АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИКА
Шакира со нова фризура и нов спот
Пејачката Шакира ги израдува своите фанови со нов сингл за кој деновиве го објави и видео спотот, во кој се појавува во сосема ново издание.
 

МУЗИКА
По долга пауза, Ашер се враќа со нов сингл
Пејачот Ашер наскоро ќе го објави својот долгоочекуван нов албум под име 'Looking For Myself'.
02.05.2012, 10:16

МУЗИКА
Жељко Јоксимовиќ - талентот и квалитетот не познаваат граници
И уште еднаш изненадува, овој пат со сопствена преработка на песната со која ќе ја претставува Србија на Евросонг 'Није љубав ствар'.
30.04.2012, 11:28

МУЗИКА
Мега концерт на Цеца Ражнатовиќ во Скопје
Мегатон продукција со особено задоволството најавува: мегаѕвездата на српската музика, најбараната и најпосакуваната пејачка на Балканот, Светлана Цеца Ражнатовиќ на 2. јуни ќе настапи во Скопје.
25.04.2012, 17:05

МУЗИКА
Најнапушеното дуо сними химна за марихуаната
Кантри иконата Вили Нелсон и познатиот рапер Снуп Дог се здружија за да и посветат песна на марихуаната.
23.04.2012, 14:36

МУЗИКА
Снуп Дог и Др. Дре го воскреснаа гангста рапот?!
На познатиот фестивал Coachell, Др. Дре и Снуп Дог во час и половина повторно го оживеале златниот период на хип хопот. Главна ѕвезда на вечерта сепак бил покојниот Тупак Шакур и неговиот холограмски настап.
17.04.2012, 12:28

МУЗИКА
Лејди Гага во август во Софија
Билетите за концеротот на Лејди Гага во Софија, Бугарија ќе се продаваат за цена од 70 до 200 лева или од 2.200 до 6.300 денари.
10.04.2012, 14:50

МУЗИКА
Ова е мјузиклот со најголема заработувачка во историјата!
Мјузиклот “Кралот лав“ (The Lion King) е прогласен за бродвејски мјузикл со најголема заработувачка на сите времиња, извести “Холивуд репортер“.
10.04.2012, 14:33

МУЗИКА
Ново, луксузно, квалитетно и примамливо - нов сингл на Александра Бучевац "Бјежи"
Прекрасната убавица Александра Бучевац повторно изненадува.
10.04.2012, 12:24

МУЗИКА
Во продажба влезниците за концертот на Харис Џиновиќ
Влезниците за ексклузивниот концерт на легендарниот Харис Џиновиќ, човекот кој со својата музика ги одбележа изминативе 20 години на Балканот, се веќе во продажба.
10.04.2012, 11:35

МУЗИКА
Таа е секси и го знае тоа, а и нејзиното момче го знае истото
Стана позната по своите истакнати облини и телото на кое и завидуваат многу жени во светот.
06.04.2012, 12:14

МУЗИКА
И вие се 'навлековте' на оваа песна? Прочитајте го преводот, ќе бидете разочарани
Признајте дека и вие запеавте "Ai se eu te pego"… Но, кога ќе го прочитате наслово ќе се запрашате, дали е навистина вредна песната за толку да биде слушана.
03.04.2012, 15:54

МУЗИКА
Косово не може да учествува на Евровизија
Албанката Рона Нишлиу која беше избрана да пее за Косово на Евровизија, сепак нема да се натпреварува во Баку бидејќи Европската радиодифузна агенција ја отфрлила можноста Косово самостојно да настапи, јавува “Блиц“, пренесува Нетпрес.
02.04.2012, 10:29

МУЗИКА
Тулиса со порно видео го промовираше својот прв сингл?!
Само пет дена откако нејзиното порно видео се појави на интернет, британската пејачка Тулиса го објави својот прв сингл. Хмм, случајност?!
23.03.2012, 17:04

МУЗИКА
Погледнете како се подготвуваат руските бабички за “Евровизија“
Една од најголемите сензации на овогодинешната “Евровизија“ сигурно ќе биде групата “Бурановские бабушке“ кои пред неколку дена во Удмуртија посетиле едно село каде скијале, ги хранеле козите и секако привлекувале внимание.
21.03.2012, 13:52

МУЗИКА
Лана Дел Реј се бакнува со тетовирано момче и јава крокодили
Лана Дел Реј снимила спот за Blue Jeans во кој во базен сензуално се бакнува со тетовирано момче, додека воздивнува 'Ќе те сакам до крајот на светот.'
19.03.2012, 15:34

МУЗИКА
Ева Браун конечно во Скопје
После дваесетгодинишни договори и преговори, Ева Браун конечно во Скопје.
12.03.2012, 13:02

МУЗИКА
Јоксимовиќ ќе пее “Не е љубовта предмет“ на Евровизија
Српскиот претставник на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Жељко Јоксимовиќ ќе ја пее песната “Не е љубовта предмет“ (Није љубав ствар) што синоќа беше промовирана пред јавноста во Србија.
11.03.2012, 17:04

МУЗИКА
Осум баби ќе пеат за Русија на Евровизија
Фолклорната група “Бурановскије бабушке“, составена од осум баби, ќе ја претставува Русија на овогодинешната Евровозија што ќе се одржи во Азербејџан, пренесуваат руските медиуми.
09.03.2012, 10:58

МУЗИКА
Ремиксот на Скопје започнува
Промоција на музички спот за филмот СКОПЈЕ РЕМИКС, со композиција на BEI THE FISH.
08.03.2012, 14:00

EXIT 2012
Електронската прашина на EXIT фест
Немојте да се изненадите ако ова лето видите облак од прашина над Петроварадинската тврдина, затоа што според досегашните објавени електронски изведувачи, ќе се танцува до зори.
07.03.2012, 13:41

МУЗИКА
Отворен конкурсот за 27-то издание на “Макфест“
Конкурсот за најпрестижниот македонски фестивал на забавни мелодии “Макфест“, што оваа година ќе се одржи на 11-ти, 12-ти и 13-ти октомври веќе е отворен.
02.03.2012, 11:39

МУЗИКА
Џорџ Мајкл сака дует со Адел
По сериозното воспаление на белите дробови кое го имаше Џорџ Мајкл минатата година, месецов повторно се најде во студио каде го подготвува новиот албум. Како што пренесуваат странските медиуми, пејачот преговарал со Адел за евентуална соработка.
02.03.2012, 10:57

МУЗИКА
Од понеделник влезници во претпродажба за концертот на ЗАЗ
Од понеделник, петти март, ќе започне претпродажбата на влезниците за концертот на францускиот музички феномен, прекрасната ЗАЗ, што ќе се одржи на 28 мај во Универзалната сала, информираат од “Пасворд продукција“. Влезниците ќе се продаваат во продажната мрежа на “МК Тикетс“.
02.03.2012, 10:18

МУЗИКА
“Ганс енд роузес“ на Егзит
Еден од најпознатите хард рок бендови “Ганс енд роузес“ ќе настапи на овогодинешниот Егзит фестивал, што ќе се одржи од 12 до 15 јули во Нови Сад. Откако во април ќе бидат примени во Рокенрол холот на славните, харизматичниот Аксел Роуз и екипата ќе дојдат во Нови Сад.
01.03.2012, 13:02

МУЗИКА
Австралискиот музичар Готје во новиот спот чита српска “Политика“
Австралискиот музичар Готје, познат по хитот “Somebody that i used to know“, го објави новиот спот за песната “Easy way out“ во кој го чита српскиот весник “Политика“, јавува српски “24 Сата“, пренесува Нетпрес.
01.03.2012, 09:42

МУЗИКА
Култниот хрватски бенд Елементал во Скопје
Овој култен хрватски бенд ке има повеќечасовен концертен настап на 17 март, во клубот Хавана. Настапот е со почеток во 00.01 часот.
23.02.2012, 12:47

МУЗИКА
Музички настап на Mark Gilbert познатиот британски диџеј/продуцент "Stupid Human"
Еден од најпознатите британски диџеи и продуценти на денешницата г. Mark Gilbert, попознат како "Stupid Human", во петок 24 февруари 2012, ќе има настап во скопскиот клуб Сектор 909.
21.02.2012, 16:09

МУЗИКА
Конечно: Француската сензација ЗАЗ во Скопје
На 28 мај во Скопје конечно ќе настапи најновата миленичка на светската публика, новата Едит Пјаф, Изабел Жофруа или попозната под уметничкото име ЗАЗ, јавуваат од “Пасворд продукција“.
17.02.2012, 09:28

МУЗИКА
Мадона го украла новиот сингл?!
Бразилската поп-ѕвезда Joao Brasil тврди дека рефренот на новиот сингл на Мадона 'Gimmie All Your Luvin' е копија на неговата песна "L.O.V.E. Banana".
15.02.2012, 12:05

МУЗИКА
Адел триумфираше на Греми наградите!
Британската соул пејачка Адел на синоќешните “Греми“ дома си замина со дури шест статуетки и тоа за секоја од категориите во кои беше номинирана, додека рокерите “Фу Фајтерс“ собраа пет награди.
13.02.2012, 09:48

МУЗИКА
Последниот настап на Витни Хјустон
На Јутјуб се појавија аматерски снимки од настапот на американската поп пејачка Витни Хјустон на забава по повод Греми наградите во четвртокот вечер Во Холивуд.
12.02.2012, 13:51

МУЗИКА
Израелците бараат да не се напаѓа Иран пред концертот на Мадона
Израелците бараат нивната земја да не го нападне Иран поради гостувањето на Мадона и за таа цел покренале “Фејсбук“ страна, а не поради страв од одмазда.
10.02.2012, 12:03

МУЗИКА
“Everybody Hurts“ најтажна песна на светот
Песната “Everybody Hurts“ на групата R.Е.М. го зазеде првото место на листата на најтажни песни на сите времиња, објави “Телеграф“. Истражувањето го спровел продуцентот Дејвид Кинг кој сакал да дознае повеќе за моќта на музиката.
06.02.2012, 10:47

МУЗИКА
ФОТО: Калиопи со “Црно и бело“ на Евровизија
На овогодинешното издание на Евровизија, Калиопи ќе ја претставува Македонија со песната “Црно и бело“ на авторот Ромео Грил, беше соопштено во централниот дневник на Македонската радио телевизија.
17.01.2012, 11:27

МУЗИКА
ФОТО: Тони Зен и Маракуја први на MTV!
Единствениот македонец кој се наоѓа на топ листата за најдобро видео во регионот на музичкиот канал МТВ е хип- хоп изведувачот Тони Зен.
17.01.2012, 09:32

МУЗИКА
Eye Cue и Леа го промовираа видео записот за песната "Не заборавај"
Во саботата во скопскиот бар Manhattan се одржа промоцијата на видео записот за песната Не заборавај на бендот Eye Cue и Леа.
16.01.2012, 14:36

МУЗИКА
ВИДЕО: Страшно добро, ќе ве полазат морници од овој квалитет - Сиги и БМА продукција
Деновиве излезе трејлерот за новото видео на Сиги - Токсикологија.
16.01.2012, 12:00

МУЗИКА
ФОТО: Вино, љубов и музика - Влатко Илиевски со нов концерт
План Б Продукција со гордост ви најавува уште едно романтично доживување за денот на вљубените 14-ти февруари, кога во салонот на Македонската Опера и Балет по втор пат ќе се одржи ексклузивен анплагд концерт „Влатко Илиевски и пријателите, ден на љубов и вино“.
16.01.2012, 11:29

МУЗИКА
ФОТО: Нова година, нови успеси, нови случувања - агендата на ДНК за 2012 година!
Неколкуте синглови кои беа снимени, а кои беа проследени и со видео спотови, деловните соработки со ценети и угледни компании како што се Puma, Jack& Jones, Watch ID, Pepsi, Tinex, започнувањето на студиите на Европскиот Универзитет...
16.01.2012, 10:20

МУЗИКА
ВИДЕО: Разбудете се пристигнува нешто ново, ПМ - Разбуди ме
Момците од четиричлениот рок состав ПМ кои оставија голем впечаток со нивниот настап на минатогодишниот Макфест се новите ексклузивци на Мак Мјузик Продукција.
11.01.2012, 09:28

МУЗИКА
ФОТО: Scream Music Festival vol.2 ?! Да, да, читајте...
На 17-ти февруари Скопје повторно ќе се врати на мапата на значајни музички случувања, кога во Метрополис Арена ќе се одржи втората вечер од Scream Music Festival vol.2 на која на барање на клубската публика ќе се случи журка каква што недостига изминатиов период во Македонија.
09.01.2012, 09:25

МУЗИКА
Scream Music Festival во Метрополис Арена!
Метрополис Арена во Скопје ќе биде местото на случување на вториот по ред Scream Music Festival, кој организаторите Нова Х Идеа го најавуваат за 11-ти февруари.
03.01.2012, 11:55

Прва ... 891011
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум