АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Пријател на Раниери: Тој воопшто не очекуваше дека ќе биде отпуштен…
Италијанецот Клаудио Раниери повеќе не е тренер на Лестер и тоа само 298 дена откако на „лисиците“ им ја донесе историската титула во Премиер лигата.
 

ФУДБАЛ
„Не можам да поверувам дека Раниери доби отказ"
Англиската фудбалска јавност е во шок откако синоќа управата на Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери.
24.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Срам во Лига Европа: Гуидети со смешна глума го надмудри судијата во 90 минута и ја одведе Селта во осминафиналето
Селта Виго е последниот патник во осминафиналето во Лига Европа, а причина за тоа секако е фактот што тимот од Галиција мораше да игра продолженија за да се одлучи победникот на дуелот кој го одигра против Шахтјор во Каркив.
24.02.2017, 11:00

ФУДБАЛ
Антиќ верува во чудо: Никогаш не ја отпишувајте Барселона
Некогашниот тренер на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, Радомир Антиќ не ја отфрла можноста Барселона да направи вистинско чудо и ја надокнади негативата од 4-0 на вториот осминафинален меч против Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите.
24.02.2017, 10:55

ФУДБАЛ
ЛЕ: Германски шок за Фиорентина, испадна Тотенхем
Фудбалерите на Борусија Менхенгладбах и Селта Виго се апсолутни херои на реванш натпреварите кои се одиграа во рамките на шеснесетинафиналето во Лига Европа.
24.02.2017, 09:46

ФУДБАЛ
Официјално: Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери!
Актуелниот англиски шампион Лестер синоќа ја раскина соработката со тренерот на екипата, Клаудио Раниери.
24.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Големиот Кан убеден: Наскоро ќе падне трансфер рекордот на Погба
Поранешниот германски репрезентативец и еден од најдобрите голмани на 20 век, Оливер Кан смета дека во брзо време ќе падне трансфер рекордот на Пол Погба.
23.02.2017, 23:00

ФУДБАЛ
Дефанзивец на Ливерпул сигурен: Ќе се пласираме во Лигата на шампионите
Тимот на Ливерпул оваа сезона не игра во европските купови, доживеа елиминација и во двете домашни натпреварувања (ЕФЛ Куп и ФА Куп) што значи останува да се натпреварува во Премиер лигата во која ќе се обиде да дојде до една од првите четири позиции која носи пласман во Лигата на шампионите.
23.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Пети со убава вест за „црвените ѓаволи“: Гризман сигурно ќе дојде во Јунајтед
Некогашниот репрезентативец на Франција, Емануел Пети е убеден дека неговиот сонародник Антоан Гризман ќе потпише за Манчестер Јунајтед.
23.02.2017, 21:15

ФУДБАЛ
Бркотница низ Палермо: Бесен мотоциклист тргнал во потера по Несторовски, па…
Македонскиот интернационалец, Илија Несторовски денеска имал интересно патешествие кон тренинг базата на својот Палермо, пренесуваат италијанските медиуми.
23.02.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Бака: Не ме интересираат парите, останувам во Милан
Напаѓачот на Милан, Карлос Бака, неодамна добил богата понуда од кинески Тианџин за својата кариера да ја продолжи во Кина.
23.02.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Де Бур открива: Го одбив Ливерпул
Холандскиот тренер Франк Де Бур откри дека одбил да биде тренер на англискиот премиерлигаш Ливерпул.
23.02.2017, 17:12

ФУДБАЛ
Обложувалниците не веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ
По првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, европските обложувалници, имаат нов фаворит за освојување на титулата, тоа е минхенски Баерн.
23.02.2017, 14:53

ФУДБАЛ
Насри го посочи виновникот за слабите резултати на Арсенал: Тоа не е Венгер, мора да се проверат…
Тимот на Арсенал и оваа сезона е при самиот врв во Премиер лигата и во Лигата на шампионите, но одново се чини ќе останат чекор-два кои нема да бидат направени за да се дојде до голем резултат.
23.02.2017, 14:19

ФУДБАЛ
Лалана потпиша нов договор со Ливерпул
Играчот на Ливерпул, Адам Лалана, потпиша нов договор со клубот од „Енфилд“. Англискиот репрезентативец потпиша нов тригодишен договор, со можност истиот да биде продолжен за уште една година.
23.02.2017, 14:13

ФУДБАЛ
Капитенот на Порто ја покажа ногата по бруталниот старт на Лихштајнер: Две „дупки“ и 17 конци
Јувентус направи голем исчекор кон четвртфиналето на Лигата на шампионите со триумфот од 2-0 над Порто во првиот меч кој се одигра во Португалија. „Старата дама“ го реши ривалот за две минути од 72 до 74 кога резервистите Пјаца и Алвеш ја начнаа мрежата на Касиљас.
23.02.2017, 12:19

ФУДБАЛ
Кин за можниот трансфер на Руни во Кина: Тоа е лудило, пари не му фалат, а може…
Некогашниот капитен и легенда на Манчестер Јунајтед, Рој Кин ја прокоментира можноста Вејн Руни да замине во новата рајска дестинација за играчите Кина.
23.02.2017, 12:16

ФУДБАЛ
Коста импресиониран, соиграчите воодушевени: Магионичар изнуди насмевки и аплаузи во соблекувалната на Челси
Во добар правец се движи оваа сезона за екипата на Челси во која може да дојде до два големи трофеи-Премиер лигата и ФА Купот. Причината за тоа е секако добрата атмосфера меѓу играчите кои пак во соблекувалната на „сините“ беа сведоци на поинаква магија во режија на магионичарот Бен Хенлин.
23.02.2017, 12:14

ФУДБАЛ
Пример за големи спортисти: Братската прегратка меѓу Буфон и Касиљас и нивната специјална размена ја разубави вечерта во ЛШ
Натпреварот меѓу Порто и Јувентус одеше само во еден правец поради тоа што домаќинот од Португалија повеќе од 60 минути играше со фудбалер помалку на теренот, но мора да се признае дека „бјанконерите“ го скршија отпорот дури во последните 20 минути од средбата кога погодоци постигнаа Пјаца и Дани Алвес.
23.02.2017, 11:26

ФУДБАЛ
Фудбал или магија: Нестварниот прием и неверојатната асистенција на Јоветиќ ја избезуми одбраната на Лестер
Севиља уште еднаш прикажа навистина допадлив фудбал и создаде премногу шанси пред голот на Лестер, но сепак на крајот не успеа да обезбеди реултат кој ќе и овозможи мирен реванш во осминафиналето на Лигата на шампионите.
23.02.2017, 11:24

ФУДБАЛ
Необичен „дрим-тим“: Најкорумпираните играчи во светот на фудбалот
Момците од екипата на „футбол-дејли“ постојано се трудат и прават видеа со фудбалска содржина која е доста занимлива и интересна. Тие овој пат се решија да одработат еден цел тим, специјална единаесетка на корумпирани играчи.
23.02.2017, 11:22

ФУДБАЛ
Лутиот Зидан употреби вулгарен речник опишувајќи го хорор стартот на „Местаља“
Реал Мадрид го доживеа вториот сезонски пораз во шпанската Примера, а и овојпат тоа се случи на едно од пожешките гостувања на Пиринеите, она на „Местаља“ кај екипата на Валенсија.
23.02.2017, 11:20

ФУДБАЛ
Топ 10 големи фудбалски асови, но очајни менаџери
Многу често фудбалерите по завршувањето на нивните кариери се одлучуваат да останат во овој спорт и да бидат менаџери.
23.02.2017, 11:18

ФУДБАЛ
Заврши сезоната за Санти Казорла
Фудбалерот на Арсенал, Санти Казорла ја заврши сезоната поради повредата на глуждот, пренесоа нглиските медиуми.
23.02.2017, 11:11

ФУДБАЛ
Хандановиќ добил понуда која што не може да ја одбие?
Голманот на Интер по крајот на оваа сезона би можел да го напушти Милано и да се пресели во англиската Премиер лига.
23.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Мурињо: Се навикнав на тешки ждрепки
Жозе Мурињо проговори за можните противници на Манчестер Јунајтед во осмина финалето од Лига Европа.
23.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Агуеро: На крајот од сезоната, одлуката нема да биде моја
Серхио Агуеро во последно време се почесто се поврзува со напуштање на Манчестер Сити по крајот на оваа сезона.
23.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Алегри на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа на Јуве, Варди му даде живот на Лестер во Севилја
Масимлијано Алегри се најде под жесток притисок поради тоа што одлучи да го отстрани Леонардо Бонучи од тимот во пресрет на важниот дуел со Порто во Лигата на шампионите, но сепак на крајот херојт на првиот осминафинален дуел меѓу овие два тима кој се одигра на „Драгао“ е токму тренерот на Јувентус кој на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа од 0:2.
23.02.2017, 00:53

ФУДБАЛ
Може ли „росонерите" да останат без најголемиот талент: Раиола го „буши" договорот на Донарума со Милан
Иако има само 17 години, Џанлуиџи Донарума веќе извесен период е прв голман на екипата на Милан која нормално сака уште долго да го задржи својот бисер на „Сан Сиро“.
22.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Буфон пред дуелот со големиот ривал: Касилјас секогаш ме одушевувал, се надевам…
Вечерва на програмата се два нови меча во Лигата на шампионите од кој многу поголемо внимание привлекува пресметката меѓу Порто и Јувентус каде одново еден против друг ќе имаат можност да се соочат двете големи голмански легенди Икер Касилјас и Џанлуиџи Буфон.
22.02.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Бонучи размислувал за напуштање на Јувентус?
Италијанските медиуми тврдат дека Леонардо Бонучи сериозно размислувал за напуштање на екипата на Јувентус.
22.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Канаваро: Руни не би се вклопил во мојот тим
Славниот италијански фудбалер, Фабио Канаваро, кој ја води екипата на Тианџин изјави дека се откажал од ангажманот на Вејн Руни.
22.02.2017, 16:20

ФУДБАЛ
Флорентино Перез го сака Меси во Реал!?
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, внимателно ја следи ситуацијата со Лионел Меси и планира да го донесе Аргентинецот во Мадрид, пренесува весникот „El Confidential“.
22.02.2017, 15:17

ФУДБАЛ
Нереално - oва го нема никаде: Замена со грб спаси погодок на гол линија, играчите „мртви-ладни“
Во фудбалот директно или индиректно сме биле сведоци на многу необични, чудни ситуации за рубриката верувале или не. Една таква нова, во тој стил ни дојде од Португалија од третата лига од дуелот меѓу Униао Де Лиерија и Сертаненсе.
22.02.2017, 14:24

ФУДБАЛ
Падна нов договор: Мертенс во Наполи до пензија!
Наполи констатно игра на високо ниво последниве неколку сезона, а во тоа голема улога има и белгискиот репрезентативец Дрис Мертенс кој за своите партии доби нов и подобрен договор.
22.02.2017, 14:22

ФУДБАЛ
Иско се подготвува за сензационален трансфер од Реал во Барселона
Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско (25), не е задоволен од статусот кој го има во тимот на европскиот првак и има намера по завршувањето на сезоната да замине во екипа каде ќе биде стандарден.
22.02.2017, 13:45

ФУДБАЛ
Гамеиро бесен на Симеоне: Не требаше да ме извадиш…
Атлетико Мадрид издвојува многу важна над Баер Леверкузен од 4-2 во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите со што направи голем исчекор кон следната фаза на ова натпреварување.
22.02.2017, 13:23

ФУДБАЛ
Агентот на Шпанецот: Деулофеу го сака Милан, но неговата иднина зависи од еден клуб
Одличниот крилен напаѓач, Жерард Деулофеу е на раскрсница кога е во прашање неговата фудбалска кариера. Имено тој во јануарскиот преоден рок се пресели од Евертон во Милан на позајмица до крајот на оваа сезона и за краток период ги освои симпатиите и срцата на „росонерите“.
22.02.2017, 13:21

ФУДБАЛ
Кошмар наместо бајка, Лајпциг нема да игра во Лигата на шампионите
Бундеслигашката сензација екипата на Ред Бул Лајпциг на добар пат е да избори директен пласман во Лигата на шампионите, но иако тимот тоа може да го избори со своите игри на теренот, УЕФА нема да му дозволи да игра во елитното натпреварување.
22.02.2017, 13:20

ФУДБАЛ
Кинезите му нудат на Руни да ја заработува просечната македонска плата на секои три минути
Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Вејн Руни, како што пренесува „Sun“, добил неморална понуда од неименуван кинески проволигаш, поради што не е исклучена можноста тој во наредните денови да го напушти Манчестер Јунајтед.
22.02.2017, 12:56

ФУДБАЛ
Матеус: Ако Геце не успее во Дортмунд, тогаш му останува само една опција
Марио Геце во 2014 година беше херој на германската нација, бидејќи го постигна победничкиот гол за титула на Светското првенство, меѓутоа на клупски план офанзивниот фудбалер никако не успева да дојде до посакуваното ниво и тоа веќе неколку сезони.
22.02.2017, 11:57

ФУДБАЛ
Марсијал: Во Јунајтед сакам да останам што е можно подолго
Францускиот репрезентативец Ентони Марсијал се почесто се поврзува со напуштање на екипата на Манчестер Јунајтед.
22.02.2017, 11:30

ФУДБАЛ
Црногорец го погоди невозможното, 6+ на Сити и точно 6 голови на Атлетико, заработи 13.500 евра
Фудбалската Лига на шампиони, во вторникот, на фудбалските фанови им понуди вистински спектакл, а на еден Црногорец му донесе и огромна добивка.
22.02.2017, 11:11

ФУДБАЛ
Обична фотографија од соблекувалната откри чудна и мистериозна тајна на ѕвездата на Јувентус
Големите фудбалски ѕвезди понекогаш знаат да ги збунат фудбалските фанови со некои необични ритуали кои на никого не би му паднале на памет, но овојпат во фокусот на италијанската спортска јавност се најде Миралем Пјаниќ поради тоа што сосема случајно беше разоткриена неговата приватност од соблекувалната.
22.02.2017, 10:55

ФУДБАЛ
Сампаоли: Размислуваме само за дуелот со Лестер
Според тренерот на Севиља Жорге Сампаоли, претстојниот натпревар против Лестер ќе биде пресуден за шпанската екипа.
22.02.2017, 10:30

ФУДБАЛ
Гризман се обиде да му се меша во работата на Симеоне, следеше казна и добра лекција од Аргентинецот
Атлетико Мадрид успеа да си обезбеди навистина поволен резултат на првиот осминафинален дуел со Баер Леверкузен кој се одигра во Германија, но иако конечниот резултат 2:4 во прв момент ни укажува дека гостите од шпанската престолнина имале доста мирна вечер, дека воопшто не беше така најдобро ни говори тензијата која настана при една измена која ја изведе Чоло Симеоне.
22.02.2017, 10:26

ФУДБАЛ
„Новиот Анри“ со два брилијантни потези го посрамоти стоперот на Гвардиола и стана топ тема на интернет
Монако играше навистина храбро на гостувањето кај Манчестер Сити и на двапати имаше предност од 1:2 и 2:3, но сепак на крајот потфрли во последните 20 минути игра и му дозволи на домашниот тим да направи неверојатен пресврт на натпреварот на кој беа постигнати осум гола (5:3).
22.02.2017, 10:24

ФУДБАЛ
Познати фудбалски имиња кои играле заедно во повеќе различни клубови
Добро познати фудбалски асови во своите играчки кариери имале можност да соработуваат, да ја делат соблекувалната, да играат со свои колеги во повеќе средини, поточно во повеќе клубови.
22.02.2017, 10:21

ФУДБАЛ
Фалкао: Ништо не е готово!
Монако иако одигра одличен натпревар, сепак синоќа загуби со 5:3 на гостувањето кај Манчестер Сити во рамките на првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите.
22.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Фалкао изрежира спектакуларна лоб бравура, Сити со луд пресврт го победи Монако на „Итихад"
Вечерашните два осминафинални натпревари кои се одиграа во Лигата на шампионите не оставија рамнодушен ниту еден искрен фудбалски фан, од едноставна причина што беа постигнати дури 14 погодоци.
22.02.2017, 00:26

ФУДБАЛ
Алегри го отстрани Бонучи од тимот за пресметката со Порто
Јувентус и нивниот тренер Масимилијано Алегри нема да сметаат на услугите на Леонардо Бонучи на утрешниот меч против Порто во Лигата на шампионите.
21.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
ФК Пелистер: Општина Битола ни прави директна штета на патот кон фудбалска Европа
Како и што се најавуваше Пелистер нема да може да го одигра својот првенствен меч против Брегалница Штип во својот дом на стадионот “Под Тумбе кафе”, а причината за тоа е општина Битола кои не ги оспособи соблекувалните, согласно пропишаните критериуми.
21.02.2017, 21:15

ФУДБАЛ
Зидан откри која му е омилената позиција на Роналдо
Предводникот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан посочи која позиција на теренот најдобро му одговара на Кристијано Роналдо.
21.02.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Капитенот на Сатон: Играчите на Арсенал не изненадија со гестот, дресовите ќе ги поделиме на специјален начин
Составот на Арсенал сосема очекувано излезе како победник во битката со Сатон во ФА Купот и на тој начин се избори за четвртфинална пресметка со Линколн Сити.
21.02.2017, 19:45

ФУДБАЛ
Борусија подготвува нов договор за Тухел
Германските медиуми пренесуваат дека наскоро, голема е веројатноста Тухел да потпише нов договор со Борусија Дортмунд.
21.02.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Азар: Никогаш не сум бил подобар
Фудбалерот на Челси, Еден Азар изјави дека никогаш не се чувствувал дека е подобар играч од тоа што е сега.
21.02.2017, 17:47

ФУДБАЛ
Атлетико во Леверкузен, Сити го чека Монако
Манчестер Сити и Монако, односно Баер Леверкузен и Атлтико Мадрид вечерва ќе ги одиграат првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите.
21.02.2017, 14:46

ФУДБАЛ
Голманот на Сатон се прослави, претседателот на клубот се заканува: Ќе го спуштиме на земја
Арсенал рутински и очекувано со 2-0 го победи нисколигашот Сатон и се пласираше во следната рунда на ФА Купот, но овој меч донесе една навистина необична ситуација во која во главна улога се најде домашниот резервен голман, Вејн Шо кој беше фатен од камерите како јаде пита во финишот на натпреварот.
21.02.2017, 14:16

ФУДБАЛ
Клатенбург го одложи заминувањето во Саудиска Арабија
Англискиот судија Марк Клатенбург ќе остане во Премиерлигата до крајот на сезоната, а потоа ќе замине на новото работно место во Саудиска Арабија, пренесоа англиските медиуми.
21.02.2017, 13:51

ФУДБАЛ
Барселона го мерка Сампаоли, Севиља подготви одговор
Станува се поизвесно дека Луис Енрике по крајот на оваа сезона кога и му истекува договорот ќе ја напушти Барселона, а како прв кандидат за негов наследник се споменува сегашниот шеф на Севиља, Хорхе Сампаоли.
21.02.2017, 12:58

Прва ... 567891011 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум