АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Талентот на Реал ја остави Холандија во бунило: Теледиригираниот пас на Одегард ја направи смешна цела противничка одбрана
Мартин Одегард во текот на зимскиот преоден рок одлучи да побара минутажа во друг клуб во недостиг на шанси во Реал Мадрид, но иако при пристигнувањето во Холандија му требаше извесно време за адаптација, изминатава вечер докажа зошто Херенвен ги осигура неговите услуги.
 

ФУДБАЛ
Голем хендикеп за Арсенал: Венгер нема да може да смета на еден од клучните играчи за дербито со Ливерпул
Денеска продолжуваат возбудувањата во Премиер лигата со тоа што најинтересниот меч се игра од терминот од 18:30 часот на „Енфилд Роуд“ каде ќе се сретнат Ливерпул и Арсенал.
04.03.2017, 12:27

ФУДБАЛ
Тренерот на Палермо: Не би го менувал Несторовски за Белоти
Тимот на Палермо овој викенд го очекува гостување кај Торино, а пред истото интересна изјава даде предводникот на сицилијанците, Диего Лопез и тоа поврзана за нашиот репрезентативец Илија Несторовски.
03.03.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Рибери го има истото чувство од 2013 годна: Ми мириса на нова тројна круна!
Искусниот француски интернационалец, Франк Рибери кој во април годинава ќе наполни 34 години верува дека неговиот Баерн Минхен може сезонава да дојде до тројната круна и да го повтори успехот од 2013 година кога на чело на екипата беше Јуп Хејнкес.
03.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Еден од најсериозните кандидати за наследник на Енрике: Не е прв пат да ме поврзуваат со Барселона, ама…
Шпанскиот гигант Барселона во наредната натпреварувачка кампања ќе има нов тренер, а тоа стана јасно во средата, откако Луис Енрике соопшти дека си заминува по крајот на актуелната сезона.
03.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Интер на лето тргнува по Стротман
После двегодишната борба со повредата на коленото поради која што некои му предвидуваа крај на кариерата, Стротман оваа сезона се врати во првиот тим на Рома и игра во одлична форма.
03.03.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Мурињо: Златан останува кај нас и идната година
Иако има 35 години, Швеѓанецот игра одлично во својата премиерна сезона во Премиер лигата и е најдобар стрелец во екипата на Мурињо.
03.03.2017, 17:32

ФУДБАЛ
Роналдо би можел да го пропушти натпреварот со Еибар
Кристијано Роналдо може да го пропушти саботното гостување на „кралскиот клуб“ во Еибар, пренесуваат шпанските медиуми.
03.03.2017, 15:25

ФУДБАЛ
Луис Суарез: Ја лажев сопругата дека не го гризнав Кјелини
Луис Суарез признал дека ја лажел сопругата дека не го гризнал Џорџо Кјелини на натпреварот Уругвај-Италија, одигран на Мундијалот во Бразил во 2014 година.
03.03.2017, 14:59

ФУДБАЛ
Бонучи плаќа вечера за целиот тим
Дефанзивецот на Јувентус Леонардо Бонучи рекол дека и во иднина сака да го носи „црно-белиот“ дрес, но дека за неговата судбина ќе одлучува клубот.
03.03.2017, 14:56

ФУДБАЛ
Директен одговор: Конте се огласи за преселбата во Интер
Италијанскиот стручњак, Антонио Конте одлично го води Челси во својата прва сезона на островот и е на прагот да ја освои Премиер лигата. Од друга страна пак дел од медиумите пренесоа оти него го фатило носталгија, па искажал подготвеност да си замине од Лондон и да се врати дома во Италија каде веќе наводно се е договорено за да седне на клупата на Интер.
03.03.2017, 13:50

ФУДБАЛ
Торес ја напушти болницата: Не се сеќавам на ништо
Шпанскиот напаѓач, Фернандо Торес полека се враќа во нормала по вчерашниот судир со Алекс Бергантињос на дуелот со Депортиво Ла Коруња по кој падна во бессознание, па интервенираа лекарските екипи и беше пренесен во болница.
03.03.2017, 12:54

ФУДБАЛ
Сампаоли ќе остане во Севиља
Тренерот на Севиља Хорхе Сампаоли ја отфрлил можноста по завршувањето на сезоната да го замени Луис Енрике во Барселона, порачувајќи дека „до смрт е поврзан со овој проект на Севиља“.
03.03.2017, 12:11

ФУДБАЛ
Погледнете го овој мајсторски погодок на Гризман
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Ентоан Гризман синоќа против Депортиво Ла Коруња го постигна еден од најубавите погодоци во неговата кариера.
03.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Торес се огласи од болницата и даде точен извештај по страшниот пад
Фернандо Торес ја исплаши цекокупната светска спортска јавност со страшниот пад кој го имаше со Бергантињос на средбата меѓу Депортиво Ла Коруња и Атлетико Мадрид, па повеќе од јасно е што резултатот од овој натпревар остана во втор план на немилите сцени.
03.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Докторот на Депортиво посочи кои двајца играчи на Атлетико го спасиле Торес со своите херојски реакции
Сите оние што го гледаа натпреварот меѓу Депортиво Ла Коруња и Атлетико Мадрид останаа вкочанети од страв неколку минути, а секако причина за тоа беше страшниот пад кој го имаше Фернандо Торес на десетина минути пред крајот на средбата на „Риазор“.
03.03.2017, 11:08

ФУДБАЛ
Пет играчи кои следново лето можат да го турнат рекордот на Погба
Претходното лето донесе еден рекорден и огромен фудбалски трансфер кој ја надмина дури и бројката од 100 милиони евра, а за тоа заслужни беа Јувентус и Манчестер Јунајтед кои ја договорија зделката за враќање на Пол Погба на „Олд Трафорд“.
03.03.2017, 11:06

ФУДБАЛ
Симеоне откри во каква состојба е Торес: Го почувствував ударот на клупата, знам само дека е…
Атлетико Мадрид не успеа да освои три бода на вчерашното гостување на „Риазор“ кај Депортиво Ла Коруња, но ниту еден фан на овој клуб од шпанската престолнина не размислува за конечните 1:1.
03.03.2017, 11:04

ФУДБАЛ
Капело: Наполи треба да биде поагресивен против Реал
Фабио Капело смета дека Наполитанците се уште имаат шанси да го елиминираат актуелниот европск шампион од Лигата на шампионите.
03.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Страшна повреда на Фернандо Торес
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес претрпе сериозна повреда на вчерашниот натпревар против Депортиво Ла Коруња.
03.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Озил откри детали од расправиите со Мурињо: Кукавицо, оди плачи под туш!
Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил денеска е актуелен со својата книга „Die Magie des Spiels“ (Магијата на играта) од која делови почна да објавува тиражниот германски весник „Билд“.
02.03.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Навас за свирежите на навивачите: Кога куршуми летааат мора да ги покажете градите
Актуелниот европски првак, Реал Мадрид не игра на посакуваното ниво во последно време и има доста осцилации кога се во прашање резултатите. Поради тоа дел од навивачите на „кралевите“ ги наградуваат своите миленици со свирежи, а од таа одбрана група е и голманот Кејлор Навас.
02.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Нејмар го истрола Пике на социјалните мрежи
Тимот на Барселона со 6-1 го победи Спортинг Хихон во вчерашниот меч на „Камп Ноу“ со што дојде на чело на табелата на Примера по киксот на Реал Мадрид на средбата со Лас Палмас (3-3).
02.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Гол на денот во Премиер лигата: Мајсторијата на Ѓорѓи Христов во дресот на Барнсли
Поранешниот репрезентативец на Македонија, Ѓорѓи Христов го доби признанието за гол на денот од страна на Премиер лигата и тоа за неговата мајсторија во дресот на Барнсли на пресметката со Блекбурн на 31 март 1998 година.
02.03.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Џонс: Ибра е ноќна мора за дефанзивците
Стоперот на Јунајтед, Фил Џонс има само пофални зборови за напаѓачот на екипата - Златан Ибрахимовиќ.
02.03.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Клоп пронајде решение за голот на Ливерпул
На голот на Ливерпул бранат Симон Мињоле и Лорис Кариус, меѓутоа и двајцата голмани се чини дека не ги задоволуваат стандардите на Јирген Клоп.
02.03.2017, 16:00

ФУДБАЛ
Валверде фаворит за наследник на Луис Енрике
Актуелниот тренер на Атлетик Билбао, Ернесто Валверде, според шпанските медиуми, има најголеми шанси од наредната сезона да ја предводи Барселона, односно да го наследи Луис Енрике, кој во средата најави заминување од клубот.
02.03.2017, 14:45

ФУДБАЛ
Озил откри зошто не потпишал за Барселона
Германскиот репрезентативец, Месут Озил веќе со години е еден од најдобрите креативци во светот на фудбалот, играч кој во својата досегашна кариера се прикажа во одлично светло во сите клубови во кои настапуваше Шалке, Вердер Бремен, Реал Мадрид и Арсенал.
02.03.2017, 14:22

ФУДБАЛ
И полицијата не му може ништо на Кристијано Роналдо
„Дури ни полицијата не може ништо на Роналдо“, се насловите со кои светските медиуми ги испратија потегот на Португалецот по натпреварто со Лас Палмас (3:3).
02.03.2017, 14:19

ФУДБАЛ
Кога фудбалот ќе стане уметност: Петнаесет години од магијата на Бергкамп против Њукасл
Легендарниот холандски ас Денис Бергкамп 11 години беше дел од составот на Арсенал, период во кој остави голема трага, фантастични моменти, голови од кои еден навистина се извдојува и сите го паметат.
02.03.2017, 13:21

ФУДБАЛ
Уште еден голем клуб во редот за Несторовски
Македонскиот интернационалец, Илија Несторовски минатото лето го официјализираше трансферот од Интер Запрешиќ во Палермо вреден 500.000 евра, но никој не очекуваше дека во првата негова сезона на Апенините така добро ќе се снајде во италијанскиот фудбал и ќе биде едно од најпријатните изненадувања во Серија А.
02.03.2017, 12:50

ФУДБАЛ
Гвардиола за заминувањето на Енрике од Барселона: Имам две реакции…
Барселона вчера убедливо го победи со 6-1 тимот на Спортинг Хихон во Примера, но резултатот од средбата на „Камп Ноу“ остана во втор план, бидејќи Луис Енрике објави дека по крајот на оваа кампања го напушта каталонскиот гигант.
02.03.2017, 12:18

ФУДБАЛ
Партизан се договорил со УЕФА, клубот ќе игра во европските купови
Фудбалскиот клуб Партизан ја избегна суспензијата од страна на УЕФА, откако двете страни постигнале договор да биде суспендирана едногодишната забрана за настап во европските купови.
02.03.2017, 12:16

ФУДБАЛ
Марсело се налути по ремито со Лас Палмас: Секогаш на мене паѓа товарот да го правам ова…
Реал Мадрид на херојски начин успеа да се избори за бод на натпреварот со Лас Палмас и покрај тоа што речиси цело второ полувреме играше со играч помалку на теренот, но сепак тоа на крајот не се покажа како доволно тимот од шпанската престолнина да остане на врвот во Примера.
02.03.2017, 11:18

ФУДБАЛ
Меси измисли нов трик удар од слободен и ги турна во неверица сите присутни на „Камп Ноу“
Лионел Меси во последните две-три години ја доведе до совршенство својата техника за изведување на слободни удари, но дека Аргентинецот не размислува да застане тука и да остане само на стандардните и веќе видени обиди во светот на фудбалот, најдобар доказ ни беше вчерашниот натпревар кој го одиграа Барселона и Спортинг Хихон.
02.03.2017, 11:17

ФУДБАЛ
Бејл им се извини на соиграчите и објасни зошто ги загубил нервите како ретко кога
Герет Бејл го остави својот тим на цедило против екипата на Лас Палмас, па повеќе од јасно е дека неговиот непромислен потег имаше и тоа како важна улога во конечниот резултат на „Сантијаго Бернабеу“ (3:3).
02.03.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Топ 10 менаџери кои добиле отказ, откако претходната сезона освоиле лигашка титула
Да се биде тренер во денешно време воопшто не е лесно, брзо се заборава успехот и скапо се плаќа неуспехот. Тоа на своја кожа последен го осети Клаудио Раниери кој лани направи историски резултат со малиот Лестер притоа носејќи му ја првата премиерлигашка титула во историјата, меѓутоа веќе во оваа кампања доби отказ.
02.03.2017, 11:14

ФУДБАЛ
Ријад Марез го избрал својот нов клуб?
Марез имаше бројни понуди минатото лето, но тој сепак реши да остане во екипата на Лестер со која што минатата сезона направи сензација и ја освои шампионската титула во Премиер лигата.
02.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Лацио славеше против Рома, Имобиле порачува: Ова е една од најубавите ноќи во мојата кариера
Фудбалерите на Лацио синоќа славеа против лутиот градски ривал Рома со 2:0 на првиот натпревар во полуфиналето на Купот на Италија.
02.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Луис Енрике ќе си оди од Барселона
Тренерот на Барселона Луис Енрике потврди дека по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот.
02.03.2017, 09:43

ФУДБАЛ
Неверојатна ноќ во Мадрид: Роналдо ги спаси „Кралевите" од пораз
Фаворизираниот Реал Мадрид не само што не успеа да слави против Лас Палмас, туку „Кралевите“ се спасија од пораз во самиот финиш на мечот.
02.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Необична изјава: Нема да потпишеме со Меси дури и бесплатно да ни се нуди
Аргентинскиот ас, Лионел Меси е еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот, но тоа за некој екипи не е доволно за да посакаат да го имаат во своите, односно дури и ако тој им се нуди бесплатно да игра за нив.
01.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Позната е сумата која ПСЖ ја бара за Верати
Италијанскиот репрезентативец, Марко Верати е еден од најбараните играчи на светот од средината на теренот, играч за кој постојано ПСЖ посочува дека не е на продажба.
01.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Шчесни: Не знам каде ќе играм следната сезона
Шесни откако пристигна во Рим, веднаш ги воодушеви челниците на Рома кои што планираат да му понудат договор по крајот на оваа сезона.
01.03.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Наинголан игра во одлична форма, но Мартинез не му гарантира место во репрезентацијата
Настапите на фудбалерот на Рома, Раџа Наинголан кој што оваа сезона игра во одлична форма, не се гаранција дека тој може да добие место во стартната постава на белгиската репрезентација.
01.03.2017, 16:55

ФУДБАЛ
Џенова ќе го казни Пандев за потегот против Болоња
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев сепак нема да мине без казна за неговиот непримерен потег и одбивањето да влезе во игра во последните минути на средбата со Болоња.
01.03.2017, 14:14

ФУДБАЛ
Наполитанците револтирани, реваншот со Јуве ќе го играат со младинци
Тимот на Наполи со 3-1 загуби од Јувентус во првиот полуфинален меч од Купот на Италија, но гостите и тоа како имаа забелешки на судењето на Паоло Валери кој свирна два панали за домашната екипа.
01.03.2017, 13:22

ФУДБАЛ
Бомба од Италија: Конте му кажал „да“ на Интер
Тимот на Челси кој е најголем фаворит за титулата во Премиер лигата по крајот на оваа сезона најверојатно ќе остане без својот тренер Антонио Конте.
01.03.2017, 13:21

ФУДБАЛ
Момент кој Сисе секогаш ќе го памети: Џерард уште во Истанбул покажа дека може да биде одличен менаџер
Поранешниот француски репрезентативец и некогашен член на Ливерпул, Џибрил Сисе е убеден дека Стивен Џерард ќе биде одличен менаџер.
01.03.2017, 12:57

ФУДБАЛ
Претседателот на Ница: Доведувањето на Балотели не беше промашување
Марио Балотели ќе пропушти уште еден натпревар на Ница поради црвениот картон кој што го доби на натпреварот против Лориент.
01.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Хесе: Не сакам да се споредувам со никој од Реал, но ако не се повредев сега ќе бев…
Хесе Родригез вечерва ќе има враќање на „Сантијаго Бернабеу“ и за првпат во својата кариера ќе игра против својот матичен клуб во кој ги мина сите младински категории пред да биде дел и од првиот тим.
01.03.2017, 10:55

ФУДБАЛ
Десет познати фудбалски имиња кои станале политичари
Дел од спортистите по завршувањето на своите професионални кариери се решаваат да се пробаат во други сфери на животот како на пример во политиката. Има многу такви познати асови кои се обиделе да станат политичари, некој од нив успешно, некој неуспешно, но она што за сите дефинитивно е заедничко е дека најдобро се снаоѓаат на спортските арени.
01.03.2017, 10:26

ФУДБАЛ
„Митрогол“ полуде: Резервистот Митровиќ влета на теренот и им подeли шлаканици на стрелците во неверојатниот пресврт на Њукасл
Александар Митровиќ е вистински миленик меѓу фановите на Њукасл, а зошто е тоа така ни демонстрираше и изминатава вечер во која популарните „страчки“ успеаја да направат неверојатен пресврт во дерби пресметката за првото место со Брајтон (1:2).
01.03.2017, 10:25

ФУДБАЛ
Најубавите 30 фудбалски стадиони на светот
Секогаш може да се дискутира и дебатира за тоа кои се 30 најдобри/најубави фудбалски стадиони на светот зошто тоа е прашање на вкус или пак на некој други критериуми ако се земе во предвид целосната слика за арената, но секогаш е занимливо да се види компилација на оваа тема, па затоа уживајте во следните три минути.
01.03.2017, 10:23

ФУДБАЛ
Зидан: Од четврток му посакувам сè најдобро на Хесе
Хесе Родригез моментално настапува за Лас Палмас и вечерва ќе настапува на „Сантијаго Бернабеу“ во рамките на шпанска Ла Лига.
01.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Јувентус со два пенали го „скрши“ Наполи
Фудбалерите на Јувентус стекнаа голема предност во однос на Наполи по првиот полуфинален натпревар во Купот на Италија. Јувентус на реваншот во Неапол ќе патува со предност од 3:1.
01.03.2017, 09:49

ФУДБАЛ
Хоџсон ќе биде новиот тренер на Лестер?
Претставници на Лестер наводно веќе разговарале со поранешниот селектор на англиската репрезентација, Рој Хоџсон.
01.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Енрике искрен: Ќе биде наивно да кажам дека не зависиме од Меси
Предводникот на шпанскиот гигант Барселона, Луис Енрике јасно и отворено призна дека неговата екипа зависи од играта на Лионел Меси.
28.02.2017, 22:30

ФУДБАЛ
Позитивни и негативни вести за Баерн пред средбата со Шалке
Германскиот шампион Баерн Минхен претходниов викенд одигра перфектен меч против Хамбургер и славеше со фантастични 8-0, резултат кој секако е добредојден пред престојнава недела и трите нови предизвици за клубот од „Алијанц Арена“.
28.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Како во старите времиња: Јунајтед тресе, Ферги со голема страст ги прославува истите
Манчестер Јунајтед во неделата дојде до вториот трофеј во оваа натпреварувачка сезона со тоа што одново истиот му го донесе Златан Ибрахимовиќ.
28.02.2017, 21:15

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум