АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Варди: Ова е наш одговор за сите натписи во медиумите
Тимот на Лестер Сити одигра како препороден на вчерашниот меч против Ливерпул притоа победувајќи со 3-1.
 

ФУДБАЛ
Којашевиќ: Мотивирани сме, сакаме Шкендија повторно да падне
Најдобрите две македонски екипи, Вардар и Шкендија утре ќе имаат уште една нова пресметка и тоа во полуфиналето на Купот на Македонија.
28.02.2017, 19:45

ФУДБАЛ
Зидан одговори на провокациите на Пике
После натпреварот помеѓу Виљареал и Реал Мадрид на кој што „Кралскиот клуб“ направи пресврт и победи со 3:2, се огласи одбранбениот играч на Барселона.
28.02.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Азар: Знаеме како да ја освоиме титулата
Челси моментално е лидер на табелата во Премиер лигата со 10 бода повеќе од второпласираниот Тотенхем.
28.02.2017, 17:20

ФУДБАЛ
ПАОК мина неказнето за националистичкиот испад на навивачите
Навивачите на ПАОК, кои во првиот натпревар од шеснаесетинафиналето против Шалке (0:3) одигран во Солун, истакнаа парола со политичка содржина со која ја „присвоија“ Македонија, но УЕФА иака строго забранува политички пароли на фудбалски натпревари не го казни грчкиот клуб.
28.02.2017, 15:18

ФУДБАЛ
Признание за Македонецот: Голот на Бабунски е избран за најдобар во Јапонија
Давид Бабунски на одличен начин со гол и победа ја стартуваше својата нова авантура во Јапонија во прволигашот Јокохама Маринос.
28.02.2017, 14:20

ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ се дополни себеси: Беше легенда, крал, Бог, Индијана Џонс, а сега е…
Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ е добро познат по својата „скромност“, па досега многупати во кариерата се опишуваше себеси, па одредено време беше легенда, па крал, Бог, Индијана Џонс…
28.02.2017, 14:18

ФУДБАЛ
Најава за кам-бек на Руни на „Гудисон Парк“: Тој ќе го направи Евертон уште посилен
Вејн Руни повеќе од една деценија, поточно од 2004 година е дел од Манчестер Јунајтед, но се чини неговиот престој на „Олд Трафорд“ е пред самиот крај. Тој во последниве месеци постојано се поврзуваше со преселба во Кина за да пред неколку дена напаѓачот се огласи и стави крај на тие гласини.
28.02.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Марфи посочи која е причината за падот на Ливерпул
Некогашниот фудбалер на Ливерпул, Дени Марфи посочи која е причината за големиот пад во играта и резултатите на неговиот поранешен клуб.
28.02.2017, 13:49

ФУДБАЛ
Каква понуда од Кина: Венгер одбил да стане најплатен менаџер на светот иако виси во Арсенал
Арсен Венгер веќе повеќе од две децении е на чело на премиерлигашот Арсенал, клуб на кој му има донесено многу значајни успеси и сите овие години го држи истиот при самиот врв како во Англија така и во европските натпреварувања.
28.02.2017, 12:15

ФУДБАЛ
Иниеста: Сакам Енрике да остане тренер на Барселона
Каталонците оваа сезона не играат според очекувањата, а секако, најголемиот товар за тоа паѓа врз грбот на тренерот Луис Енрике.
28.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Неверојатен расплет: Иско и Мората сами си фаќаа сеир на клупата за резерви, па излегоа на теренот и го решија Виљареал
Иско и Мората се фудбалери кои речиси во секој друг тим би биле стандардни стартери, но ситуацијата не е таква во Реал Мадрид каде веќе и самите ја имаат прифатено улогата на играчи од втор план кои треба да се докажат со скромната минутажа која ја добиваат од Зинедин Зидан.
28.02.2017, 10:23

ФУДБАЛ
Клоп збесна и првпат испрати сериозно предупредување до своите ѕвезди по поразот од Лестер
Јирген Клоп не го криеше својот бес за време на натпреварот против Лестер и со нервозни реакции се обидуваше да им даде инструкции на своите играчи кои никако не успеваа да го спроведат на теренот договореното од соблекувалната, а германскиот стручњак продолжи во ист стил и на прес-конференцијата која ја искористи за да испрати сериозно предупредување до своите ѕвезди.
28.02.2017, 10:22

ФУДБАЛ
Тие се универзалци и секој би сакал да ги има во тимот: Ѕвезди кои ја промениле позицијата, но пак играле на врвно ниво
Секој фудбалер сака да игра на својата природна позиција, на местото каде најдобро се снаоѓа и може најмногу да даде, но понекогаш тренерите имаат други замисли па се обидуваат да пробаат нови варијанти.
28.02.2017, 10:20

ФУДБАЛ
Невил: Мурињо мора да реши едно важно прашање во тимот
Гери Невил изминатава вечер го изнапофали Маноло Габијадини кој има неверојатен старт на аванутрата во англиската Премиер лига, но покрај за напаѓачот за Саутемптон кој инаку го спореди со Пипо Инѕаги, легендарниот десен бек на Манчестер Јунајтед даде интересен коментар и за најдобриот играч на „ѓаволите“, Златан Ибрахимовиќ.
28.02.2017, 10:19

ФУДБАЛ
Кој е најуспешниот англиски фудбалски клуб
Тимот на Манчестер Јунајтед претходниов викенд успеа да дојде и да ги збогати своите клупски простории со уште еден трофеј и тоа од ЕФЛ Купот, откако во финалето на „Вембли“ со 3-2 го победи Саутемптон.
28.02.2017, 10:18

ФУДБАЛ
Погледнете го овој прекрасен гол на Дринквотер против Ливерпул
Лестер може да се каже дека го надмина бурниот период после смената на Раниери на тренерската позиција и тоа го направи на најдобар можен начин - со победа над Ливерпул.
28.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Марио Геце привремено ја прекина кариерата
Играчот на Борусија Дортмунд, Марио Геце, поради метаболички проблеми, привремено ја прекина фудбалската кариера, објави клубот.
28.02.2017, 09:57

ФУДБАЛ
Габијадини: Мурињо ме шокираше...
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во неделата славеа против Саутемптон со 3:2 во финалето од англискиот Лига куп.
28.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Планот на Италијанецот: Агентот на Раниери откри која е следната цел на неговиот клиент
Италијанскиот стратег Клаудио Раниери минатата седмица неочекувано остана без работа, бидеќи Лестер одлучи да му даде отказ поради лошите резултати иако во минатата сезона им ја донесе титулата во Премиер лигата.
27.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Раиола се огласи за иднината на Ибрахимовиќ во Јунајтед
Ангажманот на Златан Ибрахимовиќ се покажа како полн погодок за Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед, па и за самиот напаѓач кој им покажа на сите скептици дека се уште може да игра на високо ниво, да биде најдобар иако има 35 години.
27.02.2017, 21:15

ФУДБАЛ
Клоп: Играчите не се моќни, не верувам дека го „минирале" Раниери
Премиерлигашот Лестер изминативе денови е во центарот на вниманието на јавноста и тоа откако управата на клубот реши да го отпушти Клаудио Раниери.
27.02.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Марсело убеден дека Реал ќе биде шампион: Се е во наши раце!
Реал Мадрид со неверојатен пресврт дојде до трите бода на гостувањето кај Вилјареал со што одново се врати на лидерската позиција во Примера со бод повеќе и еден натпревар помалку во однос на второпласираната Барселона.
27.02.2017, 19:45

ФУДБАЛ
Лаказет се сели во Премиер лигата?
Француските медиуми пренесуваат дека напаѓачот на Лион, Александре Лаказет идното лето ќе се пресели во англиската Премиер лига.
27.02.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Прекрасен гест: Раниери половина од обесштетувањето за отказот го донираше во хуманитарни цели
Италијанскиот тренер, Клаудио Раниери кој ги предводеше „Лисиците“ до шампионската титула минатата година, пред неколку дена доби отказ.
27.02.2017, 16:52

ФУДБАЛ
Рамос му одговори на Алвес: Кога такви глупости доаѓаат од човек…
Пред неколку дена искусниот бразилски дефанзивец, Дани Алвес отворено зборуваше за Серхио Рамос и неговиот однос со навивачите на Севиља притоа посочувајќи му дека не може да бара почит по тоа што го направи.
27.02.2017, 14:24

ФУДБАЛ
Мурињо за Ибрахимовиќ: Фановите ќе кампуваат пред неговата куќа за да остане
Шведскиот ветеран Златан Ибрахимовиќ се покажа како фантастично засилување за Манчестер Јунајтед, клуб на кој веќе сезонава му донесе две титули.
27.02.2017, 13:17

ФУДБАЛ
Роналдо го оправда прекарот „пеналдо“ и влезе во историјата, Реал изедначи рекорд на Барселона од 1944 година
Фудбалерите на Реал Мадрид со голем пресврт славеа со 3-2 на гостувањето кај Вилјареал и на тој начин ја задржаа лидерската позиција во Примера пред големиот ривал Барселона.
27.02.2017, 12:14

ФУДБАЛ
Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража
Хрватските медиуми, пренесоа дека легендарниот фудбалер на Динамо Загреб, Звездан Цветковиќ (57), утрово бил пронајден мртов во својата гаража.
27.02.2017, 12:12

ФУДБАЛ
Пике прецизно ги изброја судиските грешки во корист на Реал по контроверзната победа која ја остварија „кралевите“ над Виљареал
Реал Мадрид успеа да направи навистина фантастичен пресврт во последниот половина час на натпреварот кој се одигра на „Ел Мадригал“ против екипата на Виљареал, но истиот беше зачинет со еден контроверзен момент, односно една спорна одлука на судијата Хил Мансано.
27.02.2017, 11:18

ФУДБАЛ
„Нинџата“ Наинголан претрча 70 метри и испрати неверојатен проектил во мрежата на Интер
Раџа Наинголан сосема заслужено го понесе епитетот играч на натпреварот во дерби пресметката меѓу Рома и Интер, не само поради тоа што можеше да се забележи на сите страни од теренот, туку и поради двата спектакуларни погодоци со кои ја најави победата на својот тим кој славеше со 1:3 на „Џузепе Меаца“.
27.02.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Првиот човек на Виљареал гневен: Главниот судија си замина од стадионот со торби на Реал Мадрид!
Реал Мадрид успеа да изрежира феноменален пресврт во последните 30 минути на гостувањето на „Ел Мадригал“, но ако фановите на клубот од шпанската престолнина на големо го слават тимскиот дух и карактерот кој го покажаа избраниците на Зинедин Зидан, играчите на домашниот тим и фановите на Вилјареал на големо се жалат за арбитражата на главниот судија.
27.02.2017, 11:14

ФУДБАЛ
Десетте најкрвави мечеви во историјата на фудбалот
Кои се најбруталните, најжестоките и најнасилните натпревари во историјата на фудбалот?
27.02.2017, 11:12

ФУДБАЛ
Ибра до Погба: Ти си платен, јас дојдов бесплатно
Откако вчера Јунајтед славеше против Саутемптон со 3:2 во финалето на англискиот Лига Куп, Погба и Ибрахимовиќ дадоа интересно интервју, односно Швеѓанецот ја насмеа цела Англија.
27.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Ливерпул повеќе не е најтрофеен клуб во Англија
Ливерпул има вкупно 41 освоен трофеј и до вчера клубот од „Енфилд“ беше најтрофејниот клуб во Англија.
27.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Ибра: За ова дојдов во Јунајтед
Манчестер Јунајтед вчера го освои англискиот Лига куп откако славеше со 3:2 проти екипата на Саутемптон.
27.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Евра уверува: Сега се е добро со Суарез, немаме никакви проблеми
Ветеранот во редовите на Олимпик Марсеј, Патрис Евра посочи дека денеска нема никави проблеми со напаѓачот на Барселона, Луис Суарез.
25.02.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Фабрегас откри во кој клуб се гледа во наредната сезона
Шпанскиот фудбалски репрезентативец, Сеск Фабрегас посочи во кој клуб се гледа во наредната натпреварувачка сезона.
25.02.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Раниери се врати во Лестер за да се збогува со играчите и персоналот
Италијанскиот стратег, Клаудио Раниери како што е познато повеќе не е предводник на премиерлигашот Лестер кој реши да му даде отказ иако пред девет месеци им донесе историска титула во Премиер лигата.
25.02.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Искусен тренерски тандем ќе ги предводи младите Срби на ЕП во Полска
Младата репрезентација на Србија е единствената која нема селектор во пресрет на Европското првенство за играчи до 21 година, кое од 16. до 30.јуни ќе се одржи во Полска. Србија е еден од противниците на Македонија во групата на ЕП.
25.02.2017, 17:12

ФУДБАЛ
Бабунски се огласи по првенецот во дресот на Јокохама
Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски на одличен начин ја отвори новата авантура во својата кариера и во своето деби во Јапонија го постигна својот првенец во дресот на Јокохама Маринос.
25.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Буфон испрати роденденска честитка до Донарума: Ти ги имаш сите квалитети, биди среќен и одбележи една ера
Првиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума денеска го слави својот 18 роденден, своето полнолетство, а по тој повод се огласи неговиот идол, големиот Џанлуиџи Буфон.
25.02.2017, 13:08

ФУДБАЛ
Мата: Погба не е машина како Меси и Роналдо
Шпанскиот репрезентативец, Хуан Мата застана во одбрана на Пол Погба, својот клупски соиграч од Манчестер Јунајтед кој минатото лето стана најскап фудбалер на светот.
25.02.2017, 13:07

ФУДБАЛ
Синот на Пеле осуден на затворска казна од 13 години
Синот на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Пеле, 46-годишниот Едињо ѝ се предаде на полицијата откако апелациониот суд пресуди дека мора да оди во затвор 13 години поради перење пари заработени од трговија со дроги.
25.02.2017, 12:48

ФУДБАЛ
Милан веќе го договори првото летно засилување
Гигантот од Милано, екипата на Милан следниот месец и официјално треба да биде преземен од новите сопственици од Кина, од новите инвеститори кои ќе имаа задача да го вратат подзаспаниот џин на врвот во Италија и Европа.
25.02.2017, 12:18

ФУДБАЛ
Бесниот Раниери: Се надевам дека Лестер ќе испадне од Премиер лигата
Италијанскиот стручњак Клаудио Раниери минатата сезона беше херој на Лестер, откако успеа да направи историски резултат и ја донесе титулата на „Кинг Пауер“.
25.02.2017, 12:00

ФУДБАЛ
Прво па машко: Бабунски со ремек дело отвори во Јапонија
Македонскиот младински репрезентативец, Давид Бабунски на фантастичен начин со евро-гол и победа ја отвори сезоната во најсилниот јапонски фудбалски шампионат.
25.02.2017, 11:59

ФУДБАЛ
Конте: Не сакам да верувам дека играчите на Лестер му го направиле тоа на Раниери
Антонио Конте е еден од оние менаџери кои со голема нервозна го проследија отпуштањето на Клаудио Раниери од менаџерската функција во Лестер, но предводникот на Челси е посебно загрижен поради тоа што во јавноста на значење добиваат гласините кои укажуваат на тоа дека всушност неговиот сонародник бил изигран од своите фудбалери.
25.02.2017, 11:56

ФУДБАЛ
Ѕвездата на Арсенал загрижи со својата исповед: Касорла откри и друг проблем кој му го загорчува животот
Алексис Санчез и Месут Озил се убедливо најголеми ѕвезди во Арсенал, но ако некој фудбалер недостасува во актуелниот ростер на играчи со кои располага Арсен Венгер, тогаш тоа дефинитивно е „моторот“ Санти Касорла кој веќе подолго време не може да крене глава од тешки и незгодни повреди.
25.02.2017, 11:53

ФУДБАЛ
Линекер не може да поверува: Невозможно е да се објасни, јас плачев за Раниери
Англиската фудбалска легенда, Гери Линекер се уште не може да поверува дека Клаудио Раниери доби отказ од неговиот поранешен клуб Лестер.
24.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Популарниот „Питбул" има совет за Санчез: Дојди кај нас, ваков проект никаде нема да најдеш!
Иднината на Алексис Санчез во премиерлигашот Арсенал е неизвесна со оглед на тоа што тој се уште ја нема продолжено соработката, а тоа е доволен мотив за медиумите да шпекулираат се неговата следна дестинација и се споменуваат Реал Мадрид, Милан, Јувентус…
24.02.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Попов: Публиката да дојде во што поголем број, ветуваме победа над Шкендија
Во недела во Скопје се игра големото дерби меѓу Вардар и Шкендија, натпревар кој ќе ја отвори серијата на средби меѓу овие два клуба ако се има во предвид дека ќе се соочат и во полуфиналето на Купот на Македонија.
24.02.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Манчини ќе биде новиот тренер на Лестер?
Како што пренесува "Sky Sports", од раководството на актуелниот англиски шампион започнале преговори со Роберто Манчини.
24.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Азар се сели во Реал Мадрид?
Како што пренесуваат шпанските медиуми, Еден Азар започнал преговори со раководството на мадридски Реал.
24.02.2017, 16:08

ФУДБАЛ
ЛЕ: Јунајтед го извлече Ростов, Рома налета на Лион
Олимпик Лион и Рома е најпривлечната двојка во осминафиналето во Лига Европа. Жрепката за оваа фаза која се одржа во петокот во Нион, реши во меѓусебен дуел пласмна во четвртфиналето да бркаат германските тимови Шалке и Борусија, односно белгиските Гент и Генк.
24.02.2017, 14:12

ФУДБАЛ
Фото на денот: Венгер е премногу паметен за да падне во премиерлигашката стапица
Италијанскиот стратег Клаудио Раниери во текот на вчерашниот ден доби отказ од Лестер, екипа на која пред само 298 дена и ја донесе првата историска титула во Премиер лигата.
24.02.2017, 13:43

ФУДБАЛ
Нови детали-Алегри и Бонучи се „спукале“ во соблекувалната: Или јас или тој!
Јувентус минатиот петок сосема очекувано го доби Палермо со 4-1 во Серија А, но овој резултат остана во сенка на вербалната препирка меѓу тренерот Масимилијано Алегри и Леонардо Бонучи.
24.02.2017, 13:42

ФУДБАЛ
„Тајната“ на Германецот: Кутињо објасни зошто Клоп е одличен тренер
Филипе Кутињо ја доби наградата „Самба Голд“ која му се доделува на најдобриот бразилски фудбалер во Европа и тоа пред двоецот Нејмар/Касемиро од шпанските гиганти Барселона и Реал Мадрид.
24.02.2017, 12:23

ФУДБАЛ
Мурињо му испрати крајно емотивна порака на отпуштениот Раниери и ги освои срцата на фановите
Бордот на директори на Лестер ја шокираше комплетната англиска спортска јавност откако изминатава вечер сензационално соопшти дека Клаудио Раниери добил отказно решение по серијата лоши резултати на актуелниот шампион на Премиер лигата, одлука која само уште еднаш ни го покажа суровото лице на најважната споредна работа на светот, и како добрите работи кои се остваруваат имаат навистина краткотрајно влијание во оваа модерна ера на фудбалот.
24.02.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ избра фаворит меѓу Барса и ПСЖ и стана хит со лудата изјава во свој стил
Златан Ибрахимовиќ е еден од оние ретки фудбалери кои имаа можност да играат во најдобрите клубови во неколку различни земји во Европа, а во последно време интересно е тоа што неговото минато го поврзува со актуелната осминафинална пресметка меѓу ПСЖ и Барселона.
24.02.2017, 11:13

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум