АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Чех ја образложи контроверзната насмевка на Алексис во демолирањето од Баерн
Петр Чех ги проследи од клупата за резерви двата натпревари на кои Арсенал беше потопен од Баерн Минхен, но сепак искусниот чешки голман се најде во центарот на вниманието во завршницата на вториот меч, кога беше забележан како се смешка со Алексис Санчез на клупата за резерви.
 

ФУДБАЛ
Рамос го искоментира неверојатниот кам-бек на Барселона со ПСЖ и ги остави новинарите во бунило
Серхио Рамос одново имаше јуначка улога во тешкиот триумф кој го оствари Реал Мадрид против екипата на Бетис, откако по којзнае кој пат оваа сезона успеа да погодои во клучните моменти и кога на неговиот тим му беше најтешко на теренот.
13.03.2017, 11:22

ФУДБАЛ
Лопез: Треба да нѝ биде јасно едно нешто околу Несторовски
Палермо немаше сили потполно да и парира на фаворизираната Рома и да напрви чудо на домашен терен, сето тоа откако Илија Несторовски постигна чуден погодок од „мртов агол“ кој за жал го поништија судиите на натпреварот поради офсајд ситуација.
13.03.2017, 11:20

ФУДБАЛ
Мекларен за помалку од две години два пати доби отказ од истиот клуб
Поранешниот селектор на англиската репрезентација, Стив Мекларен повторно доби отказ од Дерби Каунти.
13.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Тренерот на Бетис во неверица: Бесен сум, не знам зошто Навас не доби црвен картон при резултат 0:0
Реал Мадрид успеа да победи со 2:1 на натпреварот против Бетис, а како херој за домашниот тим повторно се покажа неверојатниот Серхио Рамос кој одново се најде на вистинско место во вистинско време.
13.03.2017, 10:58

ФУДБАЛ
Пике искрен: Ќе потпишев за чудото против ПСЖ и поразот од Депортиво
Екипата на Барселона во иста недела им пререди два големи изненадувања на своите верни навивачи, првото беше пријатно и чудесно против ПСЖ во Лигата на шампионите, додека пак второто беше шокантно и непријатно на гостувањето кај Депортиво Ла Коруња (2-1) со што беше направен голем исчекор наназад во битката за пехарот во Примера.
13.03.2017, 10:55

ФУДБАЛ
Каталонците тврдат: Ова е доказ дека Реал добива помош од судиите
Фудбалерите на Реал Мадрид славеа против Бетис со 2:1 и направија чекор нанапред кон освојување на титулата во Примера.
13.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Голот на Депај за кој што зборува цела Европа
Лион славеше со убедливи 4:0 против Тулуз во францускиот шампионат, а два погодоци постигна Холанѓанецот Мемфис Депај.
13.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
Баерн Минхен на крајот доста рутинирано славеше со 3:0 во пресметката со Ајнтрахт Франкфурт, но дека фаворизираниот состав и тоа како се мачеше во првото полувреме најдобар доказ ни е колосалната шанса која ја имаа гостите во 18-та минута.
11.03.2017, 18:18

ФУДБАЛ
Левандовски го одведе Баерн до сигурна победа, проектилот на Платенхарт ги потопи „милионерите“
Баерн Минхен продолжува сериозно да граби кон нова титула во германската Бундеслига, што поради своите феноменални изданија во последно време, што поради киксовите кои се почесто ги прават најголемите ривали во битката за трофејот.
11.03.2017, 17:55

ФУДБАЛ
Го убил пријателот поради поразот на ПСЖ од Барселона
Долго време ќе им биде потребно на навивачите на ПСЖ да го надминат шокот кој го доживеаја по поразот од Барселона, а во саботата медиумите објавија нова лоша вест.
11.03.2017, 15:03

ФУДБАЛ
Гвардиола: Ако не освоиме трофеј, сезоната ќе биде промашена
Сезоната ќе биде промашена доколку не освоиме барем еден трофеј, изјави тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола, ден пред мечот од ФА Купот со Мидлзброу.
11.03.2017, 14:06

ФУДБАЛ
Нејмар без милост за ѕвездите на ПСЖ: По Курзава и Рабио, Бразилецот му фати голем сеир и на Ди Марија
Историскиот кам-бек на Барселона на реванш осминафиналниот дуел со ПСЖ во Лигата на шампионите и натаму останува во фокусот на светската спортска јавност, а за тоа да биде така се грижат и самите актери од теренот кои постојано изнесуваат нови детали, или излегуваат со нови објави на социјалните мрежи.
11.03.2017, 13:48

ФУДБАЛ
Донарума со емотивна гестикулација им одговори на фановите на Јувентус
Дерби натпреварот меѓу Јувентус и Милан заврши доста контроверзно со оглед на тоа што беше досуден пенал за домаќините во 95-та минута, а покрај бесните реакции на гостинските фудбалери меѓу кои најмногу се истакна Карлос Бака, имаше и една емотивна гестикулација на Џиџи Донарума.
11.03.2017, 13:47

ФУДБАЛ
Аларм во Мадрид: Специјалци и експерти за бомби го обиколија „Бернабеу“, Флорентино ја објасни ситуацијата
Реал Мадрид утревечер го игра својот натпревар против Реал Бетис од рамките на 27-то коло во шпанската Примера, а на нешто повеќе од 24 часа пред стартот на дуелот на „Сантијаго Бернабеу“, одговорните луѓе на клубот се соочиле со несекојдневна ситуација која предизвикала голема паника.
11.03.2017, 13:45

ФУДБАЛ
Историска сцена во Хрватска: Преполн траект со навивачи на Ријека се упати кон Сплит
Денеска попладне во 17:00 часот ќе се одигра големото Јадранско дерби во хрватскиот фудбал меѓу Хајдук Сплит и Ријека, натпревар од кој дел ќе бидат и тројца македонски фудбалери кои настапуваат за гостинскиот тим.
11.03.2017, 13:14

ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
Самуел Ето ова утро доби многу честитики на социјалните мрежи по повод прославувањето на својот 36-ти роденден, но ако искрените пораки на Твитер беа навистина позитивни, искусниот камерунски напаѓач доживеа едно необично изненадување од своите соиграчи во Анталијаспор.
10.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Сеизмолошкиот институт во Барселона излезе со сензационално соопштение за шестиот гол на Серхи Роберто: Ова никогаш не е забележано!
Неверојатниот пресврт на Барселона во осминафиналето со ПСЖ ја стресе комплетната светска спортска јавност со оглед на драматичната завршница во која домаќините постигнаа дури три гола, но сега оваа тема стана дополнително поинтересна во Каталонија поради тоа што сеизмолошкиот центар во Барселона излезе со незапаметен факт од еден фудбалски натпревар.
10.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Челси дрско ги истрола Мурињо и Јунајтед пред дерби пресметката на „Стемфорд Бриџ"
Челси и Манчестер Јунајтед следниот понеделник ќе го одиграат голеото дерби во четвртфиналето на англискиот ФА куп, а бидејќи овој дуел ќе има посебно значење и поради историјата на Жозе Мурињо во лондонскиот клуб, сега посебно внимание привлече една контроверзна објава на „сините“ како најава за дуелот на „Стемфорд Бриџ“.
10.03.2017, 19:15

ФУДБАЛ
Отворена е дисциплинска постапка против Барселона?
УЕФА отвори дисциплинска постапка против Барселона после натпреварот на Каталонците против ПСЖ.
10.03.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Емери ќе добие отказ?
Унаи Емери цела кариера ќе ја памети ноќта на „Камп Ноу“ кога неговиот ПСЖ беше поразен со 6:1 од Барселона и елиминиран од Лигата на шампионите.
10.03.2017, 16:06

ФУДБАЛ
Озил ги избра најдобрите 11 во овој момент и најде место само за двајца соиграчи од Арсенал
Иднината на Месут Озил во Арсенал и натаму е неизвесна и истата се очекува да биде и дефинитивно разрешена во летниот преоден рок кога сите работи ќе се разгледаат помирно и со трезвена глава, но ако во последно време е доста незабележителен поради неговите скромни изданија, германскиот репрезентативец денеска привлече доста големо внимание поради изборот кој го направи.
10.03.2017, 13:29

ФУДБАЛ
Неверојатно: Верати во разговор со соиграчите предвиде дека ПСЖ ќе прими барем пет гола на „Камп Ноу“
Фудбалерите на ПСЖ до крајот на своите кариери ќе го паметат гостувањето на „Камп Ноу“ на кое примија дури шест гола во историскиот пресврт кој го направи Барселона во осминафиналето на Лигата на шампионите, а сега овој невиден дебакл за „светците“ доби една нова епизода откако француските медиуми на големо споделуваат едно видео кое е направено само на неколку дена пред повратниот дуел во Шпанија.
10.03.2017, 13:28

ФУДБАЛ
Паје се отвори и ја посочи вистинската причина за контроверзното заминување од Вест Хем
Димитри Паје до пред само неколку месеци беше вистински херој и миленик меѓу фановите на Вест Хем, но таквата идилична ситуација брзо се промени во лондонскиот клуб откако најголемата ѕвезда на тимот им сврте грб на своите соиграчи и одби повеќе да игра за составот на Славен Билиќ.
10.03.2017, 12:49

ФУДБАЛ
Мурињо: Никогаш не сум видел вакво нешто во професионалниот фудбал
Жозе Мурињо уште во средата ги започна протестите за теренот nа кој изминатава вечер својот натпревар од осминафиналето на Лига Европа го изиграа Ростов и Манчестер Јунајтед, а како што можеше да се претпостави, португалскиот стручњак повторно беше расположен за зборување на оваа тема и по крајот на средбата.
10.03.2017, 11:54

ФУДБАЛ
Матје призна дека срамниот гест бил наменет за играчите на ПСЖ: Нè провоцираа во Париз, дури и сопругата на…
Жереми Матје не одигра ниту една минута во спектакуларниот пресврт кој го изрежира Барселона во реванш осминафиналето со ПСЖ, но затоа францускиот дефанзивец се најде во центарот на вниманието на социјалните мрежи поради гестикулацијата која се најде во прв план за време на тимската фотографија на каталонскиот гигант од соблекувалната.
10.03.2017, 11:53

ФУДБАЛ
Алекси Лалас тврди дека Ибрахимовиќ преговара со ЛА Галакси
Поранешниот менаџер на ЛА Галакси, Алекси Лалас, на англиските новинари им открил дека Златан Ибрахимовиќ преговара за трансфер во САД, во МЛС лигата.
10.03.2017, 11:46

ФУДБАЛ
Халилхоџиќ го впери прстот кон еден играч на ПСЖ: Тој беше потполно изгубен, мораше…
Поранешниот тренер и играч на Пари Сен Жермен, Вахид Халилхоџиќ го кажа својот став по повод катастрофата што „светците“ ја доживеаа на „Камп Ноу“ со која ја загубија осминафиналната битка со Барселона во Лигата на шампионите иако на првата средба славеа со 4-0.
10.03.2017, 11:25

ФУДБАЛ
Најлудите коментаторски реакции од регионот по погодокот со кој Барселона испиша историја
Верните фанови на каталонскиот гигант Барселона уште долго ќе се сладат по неверојатното шоу кое им го приредија нивните миленици на реванш дуелот со ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампионите, натпревар на кој успеаја да ја побијат историјата и да направат нешто што никој не направи во најелитното клупско натпреварување.
10.03.2017, 11:24

ФУДБАЛ
Десет тимови кои дозволиле титулата да им се лизне од раце
Низ историјата на фудбалот сме биле сведоци на неочекувани моменти, големи пресврти, кам-бекови, големи падови… но и на екипи/репрезентации кои со една рака биле до огромен успех, до освојување на титула, ама на крајот останале со празни раци.
10.03.2017, 11:22

ФУДБАЛ
Голот на Роберто предизвикал вистински земјотрес
Фудбалерите на Барселона, во средата, направија историски резултат во Лигата на шампионите, надоместија негатива од 0:4 и со победата од 6:1 се пласираа во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Реакцијата на навивачите по шестиот гол, предизвикала вистински земјотрес.
10.03.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Мертенс го напушта Наполи?
Мертенс со одличните настапи го прилече вниманието на најголемите европски клубови и наводно Белгиецот веќе добил неколку богати понуди од Премиер лигата.
10.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Претседателот на ПСЖ: Сега не е време да зборувам со играчите...
Парижаните прокоцкаа предност од 4:0 од првиот натпревар и им дозволија на фудбалерите на Барселона да направат историски камбек и со 6:1 да се пласираат во четврт-финалето од Лигата на шампионите.
10.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Ракитиќ го продолжи договорот со Барселона
Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ го продолжил договорот со Барселона до јуни 20121 година.
10.03.2017, 09:52

ФУДБАЛ
Погледнете го евроголот на Лаказет со кој ѝ пресуди на Рома
Фудбалерите на Лион синоќа славеа со 4:2 пред своите навивачи против Рома во рамките на првиот осмина-финален натпревар во Лига Европа.
10.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Тиjаго Силва вината за елиминација ја гледа во себе и во своите соиграчи
Капитенот на ПСЖ, Тијаго Силва, и покрај тоа што беше разочаран од поразот, во ниту еден момент вината за отпаѓањето не ја побара кај судиите. Тој искрено кажа дека вината треба да ја побараат во нивната игра и нивното залагање.
09.03.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Арсенал го прекина молкот и првпат се огласи за иднината на Венгер
Арсен Венгер ова утро на соочувањето со англиските новинари потенцираше дека протестите од навивачите нема да го натераат да си поднесе оставка и да остави простор за нов менаџер на „Емирејтс“, но набрзо по ваквата изјава на францускиот стручњак, интересно е тоа што се огласи и првиот човек на Арсенал.
09.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Џерард емотивно му се обрати на Чаби и ги освои фудбалските фанови
Чаби Алонсо ова утро во голем стил го најави своето повлекување од фудбалот по крајот на актуелната натпреварувачка сезона, па сосема очекувана, со објавата на социјалните мрежи предизвика и огромен број реакции од страна на фудбалските фанови, но и од играчите со кои имаше можност да ја дели соблекувалната во богатата играчка кариера.
09.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Гвардиола: Едвај чекам да ја погледнам репризата од „Камп Ноу"
Поранешниот тренер на Барселона не бил во можност да го гледа вчерашниот натпревар на Каталонците против ПСЖ затоа што ја водеше својата екипа против Стоук.
09.03.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Каталонските коментатори ја имаа најлудата прослава на голот на Роберто
Фудбалерите на Барселона синоќа направија чудо откако надоместија негатива од 4 гола од првиот натпревар и со 6:1 славеа на „Камп Ноу“ против ПСЖ.
09.03.2017, 16:55

ФУДБАЛ
УЕФА: Дисциплински постапки против Арсенал, Баерн и Наполи
УЕФА покрена дисциплински постапки против Арсенал, Баерн Минхен и Наполи поради инцидентите кои ги предизвикаа нивните навивачи за време на осминафиналните реванши во Лигата на шампионите.
09.03.2017, 15:43

ФУДБАЛ
Првиот човек на Реал има приоритет број еден: Флорентино го посакува „мозокот“ на Севиља
Реал Мадрид беше доста мирен изминатово лето во кое не направи ниту еден позначаен трансфер, а бидејќи „кралевите“ се соочија со суспензија од ФИФА непосредно пред зимскиот преоден рок, нормално е тоа што тимот на Зинедин Зидан остана идентичен како оној што лани ја освои Лигата на шампионите.
09.03.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Маскерано: Направив пенал на 10 минути пред крајот!
Фудбалските фанови на Барселона уште долго ќе го прераскажуваат чудниот пресврт кој го направи нивниот омилен тим на реванш дуелот со ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампионите, но иако каталонскиот гигант направи нешто што на никој му немаше појдено од рака во историјата, сепак овој дуел не остана неодбележан и од судиските грешки кои ги направи Ајтекин.
09.03.2017, 13:27

ФУДБАЛ
Погледнете ја реакцијата на Луис Енрике во историската победа против ПСЖ
Во драматичен натпревар Барселона успеа да ја надокнади предноста на ПСЖ и на крајот да победи со 6:1. Најголемиот фудбалски пресврт го запечати Роберто во 95-та минута.
09.03.2017, 12:17

ФУДБАЛ
Верати откри што му порачале ѕвездите на Барселона пред историскиот кам-бек
Марко Верати се претопи во сивилото на ПСЖ на „Камп Ноу“ и едноставно беше непрепознатлив во историскиот пресврт кој го направи Барселона во една нокаут фаза во Лигата на шампионите, па не е ни чудо што италијанскиот играч за врска не можеше да ги пронајде вистинските зборови за да опише какво е чувството по дебаклот од 6:1.
09.03.2017, 12:15

ФУДБАЛ
Чаби Алонсо со три кратки и феноменални реченици се збогуваше од фудбалот
Филип Лам пред извесно време и официјално соопшти дека по крајот на оваа сезона ќе стави крај на својата брилијантна фудбалска кариера, а чекорите на капитенот на Баерн Минхен сега ги следи уште еден голем играч на баварците, Чаби Алонсо.
09.03.2017, 12:14

ФУДБАЛ
Нов чекор наназад, Македонија 166-та на ФИФА листата
Иако во изминатиот период фудбалската репрезентација на Македонија не одигра ниту еден натпревар, сепак назадуваше на најновата листа на ФИФА. Од четвртокот македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на 166-то место на ФИФА листата.
09.03.2017, 12:10

ФУДБАЛ
Инциденти во Париз: Мота удри фан со автомобилот обидувајќи се да спаси жива глава
Фановите на ПСЖ очекуваа дека нивниот тим само ќе ја продолжи бајката која ја започна на „Паркот на принцовите“ пред три недели и на „Камп Ноу“, но наместо тоа, на крајот добија неверојатно кошмарна вечер која сигурно ќе ја паметат до крајот на животот.
09.03.2017, 11:16

ФУДБАЛ
Раниери одбил понуда од Бундес лигата
Клаудио Раниери е во потрага по нов клуб откако неодамна доби отказ од управата на англискиот премиерлигаш Лестер.
09.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Пике ја даде најлудата изјава по победата на Барса: Регрутирајте медицински сестри, вечерва ќе падне…
Жерард Пике беше навистина феноменален во дефанзивните задачи и постојано му помагаше на својот тим да излезе напред во пресингот и навреме да ги спречи опасните контри на ПСЖ, а како што можеше да се очекува, стоперот на Барселона беше оној кој ја даде најлудата изјава по историскиот пресврт кој го направи тимот на Луис Енрике.
09.03.2017, 10:52

ФУДБАЛ
Сите играчи на Барса заедно го прославуваа историскиот гол на Роберто, Меси имаше друга задача
Серхи Роберто ја имаше таа среќа да го постигне шестиот и историски гол за Барселона во нестварниот пресврт кој го изрежираа каталонците на реванш дуелот со ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампионите, но покрај херојскиот чин кој го доби продуктот на Ла Масија, во центарот на вниманието при прославата на голот се најде и најголемата ѕвезда на тимот.
09.03.2017, 10:49

ФУДБАЛ
Енрике: Шестиот гол е дело на секој навивач на Барса на светот
Фудбалерите на Барселона синоќа направија чудо, славеа со 6:1 против ПСЖ и се пласираа меѓу осумте најдобри во најелитното европско клубско натпреварување.
09.03.2017, 10:30

ФУДБАЛ
Втора постава од највалканите играчи во светот на фудбалот
Во самиот финиш на првиот месец од оваа календарска година спортската дружина на „футбол-дејли“ состави специјална единаесетка од највалканите играчи во светот на фудбалот, играчи кои не можат да ги исконтролираат својот темперамент.
09.03.2017, 10:28

ФУДБАЛ
Сити не успеа да го победи Стоук
Манчестер Сити не успеа да го совладаа Стоук во првиот натпревар од 28-то коло, во Премиер лигата.
09.03.2017, 10:05

ФУДБАЛ
Погледнете како поранешниот фудбалер на Реал Мадрид се радуваше на голот на Барселона
Барселона синоќа направи вистинска сензација - успеа да надомести заостаток од 4 гола и да се пласира во четврт-финалето од Лигата на шампионите.
09.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Нестварно славје на Камп Ноу: Барселона го размонтира ПСЖ и испиша историја во ЛШ
ПСЖ беше со една нога во четвртфиналето на Лигата на шампионите уште по првиот натпревар кој се одигра во Франција со оглед на тоа што имаше водство од 4:0, но на „светците“ не им помогна ниту фактот што имаа повеќе од поволен резултат до 88-та минута вечерва на „Камп Ноу“.
08.03.2017, 23:15

ФУДБАЛ
Белерин им се извини на навивачите по потопот во пресметката со Баерн
Премиерлигашот Арсенал на неславен начин ја заврши овогодинешната авантура во Лигата на шампионите и тоа со два порази од по 5-1 против Баерн Минхен.
08.03.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Алонсо посочи кој гигант го одбил пред да се пресели во Челси
Екипата на Челси игра квалитетно во оваа сезона и е пред освојување на титулата во Премиер лигата со оглед на тоа што има двоцифрена предност пред најблиските ривали Тотенхем и Манчестер Сити.
08.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Бонучи порачува: Време е за исполнување на трите цели
Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи вчера го собра целиот тим на “Старата Дама” и го почасти со вечера. Тој на социјалните мрежи порача дека во фокусот е кон остварувањето на трите цели.
08.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Венгер се правда за поразот, а навивачите едногласни да не го продолжува договорот со Арсенал
Навивачите пред натпреварот уште еднаш побараа Венгер да не потпишува нов договор и на крајот на сезоната да се повлече.
08.03.2017, 19:00

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум