АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Ѕвезда на Јунајтед го славеше триумфот на Монако над Сити
Монако одигра феноменален натпревар на домашниот „Луј Втори“ и сосема заслужено го елиминираше Манчестер Сити во осминафиналето во Лигата на шампионите, успех со кој францускиот тим успеа да ја сврти и комплетната англиска спортска јавност против избраниците на Пеп Гвардиола.
 

ФУДБАЛ
Реакцијата на Гвардиола по третиот гол на Монако најдобро опишува што мисли за неговите играчи
Манчестер Сити одигра очајно прво полувреме на гостувањето на „Луј Втори“, а двата погодоци кои ги прими во овој дел од играта на крајот се покажаа како пресудни за елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите.
16.03.2017, 11:54

ФУДБАЛ
Касиљас во неверица по трите нестварни одбрани на Облак во рок од три секунди
Јан Облак воодушеви со трите нестварни интервенции кои ги изведе во рок од само три секунди на мечот со Баер Леверкузен во реванш осминафиналниот дуел во Лигата на шампионите, а покрај фановите на Алтетико кои останаа во бунило по несекојдневите бравури на Словенецот, фасцинирана остана и целокупната светска спортска јавност.
16.03.2017, 11:53

ФУДБАЛ
Нејмар го предводи најдобриот тим на рундата во ЛШ
Познати се сите четвртфиналисти во Лигата на шампионите, па во исчекување на ждрепката во Нион и костурот за тоа кој со кого ќе се соочи во оваа фаза специјализираниот сајт са фудбал „Гол“ состави идеален тим, единаесетка од најдобрите играчи од оваа мината рунда или поточно од ревашните.
16.03.2017, 11:28

ФУДБАЛ
Гризман: Облак е најдобриот голман на светот
Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид ја одбрани позитивата од првата осминафинална средба против Баер Ливеркузен и со тоа обезбеди место меѓу осумте најдобри екипи во Лигата на шампионите.
16.03.2017, 11:27

ФУДБАЛ
Балотели тврди дека можел да стане играч на Барселона
Фудбалерот на француска Ница и некогаш големата надеж на италијанскиот фудбал, контроверзниот Марио Балотели, откри дека можел да стане фудбалер на Барселона.
16.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Гризман: Планот не беше да напаѓаме како лудаци
Антоан Гризман најдобриот играч на Атлетико Мадрид е среќен поради пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампиони, но не е задоволен како тимот одиграл во реваншот против Баер Леверкузен.
16.03.2017, 10:13

ФУДБАЛ
Реина го напушта Наполи по крајот на сезоната?
Италијанските медиуми пренесуваат дека Пепе Реина нема да добие нов договор по завршувањето на оваа сезона.
16.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Гвардиола: Нашиот тим нема големо искуство...
Пеп Гвардиола даде коментар откако неговата екипа беше елиминирана во осмина-финалето од Лигата на шампионите од Монако.
16.03.2017, 09:30

ФУДБАЛ
Гвардиола првпат елиминиран пред полуфинале, Монако и Атлетико последни патници во четвртфиналето на ЛШ
Пеп Гвардиола за првпат во неговата кариера не успеа да се квалификува во полуфиналето на Лигата на шампиони, откако неговиот Манчестер Сити беше елиминиран во осминафиналето од Монако.
16.03.2017, 02:23

ФУДБАЛ
Баварците немаат дилеми: Само еден клуб е поголем од Баерн
Баерн Минхен секоја година аспирира да се подобрат успесите од минатото и да се освојат сите важни трофеи, а ако се земе во предвид константноста и начинот на работа само во последните 10-тина години, тогаш нема никакви дилеми дека германскиот шампион работи на ниво како што тоа го прават Реал Мадрид и Барселона.
15.03.2017, 21:30

ФУДБАЛ
Бонучи амбициозно го посака следниот противник на Јувентус во четвртфиналето во ЛШ
Леонардо Бонучи имаше мало недоразбирање со Масимилијано Алегри поради кое го пропушти првиот натпревар со Порто во осминафиналето на Лигата на шампионите, но бидејќи расправијата сега е далеку од мислите на фантастичниот стопер на Јувентус, тој реши смирено да зборува за она што го очекува тимот по пласманот во четвртфиналето.
15.03.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Борусија соопшти како одговорил Геце на метаболичното нарушување и колку долго ќе го нема на терените
Борусија Дортмунд минатиот месец ги шокираше фудбалските фанови откако соопшти дека Марио Геце има проблем со метаболично нарушување кое прави неговите повреди да бидат хронични и тешки за лечење, а ситуацијата дополнително внесе немир во јавноста откако неговиот татко истакна дека нема точна дијагноза за тоа како треба да оди рехабилитацијата.
15.03.2017, 19:30

ФУДБАЛ
„Нејмар во нашата генерација немаше да биде ниту на клупата за резерви"
Првото име во репрезентацијата на Бразил е Нејмар и според многумина тој ќе биде најголемиот бразилски фудбалер во историјата.
15.03.2017, 16:30

ФУДБАЛ
Мертенс бира помеѓу два клуба
Белгискиот репрезентативец Дрис Мертенс би можел да ја напушти екипата на Наполи по крајот на оваа сезона.
15.03.2017, 15:29

ФУДБАЛ
Бразилски клуб ангажираше голман кој си ја убил девојката, а телото го фрлил на кучињата
Боа Еспорте го ангажираше Бруно Фернандес де Соуза, кој на пошироката фудбалска јавност и стана познат откако тој поради убиството на својата девојка беше осуден на 22 години затворска казна.
15.03.2017, 14:46

ФУДБАЛ
Ди Франческо ќе го наследи Спалети?
Откако се поизвесно е дека Лучано Спалети по завршувањето на сезоната ќе ја напушти Рома, италијанските медиуми речиси секојдневно лицитираат со името не неговиот наследник.
15.03.2017, 14:45

ФУДБАЛ
Најава за сензационален расплет: Барселона сака да ја поправи големата грешка од 2013 година и да го врати детето од Ла Масија на „Камп Ноу“
Барселона во изминативе неколку години е исклучително зависна од играта на Андрес Иниеста, а со оглед на фактот што капитенот на каталонскиот гигант веќе е во поодминати фудбалски години, управата на клубот веќе во неколку наврати проба да донесе негова алтернатива во тимот.
15.03.2017, 14:21

ФУДБАЛ
Икер ги издвои двата главни фаворити за освојување на трофејот во ЛШ
Икер Касиљас испиша историја откако синоќа го забележа рекордниот 175-ти настап во европските натпреварувања на мечот меѓу Јувентус и Порто во Лигата на шампионите, но колку и да беше болна елиминацијата за неговиот тим по крајот на мечот, искусниот шпански голман џентлменски го прифати епилогот од двата натпревари кои ги одиграа против италијанскиот првак во осминафиналето.
15.03.2017, 14:20

ФУДБАЛ
Геце ќе се врати наредната сезона
Марио Геце нема да игра фудбал до крајот на оваа сезона, а во Борусија се надеваат дека тој целосно ќе биде подгтовен за наредното првенство. Геце, по враќањето во Дортмунд, најголем дел од сезоната пропушти поради повредеи, а потоа беше дијагностицирано дека тој боледува од миопатија, ректа болест која предизвикува распаѓање на мускулното ткиво.
15.03.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Обамејанг ги заборави двете најголеми ѕвезди во фудбалот и го состави најчудниот дрим тим
Пјер Емерик Обамејанг во последно време беше доста актуелен поради својата најава дека ќе си замине од Борусија Дортмунд во текот на летниот преоден рок, но ако оваа ситуација драстично се стиши откако клубот од „Сигнал Идуна парк“ испрати јасно предупредување до својата ѕвезда, сега самиот тој го привлече вниманието на јавноста со еден необичен избор кој го направи за „ПЕС“.
15.03.2017, 13:16

ФУДБАЛ
Буфон: Само не Лестер во четвртфиналето
Четвртфиналните двојки во Лигата на шампионите ќе бидат извлечени в петок, а во пресрет на жрепката, голманот на Јувентус Џиџи Буфон има само една желба, тој сака неговиот тим да го избегне англискиот првак Лестер.
15.03.2017, 13:13

ФУДБАЛ
Касиљас апсолутен рекордер во европските купови
Икер Касиљас, во вторникот, испиша нова страница во историјата на клупските натпреварувања кои ги организира УЕФА. Реваншот против Јувентус, во Лигата на шампионите, беше 175-ти натпревар за Касиљас во европските купови, што е апсолутен рекорд.
15.03.2017, 12:54

ФУДБАЛ
„Скај Спортс“ ја објави листата на тројцата најфаулирани играчи во Европа, Јунајтед втор најголем „џелат“ во Премиер лигата
Продорните и брзоноги фудбалери, стандардно се и најчесто фаулирани од страна на противничките играчи, но ако некои посебно се издвојуваат во оваа неблагодарна статистика, тогаш тоа се Бразилецот Нејмар и Еден Азар.
15.03.2017, 12:18

ФУДБАЛ
ЛШ: Монако во офанзива против Сити, Баер најавува сензација во Мадрид
Уште две слободни места останаа во четвртфиналето, во Лигата на шампионите. До едното е блиску Атлетико Мадрид по гостинската победа, во првиот осминафинален меч, над Баер Леверкузен (4:2), додека за второто жестока борба ќе водат Монако и Манчестер Сити. Англискиот тим по првиот натпревар стекна предност 5:3.
15.03.2017, 11:47

ФУДБАЛ
Тотенхем без Кејн до крајот на април
Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, ќе паузира нешто повеќе од еден месец поради повредата на зглобот, со која се здоби на четвртфиналниот натпревар во ФА купот против Милвол.
15.03.2017, 11:44

ФУДБАЛ
Ди Мариа идната сезона се сели во Серија А?
Аргентинецот Анхел Ди Мариа идното лето би можел да го напушти Париз и да се пресели во италијанска Серија А.
15.03.2017, 11:30

ФУДБАЛ
Невидена сцена во ЛШ: Варди промаши зицер, па сам се казни со девет жестоки тупаници во лицето!
Доста честа сцена е светските фудбалери да реагираат нервозно по некој страшен кикс или големо промашување кое ќе го направат на терените, но ако во принцип тоа се сведува на бесни гестикулации кои знаат да бидат пропратени со гласни крикови, во случајот на Џејми Варди тоа е гола вода.
15.03.2017, 11:24

ФУДБАЛ
Циркус на сезоната во Бундеслигата: Занесениот Моисандер го чуваше Чичарито цел меч, па го следеше и кога го напушти теренот
Баер Леверкузен и Вердер Бремен ги поделија бодовите на натпреварот од 24-то коло во Бундеслигата, а интересно е тоа што погодоците од овој меч кој заврши 1:1 останаа во сенка на потегот кој го направи фудбалерот на гостинскиот тим.
15.03.2017, 11:23

ФУДБАЛ
Капитенот Морган: Повторно го направивме невозможното
Екипата на Лестер минатата година направи вистинско чудо со совојувањето на Премиер лигата, додека пак во оваа сезона направи нов историски резултат и ќе игра во четвртфиналето на Лигата на шампионите.
15.03.2017, 11:21

ФУДБАЛ
Тим од подзаборавени ѕвезди: Играчи кои биле мајстори, а денеска многумина не ги знаат
Дружината на „футбол-дејли“ ни понуди нова интересна тема спакувана во видео од нешто повеќе од 11 минути, поточно во истото има еден дрим тим од подзаборавени ѕвезди, играчи кои мајстори и оставиле трага, но денеска многумина не ги знаат или се во голема сенка.
15.03.2017, 11:20

ФУДБАЛ
Официјално: Бака е суспендиран поради неговото однесување на дуелот против Јувентус
Италијанскиот фудбалски сојуз го казни напаѓачот на Милан поради неговото однесување на натпреварот против Јувентус во рамките на 28-мо коло од Серија А.
15.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Муриел открива: Имав понуди од Интер, Јуве, Милан и Рома
Напаѓачот на Сампдорија, Луис Муриел игра во одлична форма и оваа сезона, а поради тоа за неговите услуги се заинтересирани најголемите италијански екипи.
15.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
„Лисиците" ја надитрија Севилја за четвртфинале, Јувентус сигурен и во Торино
Фудбалерите на Лестер одново испишаа нова страница во нивната историја и ќе играат во четвртфиналето на Лигата на шампионите.
15.03.2017, 01:45

ФУДБАЛ
Терим: Јувентус нема конкуренција, а Милан е обична екипа со една ѕвезда
Селекторот на турската репрезентација Фатих Терим, за италијански „Газета дело спорт“ проговори за италијанска Серија А.
14.03.2017, 17:30

ФУДБАЛ
Зошто Мурињо не му ја честиташе победата на Конте?
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се збогуваа со ФА Купот откако вчера беа елиминирани од екипата на Челси.
14.03.2017, 16:21

ФУДБАЛ
Отворен ден за дружење со младите фудбалски херои
Во недела, 19 март, од 14-15 часот, Фудбалската федерација на Македонија-ФФМ организира отворен ден за дружење со У21 македонската фудбалска репрезентација на терените во куќата на Фудбалот.
14.03.2017, 14:20

ФУДБАЛ
Милевски паралелно ќе воигрува две У21 репрезентации
Пријателските натпревари со Црна Гора и Бугарија ќе претставуваат две можности за тест на играчите кои атакуваат на место во репрезентацијата на Македонија до 21 година.
14.03.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Куртоа отворено проговори за неговиот можен премин во Реал во летниот преоден рок
Тибо Куртоа повторно брани на врвно ниво оваа сезона и е само една од неколкуте клучни алки во тимот на Антонио Конте кој игра брилијантно во англискиот фудбал, но стравувањата меѓу фановите на Челси во последно време се поголеми дека сепак ќе го напушти „Стемфорд Бриџ“ во текот на летниот преоден рок.
14.03.2017, 13:55

ФУДБАЛ
Милевски со двоен список ги најави контролките со Црна Гора и Бугарија
По неверојатниот и историски успех кои го остварија во квалификациите, селекторот Благоја Милевски и репрезентативците до 21 година полека почнуваат со подготовките за Европското фудбалско првенство кое ќе се одигра во Полска, а првите два теста ќе дојдат овој месец, и тоа во слични термини во кои ќе игра и сениорската репрезентација на Македонија.
14.03.2017, 13:54

ФУДБАЛ
Мурињо образложи какво значење имал неговиот мистериозен одговор до фановите на Челси
Жозе Мурињо повторно се врати на „Стемфорд Бриџ“ како менаџер на Манчестер Јунајтед, но и втор пат си замина со пораз од стадионот на кој во минатото беше вистински миленик, а сега еден од најомразените луѓе и ривали.
14.03.2017, 12:57

ФУДБАЛ
Фановите на Јунајтед бесни за односот на Погба по последниот судиски свиреж на Оливер
Пол Погба повторно имаше еден потпросечен настап на голем натпревар во англискиот фудбал, но ако за неможноста да направи нешто повеќе и да креира шанси за својот тим има оправдување во тоа што речиси цел час Јунајтед играше со фудбалер помалку, нема оправдување за она што го направи по мечот меѓу големите ривали.
14.03.2017, 12:53

ФУДБАЛ
Циркус кој не го забележаа телевизиските камери: Бесниот Мурињо го гаѓаше Конте со топка!
Сите фудбалски фанови можеа да го видат жестокиот дуел кој го имаа Жозе Мурињо и Антонио Конте крај аут линијата, а ако првично голем дел од истите и најголем дел од спортската јавност во светот се прашуваа на што се должат исклучително нервозните реакции, сега едно видео снимено од трибините на „Стемфорд Бриџ“ разреши многу дилеми.
14.03.2017, 12:15

ФУДБАЛ
Познато што му порачал судијата Лахоз на Кејлор Навас по крајот на мечот со Бетис
Судијата Матеу Лахоз се најде на удар на шпанската спортска јавност во текот на изминативе 24 часа, а причина за тоа е контроверзната одлука која ја донесе на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Бетис.
14.03.2017, 12:13

ФУДБАЛ
Мајстор си е мајстор: Азар со еден потег го „скрши“ Смолинг
Актуелниот лидер во Премиер лигата составот на Челси го исфрли од ФА Купот Манчестер Јунајтед, откако со 1-0 славеше на „Стемфорд Бриџ“ со што обезбеди полуфинален тикет за „Вембли“ каде ќе ги одмери силите со Тотенхем.
14.03.2017, 12:10

ФУДБАЛ
Рикелме го прозва Рамос со интересно објаснување: Во Јужна Америка нема да постигне ниту еден гол
Хуан Роман Рикелме е жива легенда на Бока Јуниорс и играч кој наидува на голем респект во целокупната светска спортска јавност, па затоа воопшто не чуди фактот што неговите изјави брзо се прошируваат меѓу медиумите и добиваат планетарна актуелност.
14.03.2017, 11:59

ФУДБАЛ
Големите фудбалски ѕвезди-некогаш и сега
Како изгледале некогаш големите фудбалски ѕвезди, а како денеска-тоа ќе го последнете во следниве две компилација во која ќе можете да видите многу добро познати ликови и легенди на овој спорт.
14.03.2017, 11:57

ФУДБАЛ
Рибери: Левандовски ја заслужува Златната топка
Рибери имаше шанса пред три години да ја освои Златната топка, но тогаш признанието за најдобар фудбалер на светот го доби Кристијано Роналдо.
14.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Свенсон: Златан знаеше да биде фин, но и да биде целосен идиот
Златан Ибрахимовиќ понекогаш е фино момче кое одеднаш станува идиот кој ги напаѓа своите соиграчи, рекол неговиот поранешен репрезентативен колега Андерс Свенсон.
14.03.2017, 10:55

ФУДБАЛ
Мурињо: Можам да го критикувам судијата, но...
Мурињо по вчерашната елиминација од ФА Купот од страна на неговиот поранешен клуб Челси, им честиташе на фудбалерите на Јунајтед и му испрати порака на судијата Мајкл Оливер.
14.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Канте им пресуди на Јунајтед
Фудбалерите на Челси синоќа славеа на „Стемфорд Бриџ“ со 1:0 против Манчестер Јунајтед и се пласираа во полуфиналето од англискиот ФА Куп.
14.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Миленикот на Гвардиола му се закани на Анчелоти: Сакам промена, вака веќе не оди
Карло Анчелоти наследи навистина супер силен состав од Пеп Гвардиола во Баерн Минхен, но исто така мора да се потенцира дека искусниот италијански стручњак си ги воведе своите методи на работа во редовите на германскиот шампион, и исто така користи доста други играчи кога е во прашање стартната постава.
13.03.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Роналдо откри по колку стомачни прави на ден и кое е негово омилено јадење од забранетите на професионалните фудбалери
Кристијано Роналдо е познат по тоа што голем дел од слободното време по стандардните тренинзи во Реал го минува во теретаната каде работи на своето тело, а бидејќи со таквиот начин на живот остава добар пример за сите спортисти, Португалецот од неодамна започна соработка со познат ланец на спортски теретани кој сега замав зема и во шпанската престолнина.
13.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Кејлор Навас објасни зошто не требало да добие црвен картон
Кејлор Навас направи катастрофален кикс со кој го донесе во водство Бетис на вчерашниот натпревар кој се одигра на „Сантијаго Бернабеу“, но ова не беше единствената негова грешка на оваа средба, бидејќи при резултат 0:0 го собори Брашанац надвор од шеснаесетникот, старт за кој според сите прописи требаше да добие диретен црвен картон.
13.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Хит во Италија: Играчите на Аталанта беа понижени од Интер, но фановите им приредија неверојатно изненадување во Бергамо
Играчите на Аталанта вчера имаа тотално помрачување и примија дури седум гола на гостувањето на „Џузепе Меаца“ кај екипата на Интер, но ако понижувањето е нешто што ќе го паметат до крајот на животот, исто така ќе го паметат и неочекуваниот пречек кој го имаа при враќањето во Бергамо.
13.03.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Претседателот на Баерн: Не треба да очекувате големи засилувања...
Претседателот на Баерн, Ули Хенес изјави дека клубот во иднина ќе се фокусира на развој на млади играчи и не треба да се очекуваат големи засилувања.
13.03.2017, 18:07

ФУДБАЛ
Никогаш видено во фудбалот: Трагичарот од „Камп Ноу“ се подготвуваше седум минути за да влезе во игра и го полуде Емери!
ПСЖ успеа да победи со 1:2 на вчерашното гостување кај Лориен и колку толку да го заборави тешкиот пораз кој го претрпе од Барселона на гостувањето на „Камп Ноу“, меѓутоа ниту овој меч на „светците“ не мина онака како што посакуваше тренерот Унаи Емери, од едноставна причина што една од неговите замени направи нешто што никогаш не е видено во фудбалот.
13.03.2017, 13:27

ФУДБАЛ
Ангеловски: Фаворити сме и не бегаме од тоа!
Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за натпреварот од 5. коло во Г групата од квалификациите за СП Русија 2018 година, притоа порачувајќи дека Македонија нема да бега од улогата на фаворит во оваа средба.
13.03.2017, 13:25

ФУДБАЛ
Селекторот избра за претстојните два предизвици: Ангеловски со една важна промена во одбраната и награда за разиграниот Ејупи
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски точно напладне го објави списокот на фудбалери за квалификацискиот меч со Лихтенштајн и оној пријателскиот кој ќе следи со Белорусија, а иако првичниот заклучок е дека нема многу промени во составот, сепак се издвојува едно отсуство во одбраната.
13.03.2017, 13:24

ФУДБАЛ
Мијура го собори рекордот на Метјуз, стана највозрасниот стрелец на еден натпревар
Легендарниот Јапонец Казујоши Мијура стана највозрасниот играч во историјата на фудбалот кој постигнал гол. На вечната листа Мијура го престигна Англичанецот Стенли Метјуз.
13.03.2017, 12:54

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум