АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ТЕНИС
Ѓоковиќ го посочи единствениот тенисер за кого би платил карта да го гледа
Новак Ѓоковиќ оваа вечер го игра својот осминафинален дуел на Мастерсот во Мајами каде што ќе ги одмери силите со Доминик Тием, тенисер кој светскиот рекет број еден го посочи како еден од ретките кои ужива да ги гледа додека следи тенис во својот дом.
 

ТЕНИС
Каков удар: Додиг со форхенд проектил го нокаутираше својот партнер во двојки
Хрватскиот тенисер Иван Додиг што поскоро ќе сака да го заборави Мастерсот во Мајами каде не се прослави ниту во поеднинечна конкуренција, ниту во игра на двојки.
28.03.2016, 11:17

ТЕНИС
Ѓоковиќ изведе несекојдневен трик со топчето и ја крена на нозе публиката во Мајами
Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми се пласираше во третото коло на АТП Мастерсот во Мајами, откако рано утрово со сигурни и идентични 6:3 по сетови го совлада британскиот тенисер Кајл Едмунд.
26.03.2016, 13:42

ТЕНИС
Драстична трансформација: Серена Вилијамс ја обоила косата - во зелено
Најтрофејната тенисерка во светот, позната по својот природен изглед, Серена Вилијамс, со оваа промена ги шокирала своите фанови.
24.03.2016, 18:07

ПИНГ ПОНГ
Мајсторишта: Поенот на годината во пинг-понгот е во режија на Јапонец и Португалец
Пинг-понгот важи за супер возбудлива игра особено кога еден против друг имате два врвни мајстори како што беше случај на турнирот во Кувајт.
24.03.2016, 12:23

ТЕНИС
Ѓоковиќ: Последно што имав на ум е мојот став да се претвори во борба на половите
Најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ се огласи во јавноста по повод неговата изјава дека тенисерите можеби, би требало да заработуваат повеќе од тенисерките поради тоа што се попопуларни и погледани.
23.03.2016, 11:51

ТЕНИС
Одговор од Серена за контроверзната изјава: Ѓоковиќ ме разочара
Новак Ѓоковиќ во неделата ја освои својата петта титула на Мастерс турнирот во Индијан Велс, но сепак светскиот рекет број еден се најде во центарот на тениската спортска јавност поради својата контроверзна изјава со која крена голема прашина и со која предизвика многу реакции меѓу експертите.
23.03.2016, 11:21

ТЕНИС
Страшна доминација: Ѓоковиќ има речиси двојно повеќе бодови од второпласираниот на АТП листата
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ја зголеми својата предност на нановата АТП листа после одбраната на титулата на Мастерс турнирот Индијан Велс.
21.03.2016, 17:10

ТЕНИС
Ѓорческа повторно "рипна", се поблиску до Топ 300 на ВТА листата
Најквалитетната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа забележа уште еден скок со што е на чекор од Топ 300 на ВТА листата.
21.03.2016, 13:49

ТЕНИС
Најмагичните поени на Индијан Велс
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ успеа по рекорден петти пат да триумфира на Индијан Велс, откако во завршниот меч славеше убедливо над Милош Раониќ со 2:0 во сетови со 6-2, 6-0.
21.03.2016, 12:46

ТЕНИС
Петта рекордна титула за Ѓоковиќ на Индијан Велс
Новак Ѓоковиќ фуриозно го освои првиот овосезонски Мастерс турнир. Најдобриот тенисер на светот со леснотија се справи со Канаѓанецот Милош Раонич и ја освои рекордната 5-та титула на овој турнир.
21.03.2016, 09:10

РАКОМЕТ
Скопје и Македонија домаќини на женски ЕХФ шампионат во 2017
Скопје и Македонија во периодот од 14 до 20 август 2017 година ќе бидат домаќини на еден од двата ЕХФ шампионати за девојки до 17 години.
18.03.2016, 12:40

ТЕНИС
Ѓоковиќ без грешка, Надал се провлече во четвртфиналето
Полека, но сигурно стигнавме и до четвртфиналето на првиот Мастерс во сезоната во Индијан Велс каде ќе можеме да гледаме навистина одлични пресметки.
17.03.2016, 12:21

ТЕНИС
Моника Селеш проговорила за една од последиците од бодењето со нож: Како лудакот ѝ ја уништи кариерата
Славната поранешна Грен слем шампионка вели дека долго време во себе чувала тоа што го правела по кобниот настан пред 23 години.
14.03.2016, 12:33

ТЕНИС
Таткото на Ѓоковиќ жестоко го нападна Федерер: Никој не го понижил така мојот син!
Рожер Федерер и Новак Ѓоковиќ постојано потенцираат дека постои взаемен респект на теренот и надвор од него и покрај големото ривалство, но ваквата ситуација може да се промени набрзо поради крајно неочекуваната изјава која ја даде таткото на српскиот тенисер во ексклузивното интервју за "Newsweek".
14.03.2016, 11:24

ТЕНИС
Надал даде свој коментар за Шарапова и изненади многумина
Позтививниот допинг тест на Марија Шарапова е тема број еден во светот на тенисот во изминативе неколку дена, па ако засега добар дел од познатите ѕвезди застанаа во нејзина одбрана и искажаа поддршка, интересно Рафаел Надал излезе со коментар кој изненади многумина.
10.03.2016, 14:48

ТЕНИС
Што е всушност мелдониумот, супстанцата поради која Шарапова падна на допинг тестот
Споменатиот лек се користи само во Русија и земјите од источна Европа, а во Америка не е дозволен.
09.03.2016, 16:26

СТОРИИ
Жедна за богатство, таа се откажала од својата мајка: Скандалот го разоткри мрачниот живот на Марија Шарапова!
Шарапова била толку проблематично дете, што тоа одело до ниво на дисфункционално, открива славниот новинар Дејвид Џоунс.
09.03.2016, 12:56

ТЕНИС
Капријати: Одземете и ги сите трофеи на Шарапова
Поранешната американска тенисерка, Џенифер Капријати, остро ја нападна Марија Шарапова која е пред суспензија откако призна дека имала позитивен допинг тест поради користење на препаратот "мелдониум".
09.03.2016, 12:21

ТЕНИС
"Најк" и го зададе првиот голем удар на Шарапова, Русинката остана без три големи спонзори
Првите луѓе на ИТФ соопштија дека суспензијата на Марија Шарапова ќе стартува на 12-ти март, а додека се уште се разгледуваат сите докази и опции за тоа колку голема казна ќе заработи познатата Русинка, пристигна официјална информација дека нејзиниот најголем спознор го прекинува богатиот договор со неа поради лошиот публицитет.
08.03.2016, 14:09

ТЕНИС
Познато е колкава суспензија ја чека Шарапова
Признанието на Марија Шарапова дека била позитивна на допинг-тестот направен врз неа за време на Австралија ги шокираше искрените љубители на тенисот, вест која со голема неверица ја пренесоа и светските медиуми кои првично претпоставија дека Русинката ја свикува понеделничката прес-конференција за да објави крај на кариерата.
08.03.2016, 11:18

УФЦ
Ирецот не може да ја дочека саботната борба: Лудиот Мекгрегор го нападна Дијаз пред пресот
Конор Мекгрегор изминатиот декември се здоби се епитетот светски шампион во перо категоријата на УФЦ откако го нокаутираше Жозе Алдо за само 13 секунди, но покрај фантастичната физичка подготвеност и фајтерската умешност, контроверзниот Ирец е познат и по својот проблематичен темперамент со кој секогаш го привлекува вниманието.
04.03.2016, 12:44

АТРАКТИВНА АТЛЕТИЧАРКА
Роналдо ѝ "фрлил око" на атрактивната атлетичарка од БиХ: "Кристијано задоцни"
Кристијано Роналдо е многу активен на социјалните мрежи.
03.03.2016, 16:03

ТЕНИС
Македонската репрезентација ги доби своите противници во Дејвис купот
Македонската Дејвис куп репрезентација денеска ги доби своите противници во групната фаза од третата евро-африканска зона, во која покрај домаќиниот Ерменија, се најдоа Ирска и Албанија.
01.03.2016, 14:21

ТЕНИС
Ѓоковиќ: Да имав трето око ќе го доиграв турнирот
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ поради проблеми со инфекција со окото мораше предвреме да го заврши турнирот во Дубаи.
26.02.2016, 13:21

ХОКЕЈ
Тотален хаос: Погледнете ја тепачката помеѓу хокеарите на Црвена Звезда и Партизан
Големото дерби во српското хокејарско првенство помеѓу Црвена Звезда и Партизан во Пионир го одбележа масовната тепачка на хокеарите на двата тима.
26.02.2016, 11:10

ТЕНИС
Ѓоковиќ предаде меч: Има проблем со инфекција на очите
„Ме мачи веќе неколку дена“, изјави светскиот рекет број еден откако го предаде мечот против Лопез во Дубаи.
26.02.2016, 09:10

ТЕНИС
Човек за сè: Ѓоковиќ "мешаше" во Дубаи
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ неделава настапува на турнирот во Дубаи каде нормално е најголем фаворит за титулата.
24.02.2016, 11:22

ТЕНИС
Разновидниот Ѓоковиќ ги крена на нозе шеиците во Дубаи
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ го одигра својот прв натпревар по освоената титула на Австралија опен, а негова жртва во првото коло на турнирот во Дубаи беше Томи Робредо кој успеа да освои само три гејма во целиот меч.
23.02.2016, 11:11

ПРОВОКАТИВНО
Линдзи Вон се разголела: Една од најсексапилните спортистки во светот позирала целосно гола
Имено, Линдзи одлучила да позира во провокативно издание, па за потребите на снимањето целосно се разголела и на себе носела само "боди-пеинт", кои повеќе откривал отколку што сокривал.
16.02.2016, 16:51

ТЕНИС
Хенман: Ѓоковиќ не е најкомплетниот играч во историјата
Поранешниот рекет број четири и еден од најуспешните британски тенисери на сите времиња, Тим Хенман смета оти Новак Ѓоковиќ не е најкомплетниот играч во историјата на овој спорт.
16.02.2016, 14:24

ТЕНИС
"Пионир" грмеше, Ѓоковиќ пееше со "делиите"
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ во живо го проследи натпреварот меѓу Црвена Звезда и Цедевита во Евролигата на кој неговиот омилен клуб славеше убедливо со 94:74.
12.02.2016, 11:48

ТЕНИС
Кога Мајк Тајсон игра тенис, топчето пука како "петарда"
Мајк Тајсон засекогаш ќе остане запаметен како еден од најатрактивните боксери во историјата, но дефинитивно негова специјалност беа спектакуларните нокаути со кои буквално ги патосираше своите противници во рингот.
12.02.2016, 11:46

ТЕНИС
Откачениот Дастин Браун со тениска реакција на годината
Дастин Браун посебно го привлече вниманието на себе со своите настапи и несекојдневни поени на минатогодишното издание на Вимблдон, а дека црномурестиот германски тенисер е еден од најголемите шоумени во светот на "белиот спорт" добивме потврда и на челинџерот во Бергамо.
11.02.2016, 14:41

ЏИНОТ ОД НОВ ЗЕЛАНД
Го нарекувале половина пантер - половина булдожер: Човек како Џона Лому се раѓа еднаш во еден милениум!
Кога имал 19 години, на шампионатот во атлетика освоил златен медал во следните дисциплини: 100 метри, 110 метри со пречки, 200 метри, 400 метри, фрлање диск, фрлање копје, фрлање ѓуле, скок во височина, скок во далечина и трискок!
06.02.2016, 13:42

ГРИНВИЛ
Шок во Америка: Легендарниот екстремен спортист се самоуби во својот дом
Еден од најголемите спортисти во историјата на Северна Каролона, Дејв Мира, си го одземла својот живот на 41-годишна возраст во сопствениот дом во Гринвил, стои во официјалното соопштение кое го доставила полицијата од овој регион, а кое секако ги потресе американските, но и светските фанови на екстремните спортови.
05.02.2016, 14:20

ТЕНИС
Трик ударот на најголемата американска тениска надеж ги одушеви фановите
Грен слем и Мастерс турнирите се обично местата на случување каде се гледаат најатрактивните и најспектакуларни тениски поени, но понекогаш пријатно изненадување знае да ни дојде и од помалите турнир на кои обично играат тенисерите кои допрва треба да се промовираат во елитата.
04.02.2016, 13:42

ТЕНИС
Кам-бек на Дел Потро
Поранешниот рекет број четири Хуан Мартин Дел Потро се враќа на терените, односно својот кам-бек ќе го направи на турнирот во Делреј Бич кој се игра за две недели.
04.02.2016, 11:42

ТЕНИС
Шок за фановите на Швајцарецот: Федерер направил операција на коленото
Рожер Федерер претрпе пораз од Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија опен, но сепак најлошата вест за Швајцарецот дошла еден ден по овој меч кога му била дијагонстицирана потешка повреда на коленото.
03.02.2016, 13:25

ТЕНИС
Австралија Опен во три минути
Во првиот месец од новата година стандардно беше одигран првиот грен слем во сезоната Австралија Опен на кој најважните титули ги подигнаа Новак Ѓоковиќ и Анжелик Кербер.
01.02.2016, 11:19

ТЕНИС
Сензација во Мелбурн: Серена на колена, прва титула за Кербер
Германската тенисерка, Анжелик Кербер ја шокираше Серена Вилијамс и триумфираше на првиот грен слем во 2016 година Австралија Опен.
30.01.2016, 17:37

ТЕНИС
Најдобриот поен од пресметката меѓу Ѓоковиќ и Федерер
Пресметката меѓу големите Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер понуди многу добар тенис. На крајот победата му припадна на српскиот ас и прв рекет светски рекет, но најдобриот поен на натпреварот беше во режија на Швајцарецот.
28.01.2016, 14:24

ТЕНИС
Ѓоковиќ го среди Федерер и поведе во меѓусебните дуели
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Австралија Опен, откако денеска со 3:1 во сетови го победи неговиот голем ривал Рожер Федерер.
28.01.2016, 14:23

ТЕНИС
Серена моќна, прво грен слем финале за Кербер
Серена Вилијамс и Анжелик Кербер ќе се борат за титулата на првиот грен слем турнир Австралија Опен.
28.01.2016, 11:50

ТЕНИС
Историска победа на Раониќ, следен е Мари
Четиринаесетиот тенисер на светот, Милош Раониќ избори пласман во полуфиналето на Австралија Опен каде силите ќе ги одмери со Енди Мари.
27.01.2016, 14:49

ТЕНИС
Сонот на Конта продолжува, Кербер конечно најде решение за Азаренка
На првиот грен слем турнир познати се двете полуфинални двојки во женска конкуренција, Серена Вилијамс ќе се соочи со Агњешка Радванска, а пак Анжелик Кербер за противник ќе го има најголемото изненадување Џоана Конта.
27.01.2016, 11:43

ТЕНИС
Ѓоковиќ знае: Физиотерапевт или собирач на топчиња?
Новак Ѓоковиќ многу полесно од очекувањата го доби мечот со Кеи Нишикори (3:0 во сетови (6:3, 6:2, 6:4)) со што си закажа полуфинална пресметка со големиот ривал Рожер Федерер.
26.01.2016, 14:48

ТЕНИС
Големо полуфинале во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер ќе се пресметаат по 45-ти пат
Големите ривали Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер ќе играат во полуфиналето на првиот грен слем Австралија Опен.
26.01.2016, 14:46

ТЕНИС
Серена повторно ја "изеде" Шарапова
Серена Вилијамс-Агњешка Радванска е првата полуфинална двојка во женска конкуренција на првиот глен слем турнир Австралија Опен.
26.01.2016, 12:40

ТЕНИС
Тениски скандал: Прво признавање на вина, прв пат блокирани уплати за меч на “Австралијан Опен”!
Ова се бурни тениски денови. Бурни откако "BBC" и "BuzzFeed" на денот на почетокот на овогодинешниот “Австралијан Опен” обелодениле дека голем број активни и сега веќе пензионирани тенисери учествувале во местење на резултатите на своите натпревари.
25.01.2016, 13:38

ТЕНИС
Нова драма во Мелбурн: Раониќ го спакува Вавринка
Нов ден, нова драма во Мелбурн која овој пат позитивно заврши за Милош Раониќ од Канада кој успеа да го изненади четвртиот носител Станислас Вавринка.
25.01.2016, 12:55

ОДБОЈКА
Одбојкарите ги дознаа ривалите за Европската лига
Македонската одбојкарска репрезентации ги доби противниците за овогодинешното издание на Европската лига.
22.01.2016, 22:00

ТЕНИС
Две лица на Ѓоковиќ против Сепи
Првиот носител на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ покажа две лица на денешниот меч од третото коло против Андреас Сепи.
22.01.2016, 14:44

ТЕНИС
Ново импресивно достигнување на големиот Федерер
Третиот тенисер на светот, Рожер Федерер рано утрово ја мина и третата рунда на Австралија Опен со што испиша нова страница во историјата на белиот спорт.
22.01.2016, 12:47

ТЕНИС
Шок во Мелбурн: Надал елиминиран од Вердаско
На вториот ден на Австралија Опен падна и првата голема „ѕверка“ во машка конкуренција-Рафаел Надал кој во еден драматичен натпревар загуби од неговиот сонародник Фернандо Вердаско.
19.01.2016, 13:28

ТЕНИС
Ѓоковиќ: Имав понуда да наместам меч, но денеска...
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ даде свој коментар на тврдењата на реномираниот „Би-Би-Си“ дека поседува докази за наместени мечеви во елитниот светски тенис вклучувајќи го тука и најпознатиот светски тениски турнир „Вимблдон“
18.01.2016, 22:30

ТЕНИС
Ѓоковиќ испрати интересна порака до Јелена по првиот меч во Мелбурн
Новак Ѓоковиќ сосема очекувано рутински го мина првото коло на првиот грен слем годинава Австралија Опен.
18.01.2016, 14:52

ТЕНИС
Скандал во тенисот: Мечеви местеле и најдобрите, дури и на Вимблдон!
Реномираниот "Би-Би-Си" објави вест која би можела да го раздрма белиот спорт, поточно тенисот.
18.01.2016, 11:51

ТЕНИС
Организаторите му го утнаа името, реакцијата на Ѓоковиќ е хит на интернет
Традиционално пред стартот на Австралија опен, големите тениски ѕвезди учествуваат во егзибициски натпревари кои се одржуваат по повод „ тенискиот ден на децата“, но за разлика од обично, организаторите на ценетиот турнир во Мелбурн направија голем кикс при најавувањето на светски познатите играчи.
16.01.2016, 16:10

ХОКЕЈ
По добриот настап во Скопје: Металург тргнува во поход на Сараево
Македонскиот хокеј клуб Металург започнувајќи од денеска ќе игра на вториот хокеј турнир од рамките на Балканската лига, на кој секако првична цел е добрите настапи од Скопје да се продолжат и во Сараево.
15.01.2016, 14:46

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум