АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИКА
Патрис Скот во Капан Ан!
Промотерската организација “Пјурсоул“, оваа сабота, го најавува американскиот DJ Патрис Скот и легендата на белградскиот електронски звук Душан Кацаревиќ, кои заедно со резидентниот DJ Томи Бојаџи ќе ја забауваат скопската и македонската публика.
 

МУЗИКА
Еко фестивалот „Саунд оф Грин“ специјален гостин на „Д Фестивал“
Овогодинешната програмата на музичкиот фестивал „Д фестивал“ (15-17 јули) на изненадување на сите посетители ќе биде збогатена со специјалниот гостин еко-фестивалот „Саунд оф грин“ (Sound of green) кој ќе придонесе во низата доживувања за незаборавно искуство.
30.06.2016, 10:49

ШОКАНТЕН СПОТ
Канје Вест објави скандалозен спот: Гол во кревет со Ким, Тејлор, Ријана, Џорџ Буш...
Популарниот рапер Канје Вест објави бизарно и шокантно видео за неговата нова песна “Famous“ кое прикажува оргии на познати личности.
28.06.2016, 18:30

BET AWARDS
Каков настап: Бијонсе и Кендрик Ламар "издоминираа" на доделувањето на "BET Awards"
"BET Awards" беа доделувани вчера во Лос Анџелес. Триумфирала Бијонсе, но победата на денот сепак ја однел Семјуел Л. Џексон.
27.06.2016, 17:50

КОНЦЕРТИ
Уште еден концерт за паметење: Џон Њуман, Скопје те сака!
Ако вчеравечер не бевте во „Вип Арената“ и не го слушавте Џон Њуман, тогаш навистина има за што да жалите!
22.06.2016, 10:47

МУЗИКА
Џон Њуман пристигна во Скопје: Очекувајте уште еден одличен концерт!
Англиската соул ѕвезда Џон Њуман во раните утрински часови пристигна во Скопје. Еден од најпопуларните музичари на денешницата ќе го промовира новиот албум „Revolve“, каде македонската публика премиерно ќе може да слушне неколку песни што досега овој пејач ги немал изведено во живо
21.06.2016, 17:02

КОНЦЕРТИ
Дали Енрике Иглесијас навистина бакна девојка и на концертот во Скопје?
Енрике е познат како голем заводник и човек којшто прави одлична атмосфера на неговите концерти. Но неретко практикува и да ја вжешти атмосферата до точка на вриење, со тоашто им подарува страствени бакнежи на своите најголеми обожавателки.
21.06.2016, 13:31

СКОПЈЕ
Концерт за паметење: Енрике Иглесијас ја полуде Македонија!
Со песната „I’m a freak“ ултра популарниот Енрике Иглесијас вчеравечер го отвори долгоочекуваниот концерт во спортската сала „Борис Трајковски“.
21.06.2016, 12:12

РАЗГОЛЕНИ ПОД ТУШ
Како секс – снимка: Новиот спот на младиот пејач излегува од рамките на провокативното...
Некогашната ѕвезда на Дизни, младиот пејач Ник Џонас и неговата колешка во новиот спот, актерката Шеј Мичел, ѝ оставаат многу малку (речиси ништо) на фантазијата...
10.06.2016, 22:00

МУЗИКА
"ABBA" по 30 години повторно настапува: Погледнете колку се промениле членовите на бендот
Членовите на славната шведска група "ABBA" повторно настапиле по повод 50-годишнината од настанувањето.
07.06.2016, 11:51

ЕВРОСОНГ 2016
Евросонг донесе одлука: Дали Украина ќе ја изгуби титулата поради измамата?
Откако на YouTube мрежата се прошири видеото од концертот на украинската победничка на Евросонг, Џамала, на којшто таа ја изведува победничката песна година дена пред натпреварувањето, се огласи и службеното тело на Евросонг.
20.05.2016, 13:55

МУЗИКА
Светски рекорд: Оваа песна има повеќе од 6 милиони "дислајкови" на ЈуТјуб
Станува збор големиот хит на ѕвездата која има огромен број на поддржувачи ширум планетата.
11.05.2016, 14:56

URBAN ATTACK НА ОХРИД!
Ohrid Calling 2016 - Конечно: The Prodigy на Open Air концерт во Македонија
Oгромно задоволствo ни е да ве информираме дека еден од највозбудливите и најатрактивни лајв бендови во светската музичка индустрија на сите времиња, The Prodigy за прв пат ќе има свој open air концерт во Македонија, на 14-ти август, на на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.
11.05.2016, 12:19

ЕВРОВИЗИЈА
Кој за кого гласа: Евросонг уште не почна, а веќе изби скандал
Иако организаторите се обидуваат секоја година да воведат нови, сè построги правила за гласање, не успеале да го спречат скандалот кој избил вчера на генералната проба, кога своите гласови ги даваат членовите на жирито.
10.05.2016, 12:16

ЕВРОВИЗИЈА
Се врати: На финалето на Евросонг ќе настапи - Џастин Тимберлејк!
Оваа година изгледа ќе имате причина повеќе да го гледате преносот на Евросонг.
09.05.2016, 17:38

МУЗИКА
Светска атракција: Убавата Албанка која преку ноќ го освои светот
Ера Истрефи преку ноќ го освои светот. Таа е новата светска атракција која потекнува од нашиот регион.
03.05.2016, 17:19

EXIT 2016
The Prodigy поради EXIT го променија планот на турнејата!
По интензивните и итни преговори, The Prodigy (Продиџи) го променија планот на нивната турнеја со која го промовираат последниот албум и ќе настапат во недела на 10 јули на EXIT (Егзит) фестивал!
13.04.2016, 14:56

МУЗИКА
Супер ексклузивен концерт на кралот на латино поп музиката Enrique Iglesias во Македонија!!!
Огромно задоволство ни е да ве информираме дека Авалон продукција продолжува со објавата на големи и значајни музички настани оваа сезона во Македонија.
13.04.2016, 11:57

ЕВРОВИЗИЈА
Објавен редоследот за настапите на Евросонг: Која по ред ќе настапува Калиопи?
Шведскиот јавен медиумски сервис го објавил распоредот од настапите во полуфиналињата на овогодинешното натпреварување за песна на Евровизија.
11.04.2016, 18:18

МУЗИКА
Проблеми за Ерос Рамацоти: Од него бараат 1,5 милиони евра обесштетување поради откажани концерти
Руската компанија „Глобални комуникации“ го тужеше италијанскиот пејач Ерос Рамацоти затоа што без објаснување го откажал неговиот концерт во Москва.
06.04.2016, 17:10

СКОПЈЕ
Конечно Skopje Calling! David Guetta во арената „Филип Втори“, Robin Schulz специјален гостин
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека македонската публика и публиката од целиот регион на 5-ти јуни ќе има единствена прилика да присуствува на досега најголемото шоу во историјата на Република Македонија, прво од овој тип на арената „Филип Втори“, по примерот на сите светски метрополи.
05.04.2016, 13:50

МУЗИКА
Белградската рокенрол група „Hypnotized“ го промовираше новиот сингл „Marta“
Белградскиот рокенрол состав „Hypnotized“ го претстави видео спотот за песната “Marta”, вториот сингл од новиот албум кој ќе биде објавен во текот на оваа година.
02.04.2016, 22:22

НОВ СПОТ
Сцени кои не се за секого: Се појави новиот спот на Ријана
По песната "Work", пристигна уште еден потенцијален хит за сите обожаватели на славната Рири.
01.04.2016, 15:57

МУЗИКА
Вака изгледала њујоршката хип-хоп сцена во 90-тите: Се разликува од денешната, нели?
Јапонскиот фотограф Таку Онода се преселил во Њујорк во доцните 90-ти години, што се чини како да било пред сто години. Легендарниот клуб Limelight сè уште работел, албумот Wu-Tang Forever само што излегол. Валканиот уличен стил на Онода совршено се вклопувал во суровата лирика која излегувала од тој дел од Њујорк во тоа време.
25.03.2016, 21:00

НОВ МУЗИЧКИ СПОТ
„Само за Љубав“ - Новиот сингл на Даниел Кајмакоски
Даниел Кајмакоски, кој е актуелен во последниве неколку недели со учеството во ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“, ја промовира новата песна за која сними и видео запис.
24.03.2016, 12:16

ЕГЗИТ
"Егзит“ и "Вибер" го стартуваат глобалниот конкурс за дизајн на стикери "Моја Егзит Авантура"!
"Егзит", еден од најпрестижните светски фестивали, и "Вибер" – една од водечките глобални апликации за размена на пораки со повеќе од 711 милиони единствени корисници ширум светот, го најавуваат официјалниот почеток на заедничкото меѓународно натпреварување за дизајн на стикери – "Моја Егзит Авантура".
22.03.2016, 13:53

ЈУ СЦЕНА
Местенки, измами и политика: Евровизиски скандал кој пред 30 години ја потресе Југославија
Практично секоја година пред натпреварот за избор на песна за Евровизија избива некој нов скандал по повод изборот за нашиот претставник, но сето тоа не е ништо во споредба со она што се случило на Југовизија во 1986-та година.
17.03.2016, 13:35

МУЗИКА
ЕГЗИТ рамо до рамо со Ајфеловата кула, Виенската опера и Берлинскиот ѕид
Водечкиот американски туристички магазин "Конде Наст Травелер" (Condé Nast Traveler), го издвои "Егзит" како единствен фестивал меѓу 50 најзначајни туристички атракции во Европа!
16.03.2016, 14:53

МУЗИКА
Дали се ближи крајот на AC/DC? На Брајан Џонсон му се заканува целосно губење на слухот
Докторите на фронтменот на легендарниот австралиски бенд му препорачале веднаш да ја прекине турнејата затоа што му се заканува целосно губење на слухот.
09.03.2016, 10:15

МУЗИКА
Бил Вајман објави дека боледува од рак
Поранешниот басист на легендарните The Rolling Stones, Бил Вајман, боледува од рак на простатата, објави неговиот портпарол.
08.03.2016, 18:46

МУЗИКА
Најава за нов албум: „Само таа знае како“ со ДНК
„Само таа знае како“ е најновата песна на Панчо и Андреј, од музичкото дуо ДНК. Овој нов сингл веднаш доби и свој видео запис, со звучна мелодија, а истиот е и најава за новиот албум „Уште еден ден“, кој ќе биде промовиран во мај.
29.02.2016, 16:45

ЕВРОСОНГ
Сталин, Крим и Татарите на Евросонг: Слушнете како Јамала ја разбеснила Русија
Изборот за песна на Евровизија често има некои политички конотации, но оваа години тие во една песна се изразени повеќе од било кога, до степен што цела Русија се кренала на нозе.
23.02.2016, 17:27

ГРЕМИ 2016
Доделени Греми наградите: Ова се најуспешните изведувачи
Вчеравечер беше одржано 58-то доделување на прочуените Греми награди, свеченост на којашто светските ѕвезди се потрудија како со својот стајлинг, така и со настапите, да ја разубават оваа престижна вечер.
16.02.2016, 12:45

КРАЛИЦАТА СЕ ВРАТИ
Голотија и провоцирање – Ријана објави видео извадоци од снимањето на спотот за песната „Work”
Ако судиме според извадоците кои на социјалната мрежа Снепчет ги објави самата пејачка, видео записот за нејзината најнова песна ќе биде во нејзиниот препознатлив провокативен стил.
09.02.2016, 19:30

МУЗИКА
Европа го избра Exit за официјално Најдобар фестивал во 2016 година!
Exit (Егзит) е прогласен за Најдобар европски фестивал за 2016 година од страна на водечката европска туристичка организација "European Best Destinations" (Европски најдобри дестинации) која ова престижно признание го доделува во соработка со Европската комисија.
09.02.2016, 14:52

ЈУБИЛЕЈНО
"Македонско девојче" го слави 50-от роденден: Сите ја знаеме, но дали знаете за кого е напишана?
Песната по која најчесто нè препознаваат е „Македонско девојче”. Речиси и да не постои човек кој не ја знае. Таа е најпеаната песна од Македонија на сите времиња, како во земјава, така и надвор од неа. Препеана е на најмалку 10 светски јазици.
04.02.2016, 10:52

МУЗИКА
Џеф Милс и Дерик Меј под палката на Емин Џијан
Оваа фузија на двајцата гиганти во електронската музика и Симфонискиот Оркестар од Мелбурн, под диригентската палка на Емин Џијан се случува првпат во светски рамки. Во рамките на настапот ќе има и светска премиера на новата композиција „King Of Sopishte“, која ја направија Џијан и Милс.
28.01.2016, 11:05

МУЗИКА
Најбрзо до милијарда прегледи: Адел е нова рекордерка на YouTube
Со својот хит насловен како "Hello", Аделе влезе во „клубот на милијардери на YouTube“, односно видео записот на нејзината песна е прегледан над милијарда пати.
23.01.2016, 11:10

МУЗИЧКИ ЛЕГЕНДИ
Поинаков од сите останати: 16 факти за Дејвид Боуви коишто со сигурност не сте ги знаеле
За него, сите ние мислевме дека е бесмртен. Ако токму и во овој момент ја слушате неговата музика, тогаш токму тоа и самите го потврдувате, а сите оние коишто едноставно не можат да ја прежалат смртта на еден од најголемите рок генијалци, еве листа од повеќе нешта коишто правеа тој да биде сосема поинаков од останатите.
12.01.2016, 11:39

МК ТАЛЕНТИ
Многу емоции после настапот на Мартија на "Пинкови Ѕвездички": Жирито едноставно остана без зборови
Во музичкото талент шоу "Пинкови Ѕвездички" нашата Мартија Станојковиќ од Куманово, којашто има само 14 години, покажа што е вистински талент.
11.01.2016, 14:31

МУЗИЧКИ ЛЕГЕНДИ
Не успеа да ја победи болеста: Почина легендарниот Дејвид Боуви
Музичката икона Дејвид Боуви почина во 70-та година од животот, после 18 месеци тешка и храбра борба со ракот, соопшти токму неговото семејство.
11.01.2016, 10:43

МУЗИКА
Секс, дрога и цигари: Ова всушност се пее во еден од најголемите хитови во 90-тите!
Кога во далечната 1996 година, „Wannabe” првиот хит сингл на популарната женска група Спајс Грлс, ги освои сите светски топ листи, малку кој се задлабочил во вистинското значење на стиховите од оваа песна.
25.12.2015, 16:30

МУЗИКА
Курд Маверик за Нова Година во Скопје
Германскиот супер стар диџеј Курд Маверик доаѓа во Скопје! Маверик ќе биде задолжен за најурбаната новогодишна журка која некогаш му се случила на градот, журката закажана во Метрополис арената на Саем. Стартот е во 21.30 часот.
25.12.2015, 15:06

МУЗИКА
Поранешниот пејач на Оејзис: Адел прави музика за баби...
Легендарниот рокер Ноел Галагер нема убави зборови за Адел, односно за нејзината музика.
11.12.2015, 19:10

МУЗИКА
Ја прегази конкуренцијата: Кети Пери е најплатена музичарка за 2015-та година
„Форбс“ ја објави листата со најплатени музичари за 2015-та година. Кети Пери од минатогодишното 14-то место направи неверојатен скок и изби на првото место.
09.12.2015, 19:10

МУЗИКА
Обвинета за плагијат: Дали Адел "украла" песна од покојниот турски пејач?
Некои турски медиуми тврдат дека хитот на британската ѕвезда, "Milion Years Ago", потсетува на песната "Ancilara Tutunmak" на Ахмет Каја.
09.12.2015, 11:47

НОВИ ХИТОВИ
4 милиони прегледи за еден ден: Дали новиот хит на Псај ќе го надмине хитот "Gangam Style"?
Корејскиот поп пејач Псај повторно се врати на сцената, овојпат со нов спот за синглот "Daddy".
01.12.2015, 11:49

МУЗИКА
Заборавени: Пред 15 години владееле со музичката сцена, а сега...
Многу музички ѕвезди на почетокот на 2000-тите години исчезнале од сцената. Нивните хитови ги пеевме сите, а денес се заборавени...
27.11.2015, 20:09

СКОПЈЕ
Во петок, со ПИН музичката конференција стартува 17. издание на ТАКСИРАТ
Во петок (27. ноември) во Младинскиот културен центар во Скопје, ТАКСИРАТ фестивал официјално ја отвора програмата од своето 17. издание со меѓународната ПИН музичка конференција.
25.11.2015, 14:56

МУЗИКА
Погледни го официјалниот трејлер за Exit Авантурата и откриј зошто е магична!
Exit Авантурата и следното лето ги води луѓето од целиот свет на најголемото фестивалско летување во Европа, од Петроварадин до Јаз, а верните фанови и оваа година ќе имаат прилика за влезниците со најголем попуст!
20.11.2015, 17:38

МУЗИКА
Ќе биде ли хит како "Hello": Слушнете ја новата песна на Адел
Адел премиерно ја претставила и својата втора песна "When We Were Young" од најновиот албум "25", кој ќе биде објавен на 20. ноември.
17.11.2015, 12:59

МУЗИКА
Подобри од половина македонска естрада: Светот е воодушевен од настапот на овие деца
Видеото од настапот на момчето и девојчето на кинеското талент-шоу е објавено минатиот месец, а од тогаш молскавично се шири на интернет.
11.11.2015, 20:10

HIT ME BABY ONE MORE TIME
Конечно го дознавме вистинското значење на хитот на Бритни Спирс
Бритни Спирс во далечната 1998 година се прослави со хитот "Hit me baby one more time", што на македонски би значело – удри ме бејбе, уште еднаш. Но, не е баш така...
06.11.2015, 20:00

БОНД ВИДЕО
Многу страсти, недоволно акција: Погледнете го спотот за новата Бонд песна!
Спотот за песната "Writing's on The Wall" на Сем Смит, која е снимена за претстојниот нов филм за Џејмс Бонд, конечно ја видел светлината на денот.
05.10.2015, 20:18

БОНД ПЕСНА
Како ви се допаѓа? Ова е песната за новиот "Бонд"
Сем Смит ја претставил својата долгоочекувана песна "Writings on The Wall", кој ја снимил за "Spectre", новиот филм за Џејмс Бонд.
25.09.2015, 20:22

АЛТЕРНАТИВНА СЦЕНА
Промовиран првиот спот на тетовците Cutting Edge
Тетовскиот електронски синт поп/инди рок бенд Cutting Edge вчера вечер во кафулето „Тихуана“ го промовираше својот прв видео запис, за песната Fade Away.
21.09.2015, 18:54

КУЛТУРА
Мандолинскиот оркестар на МКЦ со успех во Виена
Mандолинскиот оркестар на Младинскиот културен центар од Скопје под диригентската палка на Ванчо Јовчев со успех учествуваше на 2. Меѓународен фестивал за хорови и оркестри “Wien Music Festival” што се одржа во Виена.
17.09.2015, 18:20

МУЗИКА
Кит Ричардс го потврди снимањето на новиот албум на Rolling Stones
Кит Ричардс, гитаристот на легендарните The Roling Stones, изјави во интервју за американско радио дека бендот има „дефинитивни планови“ за снимање нов албум, а истото го потврди и во разговорот за магазинот Rolling Stone.
17.09.2015, 18:18

МТВ ЕМА
Комплетирана е листата на MTV номинации: Даниел Кајмакоски е номиниран во категоријата Best Adria Act
MTV денес ги објави имињата на номинираните за MTV EMA 2015, годишно доделување на награди кое ги слави најактуелните изведувачи од сите страни на светот.
15.09.2015, 21:00

КОМЕРЦИЈАЛЕН ТЕКСТ
Оригинална музичка колекција на Скопско дизајнирана од Фолтин, Мугер, Фугер, Гоце Саф и Суперхикс
Ако се прашувате што тоа звучи супер деновиве, одговорот е СКОПСКО ЗВУЧИ СУПЕР! И тоа звучи СУПЕР за неколку децибели погоре затоа што новите дизајни на уникатната СКОПСКО колекција ги направија најдобрите дизајнери на звук: Фолтин, Гоце Саф, Мугер Фугер и Суперхикс.
04.09.2015, 11:46

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум