АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ТЕНИС
Дел Потро и Бердих стартуваа со победи на Австралија Опен
Единаесетиот носител Хуан Мартин дел Потро се пласираше во второто коло на Австралија Опен после победата од 3:1 над францускиот тенисер Адриан Манарино.
 

РЕЛИ
Деспре е шампион на Дакар кај мотоциклистите
Французинот Сирил Деспре со КТМ славеше на овогодинешното издание на Рели Дакар кај мотоциклистите, додека на втората позиција се најде неговиот клубски колега Марк Кома од Шпанија.
16.01.2012, 11:28

КАРАТЕ
Бронза за Наташа Илиевска во Париз
Нашата најдобра каратистка Наташа Илиевска успешно ја започна и новата 2012 година.
15.01.2012, 15:22

РЕЛИ
Гордон славеше, а Петерхансел останува лидер
Стефан Петерхансел со Мини ја зачува комфорната предност на Рели Дакар и после 12-от натпреварувачки ден, а се возеше етапата од Арикапа до Ниска.
14.01.2012, 12:58

ТЕНИС
Надал и Федерер во иста половина, Ноле против Италијанец на стартот од Австралија Опен
Најдобриот тенисер за минатата година, Новак Ѓоковиќ ќе игра против 108. тенисер на светот, Италијанецот Паоло Лоренци во првото коло на Отвореното првенство на Австралија во тенис.
13.01.2012, 16:42

РЕЛИ
Петерхансел продолжува уверливо на Дакар
Стефан Петерхансел успеа да ја зголеми предноста на врвот од генералниот пласман после 11-тата етапа од релито Дакар.
13.01.2012, 12:00

РЕЛИ
Нани Рома ја освои 10. етапа од Рели Дакар
Шпанецот Нани Рома со Мини ја забележа третата етапна победа на Рели Дакар и се најде на второто место во генералниот пласман кај автомобилите.
12.01.2012, 15:09

КАРАТЕ
Наташа Илиевска подготвена за средба со Светската карате елита
Нашата најдобра спортистка каратистката Наташа Илиевски деновиве се врати од подготовките кои ги организираше со нејзиниот клуб Макпетрол во Струга и ги привршува сите неопходни припреми пред заминување на најсилниот светски карате турнир Парис опен.
10.01.2012, 13:49

РЕЛИ
Рома и Гордон го стигаат Петерхансел
Стефан Петерхансел со Мини продолжува да е лидер на Дакар и по осмата етапа но неговата предност веќе е стопена на помалку од осум минути од Роби Гордон преставника на Хамер.
10.01.2012, 11:57

ТЕНИС
Ивановиќ верува во шансите за титула во Австралија
Покрај тоа што беше поразена на два од првите три натпревари од почетокот на годината, Ана Ивановиќ верува дека е дел од претендентките за титулата на Австралија Опен.
09.01.2012, 10:52

ТЕНИС
Надал и Федерер обезбедија места во четвртфиналето
Поранешниот број 1 во светот, Рафаел Надал и Роџер Федерер се пласираа во четвртфиналето на меѓунардониот тениски турнир во машка конкуренција во Доха (Катар) со награден фонд од 1 милион долари.
05.01.2012, 12:34

РЕЛИ
Мотоциклистот Куе се разбуди од кома
Релито Дакар годинава од самиот почеток е малерозен.
04.01.2012, 15:57

ТЕНИС
Надал и Федерер започнаа со победи во Доха
Светскиот тенисер број 2, Рафаел Надал и бројот 3, Роџер Федерер новата сезона ја започнаа со победи.
04.01.2012, 14:25

ТЕНИС
Клајстерс ја порази Ивановиќ во Бризбејн
Носителката на четири титули од Грен слем турнирите, Ким Клајстерс го помина второто коло на турнирот во Бризбејн откако славеше со 2-1 над Ана Ивановиќ од Србија.
04.01.2012, 11:17

РЕЛИ
Сирил Деспре ја освои третата етапа кај мотоциклистите
Французинот Сирил Деспре со КТМ ја освои третата етапа од релито Дакар кај мотоциклистите и го симна од првата позиција Марк Кома, кој исто така вози КТМ.
04.01.2012, 11:12

ТЕНИС
Надал: Не знам дали ќе го победам Ноле, или повторно ќе губам од него
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, кој ја започнува новата сезона со учество на турнирот во Доха се надева дека оваа година ќе биде подобра од претходната, во која шест пати беше поразуван од Ѓоковиќ во финалињата на АТП турнирите.
03.01.2012, 14:13

РЕЛИ
Петерхансел лидер, Ал Атијах се враќа
Стефан Петерхансел го превзеде лидерското место во генералниот пласман по вториот ден на натпреварувањето во Рели Дакар.
03.01.2012, 12:15

Прва ... 19202122
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум