АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИКА
Лудиот спот за лудата песна е прегледан од 13 милиони луѓе за само една седмица
За само една седмица, неверојатни 13 милиони луѓе го прегледаа спотот на норвешката телевизија, во кој членовите на групата "Ylvis", се обидуваат да дознаат како се огласува лисицата.
 

МУЗИКА
Разголувањето и тоа како и се исплати: За 24 часа, 26 милиони прегледи на Јутуб!
Оние кои што помислија дека по провокативниот настап на "MTV VMA" музичките награди нејзината кариера е доведена во прашање, очигледно се излажаа!
10.09.2013, 23:45

МУЗИКА
Мајли Сајрус потполно гола во новиот спот!
Пејачката пронашла нов начин да ги шокира своите фанови и да привлече внимание.
10.09.2013, 11:01

МУЗИКА
Американскиот диџеј Дејвид Алварадо со свој настап во Капан Ан
Промотерската куќа Пјур Соул пред македонската публика ќе го претстави магот на хаус музиката Алварадо.
06.09.2013, 14:44

МАДОНА ВО ЗАТВОР
Погледнете го трејлерот: Мадона претепана!
Поп кралицата се ближи кон шестата деценија од животот, но не престанува да ја шокира јавноста, овој пат со новото видео за "Таен проект".
05.09.2013, 15:02

ЕВРОВИЗИЈА
Евровизија 2014 ќе се одржи во Копенхаген
Натпреварот за Песна на Евровизија 2014 ќе се одржи во Копенхаген, најавија организаторите на натпреварот.
02.09.2013, 17:51

БИТЛСИ
Оваа есен излегува нов албум на Битлси
После речиси десет години Би-Би-Си оваа есен ќе издаде продолжение на двојното издание „Live at BBC“ на кое сенаоѓаат 56 нумери од легендарните „Битлси“.
30.08.2013, 17:53

МУЗИКА
Форбс: 'Material Girl' Мадона со најголема заработувачка меѓу славните!
Мадона се најде на врвот на листата на славните личности според приходите кои ги оствари (125 милиони долари) во минатата година, најголем дел благодарение на турнеите одржани во целиот свет, но и на нејзините парфеми, облеката и останатите инвестиции од нејзина страна, објави Форбс.
27.08.2013, 13:27

MTV ВИДЕО НАГРАДИ
MTV наградите како стриптиз-шоу: Лејди Гага и Мајли Сајрус со ‛валкан танц‛
Пејачот Џастин Тимбрлејк е добитник на наградата „Видео авангард Мајкл Џексон“ за целата своја кариера, како и наградата за видео на годината за нумерата Мирорс, на овогодинешното доделување на МТВ видео музичките награди.
26.08.2013, 16:45

НОВ СИНГЛ
Слушнете ја новата песна на Тајзи
По големиот летен хит „Регетон“ кој освен на радио станиците постигна голем успех и според прегледите на Јутјуб (360.000 пати), Тајзи промовираше и нов сингл.
23.08.2013, 22:03

ПОВТОРНО ЗАЕДНО
По 11 години повторно заедно групата N’Sync?!
Машкиот бенд N’Sync би требало да настапи на доделувањето на MTV Video Music наградите, што треба да се одржи во недела.
20.08.2013, 21:04

МУЗИКА
Конечно нов спот на Лејди Гага
Популарната пејачка Лејди Гага конечно го претстави долгоочекуваниот видео запис за синглот „Applause“, прв од нејзиниот нов албум насловен „Artpop“.
19.08.2013, 19:12

МУЗИКА
Мишел Обама објави хип-хоп албум
Првата дама на САД, Мишел Обама, го овозможила снимањето на музичкиот албум "Песни за поздрава Америка" во доменот на својата кампања.
15.08.2013, 17:04

МУЗИКА
Summer Club Colosseum со Tom Novy го најавува стартот на втората половина од летната сезона
Втората сезона за лето 2013 во Колосеум започнува со Том Нови. Многу забава, градски фаци, разладување со коктели и дочекување на новиот ден на жешкиот подиум. Сето ова во сабота на 17-ти август во добро познатиот клуб Колосеум.
15.08.2013, 13:15

МУЗИКА
На синоќешниот концерт, Роби Вилијамс одведе една обожавателка во "кревет"
Една од главните теми во регионалните медиуми во последните 24 часа е спектаклот кој Роби Вилијамс го приредил во Загреб пред публиката од околу 40.000 фанови, а еден од најинтересните моменти во текот на концертот бил и оној кога музичката ѕвезда на сцената поканил една од своите обожавателки.
14.08.2013, 17:57

КОНЦЕРТ
Роби Вилијамс приреди вистински спектакл во Загреб
Долго очекуваниот концерт на Роби Вилијамс во Загреб вечерва конечно се случил, а впечатоците остануваат да се средат се до неговиот следен настап, кој и самиот го најавил со неговата следна турнеја.
13.08.2013, 23:49

КОНЦЕРТ
Еве што Роби Вилијамс подготвува за концертот во Загреб
На загрепскиот стадион Максимир е во тек монтажа на големата сцена за концертот на Роби Вилијамс, кој ќе се одржи во вторник.
12.08.2013, 14:09

МУЗИКА
Дует на Меркјури и Џексон стар 30 години наскоро ќе биде објавен во јавноста
Поранешните колеги на Меркјури од легендарната група Квин, Брајан Меј и Роџер Тејлор велат дека работат на песната и дека треба да биде пуштена во јавност во рок од два месеци.
29.07.2013, 16:28

ОХРИД
Плашица пиво фест Охрид
Охридскиот пиво фест "Плашица" е тридневна летна забава со многу пиво и плашици која ќе се одржува од 02.08 до 04.08.2013-тата година на познатата плажа „Немо“ во Охрид.
24.07.2013, 14:45

ЛЕТЕН ФЕСТИВАЛ
Кирил Џајковски на традиционалниот "Love & Happiness" фестивал на Градиште
Ова лето, на 27 јули (сабота), Summer Beach Club Gradishte, по петти пат го претставува традиционалниот Love&Happiness Festival.
23.07.2013, 19:58

МУЗИКА
ХИП-ХОП и Техно на плажа Оревче
И ова лето плажата Оревче нуди поинаква и оригинална музичка програма.
18.07.2013, 13:23

МУЗИКА
Слаткаристика, DJ Ник Капа, Газда Паја и многу други на едно место!
На 3-ти август (сабота) во Охрид, на 2-ра плажа-Градиште, се случува Викенд журка! Со почеток од 23:00 часот најавена е пет часовна журка со Слаткаристика, DJ Ник Капа, Газда Паја, Тајзи, Токсиколози и други.
17.07.2013, 16:43

EXIT REVOLUTION
Се за Егзит: Ѕвезди, рекорди, настапи, љубов и романтика, секси девојки
Овогодишното издание на фестивалот Егзит се запишува во историјата и како најуспешно досега!
15.07.2013, 20:00

EXIT REVOLUTION
Овогодишниот Егзит, затворен со голем огномет и одличен настап
По поминати пет дена исполнети со многу забава и спектакуларни настапи, овогодишното издание на Егзит синоќа и официјално заврши.
15.07.2013, 09:56

EXIT REVOLUTION
Нов рекорд и судир на титани: Дејвид Гета "распали" на Егзит
Тринаесетти јули ќе остане датум запомнет како денот кога на Петроварадинската тврдина се одиграл "судир на титаните" и се поставил нов рекорд, по само два дена од достигнувањето на претходниот!
14.07.2013, 14:37

EXIT REVOLUTION
Двегодишната Лејла од Холандија е најмладиот посетител на Егзит!
Најмладиот посетител на Егзит кампот е слатката Лејла, која во август ќе наполни две години.
13.07.2013, 19:09

EXIT REVOLUTION
Вистински делириум на настапот на "Prodigy" на Егзит!
Пред повеќе од 45.000 луѓе и со 12 минути задоцнување, "Prodigy" се појавиле на сцената и ја поздравиле публиката со "Voodoo people!".
13.07.2013, 13:15

EXIT REVOLUTION
Настапот кој ги сруши рекордите на Егзит
Еден од најголемите диџеј артисти на денешницата, "Fat Boy Slim", синоќа на Петроварадинската тврдина срушил рекорд на посетеност на "Dance Arenata", а со својот настап тој и официјално го објавил отворањето на една од најатрактивните сцени на фестивалот Егзит.
12.07.2013, 22:27

EXIT REVOLUTION
Уште еден спектакл и срушен рекорд на вториот ден од Егзит
Најочекуваниот настап на овогодишното издание на Егзит синоќа во Нови Сад започнал со 10 минути задоцнување, но околу 35.000 луѓе громогласно го поздравиле раперот Снуп Дог во моментот кога тој се искачил на бината. Час и половина, колку што траел и настапот, траела и размената на енергија помеѓу ѕвездата на вечерта и публиката.
12.07.2013, 10:30

EXIT REVOLUTION
Многу светски и една наша ѕвезда вечерва на Егзит
Вниманието на љубителите на фестивалите во следните неколку дена целосно ќе биде насочено кон Нови Сад и фестивалот Егзит, а вечерва, на истиот ќе настапат голем број на светски музички имиња, а помеѓу нив е и нашиот Кирил Џајковски.
11.07.2013, 16:54

РЕКОРД
Џеј Зи рапувал без прекин цели шест часа!
Популарниот рапер Џеј Зи, еден од најмоќните музичари во светот, одлучил да постави нов рекорд така што ќе рапува една своја песна цели шест часа, без прекин.
11.07.2013, 14:24

EXIT REVOLUTION
Спектакуларен почеток на Егзит!
Синоќа, на Петроварадинската тврдина, започна овогодишниот Егзит фестивал, кој ќе трае до 15 јули и во текот на овие пет дена, истиот ќе угости околу 2.000 изведувачи на повеќе од 20 сцени, а се претпоставува дека посетителите доаѓаат од 60 земји ширум светот.
11.07.2013, 12:19

МУЗИКА
Денес во 19.00 се отвора капијата на ЕГЗИТ Р:Еволуцијата 2013!
Атмосферата е доведена до вжештување, интересот никогаш поголем, додека музиката се слуша од сите страни... Во Нови Сад започнува бурното и целосно уникатно доживување!
10.07.2013, 17:26

МУЗИКА
Македонската Ибица во топ форма ова лето!!!
Плажата Санрајз во склоп на комплексот плажи Немо ова лето не изненадува со импресивна програма која ги обедини најголемите светски музички имиња од денс сцената.
10.07.2013, 16:00

ЗДРАВЈЕ
Пласидо Доминго во болница
Шпанскиот оперски пејач се опоравува во една болница во Мадрид од белодробна емболија, односно затнување на артериите во белите дробови.
10.07.2013, 12:41

МУЗИКА
Погледнете го забранетиот спот на Џастин Тимберлејк (+18)
Американскиот пејач снимил провокативно видео за песната "Tunnel Vision", во кое се појавуваат голи манекенки.
05.07.2013, 13:42

НА ПОЧЕТОЦИТЕ
Александра Накова полугола во албански видео запис!
Моделот Александра Накова пред неколку години се соблекла во спотот на една музичка група и во таа прилика играла само по градник и минијатурно здолниште.
05.07.2013, 12:27

МУЗИКА
DJ Shorty P ќе освежува со светските хип–хоп легенди
Втора година по ред, FRESH ISLAND FESTIVAL (10-13 Јули 2013), најавува одлична дружба за сите фанови на квалитетниот хип-хоп и р’н’б.
02.07.2013, 16:54

КОНЦЕРТ
Цеца се запиша во историјата: Спектакл пред 130.000 луѓе!
Со четиричасовниот спектакл во преполниот Ушче, славната српска пејачка Цеца Ражнатовиќ се запиша во историјата, настапувајќи пред повеќе од 130.000 луѓе, па нејзиниот концерт веќе е прогласен за концерт на деценијата.
29.06.2013, 10:00

МУЗИКА
FERRY CORSTEN, мастерот на транс музиката доаѓа на GREEN BEACH FESTIVAL 4
Green Beach Festival и обалата на плажата Парк во Охрид веќе со години е вистинско одредиште за сите кои се желни за незаборавна забава со врвните светски диџеи, а на наше особено задоволство, фестивалот и годинава ја продолжува традицијата како број 1 летен настан во Македонија и регионот.
26.06.2013, 16:38

МУЗИКА
Од денеска во продажба билетите за концертите на Јоксимовиќ
Ве известуваме дека од денеска во продажба се билетите за престојните концертни спектакли на Балканската ѕвезда Жељко Јоксимовиќ.
25.06.2013, 15:08

МУЗИКА
Битола отворен град - Најголем музички настан за 2013 во Битола
Младински културен центар – Битола, по дванаесетти пат оваа година, го организира Меѓународниот младински арт фестивал “Битола отворен град 2013“.
20.06.2013, 12:18

МУЗИКА
Green Beach Festival ви го претставува експлозивниот хаус на Roger Sanchez
ROGER SANCHEZ, амбасадорот на денс музиката и еден од најуспешните артисти на електронската музичка сцена се приклучува кон програмата на најквалитетното EDM случување кај нас, Green Beach Festival 4!
19.06.2013, 15:11

МУЗИКА
Слушнете ја еволуцијата на песната „Get Lucky“ низ различни генерации
Песната „Get Lucky“ стана инстантна химна на секоја забава, а многу веројатно е дека ќе биде песна што ќе го обележи ова лето.
13.06.2013, 16:33

МУЗИКА
Да се наежиш! Спонтана хорска изведба на стадион
Чекајќи го почетокот на концертот на групата „Green Day“ во Лондон, публиката сосема спонтано ја запеала легендарната песна „Bohemian Rhapsody“ од „Queen“.
11.06.2013, 10:40

МАСКИРАНИ МУЗИЧАРИ
Како изгледаат познатите бендови под маските?
Помеѓу сите славни личности на сцената, има и такви кои го кријат нивното лице. Како на пример француското дуо Дафт Панк. Ги знаете нивните хитови но не знаете како изгледаат? Денес ќе ви ги откриеме!
06.06.2013, 14:01

КЛУБСКА СЦЕНА
Маршал Џеферсон во Колосеум!
Скопјани ќе ја имаат огромната чест овој четврток на 6 јуни во летниот клуб Колосеум да присуствуваат на сетот на Маршал Џеферсон, американски диџеј и продуцент, кој љубителите на електронската музика почесно го нарекуваат “татко на електронската музика”.
05.06.2013, 12:15

ЕВРОВИЗИСКА АФЕРА
Нови детали: Who See според гласовите на публиката биле на четврто место
На официјалниот сајт на Евросонг објавени се резултати од гласањето, а црвогорските претставници Who See и Нина Жижиќ според гласовите на публиката биле на четврто место. Гласовите на жирито ги пласираа на 14-то место, што и понатаму побудува сомнеж во нерегуларноста на гласањето.
29.05.2013, 13:21

ХРАБАР ОБОЖАВАТЕЛ
Како реагира Бијонсе кога некој од публика ќе ја фати за задникот?
Непознат обожавател од Копенхаген во текот на концертот на Бијонсе во тој град, направи нешто неверојатно – ја удри пејачката по задникот додека таа минувала покрај него.
28.05.2013, 19:30

МУЗИКА
David Guetta на EXIT! Забава која не се пропушта
David Guetta, најуспешниот диџеј и продуцент на сите времиња, на легендарната Денс Арена ќе ја приреди најголемата журка оваа сезона!
25.05.2013, 14:08

ЕВРОСОНГ
Скандал: Малверзации со гласовите на Евросонг?
Азербејџанскиот претседател Илхам Алијев наредил да се спроведе истрага поради тоа што неговата земја на Русија не и дала ниту еден бод на изборот за песна на Евровизија, одржан во саботата во Малме, Шведска.
21.05.2013, 10:10

МУЗИКА
Победничката на Евросонг има корени од британското кралско семејство
После финалето на „Евровизија“, сигурно веќе добро ја знаете песната „Only Teardrops“, но дали сте знаеле од каде потекнува победничката Емили де Форест и кому му ја посвети победата? Ви претставуваме помалку познати факти за данската пејачка.
20.05.2013, 16:49

МУЗИКА
Данска е овогодишниот победник на Евровизија
Емели Де Форест ја направи Данска домаќин на шеесеттото издание на музичката манифестација Евровизија, откако убедливо победи на овогодишното издание, претставувајќи се со песната "Only Teardrops".
19.05.2013, 00:19

СЕКСИ СПОТ
Џеј Ло го покажа задникот во нов секси спот
Прекрасната американска пејачка со латинско потекло, Џенифер Лопез, подготвила за своите обожаватели уште еден гламурозен видео спот во кој до израз повторно дошле нејзините танчарски способности, но и најславниот задник на светот.
18.05.2013, 15:21

ЉУБОМОРНА ЅВЕЗДА
Кели Роуланд призна: Отсекогаш сум била љубоморна на Бијонсе!
Пејачката Кели Роуланд, која заедно со Мишел Вилијамс и Бијонсе Ноулс беше членка на женскиот хип хоп/аренби состав “Destiny’s Child”, признала дека е љубоморна на успешната кариера на г-ѓа Картер во својата најнова песна.
17.05.2013, 13:30

МУЗИКА
Разголеното минато на германската претставничка на Евросонг
Пејачката Натали Норлер, член на групата Каскада која настапува на овогодинешното издание на Евросонг под знамето на Германија, е многу горда на едиторијалот кој пред 2 години го снимила за Плејбој.
17.05.2013, 12:03

ФИНАЛЕ ВО САБОТА
Вака ќе изгледа финалето на Евровизија
По завршувањето на втората полуфинална вечер, веќе и официјално се познати земјите кои што ќе настапат во саботното финале на Евровизија.
16.05.2013, 23:48

ПОБЕДНИК НА ЕВРОСОНГ
Се сеќавате на Руслана? Погледнете како таа денес изгледа!
Додека го очекуваме почетокот на втората полуфинална вечер од овогодинешното евровизиско издание на Евровизија, во рамките на кое ќе настапат и нашите претставници Есма Реџепова и Влатко Лозановски, решивме да се потсетиме на, можеби една од најзаслужените победи во историјата на Евросонг.
16.05.2013, 17:05

МУЗИКА
Најдобрите 5 митови за „Песна за Евровизија“
Британскиот „Guardian“ ја објави листата на пет митови за „Песна за Евровизија“, кои најчесто се поврзуваат за оваа манифестација.
16.05.2013, 11:21

МЕТАЛ СЦЕНА
Слејер настапуваат во Белград и покрај смртта на гитаристот
Том Араја и Кери Кинг официјално потврдија дека европската турнеја нема да биде ставена под знак прашалник поради смртта на нивниот гитарист, Џеф Ханеман.
16.05.2013, 11:00

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум