АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Новото засилување на Вардар: Изненаден сум од условите за работа, можеме да ја освоиме двојната круна
Најтрофејниот македонски фудбалски колектив, Вардар досега своите редови ги освежи со двајца играчи Бесир Демири и Џамбул Џигаури кои треба да помогнат во осварување на зацртаните цели на клубот.
 

ФУДБАЛ
Руди Гарсија влезе во расправија со судијата, па со мобилниот телефон му докажуваше дека греши
Марсеј беше декласиран на домашен терен од Монако во големото дерби кое се одигра изминатава недела, но ставајќи ја на страна лошата игра на неговите играчи, тренерот Руди Гарсија имаше и една забелешка до судиите при еден од четирите гола на тимот од кнежевството (1:4).
17.01.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Предвреме откриени новите дресови на Реал, дизајнот донесе едно големо изненадување
За разлика од минатотот кога се чекаше денот на официјалната промоција, сега многу порано ги дознаваме новите дизајни на дресовите на најголемите фудбалски клубови, а последен на оваа листа се најде и Реал Мадрид кога се во прашање дресовите за наредната натпреварувачка сезона.
17.01.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Алиоски „украл" телевизор со својот соиграч, одговорните луѓе на Лугано биле приморани да реагираат
Езџан Алиоски на големо го привлече вниманието на себе со феноменалните изданија во дресот на Лугано, но иако во овој момент трае зимската пауза во швајцарската прва фудбалска лига, македонскиот репрезентативец пронајде начин како да биде топ тема меѓу медиумите.
17.01.2017, 18:59

ФУДБАЛ
Регионалната лига за млади категории е од големо значење за клубовите
На конструктивен состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот на младинските категории во ФФМ Зоран Стратев ја претстави идејата за формирање регионално натпреварување за млади категории во кое би биле вклучени младински екипи од Македонија, БиХ, Црна Гора, Унгарија, Словенија, Србија и Хрватска.
17.01.2017, 16:33

ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
Џиџи Донарума успеа да му одбрани пенал на Адем Љајиќ и да го остави Милан во игра на гостувањето кај Торино, а ако тоа на крајот се покажа како клучен момент со оглед на тоа што неговиот тим се избори за 2:2, од продолжението на натпреварот за издвојување е и еден комичен момент кој навистина ретко може да се види на терените.
17.01.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Ван Гал стави крај на незаборавната тренерска авантура и издвои еден момент од Јунајтед како најдраг во кариерата
Луи Ван Гал одлучи да им каже „НЕ“ на кинеските милиони и да се насочи кон домашните обврски и повеќе време минато со својата сопруга, а додека легендарниот холандски стручњак објавуваше крај на својата фантастична тренерска кариера, не го заборави и последниот посебен момент кој го доживеа како менаџер на Манчестер Јунајтед.
17.01.2017, 13:17

ФУДБАЛ
Роналдо со директна замерка до Рамос по голот на Јоветиќ: Мора да ја вклучиме главата, смирено да му…
Кристијано Роналдо никогаш не ги прифаќа лесно поразите, а таков беше случајот и пред два дена кога неговиот Реал Мадрид во рок од само седум минути прокоцка три бода и победа на гостувањето на „Санчес Писхуан“.
17.01.2017, 11:51

ФУДБАЛ
Официјално: Луис Адриано го напушти Милан
Бразилецот Луис Адриано ја напушти екипата на Милан и својата кариера ќе ја продолжи во московски Спартак.
17.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Михајловиќ збесна по ремито со Милан и го уништи рекламното пано со еден потег
Торино прокоцка убава предност од 2:0 и на крајот испушти драгоцени два бода на мечот кој го одигра со Милан изминатава вечер, а иако некогаш е неоправдано прекумерен при своите рекации, мора да се признае дека нервозата на Синиша Михајловиќ овојпат беше сосема оправдана.
17.01.2017, 10:51

ФУДБАЛ
Коста би останал во Челси, но...
Шпанскиот напаѓач Диего Коста се наоѓа во центарот на вниманието откако се појавија гласини дека сака да го напушти Челси.
17.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Јувентус го промени грбот, навивачите збунети...
Синоќа во Торино беше одржана церемонија на која што Јувентус го претстави новиот грб на клубот.
17.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Мурињо го посочи најголемиот недостаток на Јунајтед по ремито со Ливерпул
Жозе Мурињо не беше премногу импресиониран од нерешениот исход на големото дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул кое вчера се одигра на „Олд Трафорд“, а иако и во таква ситуација го потенцираше храбриот пристап на неговите играчи кои се изборија барем за бод, сепак го пронајде и најголемиот недостаток во играта на тимот.
16.01.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Рамос ја искоментира одлуката на Зидан за променетата формација против Севилја
Серхио Рамос беше еден од најнезадоволните играчи во таборот на Реал по вчерашниот драматичен пораз кој го претрепеа „кралевите“ на „Санчес Писхуан“, а голема причина за тоа секако беше и автоголот кој си го даде, а со кој ја врати во игра Севилја во 85-та минута.
16.01.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Алексис Санчез призна дека затајувал данок во Шпанија
Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчез ги призна обвиненијата за затајување данок и може да очекува сериозна казна од шпанските власти.
16.01.2017, 19:17

ФУДБАЛ
Гвардиола веќе се откажа од шампионската титула?
Пеп Гвардиола вчера го доживеа еден од најголемите порази во својата тренерска кариера, и тоа од екипата на Евертон.
16.01.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Робен останува во Баерн до јуни 2018-та година
Фудбалерот на Баерн Минхен, Арјен Робен во понеделникот го продолжи договорот со германскиот клуб на уште една година, пренесуваат светските агенции.
16.01.2017, 16:33

ФУДБАЛ
Коста сака да го напушти Челси?
Големо внимание деновиве на Островот привлече наводниот конфликт помеѓу Диего Коста и тренерот на Челси, Антонио Конте.
16.01.2017, 16:00

ФУДБАЛ
ФФМ донираше спортска опрема за 115 екипи во младинска конкуренција
Фудбалската федерација на Македонија им донираше опрема (спортска опрема и фудбалски топки) на екипите од Супер и Првата лига (пионери, помлади пионери, кадетска и младинска конкуренција).
16.01.2017, 15:56

ФУДБАЛ
Ловрен заборави како се вика „џокерот“ на Мурињо и стана хит во Англија
Дејан Ловрен одигра уште еден импресивен натпревар во дресот на Ливерпул, а практично центраниот дефанзивец беше играчот кој го изнуди пеналот за својот тим на големото дерби кое се одигра вчера на „Олд Трафорд“ во Манчестер.
16.01.2017, 15:17

ФУДБАЛ
Германецот во невидено издание: Озил позираше со кобра околу вратот и испрати порака преку Инстаграм!
Месут Озил ги надмина проблемите со тешкиот грип и се врати во стартната постава на Арсенал, но ако фановите на тимот од Северен Лондон имаа доста причина да бидат задоволни по сигурната победа од 4:0 на гостувањето кај Свонси, една фотографија на Германецот предизвика исто така многу коментари од нив поради тоа што станува збор за навистина несекојдневна сцена.
16.01.2017, 15:15

ФУДБАЛ
Зидан образложи зошто ја промени тактиката на „Писхуан“
Зинедин Зидан експериментираше на вчерашниот дерби натпревар против Севилја и се одлучи за спроведување на нова тактика на „Санчес Писхуан“, па иако работите изгледаа идеални за него до 85-та минута, магичиот пресврт кој го направија домаќините во завршницата им оставија простор на шпанските новинари да водат разговор токму на оваа тема.
16.01.2017, 12:47

ФУДБАЛ
Мурињо и Клоп се „зајадоа“ крај аут линијата, Жозе објасни зошто влезе во клинч со Германецот
Манчестер Јунајтед и Ливерпул ги поделија бодовите на големото дерби кое се одигра на „Олд Трафорд“, но ако конечните 1:1 прикажуваат дека резултатот беше мирољубив, дефинитивно така не беше на теренот, но и крај аут линијата каде се водеше голема битка.
16.01.2017, 11:57

ФУДБАЛ
Витоло со подмолен потег го разлути Роналдо, Португалецот ги загуби нервите и го погоди со топката
Севиља со сензационален пресврт во последните седум минути го легна на колена „кралскиот клуб“ и ја прекина неверојатната серија на Реал Мадрид од 40 последователни натпревари без пораз, епилог кој ги натера фановите на домашниот тим да предизвикаат делириум на трибините и да му фаќаат сеир на Серхио Рамос кој си постигна автогол.
16.01.2017, 11:55

ФУДБАЛ
Десет фудбалски правила кои нема да верувате дека постоеле
Фудбалот е спорт кој привлекува огромно внимание и не за џабе се смета за најважната споредна работа на светот. Тој низ годините еволуирал, но одредени необични правила засекогаш ќе останат запаметени затоа што се навистина неверојатни.
16.01.2017, 11:53

ФУДБАЛ
„На интернет дознав за понудата која што сум ја добил"
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг, изјави дека нема намера да го напушти германскиот клуб.
16.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Клоп: Бевме подобри, требаше да победиме...
Фудбалерите на Ливерпул вчера ремизираа против големиот ривал Манчестер Јунајтед (1:1) на „Олд Трафорд“.
16.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Стеван Јоветиќ им пресуди на „Кралевите"
Фудбалерите на Севиља синоќа славеа на домашен терен со 2:1 против Реал Мадрид, а херој на домаќините беше Стеван Јоветиќ.
16.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Суарез испрати предупредување до Барселона за договорот на Меси
Лионел Меси се уште не го продолжил договорот со Барселона, а тоа во моментов е главна грижа на навивачите, но очигледно и на соиграчите на Аргентинецот кои не сакаат да останат без соиграч каков што е тој.
14.01.2017, 19:50

ФУДБАЛ
Тотенхем го совлада Вест Бромвич Албион, Кејн постигна хет-трик
Тотенхем на Вајт Харт Лејн го победи Вест Бромвич Албион со 4:0, во првиот меч од 21 коло на Премиер лигата, искачувајќи се на второто место на табелата.
14.01.2017, 16:41

ФУДБАЛ
Луис Енрике продолжи со драстичните ротации во Барса, овојпат „извисија“ тројца
Луис Енрике оваа сезона го прави она што многу ретко го правеше во изминатите две години, а овојпат на неговата листа на фудбалери кои добиваат пауза поради замислените ротации се најде и стандардниот стартер и најдобар стопер во тимот, Жерард Пике.
14.01.2017, 13:46

ФУДБАЛ
Започнува 31-то издание на Африканскиот куп
Домаќинот Габон и Гвинеја Бисао, во сабота, ќе го отворат 31-то издание на Африканскиот куп на нациите, кој ќе се одржува до 5.февруари. Турнирот првично и беше доделен на Либија, но од безбедносни причини е префрлен во Габон, земја која во 2012 година беше организатор на завршниот турнир заедно со Екваторијална Гвинеја.
14.01.2017, 12:44

ФУДБАЛ
Венгер се огласи за ситуацијата на Паје и обелодени кој е неговиот став по вчерашната „бомба"
Славен Билиќ во текот на вчерашниот ден ја изненади целокупната англиска спортска јавност обелоденувајќи дека Димитри Паје побарал трансфер од Вест Хем во веќе актуелниот зимски преоден рок, а со оглед на тоа што Арсенал веќе подолго време се поврзува со ангжман на францускиот репрезентативец, Арсен Венгер едноставно не можеше да избегне прашање на оваа тема на денешната прес-конференција.
13.01.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Рамос објасни зошто ги испровоцирал фановите на Севилја: Тоа не можам да го прифатам
Серхио Рамос постигна мајсторски гол од белата точка со паненка удар во 83-та минута, но она што ќе се памети од вчерашниот куп натпревар е тоа што капитенот на Реал по погодокот влезе во војна со навивачите на Севилја.
13.01.2017, 18:45

ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ е играч на месецот во Премиер лигата
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ е избран за најдобар играч за месец декември во англиската Премиер лига.
13.01.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Депај има само една можност...
22-годишниот Холанѓанец и натаму е во потрага по нов клуб, со оглед на тоа што стана јасно дека од Жозе Мурињо нема да добие шанса.
13.01.2017, 16:16

ФУДБАЛ
Што се случува кога Погба ќе прекине интервју на Ибра: Швеѓанецот го натера да седи на земја, Анри се прсна од смеа
Златан Ибрахимовиќ даде нависитна интересно интервју за „Скај Спортс“ во кое за соговорник го имаше легендарниот француски напаѓач Тјери Анри, а за тоа колку беше опуштена атмосферата најдобро говори долунаведеното видео кое стана хит на социјалните мрежи.
13.01.2017, 15:01

ФУДБАЛ
Куп на Кралот: Барса на „Аноета“, Реал против Селта
Бранителот на трофејот во Купот на Кралот, екипата на Барселона во четвртфиналето ќе игра против Реал Сосиедад, додека Реал ја извлече Селта.
13.01.2017, 14:54

ФУДБАЛ
Хорор сцена: Лападула му го распара увото на Харт, голманот му одговори на феноменален начин
Милан успеа да направи пресврт против Торино и да се пласира во четвртфиналето на италијанскиот куп, но покрај трите гола на овој меч (2:1), фановите на „Сан Сиро“ беа сведоци и на еден страшен момент кој ги исплаши и сите актери на теренот.
13.01.2017, 13:24

ФУДБАЛ
Реал има вистински бисер: Асенсио претрча неверојатни 80 метри со топката во нозе и го матираше голманот на Севиља
Реал Мадрид успеа да избегне пораз на жешкото гостување кај Севиља со гол постигнат во 93-та минута, но сепак најубавиот гол и највреден за одбележување од натпреварот кој се одигра на „Писхуан“ беше оној на Марко Асенсио на стартот на второто полувреме.
13.01.2017, 11:56

ФУДБАЛ
Паје казнет со 250 илјади фунти затоа што не сакал да игра
Како што потврди и Славен Билиќ, Димитри Паје одбивал да игра за екипата на Вест Хем затоа што сакал да го напушти клубот.
13.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Роналдо: Мојот сон е да го освојам Купот на конфедерациите
Роналдо и Португалија минатата година го освоија Европското првенство откако во финалето славеа против домаќинот Франција.
13.01.2017, 10:30

ФУДБАЛ
Јувентус го купи Матија Калдара
Дефанзивецот на Аталанта Матија Калдара поптишал петгодишен договор со Јувентус „тежок“ 25 милиони евра, но според договорот тој уште 18 месеци ќе остане во екипата од Бергамо.
13.01.2017, 10:18

ФУДБАЛ
Бензема ја продолжи серијата на непобедливост на Реал
Реал Мадрид, Селта и Еибар го потврдија пласманот во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал ја елиминира Севиља, Селта беше подобра од Валенсија, а Еибар од Осасуна.
13.01.2017, 10:04

ФУДБАЛ
Шнајдерлин се пресели во Евертон
Францускиот репрезентативец и фудбалер на Манчестер Јунајтед, Морган Шнајдерлин се пресели во екипата на Евертон.
13.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Познат е клубот кој е прв избор на Паје
Славен Билиќ ја шокираше англиската спортска јавност на денешната прес-конференција во пресрет на натпреварот со Кристал Палас, откако на брифингот со новиинарите соопшти дека најголемата ѕвезда на тимот побарал трансфер во зимскиот преоден рок.
12.01.2017, 19:45

ФУДБАЛ
Голем интерес за Дибала: Јунајтед се вклучува во трката
И додека го носеше дресот на Палермо, за Дибала се водеше голема борба, а на крајот Јувентус победи во трката за негов ангажман.
12.01.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Милик чудесно се опоравува
Фудбалерот на Наполи доживеа тешка повреда на 8-ми октомври минатата година на дуелот помеѓу Полска и Данска.
12.01.2017, 17:14

ФУДБАЛ
„Војникот“ Џејмс ги освои фановите: Милнер со неверојатно луд потег го надмудри играчот на Саутемптон
Фановите на Ливерпул немаат многу причини да бидат задоволни по првиот полуфинален натпревар во ЕФЛ купот кој го одигра нивниот тим, но ако некој можеше да се спаси од критики по вчерашното гостување кај Саутемптон, тоа беше Џејмс Милнер кој повторно ги освои симпатиите меѓу искрените љубители на фудбалот со својата пожртвуваност.
12.01.2017, 14:23

ФУДБАЛ
Бура во Лондон: Паје го изневери Вест Хем, бесниот Билиќ му испрати сериозна закана!
Вест Хем игра доста променливо во досегашниот тек на сезоната и веќе во неколку наврати ни демонстрираше дека е далеку од тимот кој минатата сезона беше едно од откровенијата во Премиер лигата, а тоа очигледно предизвика големо разочарување кај најголемата ѕвезда на „чеканите“ која сега одлучи да го остави тимот на цедило.
12.01.2017, 13:50

ФУДБАЛ
Фудбалерите годината ја почнуваат како 162-ри во светот
Фудбалската репрезентација на Македонија од 162-то место на ФИФА листата ја започна 2017 година.
12.01.2017, 13:27

ФУДБАЛ
Каква легенда: Милер изрежира урнебесна сцена со својот пасош и стана хит во Германија
Томас Милер без никаква конкуренција е најзабавниот и најотакчен фудбалер во редовите на Баерн Минхен, а ваквиот епитет го оправда и со последниот свој потег кој наиде на големо внимание меѓу германските медиуми.
12.01.2017, 12:50

ФУДБАЛ
Грујиќ му испрати срдечна порака на Бабунски за заминувањето од Звезда
Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин на меѓусебната соработка, а ваквиот потег на талентираниот македонски фудбалер наиде на доста позитивни коментари во јавноста со оглед на тоа што не му беше дозволено да напави прогрес во кариерата под водство на тренерот Божовиќ.
12.01.2017, 12:47

ФУДБАЛ
Неверојатна сцена: Клоп нацрта нова тактика за време на мечот, Стариџ ги бркаше соиграчите на теренот со ливче во раката
Ливерпул одигра еден од најлошите натпевари оваа сезона на гостувањето на „Ст. Мери“, а тоа го призна и Јирген Клоп кој на прес-конференцијата по натпреварот истакна дека неговиот тим може да биде презадоволен што загуби само со 1:0 од Саутемптон во куп полуфиналето, а не со 3:0 што би било сосема реален резултат.
12.01.2017, 11:50

ФУДБАЛ
Дибала се огласи за астрономската понуда на Реал: Посакувам само едно нешто
Пауло Дибала постигна маестрален погодок на куп натпреварот против Аталанта кој Јувентус го доби со 3:2, но сепак неговата мајсторија остана во втор план поради силните шпекулации кои се појавија во шпаската спортска јавност во изминативе неколку дена.
12.01.2017, 11:47

ФУДБАЛ
Меси ја прослави бравурата против Билбао испраќајќи фотографија од соблекувалната со вклучена порака до фановите
Лионел Меси ги почести фудбалските фанови со ново ремек-дело од слободен удар, но ако она пред неколку дена беше доволно само за бод против Вилјареал, бравурата од изминатава ноќ и донесе значајна победа на Барселона и пласман во четвртфиналето во купот.
12.01.2017, 11:46

ФУДБАЛ
Луиз Адриано на чекор од трансфер во Спартак Москва
Бразилскиот фудбалер Луиз Адриано веќе една година се обидува да пронајде нов клуб, меѓутоа нема голема заинтересираност за неговите услуги.
12.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Вест Хем ја одреди цената за Паје
Како што пренесуваат англиските медиуми, францускиот репрезентативец Димитри Паје наскоро би можел да ја напушти екипата на Вест Хем.
12.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Куп на Кралот: Меси повторно ја спаси Барселона
Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот.
12.01.2017, 09:48

ФУДБАЛ
Минималец на Саутемптон против Ливерпул
Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот.
12.01.2017, 09:46

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Мурињо го посочи најголемиот недостаток на Јунајтед по ремито со Ливерпул
Жозе Мурињо не беше премногу импресиониран од нерешениот исход на големото дерби меѓу Манчестер Јуна...
ФУДБАЛ
Мурињо и Клоп се „зајадоа“ крај аут линијата, Жозе објасни зошто влезе во клинч со Германецот
ФУДБАЛ
Стеван Јоветиќ им пресуди на „Кралевите"
ФУДБАЛ
Рамос ја искоментира одлуката на Зидан за променетата формација против Севилја
ФУДБАЛ
Ловрен заборави како се вика „џокерот“ на Мурињо и стана хит во Англија

ВИДЕО ВЕСТИ

Руди Гарсија влезе во расправија со судијата, па со мобилниот телефон му докажуваше дека греши
Марсеј беше декласиран на домашен терен од Монако во големото дерби кое се одигра изминатава недела, но ставајќи ја на страна лошата игра на неговите играчи, тренерот Руди Гарсија имаше и една забелешка до судиите при еден од четирите гола на тимот од кнежевството (1:4).
ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
КОШАРКА
Голден Стејт го понижи Кливленд во „Оракл арената“
ФУДБАЛ
Роналдо со директна замерка до Рамос по голот на Јоветиќ: Мора да ја вклучиме главата, смирено да му…

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Асот на Реал донел одлука: Роналдо знае на која позиција ќе игра неговиот син
ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ направи уникатна анализа и објасни зошто Кристијано никогаш нема да биде како Бразилецот Роналдо
ФУДБАЛ
Магија која остава без здив: Марсело со нереален прием ги „излуде“ фановите на Реал, играчот на Севиља не знаеше каде е топката
ФУДБАЛ
Пике предизвика скандал во Шпанија по ремито со Виљареал: Го виде ли ова…
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум