АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ТЕНИС
Јотовски меѓу осумте најдобри во Бол
Македонскиот ас, Томислав Јотовски оствари уште една победа и обезбеди четвртфинале на ИТФ фјучерсот во Бол (Хрватска) кој е со вредност од 10.000 американски долари.
 

ТЕНИС
Тој е 14-ти најдобар тенисер на светот, но убедливо најдобар кога е во прашање некултурата
Еден период се промени, се чинеше дека ги решил своите психички проблеми, но потоа пристигна средбата од 2-ро коло на АТП турнирот од серијата Мастерс 1000.
12.10.2016, 17:10

ТЕНИС
Ѓорческа ја доби драмата во Италија
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа по драматичен и исцрпувачки меч успеа да се пласира во второто коло во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Санта Маргерита Ди Пула, Италија.
12.10.2016, 14:17

ТЕНИС
Лудило во Шангај: Фантастичен поен заокружен со специјален танц кој ја изнасмеа публиката
Оваа седмица најдобрите светски тенисери настапуваат на Мастерсот во Шангај, а на секој меч можат да се видат квалитетни, екстра поени, необични па и помалку комични ситуации.
12.10.2016, 13:16

ТЕНИС
Комичен момент во Шангај: На Ѓоковиќ му легна топчето, малку фалеше да го нокаутира судијата
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ по еден месец се врати на теренте и тоа со победа над Фабио Фоњини во Шангај со 2-0 во сетови.
12.10.2016, 12:41

ТЕНИС
Ѓорческа со историски ранкинг во двете конкуренции на ВТА листата
Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа продолжи да „лета“ на ВТА листата, а и со тоа и да го забележи најдобриот ранкинг во нејзината кариера.
10.10.2016, 11:46

БОКС
Шокантна исповед на Фјури: Не сакам повеќе да живеам, кокаинот е најмал проблем
Светскиот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури и понатаму е во центарот на вниманието на спортската јавноста, овој пат со интервјуто за магазинот „Ролинг Стоун“ во кое посочи оти повеќе не сака да живее.
05.10.2016, 15:50

ТЕНИС
Усвоена е жалбата: Шарапова ќе се врати на терените побрзо од очекуваното
Руската тенисерка, Марија Шарапова ќе се врати на терените и ќе може да се натпреварува побрзо од очекувањата. Ова е одлуката на Судот за Спортска Арбитража (ЦАС) во Лазана кој денеска соопшти оти казната на Шарапова и е намалена од 24 на 15 месеци што значи таа ќе може официјално да му се врати на белиот спорт на 26 април 2017 година.
04.10.2016, 16:22

БОКС
Вест која сите ги изненади: Ново шоу на Фјури со сочна порака за крај на кариерата
Контраверзниот британски боксер, Тајсон Фјури одново најде начин да го привлече вниманието на јавноста, но и притоа да објави една значајна одлука.
03.10.2016, 15:46

ТЕНИС
Ѓорческа со нов најдобар пласман во сингл на ВТА листата
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа е пред влез во првата двестотка во сингл на ВТА ранг листата.
03.10.2016, 12:15

ТЕНИС
Мари со закана до Ѓоковиќ: Имам само една цел до крајот на оваа година
Неуморниот шкотски ас и втор светски рекет, Енди Мари ја откри својата главна цел до крајот на оваа година.
03.10.2016, 10:43

БОКС
Шкотската телевизија објави снимка од мечот на боксерот Тоувел кој почина по нокаут
Шкотскиот телевизиски канал STV објави фрагменти од последниот меч на боксерот Мајк Тоувел, кој беше нокаутиран во рингот, а подоцна почина во болница.
01.10.2016, 16:52

ПОПУЛАРНО
Тајсон Фјури позитивен на кокаин
Светскиот шампион во бокс, Тајсон Фјури, најверојатно ќе остане без титулата бидејќи бил позитивен на кокаин, пренесоа светските медиуми.
30.09.2016, 22:00

НАСТАНИ
Турнир во тенис за млади, во организација на Ротари клуб Скопје: Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер
Петтa година по ред, во организација на Ротари клуб Скопје, на 01 и 02 октомври 2016 година ќе се одржи турнирот во тенис за млади. Минатата година, учество во турнирот земаа 50-тина млади тенисери од повеќе тениски клубови од земјата, меѓу кои МТП, АС, Ѓорче Петров, Куманово и ЈУГ.
30.09.2016, 15:40

ПРИЛЕП
Шесто издание на Крали Марко Треилс - Планинско трчање, насмевки и задоволство
Овој викенд со старт и финиш во амфитеатарот во најстарта прилепска населба Варош се одржа шестото традиционално издание на најголемата трка во планинско трчање Крали Марко Треилс - „По стапките на Крали Марко”.
29.09.2016, 15:01

ТЕНИС
Ноа со порака до новите генерации: Надал нека ви биде пример, зошто Федерер…
Прославениот француски ас, Јаник Ноа испрати порака до новите генерации кои го сакаат и се занимаваат со овој спорт.
27.09.2016, 12:36

ОДБОЈКА
Јанта Волеј го освои турнирот во Битола
Одбојкарскиот клуб Пелистер од Битола минатиот викенд организираше турнир во женска конкуренција на кој славеа актуелните шампионки од скопскиот клуб Јанта Волеј.
27.09.2016, 11:37

РУСИЈА
Драматична фотографија: "Можеби ќе им треба повеќе време да ме препознаат"
Нејзиното лице го "помодрела" жената со која убавата Анастасија се нашла во ринг.
26.09.2016, 16:53

ТЕНИС
Нов подвиг на македонската тенисерка: Историски ранкинг за Ѓорческа во сингл и дубл конкуренција
Лина Ѓорческа вчера стигна до титулата на дубл турнирот кој се играше во Франција, но ова утро најдобрата македонска тенисерка доби уште две исклучително добри вести по објавените најнови ВТА листи.
26.09.2016, 14:18

ТЕНИС
Светскиот рекет број еден се опушти на свадба: Запеа легендарна народна песна и стана хит во Србија
Новак Ѓоковиќ во овој момент се наоѓа во Белград користејќи ги последните слободни денови пред стартот на турнејата на турнири во Азија, а меѓудругото, светскиот рекет број еден го искористи поволниот распоред за да се појави на свадба и кај еден свој пријател од детството.
26.09.2016, 10:46

ОДБОЈКА
Прва радост за Македонија: „Спартанците" ја средија Естонија во Јаблонец
Македонската одбојкарска репрезентација ја обезбеди првата победа во квалификациите за пласман на Европското првенство во Полска во 2017 година.
24.09.2016, 20:24

РАСИЗАМ
На спортистот му се закануваат со смрт: Ако ме убијат ќе докажат дека сум во право
Квотербекот на Сан Франциско не се откажува од протестите поради расизам.
22.09.2016, 15:46

ЕДРИЛИЧАРСТВО
Едриличарскиот клуб ПАМПУР од Скопје најавува омасовување на овој спорт
Едриличарскиот клуб ПАМПУР од Скопје, ќе организира обуки за аматерско едрење на езерата за сите вљубеници и заинтересирани за овој спорт во Република Македонија.
22.09.2016, 14:38

ТЕНИС
Надал се огласи по обвинувањата за користење на недозволени супстанци
Четвртиот тенисер на светот, Рафаел Надал се огласи по повод последните медицински документи кои ги објави руската хакерска група "Fancy Bears" во кои го има и неговото име на спортисти кои користеле забранети супстанции.
20.09.2016, 10:52

СКОПЈЕ
Спортски саем на плоштадот Филип Втори
На плоштадот Филип Втори во Скопје денеска ќе се одржи Спортски саем во рамки на Европската недела на спортот и по повод прославата "25 години независна Република Македонија".
17.09.2016, 10:44

РАКОМЕТ
Бебешко и Атман знаеле што ги чека во Скопје
Претставниците на Мешков Брест на прес конференицијата по тесната победа над Металург со избрани зборови се трудеа да го пофалат противникот што го совладаа со пенал во последната минута, а воедно го спречија и нивниот напад за израмнување.
15.09.2016, 11:10

ТЕНИС
Ѓоковиќ ќе мора да замине на оперативен зафат!
Голем дел од светските тениски експерти го осудија Новак Ѓоковиќ за тоа што побара два тајм-аути во последниот сет од финалето со Вавринка на Ју-Ес Опен, критики кои дури сега се потврдува дека беа сосема неоправдано изнесени со оглед на тоа што светскиот рекет број еден се соочувал со навистина непријатен и болен проблем.
15.09.2016, 10:55

ПАРАОЛИМПИЈАДА
Неверојатна упорност: Египќанец нема раце, а кога ќе видите како игра пинг-понг ќе останете без зборови
Египќанецот Ибрахима Хамадту се натпреварувал на Параолимписките игри во Рио во пинг-понг.
14.09.2016, 16:16

ШАХ
Заврши шаховската олимпијада, драматичен финиш за Македонија
Репрезентацијата на САД го освоија златниот медал на 42 шаховска олимпијада што денеска заврши во Баку, Азербејџан, а на второто место со ист број на бодови се најде Украина, додека најдобро рангираната селекција пред почетокот на турнирот, Русија, на крајот го освои третото место.
13.09.2016, 19:15

ТЕНИС
Федерер со феноменална честитка до Вавринка по победата над Ѓоковиќ во финалето во Њујорк
Станислас Вавринка вчера наутро за првпат во својата кариера го подигна ценетиот трофеј од тенискиот грен слем во Њујорк, а за победата да биде многу послатка, во финалето беше подобар од најдобриот светски тенисер во овој момент, Новак Ѓоковиќ.
13.09.2016, 11:17

ПИНГ-ПОНГ
Неверојатен пинг-понг поен од параолимпијадата во Рио стана хит на интернет
По августовските возбудувања на Олимпијадата во Рио де Жанеиро, овој град од пред неколку дена е домаќин и на игрите во кои се натпреваруваат параолимпијците од сите земји во светот, а сега токму од овој голем настан пристигна една навистина феноменална атракција која полека станува хит на социјалните мрежи.
13.09.2016, 11:15

ПОПУЛАРНО
Млади српски ватерполисит претепани во Загреб
Млади српски ватерполисти, играчи на Партизан, учесници на кадетски турнир во Загреб, биле претепани од дваесетина маскирани напаѓачи, објави Радио телевизија на Србија.
10.09.2016, 15:25

ТЕНИС
Ѓоковиќ искажа лутина на необичен начин, Монфис лизгаше по теренот и доби луд поен
Новак Ѓоковиќ по седми пат во својата кариера се пласираше во финалето на Ју-Ес Опен, но мора да се напомене дека тоа го направи во навистина чудни услови бидејќи неговиот меч со Гаел Монфис тешко може да се опише со зборови.
10.09.2016, 12:50

ТЕНИС
Плишкова ја шокира Серена и ја симна од светскиот тениски трон
Серена Вилијамс ја имаше улогата на голема фаворитка во полуфиналето во кое за противник ја имаше Каролина Плишкова, но фантастичната тенисерка од Чешка го продолжи својот сензационален пат на Ју-Ес опен и приреди големо изненадување на Артур Еш.
09.09.2016, 13:08

ТЕНИС
Уште еден противник му откажа, Ѓоковиќ постави рекорд кој ретко дека некој ќе го достигне
Добро познато е дека Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во четвртфиналето на Ју-Ес Опен одигрувајќи само два целосни меча против Јержи Јанович и Кајл Едмунд, но колку и да звучи неверојатно, тие два му се најдобра припрема за полуфиналето во Њујорк бидејќи уште еден негов противник мораше да се повлече поради повреда.
07.09.2016, 12:19

ТЕНИС
Прво грен-слем полуфинале за Монфис по 2008 година
Французинот Гаел Монфис не загуби сет против својот сонародник Лукас Пуиј и се најде во полуфиналето на Ју-Ес Опен, што за него е пласман меѓу четворицата најдобри на грен-слем првпат по 2008 година.
07.09.2016, 11:13

ТЕНИС
Чуден звук ги вознемири фановите во Њујорк, преплашената Коњух го врати расположението со комична реакција
Хрватската тенисерка Ана Коњух продолжи со своите одлични настапи на Ју-Ес опен и ова утро, но покрај победата над фаворизираната Агњешка Радванска и пласманот меѓу осумте најдобри на турнирот, младата тенисерка од Дубровник ја насмеа публиката со својата реакција која следеше по еден крајно чуден момент на теренот.
06.09.2016, 14:29

СКОПЈЕ
Андон Дончевски предводник на наградените за "8 септември"
Оваа година по 5 пат ќе се додели државната награда "8-ми септември", награда која благодарение на иницијативата на Агенцијата за млади и спорт беше воведена во државата, а со која се заокружува системот за валоризација на спортските успеси во Република Македонија.
06.09.2016, 14:27

ТЕНИС
Вавринка збесна и ја покажа својата луда вештина за кршење рекет
Енди Мари буквално го разби Григор Димитров за пласман во четвртфиналето на Ју-Ес Опен (6:1, 6:2 и 6:2), фаза во која ќе игра и Станислас Вавринка кој исто така беше одличен во дуелот со Марченко во кој славеше со 3:1 по сетови.
06.09.2016, 12:42

ТЕНИС
Се надмина самиот себеси: Монфис стигна да ја заврзе патиката додека траеше поенот и го изнасмеа цел свет
Мечот меѓу Гаел Монфис и Маркос Багдатис донесе неколку спектакуларни поени, но и несекојдневни и несфтатливи потези кои едноставно можат да ги изрежираат само овие двајца тенисери.
05.09.2016, 14:12

ТЕНИС
Магија на Ѓоковиќ од основната линија, Едмунд немаше што да бара во осминафиналето
Новак Ѓоковиќ одигра само шест гејма во претходните две кола, но дека не е воопшто надвор од ритам потврди ова утро откако со брилијантен тенис и голема доминација се пласираше во четврфиналето на Ју-Ес Опен.
05.09.2016, 11:48

ТЕНИС
Надал доживеа нова болна елиминација и ја продолжи црната серија која посебно загрижува
Рафаел Надал влезе со биланс од девет освоени сета и ниту еден загубен во осминафиналето на Ју-Ес Опен, но рано утрово налета на исклучително расположен противник и на крајот претрпе сензационална елиминација со која ја комплетираше црната серија која вели дека втората година во низа нема освоено трофеј на еден од четирите најголеми турнири, а истовремено нема стигнато ниту до едно полуфинале.
05.09.2016, 10:44

ТЕНИС
Невидена ситуација на Ју-Ес Опен: Багдатис се занимаваше со мобилниот на среде меч
Покрај сензационалните поени, Маркос Багдатис доста често знае да се најде во центарот на вниманието поради кршењето рекети и други несекојдневни потези, а еден таков секако видовме на синоќешното осминафинале на Ју-Ес Опен во кое за противник го имаше Гаел Монфис.
05.09.2016, 10:42

ТЕНИС
Рафа како во најдобрите денови: Надал доби „загубен поен“ и предизвика ерупција на трибините
Новак Ѓоковиќ одигра само шест гејма пред да обезбеди пласман во осминафиналето на Ју-Ес Опен, но мора да се напомене дека лесна задача ова утро уште еднаш имаше и Рафаел Надал кој брзо и без многу мака го совлада Андреј Кузнецов со 3:0 во сетови (6:1, 6:4, 6:2).
03.09.2016, 12:52

ПИНГ ПОНГ
Лудо и невидено: Нестварна пинг-понг пресметка го донесе најневеројатниот поен
Пинг понгот е спорт кој секогаш важел за еден од најдобрите и најомилените меѓу фановите поради возбудата и неизвесноста кои ги носта поените, а што точно знае да понудат славните играчи на пинг понгот најдобро ни говори нестварната пресметка меѓу Штефан Фегерл и Кристијан Карлсон која стана хит на интернет.
01.09.2016, 12:43

ТЕНИС
Надал го "сефтоса" новиот кров и му даде комична слика на историскиот ден на Ју-Ес опен
Рафаел Надал покажа навистина добар тенис и без никакви проблеми се пласираше во третата рунда на Ју-Ес Опен, но покрај лесниот триумф од 6:0, 7:5 и 6:1, мечот кој го одигра против Андреас Сепи ќе се памети и по затворање на централниот терен во Њујорк за првпат во историјата.
01.09.2016, 11:52

ТЕНИС
Ѓоковиќ ја шокираше јавноста пред Ју-Ес опен: Никогаш сум немал ваква повреда, давам се од себе за подобрување
По освоената титула на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ доживеа неочекувани порази на Вимблдон и Олимписките игри во Рио уште во раната фаза на турнирите, елиминации кои секако не ги очекуваа неговите фанови кои сега добија одговор за проблемите со кои се соочил српскиот тенисер, во случајот за големот натпреварување во Рио.
27.08.2016, 18:00

ТРЕКС - СКОПЈЕ
Трчај по „Стапките на Крали Марко” и почувствувај ја легендата, истрчај го митот!
Отворена покана до сите авантуристи и љубители на природата за учество на еден од најуникатните традиционални спортски настани во Македонија ­ Крали Марко Треилс 2016. Забрзајте го темпото и пријавете се до крајот нa рокот овој август.
26.08.2016, 14:44

ОЛИМПИСКИ ИГРИ
Подарок BMW за руските освојувачи на медали во Рио
Руските спортисти, кои на Олимписките игри во Рио де Жанеиро освоија медал на подарок од државата ќе добијат лусузни автомобили BMW, објави Итар Тас.
25.08.2016, 14:12

ОЛИМПИЈЦИ
Не би се снашол ни Шерлок Холмс: Еве што ги шокирало британските олимпијци по враќањето од Рио
Британските олимпијци постигнале голем успех во Рио де Жанеиро, но по враќањето дома се нашле во интересна ситуација.
24.08.2016, 19:00

ОЛИМПИСКИ ИГРИ
Рио де Жанеиро 2016 низ бројки
Британскиот сервис BBC избра интересна статистика од 31-те Летни олимписки игри кои во неделата завршија во Рио де Жанеиро. Во бразилскиот мегалополис во текот на 16-те олимписки дена се натпреваруваа преку 11.000 спортисти од 207 држави, во 31 спорт, а поделени беа 306 комплети на медали.
23.08.2016, 10:52

РИО
Понижен на игрите, но сепак сите гледале само во него!
Пита Тауфатофуа повторно прошетал на затворањето на Олимписките игри во Рио Де Жанеиро.
23.08.2016, 10:40

РИО 2016
Завршија ОИ во Рио, Американците најуспешна нација, Македонските спортисти беа само учесници
По 16 денови и настап на повеќе од 11.000 спортисти од 206 држави, во 28 спортови, завршија 31-те Летни олимписки игри, чии домаќин беше Рио де Жанеиро.
22.08.2016, 15:07

ОХРИДСКИ МАРАТОН
Поп Ацев е голем фаворит за втора победа по ред на Охридски Маратон
Првиот Македонец кој триумфираше на Охридски Маратон, Евгениј Поп Ацев, оваа година е главен фаворит за да го одбрани трофејот на најголемата спортска манифестација во нашата држава.
19.08.2016, 14:50

РИО 2016
Ново балканско дерби: Србија и Хрватска во ватерполо финалето во Рио
Србија против Хрватска е финалето на ватерполо турнирот во машка конкуренција на Олимписките игри во Рио, откако двете најдобри селекции немаа поголеми проблеми во полуфиналните средби.
19.08.2016, 09:10

РИО 2016
Болт се прошета до финалето на 200 метри, па порача: Ќе падне светски рекорд
„Молњата“ од Јамајка, Јусеин Болт ги оправда очекувањата и обезбеди пласман во финалето на 200 метри каде ќе се обиде да дојде до осмиот златен олимписки медал.
18.08.2016, 14:18

ОХРИДСКИ МАРАТОН
Светската пливачка елита е дел од 30-то издание на Охридски маратон кое ќе се одржи во сабота, 20-ти август
Осумнаесет натпреварувачи од кои девет мажи и девет жени во сабота точно на пладне ќе влезат во водите на Охридското Езеро, како учесници на јубилејното, 30-то ред издание на Охридскиот пливачки маратон – најголемата меѓународна спортска манифестација во земјата.
18.08.2016, 12:55

РИО 2016
Уапсен претседателот на Европските олимписки комитети
Претседателот на Европските олимписки комитети (ЕОК), Патрик Хики е уапсен во Рио де Жанеиро, поради илегална продажба на влезници за олимписките натпревари, објави британскиот сервис BBC повикувајќи се на бразилските медиуми.
17.08.2016, 14:49

РИО 2016
Знаете ли колку заработува Болт по секунда од трка?
Усеин Болт го освои првиот златен медал оваа година на трката на 100 метри за неверојатно време од 9,81, па поради тоа, новинарите на Sport Bible и The Sun решија да пресметаат колкави се примањата на Јамајканецот.
17.08.2016, 12:10

РИО 2016
Ова не се гледа често: Се фрли по олимпиското злато во буквална смисла на зборот
Финалната трка на 400 метри на Олимписките игри во Рио за атлетичарките имаше навистина неверојатна завршница.
16.08.2016, 13:16

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум