12:17

КОШАРКА
Мајами го повлече легендарниот дрес на неповторливиот Шек
Мајами го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 115:107, но најголема ѕвезда изминатава ноќ во „Американ Ерлајн арената“ беше Шекил О’Нил кој замина во легендите на домашниот клуб.
23.12.2016, 14:51

КОШАРКА
Звезда им одржа лекција на „кралевите“ во Белград
Кошаркарите на Црвена Звезда запишаа уште една голема победа во Евролигата, овој пат над шпанскиот шампион Реал Мадрид кој вечерва падна во Белград со 82:70.
23.12.2016, 11:55

КОШАРКА
НБА: Клиперси славеа против Сан Антонио
ЛА Клиперс славеше против Сан Антонио во НБА дербито одиграно изминатата ноќ. Покрај Клиперси победи забележаа Голден Стејт, Бостон, Њујорк и Мајами.
23.12.2016, 10:45

КОШАРКА
Блат потврди: Багацкис оди во Макаби
Тренерот на Дарушафака Дејвид Блат потврди дека неговиот прв помошник Аинарс Багацкис ќе го преземе Макаби. „Изралеската гордост“, без тренер остана минатата недела по дебаклот од Црвена звезда во Белград, а во меѓувреме Макаби доживеа уште еден пораз од ЦСКА Москва.
22.12.2016, 13:14

КОШАРКА
НБА: Само Кливленд победи на домашен терен
Речиси совршена ноќ имаа тимовите кои гостуваа во НБА лигата, откако победи забележаа Минесота, Сакраменто, Далас, Хјустон, Вашингтон, Оклахома и Мемфис. Честа на домашните тимови ја спаси шампионот Кливленд.Индивидуално повторно блесна Расел Вестбрук со 42 поени за Оклахома.
22.12.2016, 10:19

КОШАРКА
Тензично во Истанбул, Фенер загуби од Дарушафака
Тензичното истанбулско дерби, гостинските победи на ЦСКА и Панатинаикос, односно победата на Басконија над Барселона во шпанската пресметка ги обележаа последните четири натпревари од 13.коло во Евролигата.
22.12.2016, 09:58

КОШАРКА
„Лудиот“ Казинс го победи Портланд
Демаркус Казинс го одигра најдобриот меч во својата НБА кариера со што ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата. Покрај Казинс, идивидуално се истакна и Леброн Џејмс, кој му донесе на Кливленд победа во продолжението против Милвоки и се искачи на осмото место на вечната листа на најдобрите стрелци. Во дербито на Тексас Сан Антонио ја прекина победничката серија на Хјустон.
21.12.2016, 11:44

КОШАРКА
МЗТ три недели без Кларк
Британскиот крилен центар, играч на МЗТ Скопје Аеродром, Даниел Кларк, поради повред ќе биде надвор од кошаркарските терени во наредните три недели, објави клубот на својата интернет страница.
20.12.2016, 14:41

КОШАРКА
НБА го смени начинот на гласањето за Ал Стар натпреварот
НБА лигата ја прифати идејата на најголемиот дел на кошаркарите и реши да воведе измени во начинот на кој се избираат играчите за Ал Стар натпреварот.
20.12.2016, 13:19

КОШАРКА
Клиперс остана без услугите на својот најдобар стрелец
Составот на Лос Анџелес Клиперс одреден временски период нема да може да смета на услугите на својот прв стрелец во оваа сезона Блејк Грифин.
20.12.2016, 11:24

КОШАРКА
Вестбрук блеска, Оклахома губи
Тимот на Оклахома нема капацитет да го следи брилијантниот Расел Вестбрук, кој сам го држи тимот на седмото место во Западната конференција во НБА лигата. Измината ноќ, Вестбрук одигра уште еден брилијантен натпревар, но за својата игра не беше награден со победа, бидејќи Оклахома загуби од Атланта 110:108.
20.12.2016, 11:23

КОШАРКА
Сан Антонио одигра за Тим Данкан
Кошаркарите на Сан Антонио славевеа против Њу Орлеанс 113:100 во еден од седумте натпревари кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата.
19.12.2016, 10:22

КОШАРКА
Антиќ и Фенербахче без одговор за Панатинаикос
Фенербахче на нашиот Перо Антиќ вечерва го претрпе четвртиот пораз во дванаесеттиот натпревар од Евролигата и тоа на гости во Атина кај Панатинаикос со 81-70.
17.12.2016, 13:24

КОШАРКА
Хјустон и Харден рекордно
Кошаркарите на Хјустон, изминатата ноќ, го собоија сопствениот рекорд според бројот на постигнати тројки на еден натпревар. Новиот апсолуатен рекорд во НБА лигата изнесува 24 тројки на еден меч.
17.12.2016, 12:55

КОШАРКА
Макаби без тренер, Хадар поднесе оставка
Тренерот на Макаби Рами Хадар по дебаклот во Белград, во рамките на Евролигата, поднесе оставка на функцијата. Хадар пред два месеца беше именуван за тренер на „израелската гордост“, кога го наследи Ерез Еделштајн.
16.12.2016, 13:45

КОШАРКА
НБА: Победи на ГС, Милвоки, СА, Денвер, Њу Орлеанс
Пет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ, на кои победи забележаа Голден Стејт, Сан Антонио, Денвер, Милвоки и Њу Орлеанс.
16.12.2016, 11:29

КОШАРКА
Наумоски: Федерацијата нема финансиски проблеми
По добивањето мнозинство гласови на вонредното Собрание на Македонската кошаркарска федерација, Пеце Наумоски останува на претседателската функција и најави продолжување на досегашните активности кои се дел од програмата на актуелното раководство.
16.12.2016, 10:52

КОШАРКА
Вонредното собрание на МКФ почна со пауза
Вонредното собрание на Македонската Кошаркарска Федерација се очекува да го даде последниот збор за иднината на Петар Наумоски како предводник на македонската кошарка, но закажаната средба за 15:00 часот започна со пауза поради отсуството на одговорните луѓе на Струмица.
15.12.2016, 17:00

КОШАРКА
Хјустон рафално против Сакраменто, пораз на Кливленд
Импресивната шутерска партија на Хјустон и поразот на Кливленд го обележаа натпреварите во НБА лигата, кои се одиграа изминатата ноќ.
15.12.2016, 10:53

КОШАРКА
Феникс по едно продолжение славеше против Њујорк
Шест натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, а најмногу возбудувања понуди натпреварот во Феникс, каде домаќинот по едно продолжение го победи Њујорк 113:111.
14.12.2016, 11:26

КОШАРКА
Драма со среќен крај за ЛА Клиперс
Кошаркарите на ЛА Клиперс славеа над Портланд 121:120 во најдраматичниот меч одигран изминатата ноќ во НБА лигата.
13.12.2016, 10:18

КОШАРКА
Играле со лажни пасоши, двајца кошаркари на ПАО соочени со затворски казни
Двајца кошаркари на Панатинаикос се соочуваат со затворски казни поради фалсификување на пасоши.
12.12.2016, 15:20

КОШАРКА
Заврши трипл дабл серијата на Вестбрук
Неверојатната трипл дабл серија на Расел Вестбрук заврши изминатата ноќ, на натпреварот со Бостон. Оклахома славеше над Бостон 99:96, а Вестбрук имаше учинок од 38 поени, 12 скокови и шест асистенции.
12.12.2016, 10:20

КОШАРКА
Кошаркарите во претквалификациите против Естонија и Косово
Македонските кошакари ги дознаа противниците со кои ќе се соочат во претквалификациите за пласман на Светското првенство во Кина.
10.12.2016, 14:41

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Мурињо го посочи најголемиот недостаток на Јунајтед по ремито со Ливерпул
Жозе Мурињо не беше премногу импресиониран од нерешениот исход на големото дерби меѓу Манчестер Јуна...
ФУДБАЛ
Мурињо и Клоп се „зајадоа“ крај аут линијата, Жозе објасни зошто влезе во клинч со Германецот
ФУДБАЛ
Стеван Јоветиќ им пресуди на „Кралевите"
ФУДБАЛ
Рамос ја искоментира одлуката на Зидан за променетата формација против Севилја
ФУДБАЛ
Ловрен заборави како се вика „џокерот“ на Мурињо и стана хит во Англија

ВИДЕО ВЕСТИ

Руди Гарсија влезе во расправија со судијата, па со мобилниот телефон му докажуваше дека греши
Марсеј беше декласиран на домашен терен од Монако во големото дерби кое се одигра изминатава недела, но ставајќи ја на страна лошата игра на неговите играчи, тренерот Руди Гарсија имаше и една забелешка до судиите при еден од четирите гола на тимот од кнежевството (1:4).
ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
КОШАРКА
Голден Стејт го понижи Кливленд во „Оракл арената“
ФУДБАЛ
Роналдо со директна замерка до Рамос по голот на Јоветиќ: Мора да ја вклучиме главата, смирено да му…

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Асот на Реал донел одлука: Роналдо знае на која позиција ќе игра неговиот син
ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ направи уникатна анализа и објасни зошто Кристијано никогаш нема да биде како Бразилецот Роналдо
ФУДБАЛ
Магија која остава без здив: Марсело со нереален прием ги „излуде“ фановите на Реал, играчот на Севиља не знаеше каде е топката
ФУДБАЛ
Пике предизвика скандал во Шпанија по ремито со Виљареал: Го виде ли ова…
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум