АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ОДБОЈКА
Словенците порачуваат: Подобри сме од Македонија и ќе ја освоиме ЕЛ
Македонската одбојкарска репрезентација денеска може да испише нова страна во историја, да стигне до трофејот во Европската лига, а тоа е можно само ако се совлада фаворитот Словенија за кого коефициентот постојано паѓа во светските обложувалници.
 

ОДБОЈКА
Ристоски: Голема победа, но нема да застанеме тука!
Најдобрите македонски одбојкари изборија пласман во финалето на Европската лига, а денес на последниот меч на фајнл фор турнирот ќе се обидат да ја совладаат Словенија за историски триумф во ова натпреварување.
14.08.2015, 11:35

ОДБОЈКА
Одмазда: Македонија ја прегази Естонија за финале во Европската лига
Македонската одбојкарска репрезентација ја продолжи победничката серија во Европската лига и со триумфот над Естонија обезбеди финале на фајнл фор турнирот во Полска.
14.08.2015, 11:33

ТЕНИС
Потег на годината: Тениска магија во режија на Јапонец
Многу малку сигурно од вас чуле за 19-годишниот Јошихито Нишиока кој во моментов е на 134 место на АТП листа.
13.08.2015, 18:13

ТЕНИС
Киргиос во текот на мечот го провоцираше Вавринка: Кокинакис ти ја е...е девојката
Тенисот важи за џентлменски спорт, па дури и ретките испади на тенисерите најчесто се во граница на дозволеното. Но, очигледно играчи како Ник Киргиос се далеку од ова ниво и допрва ќе шокираат со своето примитивно однесување на теренот.
13.08.2015, 13:12

ОДБОЈКА
Одбојкарите со автобус патуваат на завршниот турнир во Полска
Македонската одбојкарска репрезентација е вистински хит во овие летни денови, обезбеди пласман на завршниот турнир во Европската лига, а до Полска ќе мора да се стигне со автобус.
11.08.2015, 15:38

ТЕНИС
Јотовски скокна 22 позиции на АТП листата
Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски напредуваше 22 позиции на најновата АТП ранг листа.
10.08.2015, 20:30

ОДБОЈКА
Ѓорѓиев и Деспотовски во дрим тимот, Естонија наш противник во полуфиналето
Македонската одбојкарска репрезентација направи голем успех и годинава ќе игра на завршниот турнир на Европската лига кој на 13-ти и 14-ти август ќе се одржи во Полска.
10.08.2015, 13:45

ТЕНИС
Десетта АТП титула за Нишикори
Најдобриот јапонски тенисер, Кеи Нишикори успеа да триумфира на турнирот од серијата 500 кој се играше во Вашингтон.
10.08.2015, 11:45

БОКС
Мејведер ќе го соборува рекордот на Марчијано
Флојд Мејведер ја закажа следната борба во својата кариера, а неговиот противник ќе биде поранешниот светски првак, Андре Берто.
06.08.2015, 11:24

ОДБОЈКА
Одбојкарите со убедлива победа против Австрија
Нашите репрезентативци утре ќе одиграат уште еден натпревар со Австрија, а потоа следуваат дуелите со Полска како директен дуел за второто место во групата. На врвот се Естонците кои имаат максимален учинок по седум натпревари.
01.08.2015, 19:51

ТЕНИС
Јотовски ќе брка титула во Тунис
Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски ќе игра во финалето на ИТФ-фјучерс турнирот во Тунис, вреден 10.000 долари.
01.08.2015, 16:33

СКОК
Хит на интернет: Натпреварувач од Венецуела добил шест "нули" за својот урнебесен скок на СП
По натпреварувачката од Австралија, која го насмеала целиот свет, еден натпреварувач од Венецуела успеал да ги добие сите нули за својот смешен скок.
01.08.2015, 13:33

ТЕНИС
Јотовски во полуфиналето во Тунис
Следен негов ривал ќе биде подобриот од пресметката меѓу Хичам Кадари од Мароко и Моез Ехаргуи од Тунис.
31.07.2015, 15:03

ОЛИМПИЈАДА
Пекинг домаќин на Зимските олимписки игри во 2022 година
Пред гласањето престолнина на најголемата азиска држава беше голем фаворит и покрај недостатокот од природен снег и зимски услови.
31.07.2015, 15:01

ТЕНИС
Јотовски се пласираше во четврт-финалето на фјучрсот во Тунис
Следен противник на Јотовски е Чилеанецот Рикардо Урузуа-Ривера.
30.07.2015, 21:40

ТЕНИС
Федерер нема да игра на Мастерсот во Монтреал
Светскиот рекет број два Рожер Федерер ќе направи малку поголема пауза по поразот од Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон, а тоа денеска го дознаа и организаторите на Мастерсот во Монтреал, турнир на кој го откажа учеството швајцарскиот тенисер.
30.07.2015, 13:22

ОДБОЈКА
Како македонските одбојкари се подготвуваат за претстојните натпревари?
Македонските одбојкари интензивно се подготвуваат за претстојните натпревари овој викенд против репрезентацијата на Австрија.
30.07.2015, 10:50

ТЕНИС
Надал се врати со победа во Хамбург
Вториот шпански рекет, Рафаел Надал имаше успешен старт на турнирот во Хамбург, Германија на кој настапува за прв пат по седум години.
28.07.2015, 21:45

ФОРМУЛА 1
Најемотивен момент во поновата историја на Ф1: Минута молчење за Бјанки
Сите возачи и дел од семејството на Бјанки прегрнати формираа круг со кацигите ставени во средина.
27.07.2015, 17:56

ОДБОЈКА
Македонските одбојкари се стремат кон победа
Македонските одбојкари иако имаа шанса да го превземат водството против противникот, за време на вчерашниот натпревар го загубија првиот меч со Данска. На само чекор до победа, македонската одбојкарската репрезентација го заврши натпреварот со 3:2 во сетови, (27-29, 25-18, 25-18, 22-25, 16-18,).
26.07.2015, 17:19

ФОРМУЛА 1
Хамилтон доминантен: Луис Хамилтон на пол позицијата на Хунгароринг
Луис Хамилтон не дозволи поголеми возбудувања во квалификациите за трката за Големата награда на Унгарија, откако доминираше на патеката и постигна за повеќе од половина секунда подобро време од својот најголем ривал и клупски колега, Нико Розберг.
25.07.2015, 19:01

ЗГОДНИ СОПРУГИ
Погледнете зошто на овој белоруски спортист сите му завидуваат поради сопругата
На белорускиот хокеар Александeр Бородул многумина му завидуваат поради сопругата Дарја Март, со која што е тој веќе неколку месеци во брак.
25.07.2015, 17:53

ФОРМУЛА 1
Перез по превртувањето на Хунгароринг
Ваквиот немил настан доаѓа само една недела по трагичната смрт на францускиот пилот Жул Бјанки, па нормално е што сите во Унгарија беа загрижени за здравствената состојба на Мексиканецот.
24.07.2015, 19:48

ТЕНИС
Сезона која сака да ја заборави: Надал нема големи цели
Десеттиот тенисер на АТП листата, Рафаел Надал нема големи цели за преостанатиот дел од сезоната која сигурно ќе сака што побрзо да ја заборави.
24.07.2015, 13:23

ФОРМУЛА
Розберг откри која е слабата точка на Мерцедес
Пред самиот почеток на викендот во Будимпешта, моментално второпласираниот во генералниот пласман на светското првенство во Формула 1, Нико Розберг, откри дека непобедливиот сребрен болид сепак има еден сериозен проблем кој се провлекува веќе цела година.
24.07.2015, 10:45

БИЗАРНО
Албански хакери го нападнаа Instagram профилот на Новак Ѓоковиќ и поставија морничава фотографија
Профилот на најдобриот светски тенисер е блокиран со вирус од страна на Албански хакери.
23.07.2015, 21:00

МАРКЕТИНГ
Федерер е маркетиншки најпривлечен спортист
Швајцарскиот ас ги остави зад себе голф мајсторите Тајгер Вудс и Фил Микелсон, но и НБА ѕвездите Леброн Џејмс и Кевин Дурент.
23.07.2015, 20:12

БОКС
Кралот на "циганите" му се заканува на Кличко: Здодевен старецу, ќе те уништам во рингот!
Кличко, кој е апсолутен шампион во тешка категорија, неодамна договорил меч со Фјури, кој е на програмата на 24. октомври во Дизелдорф.
22.07.2015, 14:06

АТЛЕТИКА
Гензебе Дибаба постави нов светски рекорд на 1.500 метри
Атлетичарката од Етиопија Гензебе Дибаба, на митингот од Дијамантската лига во Монте Карло, постави нов светски рекорд на 1.500 метри.
18.07.2015, 12:26

УФЦ
Неверојатната приказна за храбрата наставничка: На 36-години станала "ѕвер" за да ја обезбеди иднината на својот син!
"UFC" борецот во женска категорија, Мерион Рено, почнала да тренира на дури 32 години. Денес, шест години подоцна, оваа наставничка веројатно е две борби оддалечена од напад на "UFC" титулата.
16.07.2015, 12:25

ТЕНИС
Тенисерите убедливо ја победија Ерменија во Дејвис купот!
Тениската репрезентација на Македонија, со убедлива победа го започна настапот во 3. зона од Дејвис купот.
15.07.2015, 16:51

ТЕНИС
На Хамилтон му беше забрането да го гледа финалето на Вимблдон
Британскиот Ф1 пилот, Луис Хамилтон остана пред портите на „Кралската ложа“ затоа што не ги испочитувал правилата за облекување.
13.07.2015, 13:40

ТЕНИС
Останува на тронот: Трета титула за Ѓоковиќ на Вимблдон
Најдобриот тенисер на светот славеше на третиот Гренд слем сезонава и успеа да ја одбрани титулата на Вимблдон!
12.07.2015, 18:43

ТЕНИС
Федерер славеше против Мареј и закажа дуел против Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон
Роџер Федерер славеше против Енди Мареј на вториот полуфинален дуел на Вимблдон и закажа дуел против Новак Ѓоковиќ во големото финале.
10.07.2015, 19:52

ТЕНИС
Ѓоковиќ лесно преку Гаскет до пласман во финалето на Вимблдон
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми обезбеди пласман во финалето на Вимблдон - четврто на терените на „Ол Ингланд Клуб“ во неговата кариера.
10.07.2015, 17:45

ТЕНИС
Ѓоковиќ и Гаскет се вторите полуфиналисти
Ричард Гаскет и Новак Ѓоковиќ им се приклучија на Енди Мареј и Роџер Федерер во полуфиналето на Вимблдон.
09.07.2015, 09:00

ТЕНИС
Федерер и Мареј се првите полуфиналисти на Вимблдон
Швајцарецот Роџер Федерер и Британецот Енди Мареј се првите полуфиналисти на тенискиот турнир Вимблдон.
08.07.2015, 19:41

ТЕНИС
Вимблдон: Ѓоковиќ се пласираше во четвртфинале
Светскиот рекет број еден обезбеди пласман во четвртфиналето на Вимблдон каде што ќе се судри со Марин Чилиќ.
07.07.2015, 16:22

ТЕНИС
Рафа Надал елиминиран од Вимблдон
Рафаел Надал испадна во второто коло од Грен Слемот на годината - Вимблдон. Вчера Шпанецот беше сензационално елиминиран од Дастин Браун со 7:5, 3:6, 6:4, 6:4.
03.07.2015, 09:00

ТЕНИС
Одличниот Вавринка го сопре Ѓоковиќ и го освои Ролан Гарос
Станислас Вавринка ја сопре неверојатната серија на Новак Ѓоковиќ. Швајцарецот славеше против српскиот тенисер во финалето на Ролан Гарос со 3:1 (4:6, 6:4, 6:3, 6:4) и го освои вториот Грен Слем во неговата кариера.
08.06.2015, 09:00

ТЕНИС
Ѓоковиќ против Вавринка во финалето на Ролан Гарос
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ денес обезбеди пласман во финалето на Ролан Гарос триумфирајќи над Енди Мареј.
06.06.2015, 15:27

ТЕНИС
Феноменалниот Ѓоковиќ го разнесе Надал
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ на импресивен начин се пласираше во полуфиналето од Грен слем турнирот Ролан Гарос.
03.06.2015, 20:41

ТЕНИС
Најгласниот линиски судија на светот: Го исплаши Ѓоковиќ и ги изнасмеа сите присутни
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ славеше во првото коло од Ролан Гарос против Нијеминен со 3:0.
27.05.2015, 11:00

ТЕНИС
Ѓоковиќ продолжува да гази: Титула и на турнирот во Рим!
Новак Ѓоковиќ продолжува со неговата неверојатна победничка низа оваа година. Новиот турнир кој го освои српскиот тенисер е турнирот во Рим каде што во финалето славеше против Рожер Фередер со 2:0 по сетови (6:4, 6:3).
18.05.2015, 09:00

ТЕНИС
Мареј го победи Надал во финалето на турнирот во Мадрид
Британскиот тенисер Енди Мареј го совлада Рафаел Надал на „гостински“ терен со 2:0 по сетови (6:3 и 6:2) и ја освои титулата на турнирот во Мадрид.
11.05.2015, 09:00

ТЕНИС
Пристигна потврда: Ѓоковиќ нема да настапува на турнирот во Мадрид
Српскиот тенисер одлучил дека му е потребен одмор и нема да му се спротистави на Рафаел Надал на „гостински“ терен.
30.04.2015, 11:00

СКОПЈЕ
Виз Ер Скопски Маратон со последен повик за пријавување
Најмасовниот и најпосетениот маратон до сега, ги повикува сите оние кои сакаат да бидат дел од Виз Ер Скопски Маратон да се пријават и да не чекаат до последен момент затоа што предвидениот капацитет се пополнува.
28.04.2015, 12:17

МАРАТОН
На Виз Ер Скопски Маратон се очекува рекорден број на учесници и најмасовна посетеност до сега
Годинешното издание на Виз Ер Скопски Маратон ќе биде најмасовен од сите изданија до сега. До денес се пријавени 5600 учесници, од 42 земји ширум светот. 11-тото издание на Виз Ер Скопски Маратон оваа година се оддржува на 10-ти мај, по повод Денот на Европа, 9-ти мај.
21.04.2015, 15:23

ТЕНИС
Надал: Мора да прифатиме дека Ѓоковиќ е најдобар
Шпанецот Рафаел Надал се подготвува за турнирот во Барселона од каде што проговори за моменталната форма на неговиот голем ривал Новак Ѓоковиќ.
21.04.2015, 11:00

ТЕНИС
Ѓоковиќ ја продолжи победничката серија и триумфираше во Монте Карло!
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е победник во големото финале на АТП турнирот во Монте Карло. Светскиот рекет број еден во финалето беше подобар од Томаш Бердих со 7-5, 4-6, 6-3.
20.04.2015, 09:00

МАРАТОН
Кои се најбрзите луѓе во светот?
Маратонот е традиција која го обединува светот и за која не постојат граници и ограничувања. Уште во Античка Грција долгото трчање било начин за пренесување на информации од еден до друг град. Денес маратонот значи енергија, трчање, спорт, дружење, патување, љубов.
17.04.2015, 14:27

ПАРАГЛАЈДИНГ
Еден ден со Вертиговци
Имаме периоди во животот кога ни се јавува потреба барем за момент да бидеме далеку од досадните градски гужви. Некаде каде што ќе се чувствуваме слободни и полни со живот. Каде што нивото на адреналин ќе ни биде далеку повисоко од вообичаено. Во моментот кога сме желни за авантура треба да помислиме на некој екстремен спорт кој ќе ни ја задоволи потребата за адреналин. А ако сме љубители на височините дефинитивно ќе помислиме на параглајдинг.
07.04.2015, 12:57

ТЕНИС
Ѓоковиќ по петти пат на врвот во Мајами!
Првиот тенисер на светот ја оправда фаворитската улога и на вчерашното финале на турнирот во Мајами славеше против Енди Мареј.
06.04.2015, 09:00

ТЕНИС
Фантастичната Серена Вилијамс стигна до 700-та победа во нејзината кариера
Првата тенисерка на светот, Американката Серена Вилијамс славеше во четвртфиналето на WTA турнирот во Мајами против Германката Сабина Лисицки со 7-6 (7/4), 1-6, 6-3.
01.04.2015, 23:20

ТЕНИС
Кога Ѓоковиќ ќе ги загуби нервите...
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ утринава се намачи против Долгополов на турнирот во Мајами.
01.04.2015, 21:30

КЕЧЕРИ
Вознемирувачка содржина: Починал од удар во рингот, борбата продолжила крај неговото тело...
Мексиканскиот кечер, 35-годишниот Педро Агајо Рамирез, починал по удар во горниот дел од телото. Останал да виси на јажињата. Кечерите продолжиле со борбата, мислејќи дека тоа е дел од шоуто...
24.03.2015, 13:53

ТЕНИС
Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Индијан Велс
Со победата во финалето против Швајцарецот Рожер Федерер, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа ја одбрани титулата на турнирот Индијан Велс.
23.03.2015, 08:00

ЛОИ
Германците ја посакуваат организацијата на ЛОИ 2024: Хамбург или Берлин?
Извршниот одбор на Германската конфедерација на Олимписки спортови (DOSB) вчера му даде предност на Хамбург во однос на Берлин како град-кандидат за домаќин на ЛОИ 2024.
17.03.2015, 10:00

БОРЕЊЕ
Го нарекуваа „Експеримент": Никој не веруваше дека еден човек може да биде толку моќен
На неговите противници доволно им беше само да го погледнат во очи и веќе им стануваше јасно дека ќе го загубат мечот.
09.03.2015, 16:26

Прва ... 78910111213 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум