АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
„Чиста" Барселона – без црвен картон и направен пенал оваа сезона во Ла Лига
Тимот на Барселона успеа да изедначи рекорд стар 46 години во Ла Лига, откако во воведните 28. кола, тимот нема добиено ниту еден црвен картон, ниту пак направено фаул за најстрога казна во својот шеснаесетник.
 

ФУДБАЛ
Арсенал се огласи за наследникот на Венгер
Премиерлигашот Арсенал повеќе од две децении го нема променето стратегот или поконкретно Арсен Венгер е човекот кој е виновен за сите успеси и неуспеси на „топчиите“.
20.03.2017, 21:15

ФУДБАЛ
Мурињо објасни зошто никој не може да доминира во Премиер лигата
Трофејниот португалски стратег, Жозе Мурињо објасни зошто ниту една екипа не може да доминира во Премиер лигата, односно тоа да го прави година по година, сезона по сезона.
20.03.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Буфон посочи која е неговата најголема фудбалска мотивација
Големиот Џанлуиџи Буфон повеќе од 20 години успешно опстојува на големата сцена, прво како голман на Парма, а потоа и како член на Јувентус чиј дрес го носи од 2001 година.
20.03.2017, 19:45

ФУДБАЛ
Мечот кој може да го одлучи шампионот на Шпанија: Одреден е датумот и времето за „Ел Класико" пресметката на „Бернабеу"
Реал Мадрид и Барселона водат голема битка за титулата во шпанскиот шампионат со тоа што засега предноста ја имаат „кралевите“ кои имаа плус два во однос на лутиот ривал и еден заостанат меч на гостински терен против Селта Виго.
20.03.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Тоти добива директорска функција во Рома?
Претседателот на Рома, Џејмс Палота соопшти дека клубот на Франческо Тоти му понудил директорска функција.
20.03.2017, 17:30

ФУДБАЛ
Нејмар: Би сакал да играм во Премиер лигата
Ѕвездата на Барселона, Бразилецот Нејмар призна дека би сакал во иднина да заигра во некој клуб од англиската Премиер лига.
20.03.2017, 16:32

ФУДБАЛ
Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот
Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига Европа ќе се одигра на 8.август на „Телеком арена“ во Скопје.
20.03.2017, 15:24

ФУДБАЛ
Милевски го почна новиот проект-пласман на ЕП во Италија
Новата генерација македонски фудбалери до 21 година ги започна подготовките за првиот контролен натпревар против Црна Гора кој го играме на 24. март во 14:00 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.
20.03.2017, 13:08

ФУДБАЛ
Две мега понуди за Ристовски, репрезентативниот бек во дилема
Македонскиот репрезентативен бек и член на Ријека, Стефан Ристовски во следната натпреварувачка средина би можеле да го гледаме во поквалитетна и подобра фудбалска средина.
20.03.2017, 12:52

ФУДБАЛ
Рабио открива: Не требаше да играм со Барселона, но…
Младиот играч од средината на теренот, Адриен Рабио откри дека не требало да игра на реванш натпреаврот против Барселона во Лигата на шампионите на кој ПСЖ доживеа тежок пораз од 6-1, а со тоа и елиминација од најеминентното и најквалитетното натпреварување.
20.03.2017, 12:51

ФУДБАЛ
Пике им се налути на навивачите: Нивното однесување не може да се толерира, тоа не помага…
Шпанскиот шампион Барселона очекувано оствари победа над Валенсија (4-2) во последниот меч од 28.коло во Примера, но не беше се идеално за каталонците кои преку Жерард Пике им испратија порака на своите фанови.
20.03.2017, 12:16

ФУДБАЛ
Погледнете ја реакцијата на Робен откако беше повлечен од игра
Робен привлече внимание со последниот потег откако беше повлечен од игра. Анчелоти го повлече од игра и му подаде рака за спортски поздрав, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра.
20.03.2017, 12:15

ФУДБАЛ
Луис Енрике во неверица по победата над Валенсија: Ова првпат ми се случува во животот
Барселона успеа да слави со 4:2 во дерби пресметката со Валенсија и да го одржи чекорот со Реал Мадрид на врвот на табелата во шпанската Примера, а без разлика на тоа што за време на мечот Луис Енрике имаше неколку нервозни и фрустрирачки гестикулации за шансите кои ги создаваа гостите, сепак беше многу порелаксиран на прес-конференција на која порача дека неговиот тим заслужил и повисока победа.
20.03.2017, 11:16

ФУДБАЛ
Невиден сеир на интернет: Фирмино почна предвреме да слави, Лалана го шокираше со вонсериското промашување
Дерби натпреварот меѓу Манчестер Сити и Ливерпул изобилуваше со голем број на шанси на двете страни, но на крајот можеби и најзаслужно двете екипи си поделија по еден бод и останаа во жестока трка за топ четири пласманот во Премиер лигата.
20.03.2017, 11:14

ФУДБАЛ
Роналдо со пцовка до Зидан?
Фудбалерите на Реал Мадрид во саботата славеа со 2:1 на тешкото гостување кај Атлетик Билбао во рамките на 28-мо коло од шпанска Примера.
20.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Ова го може само Балотели: Го остави тимот со 10 играчи две минути, не можеше да се справи со врвките!
Марио Балотели бележи значителен пад во формата по сензационалниот старт на авантурата во француската Лига 1, а тоа се одрази и на резултатите на Ница која сега заостанува седум бода во однос на првопласираниот Монако.
20.03.2017, 10:56

ФУДБАЛ
Кинезите го молат Иниеста: Дојди кај нас, не мора ниту да играш на гостувањата...
Во намерата да владеат со светскиот фудбал, Кинезите ги минуваат сите граници и со вртоглави суми фудбалот буквално го претворија во бизнис.
20.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Германски „Билд" го објави името на наследникот на Венгер
Ако може да им се верува на новинарите на германски „Билд“, тогаш Арсенал следната сезона ќе има нов тренер.
20.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
Давид Оспина не беше прва опција на денешниот меч со Вест Бромвич Албион, но сепак доби шанса за настап откако мораше да го замени Петр Чех кој се повреди во првото полувреме.
18.03.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Работнички „романтично" го скрши Силекс во второто полувреме, Вардар и Шкендија убедливо против аутсајдерите
Екипите на Работнички и Силекс го одиграа дербито на 23-то коло во Првата македонска фудбалска лига, а истото му припадна на домашниот тим благодаение на офанзивниот пристап и умешност, особено во второто полувреме.
18.03.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Вест Бромвич го нокаутираше Арсенал и ја продолжи агонијата на Венгер
Арсенал ќе има навистина тешка задача да ја продолжи фантастичната серија од 20 последователни сезони со топ 4 финиш во Премиер лигата, а потврда за тоа добивме и ова попладне откако екипата на Вест Бромвич Албион ја продолжи агонијата на тимот предводен од Арсен Венгер (3:1).
18.03.2017, 17:18

ФУДБАЛ
Бабунски одново меѓу најдобрите, ја запиша и првата асистенција во Јапонија
Давид Бабунски со два гола ја започна својата авантура во Јапонија, а дека новата средина навистина позитивно влијае на неговата игра ни потврди и на дербито меѓу неговата Јокохама и Албирекс Нигата.
18.03.2017, 13:03

ФУДБАЛ
Иниеста посочи зошто Јувентус е најнезгодниот противник за Барса
Ждрепката која се одржа вчера напалдне во Нион ни ги донесе четирите четвтфинални дуели во Лигата на шампионите, а покрај пресметката на титаните Реал Мадрид и Баерн Минхен, посебно се издвојува и двобојот меѓу Барселона и Јувентус кој воедно ќе биде реприза на големото финале од 2015 година.
18.03.2017, 13:02

ФУДБАЛ
Мурињо со сериозни оптужби за скандал во Премиер лигата: Знам кои играчи го наместија Каранка да заработи отказ!
Жозе Мурињо е познат по тоа што постојано го кажува тоа што го мисли на бескомпромисен начиин, без разлика дали станува збор за тема поврзана за неговиот тим, или за некој кој е близок до него и кој му значи нешто во кариерата.
18.03.2017, 12:27

ФУДБАЛ
Клоп посочи кој игра најубаво во Премиер лигата: Само еден тим игра вистински фудбал, а тоа не е Челси!
Јирген Клоп се покажа како навистина добар специјалист за подготвување на тимот на дерби натпревари во Премиер лигата, но ако некаде потфрли германскиот стручњак оваа сезона, тоа се помалите натпревари на кои тимот од „Енфилд Роуд“ продаде многу бодови.
18.03.2017, 12:26

ФУДБАЛ
Венгер спореди еден свој играч со неуморниот Канте и предизвика сеир во Англија
Арсен Венгер сигурно ќе се обиде да ги одведе својот тим до четвртото место на табелата до крајот на натпреварувачката сезона, а без разлика што тоа би значело 21-ви последователен топ 4 пласман на „топчиите“, иднината на францускиот стручњак во Северен Лондон е доведена во прашање повеќе од било кога.
18.03.2017, 12:25

ФУДБАЛ
Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил
Младиот 19-годишен фудбалер Алберто Гино, член на фудбалскиот клуб Атлетико Минеиро де Тете од Мозамбик, смртно настрадал откако бил нападнат од крокодил на реклата Замбези, пренесуваат светските медиуми.
18.03.2017, 12:09

ФУДБАЛ
Конте без влакна на јазикот испрати жестоката провокација до Мурињо
Жозе Мурињо и Антонио Конте за малку не влегоа во директен клинч за време на натпреварот во ФА купот кој се одигра пред четири дена, а нервозната крај аут линијата кулминираше со тоа што двајцата менаџери не си подадоа рака по крајот на мечот и со тоа го заборавија протоколот кој всушност е фер-плеј кодекс во фудбалот.
17.03.2017, 21:30

ФУДБАЛ
Раиола за силните шпекулации во Италија околу следниот клуб на Ибра: Заборавете, тој сон нема да стане реалност
Златан Ибрахимовиќ во својот разговор кој го имаше со Фабио Капело истакна дека блескавото сонце во Неапол е нешто што навистина сака да го доживее и да го искуси во својата кариера, но ако шпекулациите на оваа тема добија навистина голем обем во изминативе 24 часа, сега со коментар излезе и Мино Раиола кој инаку е задолжен за иднината на еден од своите најзвучни клиенти.
17.03.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Зидан: Баерн има една мала предност во овој двобој
Карло Анчелоти излезе прв со кометар откако четвртфиналната ждрепка во Лигата на шампионите посака патот да му се вкрсти со неговиот поранешен клуб Реал Мадрид, но набрзо по прес-конференцијата која ја одржа италијанскиот стручњак, следеше и анализа од страна на неговиот ученик, Зинедин Зидан.
17.03.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Буфон со интересна порака го најави дуелот со Меси и Барселона
Ждрепката во Лигата на шампионите ни донесе исклучително возбудливи парови во четвртфиналето на најелитното клупско натпреварување, а еден од нив секако е оној меѓу Барселона и Јувентус што воедно ќе биде реприза на големото финале во Берлин од пред две години.
17.03.2017, 18:30

ФУДБАЛ
Да ги запознаеме младите фудбалски херои!
Македонија на европско првенство во фудбал! Македонија прва во квалификациска група, пред една Франција, Украина, Исланд, Шкотска и Ирска. Победи на домашен терен, победи во гости. Македонскта репрезентација е без пораз година ипол.
17.03.2017, 16:37

ФУДБАЛ
Обложувалниците имаат нов фаворит за освојување на Лигата на шампионите
После денешната ждрепка која што ги одреди четврт-финалните парови во Лигата на шампионите, обложувалниците понудија нови коефициенти за идниот шампион.
17.03.2017, 16:30

ФУДБАЛ
„Ќе преговараме и со Јунајтед"
Искусниот играч за врска Јаја Туре би можел по крајот на оваа сезона да го напушти Сити и не е невозможно да се пресели во градскиот ривал Јунајтед.
17.03.2017, 15:32

ФУДБАЛ
Анчелоти со прв коментар за враќањето на „Бернабеу“ и соочувањето со Зидан
Карло Анчелоти по пауза од две години ќе се врати на „Сантијаго Бернабеу“, но овој пат како тренер на Баерн Минхен и како противник на својот ученик Зинедин Зидан во мега пресметката во четвртфиналето во Лигата на шампионите.
17.03.2017, 13:44

ФУДБАЛ
Извлечени се четвртфиналните двојки во Лига Европа
УЕФА, во своето седиште во швајраскиот град Нион, во петокот, со жрепка ги одреди четвртфиналните двојки во Лига Европа.
17.03.2017, 13:43

ФУДБАЛ
Мега пресметка меѓу учителот и ученикот во четвртфиналето во ЛШ, Бонучи го доби тоа што го сакаше
На патот до големото финале во Кардиф останаа уште само осум екипи, а денеска точно напладне беше извршена ждрепката во Нион на која ги добивме четвртфиналните парови во најелитнот клупско фудбалско натпреварување.
17.03.2017, 12:42

ФУДБАЛ
Мурињо објасни зошто му испрати банана на Рохо
Жозе Мурињо распали по крајот на мечот со Ростов во Лига Европа поради неверојатно згуснатиот распоред со кој се соочи Манчестер Јунајтед во последно време, а додека го правеше тоа, менаџерот на „црвените ѓаволи“ се надоврза и за најнеобичнат сцена од натпреварот кој се одигра на „Олд Трафорд“.
17.03.2017, 12:40

ФУДБАЛ
Капитенски совет до управата: Иниеста ја избра идеалната замена за Луис Енрике
Андрес Иниеста сè уште чека на официјална покана од Барселона за започнување на преговорите за продолжување на меѓусебната соработка, а ако оваа ситуација се очекува своја разрешница да добие во летниот преоден рок кога сите работи ќе се извршат многу порелаксирано, онаа околу тренерската улога на „Камп Ноу“ сигурно ќе биде позната доста порано.
17.03.2017, 12:22

ФУДБАЛ
Реал најде замена за Пепе, ќе плати 30 милиони евра за Монтеиро од Порто
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Пепе, пред извесно време соопшти дека по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот и ќе ја продолжи кариерата во Кина, а шпанските медиуми во петокот објавија дека тренерот Зинедин Зидан и претседателот Флорентино Перез, веќе одлучиле кој играч ќе пристигне на „Сантијаго Бернабеу“.
17.03.2017, 12:21

ФУДБАЛ
Претседателот на Чапекоенсе: Само еден европски клуб ни помогна по големата трагедија!
Трагедијата и тажната судбина која го снајде Чапекоенсе и речиси цел стручен штаб и прв тим на овој клуб ја потресе светската спортска јавност при крајот на 2016 година, а мора да се напомене дека авионската несреќа сплоти многу бразилски клубови кои излегоа со безрезервна поддршка и се потрудија клубот да застане на нозе.
17.03.2017, 11:16

ФУДБАЛ
Мурињо шокираше по мечот со Ростов: Имаме многу непријатели, ќе го загубиме мечот во недела!
Жозе Мурињо секако не беше задоволен од играта која ја прикажа неговиот тим на реванш дуелот со Ростов во Лига Европа, но сепак португалскиот стручњак немаше никакви замерки за неговите фудбалери, туку за распоредот кој според него оди во негативна конотација за Манчестер Јунајтед од стартот на сезоната.
17.03.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Пике одговори после пет дена: Рамос беше во право, тоа што го направивме…
Серхио Рамос со голема доза на иронија го искоментира историскиот пресврт на Барселона во осминафиналето на Лигата на шампионите, и со самото тоа им остави простор на медиумите да нагаѓаат дали мислеше за неверојатната игра и трите гола за седум минути на каталонците, или пак за арбитражата на Дениз Ајтекин која многумина ја окарактеризираа како контроверзна.
17.03.2017, 11:13

ФУДБАЛ
Најневеројатните кам-бек моменти во историјата на фудбалот
Пред десетина дена Барселона со фантастичен пресврт и победа од 6-1 над ПСЖ дојде до четвртфиналето во Лигата на шампионите.
17.03.2017, 11:12

ФУДБАЛ
Мурињо: Да бев јас тренер, тие тројца играчи немаше да бидат продадени
Португалецот Жозе Мурињо проговори за трансфер политиката на неговите претходници на клупата на Манчестер Јунајтед.
17.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Фантастична фудбалска трансформација: Ѕвездите некогаш и денес
Британски „токспорт“ одново е во акција со нова тема и видео, односно сега на ред се познатите ѕвезди и нивната транформација, како изгледале некогаш и како изгледаат денеска. Уживајте!!!
17.03.2017, 11:09

ФУДБАЛ
Спалети: Заслуживме повеќе
Фудбалерите на Рома синоќа се збогуваа со Лига Европа и покрај тоа што славеа над Лион на домашен терен со 2:1.
17.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Нереални цени за спектаклот на Реал и Барса во САД
Реал Мадрид и Барселона на 29-ти јули ќе одиграат пријателски натпревар на „Хард Рок“ стадионот во Мајами, САД.
17.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Јалова победа на Рома, Јунајтед не згреши на „Олд Трафорд"
Калчолигашот Рома го заврши својот настап во Лига Европа, додека пак Манчестер Јунајтед ја потврди фаворитската улога против Ростов и со победа се пласираше во четвртфиналето во ова натпреварување.
17.03.2017, 02:01

ФУДБАЛ
Невил му предложи на Мурињо што треба да направи за да го задржи незаменливиот Ибра во Јунајтед
Гери Невил е редовно вклучен во актуелните теми во Премиер лигата како стручен коментатор за „Скај Спортс“, меѓутоа повеќе од јасно е дека негов главен приоритет е преокупацијата со случувањата во неговиот омилен клуб.
16.03.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Каранка доби шут-карта од Мидлзброу
Мидлзброу игра очаен фудбал од стартот на новата 2017 година, а тоа што во неколку наврати се шепотеше низ англиските медиуми, сега беше и официјално потврдено од страна на официјалната страна на клубот од „Риверсајд“.
16.03.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Лекција за цел живот: Алиоски и компанија во фабрика во шест наутро за да видат што е мака…
Екипата на Лугано минатиов викенд претрпе тежок пораз од Тун со 5-2 во првенствениот натпревар во Швајцарија, а тренерот Паоло Трамецани незадоволен и револтиран од играта и резултатот на неговите избраниците реши да им одржи вистинска лекција на Езџан Алиоски и компанија.
16.03.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Милан одбиле понуда за Донарума?
Наводно во текот на изминатиов период, управата на Милан одбила понуда за 18-годишниот голман Џанлуиџи Донарума.
16.03.2017, 17:00

ФУДБАЛ
„Раниери немаше дисциплина, често заминуваше во Италија"
Именувањето на Крег Шекспир се покажа како добар потег на управата на актуелниот англиски шампион Лестер Сити.
16.03.2017, 16:00

ФУДБАЛ
Супер Куп трофејот пристигна во Скопје: Tрофеј турата ќе започне со најмладите, придружете се!
На 8-ми август 2017 година Скопје ќе биде домаќин на грандиозен фудбалски настан.СУПЕР КУП на УЕФА. Натпревар на кој во нашиот главен град ќе се сретнат двете најдобри екипи во Европа, а ќе ги дочекаме сите во Македонија.
16.03.2017, 15:55

ФУДБАЛ
Фиорентина подготвува реконструкција на тимот
Фиорентина по завршувањето на сезоната ќе тргне во голема реконструкција на тимот, кој сезонава со голема веројатност нема да избори пласман во европските купови.
16.03.2017, 14:45

ФУДБАЛ
Зидан откри кој тим сака да го избегне во четвртфиналето во ЛШ и сите ги изненади
Реал Мадрид доста уверливо се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампионите, и на тој начин остана во игра за одбрана на титулата во најелитното фудбалско натпреварување кое лани го освои по 11-ти пат во историјата во финалето со Атлетико Мадрид.
16.03.2017, 14:23

ФУДБАЛ
Војната продолжува и надвор од теренот: Насри жестоко го нападна Варди, напаѓачот на Лестер експресно одговори
Лестер успеа да направи пресврт во осминафиналениот двобој со Севилја и да се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите, но повратниот дуел кој се одигра во Англија донесе и еден инцидент во кој подебелиот крај го извлече Самир Насри.
16.03.2017, 14:22

ФУДБАЛ
Бонучи ја посакува Барселона во четвртфиналето
Најголемиот фаворит според УЕФА и обложвалниците за освојување на титулата во Лигата на шампионите, Барселона е тимот кој играчите на Јувентус го сакаат за противник во четвртфиналето.
16.03.2017, 14:19

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум