АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Руни: Не сум крив за црвениот картон на Компани
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни изјави дека не е крив за црвениот картон кој го заработи Винсент Компани на дерби натпреварот кои се одигра во рамките на ФА купот.
 

ФУДБАЛ
Навивачите на Еспањол на расна основа го навредувале Дани Алвеш
Градските ривали Барселона и Еспањол го осудија однесувањето на навивачите на Еспањол кои за време на дерби натпреварот на расна основа го навредувале Дани Алвеш.
09.01.2012, 17:24

ФУДБАЛ
Савиќ дефинитивно останува во Сити
Иако медиумите пред крајот на 2011 година го преселуваа Стефан Савиќ од Манчестер Сити, сепак црногорскиот репрезентативец во овој трансфер период нема да ја промени клубската средина.
09.01.2012, 17:06

ФУДБАЛ
Опериран Луческу по сообраќајната несреќа
Тренерот на фудбалскиот клуб Шахтјор од Доњецк Мирчеа Луческу бил опериран во Букурешт по сообраќајната несреќа, соопштиле денес од болницата во која што бил примен.
09.01.2012, 16:52

ФУДБАЛ
Ван дер Сар: Би сакал да се вратам како Сколс
Поранешниот голман на Манчестер Јунајтед и на репрезентацијата на Холандија Едвин Ван дер Сар размислува да се врати на зелените терени исто како неговиот поранешен соиграч Пол Сколс.
09.01.2012, 16:42

ФУДБАЛ
Кројф: Меси ќе освои најмногу Златни топки во историјата
Легендата на Барселона, Јохан Кројф е убеден дека напаѓачот на тимот, Лионел Меси повторно ќе ја освои Златната топка на ФИФА И Франс Фудбал вечерва.
09.01.2012, 15:16

ФУДБАЛ
Венгер: Претпочитам да се пласираме во ЛШ
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер откри дека повеќе сака неговиот тим да заврши во Топ 4 во Премиер лигата и со тоа да се обезбеди место во ЛШ отколку да го освои ФА Купот.
09.01.2012, 15:14

ФУДБАЛ
Анри ќе игра против Милан
Тиери Анри се врати во Арсенал на два месеци, но ќе биде во составот за натпреварот од Лигата на шампионите против Милан.
09.01.2012, 15:12

ФУДБАЛ
Манчини: Руни е виновен за црвениот картон на Компани
Тренерот на Сити тврди дека Компани е исклучен од игра благодарение на Руни, кој му рекол на судијата да го направи тоа.
09.01.2012, 14:01

ФУДБАЛ
Де Роси: Не знам каква ќе биде мојата иднина
Играчот за врска на Рома, Даниеле Де Роси продолжува да ги држи тифозите во неизвесност и повторно не даде категоричен одговор дали ќе потпише нов договор со Волчицата.
09.01.2012, 13:07

ФУДБАЛ
ВИДЕО: Имаше ли пенал за Барселона?
Барселона не успеа да слави против Еспањол во рамките на градското дерби од 18. коло на Примера и остана на 5 поени зад Реал Мадрид.
09.01.2012, 12:00

ФУДБАЛ
Пандев: Можеме да играме на сите три фронта
Горан Пандев го постигна својот прв погодок надвор од Неапол, носејќи го дресот на Наполи при победата од 3-1 над Палермо.
09.01.2012, 11:16

ФУДБАЛ
Фергусон: Бевме неодговорни, требаше да ги уништиме
Тренерот на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон не е задоволен од играта на својот тим при успехот од 3:2 над градскиот ривал Манчестер Сити во 3. коло на Купот на Англија.
09.01.2012, 11:14

ФУДБАЛ
Гвардиола: Ништо не е загубено
Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола ја задржа ладнокрвноста после разочарувачкиот нерешен резултат во каталонското дерби со Еспањол.
09.01.2012, 11:11

ФУДБАЛ
ВИДЕО: Пандев стрелец при новата победа на Наполи
Тимот на Наполи славеше со 3-1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17. коло во Калчо лигата.
09.01.2012, 11:09

ФУДБАЛ
Барса киксна, Реал повторно се оддалечи
Шампионот Барселона направи нов погрешен чекор на патот кон титулата откако одигра нерешени 1-1 во дербито со Еспањол во рамките на 18. коло од Примера.
09.01.2012, 11:02

ФУДБАЛ
Големо дерби во 4. коло на ФА Купот
Ждребот за четвртото коло на турнирот за Купот на Англија ни го носи дуелот помеѓу двата тимови со најмногу трофеи на островото.
09.01.2012, 11:00

ФУДБАЛ
Ракометарите поразени на контролката со Србија
На неколку дена пред почетокот на Европското првенство, ракометарите на Македонија го одиграа последниот подготвителен натпревар со домаќинот Србија.
09.01.2012, 10:53

ФУДБАЛ
Мурињо бесен: Само јадат и пијат
Португалскиот фудбалски стратег на клупата на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, ги искритикува своите фудбалери дека не знаеле да се пазат за време на новогодишните празници.
05.01.2012, 14:43

ФУДБАЛ
Мата: Торес заслужува многу повеќе
Хуан Мата му пружи поддршка на својот другар од репрезентацијата со изјавата дека Фернандо Торес заслужува да успее на Стемфорд Бриџ.
05.01.2012, 14:41

ФУДБАЛ
ВИДЕО: Тим Хауард со сензационален погодок
Голманот на Евертон, Тим Хауард постигна извонреден погодок на натпреварот против Болтон од гол на гол.
05.01.2012, 13:12

ФУДБАЛ
Волкот: Чувствувам поголем тимски дух по заминувањето на Фабрегас и Насри
Крилото на англискиот премиерлигаш Арсенал, Тио Волкот, смета дека по заминувањето на Цеск Фабрегас и Самир Насри „топџиите“ имаат значително посилен тимски дух.
05.01.2012, 13:10

ФУДБАЛ
Виља: Мојата цел е да и помогнам на Барселона на крајот од сезоната
Напаѓачот на светскиот фудбалски првак Барселона, Давид Виља, се надева дека ќе биде подготвен за игра на крајот од тековната сезона.
05.01.2012, 13:08

ФУДБАЛ
Интер го сака Јоветиќ
Тимот на Фиорентина може да ги реши проблемите на Интер во нападот, доколку им го отстапи Јоветиќ.
05.01.2012, 13:06

ФУДБАЛ
Маџо останува во Наполи
Дефанзивецот на Наполи и италијански репрезентативец, Кристијан Маџо, го продолжи договорот со Наполи.
05.01.2012, 13:04

ФУДБАЛ
Муту и Тони повторно во тандем?
Некогашниот тандем на Фиорентина, може повторно да заигра заедно.
05.01.2012, 12:48

ФУДБАЛ
Хамшик сака трофеј со Наполи
Хамшик е задоволен од изминатата 2011 година, а за наредната 2012 посакува да освои трофеј со Наполи.
05.01.2012, 12:46

ФУДБАЛ
Дали Гвардиола ќе ја напушти Барса?
На конференцијата за новинарите која се оддржа во вторникот, Гвардиола изјави дека се уште го нема продолжено договорот со Барса.
05.01.2012, 12:44

ФУДБАЛ
Њукасл ги стопи шампионските амбиции на Манчестер
Тимот на Њукасл одигра еден од најдобрите натпревари во текот на оваа сезона во Премиер лигата и го декласираше шампионот и еден од претендите за титулата, Манчестер Јунајтед.
05.01.2012, 12:42

ФУДБАЛ
Барса ја започна новата година со победа
Барселона со победа ја започна новата 2012 година, а жртва на Каталонците овој пат беше тимот на Осасуна.
05.01.2012, 12:39

ФУДБАЛ
Милан го совлада ПСЖ во Дубаи
Италијанскиот фудбалски првак Милан со минимален резултат од 1:0 го совлада францускиот лидер Пари Сент-Жермен во пријателскиот натпревар одигран во Дубаи.
05.01.2012, 12:36

ФУДБАЛ
За Платини Барса и Реал играат најдобро
Претседателот на УЕФА смета дека најдобар модел на игра имаат шпанските великани.
04.01.2012, 16:56

ФУДБАЛ
Бориело е среќен поради преселбата во Јуве
Навивачите го дочекаа со скептицизам, но Марко Бориело изјави дека ќе ги оправда очекувањата.
04.01.2012, 16:53

ФУДБАЛ
ПСЖ бара десен бек
Првиот потег на Анчелоти на клупата на ПСЖ е потрага по десен бек, на мета е Исла.
04.01.2012, 16:49

РЕКОРД
ВИДЕО: Светски рекорд на мотоцикл и поларна санка
Австралискиот возач на мотоцикл во слободен стил, Роби Медисон е сопственик на неколку светски рекорди. Но, тоа не го спречи и на новогодишната ноќ да се обиде да собори уште некој. И се разбира успешно...
04.01.2012, 15:34

ФУДБАЛ
Икер е најдобар голман во светот за 2011. год.
Капитенот на Реал Мадрид и на шпанската репрезентација Икер Касиљас четврти пат во низа е одбран за Голман на годината во светот.
04.01.2012, 14:32

ФУДБАЛ
Подолски останува во Келн
Агентот на Подолски изјави дека неговиот клиент останува во Келн, затоа што не сака да се прилагодува на друг стил на игра во предвечерието на ЕУРО 2012.
04.01.2012, 14:30

ФУДБАЛ
Пандев: Или Наполи или во друго првенство
Нашиот интернационалец во редовите на италијанскиот Наполи на својот Твитер профил сподели дека не размислува за враќање во редовите на Интер.
04.01.2012, 13:44

ФУДБАЛ
Мурињо е незадоволен од играта против Малага
И покрај победата на Реал над Малага, Мурињо е незадоволен од своите играчи.
04.01.2012, 13:42

СТРУГА
Фудбалерот Шумуликоски пијан навредувал полицајци на улица
Македонскиот фудбалер Величе Шумуликоски под дејство на алкохол за време на Новогодишната ноќ на улица во Струга започнал караница и тепачка, при што во обид да биде спречен од страна на полицајците, им се нафрлил и на нив.
04.01.2012, 13:14

ФУДБАЛ
Гвардиола: Меси секоја година е подобар
Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола ја одржа првата пресконференција од стартот на новата година.
04.01.2012, 11:34

ФУДБАЛ
Роналдо и Мурињо нема да присуствуваат на врачувањето на „Златната топка“
Ниту еден фудбалер на Реал Мадрид нема да присуствува на гала вечерта на која ќе се додели Златната Топка, следниот понеделник во Цирих, тврди весникот АС.
04.01.2012, 11:31

ФУДБАЛ
Џон Тери застанува зад Виљаш Боаш
Капитенот на Челси, Џон Тери изјави дека стои зад менаџерот на тимот Андре Виљаш Боаш.
04.01.2012, 11:28

ФУДБАЛ
Трансферот на Бекам во ПСЖ пропадна
Трансферот на Дејвид Бекам во Пари Сент Жермен пропадна, потврди спортскиот директор на парижаните, Леонардо.
04.01.2012, 11:26

ФУДБАЛ
Сити му одржа лекција на Ливерпул
Лидерот на табелата во Премиер лигата, Манчестер Сити со 3:0 славеше над Ливерпул во натпревар од 20. коло на Англиското првенство.
04.01.2012, 11:24

ФУДБАЛ
Реал со пресврт стигна до победа над Малага
Тимот на Реал Мадрид ја започна новата година со пресврт од 0:2 до 3:2 против Малага во натпревар од 1/8-финалето на Кралскиот куп, кој се играше на Сантијаго Бернабе.
04.01.2012, 11:21

ФУДБАЛ
Конте е горд на својот тим
Тимот на Конте е на подготовки во Дубаи, а тој има само пофални зборови за играчите.
03.01.2012, 17:23

ФУДБАЛ
Руни ќе игра против Њукасл
Ферги потврди дека Руни ќе се врати во тимот за дуелот против Њукасл во среда.
03.01.2012, 17:21

ФУДБАЛ
Кака го убедил Касиљас дека ќе остане во Реал
Касиљас преку социјалните мрежи објави дека Кака ќе остане во Реал и покрај интересот на останатите тимови за него.
03.01.2012, 15:23

ФУДБАЛ
Џеко: Знам дека нема да играм на секој дуел
Репрезентативецот на Босна и Херцеговина, Един Џеко, дури и самиот не се сеќава кога последен пат постигнал погодок. Но Џеко не е загрижен тој се потсети дека кога дојде во Сити беше во криза.
03.01.2012, 15:21

ФУДБАЛ
Чави е најдобар плејмејкер на светот
Институтот за фудбалска статистика и историја го прогласи играчот на Барселона, Чави, за најдобар плејмејкер на светот.
03.01.2012, 15:16

ФУДБАЛ
Нилмар останува во Виљареал
Фудбалерот на Виљареал ја отфрли можноста за негово преминување во Рома.
03.01.2012, 15:11

ФУДБАЛ
Реал нема да купува во зимскиот трансфер период
Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо е задоволен од играчите кои ги има на располагање во овој момент и не размислува за нови засилувања во зимскиот трансфер период.
03.01.2012, 14:29

ФУДБАЛ
Де Роси останува во Рома?
Договорот на Де Роси со Рома истекува следното лето, па тој може да го напушти клубот како слободен играч.
03.01.2012, 14:26

ФУДБАЛ
Меси се врати во Барселона
После продолжениот одмор во Аргентина, Меси се врати во Барселона.
03.01.2012, 14:25

ФУДБАЛ
Сидорф не се изморува од титули
Играчот за врска на Милан, Кларенс Сидорф е навикнат да освојува трофеи во Лигата на шампионите па се надева дека оваа година ќе го повтори тоа по трет пат со Росоњерите.
03.01.2012, 14:23

ФУДБАЛ
Ди Марија нема да игра против Малага
Кралскиот клуб денес ќе го игра првиот дуел во осминафиналето од Кралскиот клуб против Малага.
03.01.2012, 14:21

ФУДБАЛ
Венгер го обвини судијата за поразот
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер го обвини главниот судија Ли Проборт за поразот со 1:2 од Фулам.
03.01.2012, 12:30

ФУДБАЛ
Ибра: Ми недостига Касано
Касано ќе биде надвор од теренот следните месеци, па сите во Милан чекаат засилување. Наводно се чека Тевез, но и покрај еуфоријата Ибра останува верен пријател на Касано.
03.01.2012, 12:28

ФУДБАЛ
Табарез е најдобар селектор на светот!
Според Интернационалната фудбалска федерација за историја и статистика, Табарез е најдобар селектор на светот.
03.01.2012, 12:26

Прва ... 270271272273274
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум